Skocz do zawartości
  • 0

Chciałbym przenieść Rangers i Celtic do Sky Bet Championship


lubek111

Pytanie

Witam wszystkich. Nie wiedziałem gdzie zwrócić się z tym pytaniem technicznym i może akurat tutaj otrzymam pomoc. Gram w FM od edycji 2008, ale nigdy nie korzystałem z pre-game edytora, bo po prostu lubię grać na oficjalnej bazie, nigdy nie tworzyłem zawodników ani klubów. Chociaż nie mam jeszcze najnowszej wersji gry (zawsze kupuję ją po wydaniu zimowej łatki) to mam plan na fajny projekt już właśnie w nowej odsłonie, mianowicie chciałbym przenieść Celtic i Rangers do 2 ligi angielskiej, do Sky Bet Championship i zacząć grę The Bhoys. I właśnie nie wiem jak to technicznie zrobić (nie mam żadnego doświadczenia z edytorem) żeby wszystkie rozgrywki pozostały w formacie w jakim są, na pewno wiąże się to z tym, że musiałbym przenieść 2 drużyny z niższej szkockiej ligi do ekstraklasy itd. itd. itd. co też ważne, nie chciałbym żeby w trakcie kariery okazało się, że nie mogę awansować do europejskich pucharów, bo nie pozwolą mi na to jakieś zasady (szukając w sieci natrafiłem właśnie, że ktoś miał taki przypadek w FM 13). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No tak, wszystko ok, klub przeniesiony, zachował swoją historię, ale jak to się będzie miało do europejskich pucharów w 1 sezonie i już później jak ew. awansuję do LM z Premier League? Będę tworzył blog o takiej karierze i nie chciałbym jakiejś niespodzianki po 3/4 sezonie. Trzeba coś jeszcze dodatkowo na pokombinować z europejskimi pucharami?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak też myślałem i w ogóle sądzę, że nie będzie wielkich problemów z tymi zamianami dzięki temu, że Szkocja należy do Wysp Brytyjskich i nie trzeba zmieniać jakichś pokręconych zasad najprawdopodobniej, po prostu poprzerzucać zespoły i zobaczyć jak to będzie dalej, wieczorem napiszę co z tego wynikło

Odnośnik do komentarza
  • 0
44 minuty temu, lubek111 napisał:

No tak, wszystko ok, klub przeniesiony, zachował swoją historię, ale jak to się będzie miało do europejskich pucharów w 1 sezonie i już później jak ew. awansuję do LM z Premier League? Będę tworzył blog o takiej karierze i nie chciałbym jakiejś niespodzianki po 3/4 sezonie. Trzeba coś jeszcze dodatkowo na pokombinować z europejskimi pucharami?

 

Ruszyłem na próbę tę karierę i w kalendarzu Celtów wskoczył mecz eliminacji Ligi Mistrzów powinno być dobrze :)

Tylko nie można uruchamiać ligi szkockiej bo nie zrobiłem "zamianek" zespołów na najniższych poziomach i eFeM  "krzyczał" mi zbyt małej liczbie drużyn w jakichś rozgrywkach U-18.

Celtom w edytorze zmieniłem również kraj na Anglię.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nigel, tak na prawdę przed chwilą dopiero uruchomiłem ten edytor i zaznajamiam się z nim i mam pytanie, no bo tak.. skoro przenoszę Rangers i Celtic do Sky Bet Championship, to robią się 2 miejsca w szkockiej lidze i wtedy lepiej przenieść 2 zespoły z niższej ligi w Szkocji do ekstraklasy czy zmienić format Scottish Premiership na 10-zespołowe?

Edytowane przez lubek111
ee
Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja nic przy formatach nie grzebałem tylko właśnie przenosiłem kolejno zespoły o najniższej reputacji ligę niżej w Anglii i odwrotnie w Szkocji - czyli zespoły o najwyższej reputacji szły o poziom rozgrywkowy wyżej. Chciałem zachować jakiś poziom realizmu, czyli nie wrzucać amatorów do Scottish Premiership.

Sezon przeleciał, Celtic grał w Pucharach. Teraz symuluję drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak jak pisałem w Szkocji nie zrobiłem pełnej edycji (od najniższego poziomu) i dlatego nie można uruchamiać na starcie szkockich rozgrywek. Czyli trzeba zachować cała strukturę.

Drugi sezon doszedł do 31 grudnia i w angielskich rozgrywkach wszystko "gra".

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie. Przez to, że trzymałem się tego kryterium reputacyjnego często mój wybór zespołu do "spadku" lub "awansu" powodował, że trafiało na ekipy, które sezon wcześniej grały w lidze, do której je relegowałem. Wyszło na to, że wstrzymałem na sezon spadki i awanse. W historiach klubów i rozgrywek nic nie ruszałem.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak w sumie dochodzę do wniosku, że jak już będę prowadzić tą karierę w najnowszym fm-ie, to łatwiej mi będzie zmienić format ekstraklasy w Szkocji na 10-zespołową (jakoś dostosować te rozgrywki żeby było ponad 30 meczów w sezonie), bo chciałbym mieć szkocką grywalną, w blogu chciałem pisać jak się zmieniła frekwencja na stadionach Scottish Premiership, ilu kadrowiczów ma liga szkocka po odejściu Celticu i Rangers itp., i wtedy musiałbym tylko w angielskiej lidze relegować drużyny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...