Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie podzielić net z UPC na trzy kompy i za bardzo nie wiem co do tego jest potrzebne. Tzn domyślam się, że router, ale zielonego pojęcia nie mam jaki. Jeśli ktoś się orientuje, to byłbym wdzięczny za jakieś konkretne przykłady (najlepiej z komputronik.pl).

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza

O temat dla mnie...

 

Mam megowe łacze z GHNetu rozdzielone na 3 kompy, wszystko było by ok gdyby net chodził chociaż jak 256... Narazie smiga z prędkoscia modemu telefonicznego :| Na jutubowski filmik musze czekać z 20 minut, nie mowiąc już o pobieraniu legalnych danych, z zawrotną prędkoscią 2 czy 3 kilo :keke:

 

Nie wiem o co chodzi, moze trzeba to jakos skonfigurować, jak ktos ma jakiś pomysł to chętnie sprawdzę :]

Odnośnik do komentarza

IMHO nie opłaca się kupować routera bez WiFi. Taki może posłużyć jako acess point jak ktoś będzie miał lapka i chciał skorzytać. Mam takie coś u siebie na mieszkaniu i u dziewczyny. Niesamowita wygoda, np. zabranie lapka do łazienki w celu przetłumaczenia programów pralki z włoskiego ;)

 

Z drugiej strony nie polecałbym kupowania taniego szajsu. Osobiście mam router TP-LINK TL-WR543G. Kilka dni temu siadł port WAN - prawdopodobnie z powodu przepięcia. O dziwo modem z Chello działa. D-Linka bezprzewodowego odradzają na różnych forach - ja z przewodowym nie miałem nigdy problemów.

 

Polecam za to firmę Linksys. Moja dziewczyna od jakiegoś czasu ma router + modem tej firmy. Problemy występujące z poprzednim Realtekiem się skończyły. Neostrada też jakoś lepiej chodzi :) Teraz żałuję, że Linksysa nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
możesz to zrobić programowo, zaopatrując się w program NetLimiter :)

 

programowo to mam udostępnianie netu w sieci windows, ale nie chcę być zmuszonym do włączenia jednego komputera, żeby na drugim mieć net :>

 

nie potrzebuję wi-fi, lapka nie mam i nie zamierzam mieć, chodzi o proste rozdzielenie łącza na 2/3 kompy. w miarę tanio ofc. :]

polecam sprzęt D-Linka albo Fritz'e firmy AVM

na allegro i jedno, i drugie można dostać w okolicach 100 zł

 

:*, i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam na PC internet z kablówki, a chcę rozdzielić na laptopa. Kupiłem router Pentagram Cerberus WiFi 802.11g Lite i nie wiem jak wszystko podłączyć, skonfigurować.

Może ktoś mi pomóc?

1) Podłącz kabel internetowy do routera.

2) Skonfiguruj router aby "widział" sygnał internetu (dane konta).

3) Skonfiguruj sygnał WiFi (szyfrowany czy nie, hasło lub nie)

4) Podepnij kablem stacjonarny PieC.

5) Włącz laptop (rozumiem, że ma bezprzewodową kartę sieciową?) i włącz wykrywanie sieci.

6) Jeśli sieci laptop nie wykryje to:

  • a) laptop nie ma karty WiFi (należy kupić odpowiednie PCMCI lub USB dongle do odbioru sygnału WiFi)
  • b) źle skonfigurowałeś router (patrz punkt 3.)

7) Jeśli laptop wykryje sieć, wpisujesz hasło dostępu i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie odnośnie udostępniania internetu dla drugiego kompa. Czy samo dokupienie drugiej sieciówki do jednego z kompów wystarczy? Wtedy też jest potrzebny scrossowany kabel? Na router mi trochę szkoda kasy, bo to prawdopodobnie będzie rozwiązanie tymczasowe. Czy takie coś się w ogóle opłaca?

Druga sieciówka i kabel scrossowany wystarczą... Robisz wtedy połączenie mostkowe (czy jakoś tak ;) ). Trzeba jednak pamiętać, że przy takim rozwiązaniu komp z dwoma sieciówkami musi być włączony aby net był w drugim kompie.

Opłaca się, ale jak napisałem - niesie to za sobą pewne ograniczenia :)

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie odnośnie udostępniania internetu dla drugiego kompa. Czy samo dokupienie drugiej sieciówki do jednego z kompów wystarczy? Wtedy też jest potrzebny scrossowany kabel? Na router mi trochę szkoda kasy, bo to prawdopodobnie będzie rozwiązanie tymczasowe. Czy takie coś się w ogóle opłaca?

Druga sieciówka i kabel scrossowany wystarczą... Robisz wtedy połączenie mostkowe (czy jakoś tak ;) ). Trzeba jednak pamiętać, że przy takim rozwiązaniu komp z dwoma sieciówkami musi być włączony aby net był w drugim kompie.

Opłaca się, ale jak napisałem - niesie to za sobą pewne ograniczenia :)

A to, że musi być włączony to akurat wiem :P Ale dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza

Jedna uwaga do tych co chcą podzielić łacze internetowe wewnątrz domu. Sprawdźcie w umowie z dostawcą czy możecie - zapewne nie możecie dzielić chyba, że będziecie dodatkowo płacić abonament. Jeżeli możecie to nie problem skontaktować się z dostawcą aby pomogli skonfigurować i doradzić sprzęt (oczywiście nie pisze tu o usłudze podłączenia drugiego i trzeciego łącza bo za to zapłaci się przesadną kase ale jak człowiek z człowiekiem idzie pogadać co i jak). Niestety pewnie wiekszość z was nie może legalnie dzielić łącza na więcej komputerów (niestety glupota dla mnie jak mam laptopa i 2 stacjonarne w domu a nie udostępniam poza lokal to i tak nie można tylko dla siebie) Jeżeli jest tak jak pisze to trzeba tylko liczyć na siebie;-) Router z Wi-Fi i instrukcje jak skonfigurować dany model routera bez problemu do ściągnięcia z neta. Nawet jak ktoś by chciał to tutaj to tylko ogolnie można napisać, każdy model ma swoją specyfikę wiec google nie boli.

Odnośnik do komentarza

Mam laptopa, internet mam na kablu. Mam tylko laptopa i tylko na nim mam internet. Chcialem sie zapytać, czy ktoś z Was wie, jaki router bym mógl kupic aby korzystac w domu z internetu wszędzie a nie tylko przy biurku. Chcialbym sobie usiąśń na łózku i poserfowac po stronach, ale kabel jednak ogranicza. Prosze o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...