Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Oj nie wiem... Miałem 3 routery znanych firm i chyba w żadnym nie było takiej możliwości. Ale skoro pojawiło się słowo "ściągać" to może lepiej byłoby zablokować mu porty p2p? Tak byłoby chyba sensowniej.

Odnośnik do komentarza
Oj nie wiem... Miałem 3 routery znanych firm i chyba w żadnym nie było takiej możliwości. Ale skoro pojawiło się słowo "ściągać" to może lepiej byłoby zablokować mu porty p2p? Tak byłoby chyba sensowniej.

Po primo nie mamy routera. Jesteśmy połączeni zwykłym kablem. A te porty jak zablokować?

Odnośnik do komentarza
Oj nie wiem... Miałem 3 routery znanych firm i chyba w żadnym nie było takiej możliwości. Ale skoro pojawiło się słowo "ściągać" to może lepiej byłoby zablokować mu porty p2p? Tak byłoby chyba sensowniej.

Po primo nie mamy routera. Jesteśmy połączeni zwykłym kablem. A te porty jak zablokować?

Jak to zwykłym kablem? Czyli jak Twój komp chodzi to on ma net a jak Twój jest wyłaczony to u niego też sieci nie ma?

Masz na myśli widowsowe "udostępnianie połączenia" ? :|

Odnośnik do komentarza
Oj nie wiem... Miałem 3 routery znanych firm i chyba w żadnym nie było takiej możliwości. Ale skoro pojawiło się słowo "ściągać" to może lepiej byłoby zablokować mu porty p2p? Tak byłoby chyba sensowniej.

Po primo nie mamy routera. Jesteśmy połączeni zwykłym kablem. A te porty jak zablokować?

Jak to zwykłym kablem? Czyli jak Twój komp chodzi to on ma net a jak Twój jest wyłaczony to u niego też sieci nie ma?

Masz na myśli widowsowe "udostępnianie połączenia" ? :|

Tak zwykłe udostępnienie. Jak wyłącze nie ma neta.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie i zarazem prośbę. chodzi mi dokładnie o pomoc w pewnej kwestii. Otóż posiadam modem livebox i sprawa się tyczy jak mogę podłączyć do niego 2 kompy poprzez wifi. Otóż obecnie kompa mam połączonego przez wifi gdyż stoi w innym pokoju, niestety lapka nie mogę tak podłączyć, chociaż że widzi neostrade ale za chiny nie chce się z nim połączyć, więc jestem zmuszony do używania kabla. Zmiana modemu na chwilę obecną nie wchodzi w rachubę .

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem, że połączymy się z sąsiadem routerem. Mam internet bezprzewodowy [radiówka] i czy można to podizelić [połączenie przez router. Jak to zrobić?

hmmm kabel ktorym idzie net do twojego koma podpinasz do routera. Potem z routera 2 kable, 1 do twojego kompa, drugi do kompa sasiada.

Inna sprawa to teraz poprawnie skonfigurowac router, ale to tez trudne nie jest. Oczywiscie kablem od routera do kompw maja byc NIE takie jak ten ktory miales miedzy swoim kompem a kompem sasiada (jesli miales udostepnianie windowskowe to pewno byliscie polaczeni przez karty sieciowe) Miedzy kompami masz kabel 'z przeplotem - krosowany' a miedzy routerem a kompem maja kable byc 'bez przeplotu' czyli na obu wtyczkach kable maja byc ulozone w takiej samej kolejnosci, ale to pewno wiesz.

Jak cos jeszcze, to pisz.

Odnośnik do komentarza
hmmm kabel ktorym idzie net do twojego koma podpinasz do routera. Potem z routera 2 kable, 1 do twojego kompa, drugi do kompa sasiada.

Inna sprawa to teraz poprawnie skonfigurowac router, ale to tez trudne nie jest. Oczywiscie kablem od routera do kompw maja byc NIE takie jak ten ktory miales miedzy swoim kompem a kompem sasiada (jesli miales udostepnianie windowskowe to pewno byliscie polaczeni przez karty sieciowe) Miedzy kompami masz kabel 'z przeplotem - krosowany' a miedzy routerem a kompem maja kable byc 'bez przeplotu' czyli na obu wtyczkach kable maja byc ulozone w takiej samej kolejnosci, ale to pewno wiesz.

Jak cos jeszcze, to pisz.

To że kable maja być nie krosowane to wiem. A powiedz mi jeszcze jaki router kupić. Nie wiem która firma jest dobra, jak możesz to polec mi coś sensownego. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
To że kable maja być nie krosowane to wiem. A powiedz mi jeszcze jaki router kupić. Nie wiem która firma jest dobra, jak możesz to polec mi coś sensownego. Dzięki za odpowiedź.

firmy Linksys, AVM (Fritz), D-Link są dobrymi producentami

obecnie mam sprzęt AVM, wcześniej korzystałem z D-Link

chcesz konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
To że kable maja być nie krosowane to wiem. A powiedz mi jeszcze jaki router kupić. Nie wiem która firma jest dobra, jak możesz to polec mi coś sensownego. Dzięki za odpowiedź.

firmy Linksys, AVM (Fritz), D-Link są dobrymi producentami

obecnie mam sprzęt AVM, wcześniej korzystałem z D-Link

chcesz konkretne modele?

Jak możesz to najlepiej z linkami do zakupu. Ale to już na PW. ;)

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem, że połączymy się z sąsiadem routerem. Mam internet bezprzewodowy [radiówka] i czy można to podizelić [połączenie przez router. Jak to zrobić?

Rozumiem, że wyjście na zewnątrz (internet) masz przez radiówkę? W takim razie sprawa wygląda nieco inaczej. Router musisz skonfigurować w trybie klienta, co oznacza że będzie ona działał tak jak karta sieciowa. Domyślnie routery bezprzewodowe działają w trybie punktu dostępowego (access point) w którym rozsyłają sygnał do kompów.

 

Teraz nawet proste routery powinny móc pracować w trybie klienta, ale wtedy nie będą rozsyłać sygnału drogą radiową. Będziesz musiał podłączyć kompy kablem do swicha wbudowanego w router. Druga opcja to kupić droższy router który potrafi jednocześnie pracować w trybie client i AP.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może trochę pytanie nie do tego topicu, ale chodzi o rozdzielenie internetu.

Mam wbudowaną kartę sieciową do płyty Intela Glen Brigde. I mam z nią kłopot, gdyż po podłączeniu kablem routera do niej router nie wykrywa mi właśnie tej kart sieciowej. Czy trzeba wymienić tą właśnie kartę czy jest jakiś sposób na jej naprawienie/może trzeba ja jakoś specjalnie instalować?

Odnośnik do komentarza

@qilik - sprawdz sobie ten kabel i router z inna karta, gdyz nie wiadomo czy kabel jest zly, router czy tez karta. Sprawdz pozatym jak sie swieca diody przy routerze i kompie na portach ethernet, i czy wogole karta jest wlaczona ;)

 

@szadas - to zalezy od sprzetu jakim dysponujesz. Niektore routery (drozsze) maja mozliwosc analizowac ruch w sieci, ale samym kompem to jedynie WireSharka instalujesz i on ci pokaze jaki jest ruch pakietow na sieci, ale to tez zalezy jak masz podpiete kompy ;) Bo jesli 3 do routera i kazdy do innego portu to raczej "ich" pakiety do ciebie nie ida.

 

Ostatecznie mozesz wlaczyc logi na routerze (ma wiekszosc) i tam sprobowac cos czaic ;) Ja dodatkowo widze 2 rozwiazania:

1. puszczasz w uruchom polecenie "ping wp.pl -t" i odlaczasz kabelki userom i patrzysz kiedy spada czas ;)

2. inwestujesz 200zl w Linksysa WRT54GL instalujesz na nim Tomato lub DDWRT i masz demona, ktorym sprawdzisz wszystko plus nawet ograniczysz komus transfer ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...