Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Silva Rerum Managerum czyli zaczynamy od "Legendy w sercu miasta"


Nigel

Rekomendowane odpowiedzi

Walka o awans zaczyna się komplikować ze względu na kontuzję napastnika, który ostatnio jest bardzo skuteczny (6 bramek w 7 meczach od początku rundy wiosennej). Akurat przed przerwą zimową goleador Henrique doznał jakiejś drobnej kontuzji i aby miał czas na dojście do siebie postawiłem na jego zmiennika czyli Mohę.  Jak to często bywa rezerwowy wystrzelił formą i skutecznością a dotychczasowy lider formacji ofensywnej zablokował się.

 

ab3b2ce983b9aae701cfd22671f4e61d.jpg

 

Dobrze, że mamy 6 punktów przewagi nad wiceliderem.

Odnośnik do komentarza

Yeeah!!!!

7b8d65859d6054cc6a4c1bc987872864.jpg

0a70e7d8ffa96893dd7ade71322e923d.jpg

2ee613a14b04607883d8c6361cf5baf2.jpg

 

Tak Henrique dobija Olimpię Grudziądz i pozbawia Jose Embalo tytułu króla strzelców 2 ligi:

43c1119aedd3f1f957f4636cf0f9a8d8.jpg

 

Brazylijczyk przełamał kryzys strzelecki w decydującym momencie, gdy moja przewaga nad Skrą Częstochowa stopniała do 1 pkt.

92e4475f7cfb9a32187c26e2c2430e57.jpg

 

Super walka do końca mimo, że piłkarze nie byli zadowoleni gdy przed ostatnim meczem zachęcałem ich do maksimum zaangażowania by nie tylko awansować (co mieliśmy w kieszeni) ale też wygrać ligę. Porażka z Motorem była koszmarnym przeżyciem - mieliśmy xG 1,67 do 0,72 - bramkę straciliśmy w 89 minucie kilka sekund po naszej świetnej akcji i poprzeczce.

Finis coronat opus - dwa ostatnie mecze to gra szybka ofensywna i skuteczna.

Witaj 1 Ligo :)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czasy romantycznego futbolu chyba właśnie się skończyły wraz z awansem do 1 Ligi. Jeszcze niedawno na koncie było permanentne - 300 tys. -400 tys.  zł a teraz jakieś kontrakty sponsorskie na 170 tys., jakieś 724 tys. za prawa telewizyjne. Wcześniej 800 tyś. za czas na boisku zawodników U-21. Na koncie mam już 1 467 815 zł. Jestem bogaczem a jeszcze w poprzednim sezonie dokonywałem transferów za "niebotyczne" kwoty: 900 zł,  2900 zł :)

a5c1c72aff01e0a9e9616590deee7e02.jpg

Odnośnik do komentarza

Sezon 2022/23 ruszył z kopyta. Tak wyglądają dotychczasowe wyniki. 7 pkt. po 3 kolejkach to moim zdaniem całkiem obiecujący start dla drużyny prognozowanej na 18 miejsce w 1 Lidze.

6ec9808f1d1011923fc1ce80a2d866f6.jpg

 

Bardziej szczegółowe dane dotyczące pierwszych spotkań ligowych.

e12a5721eb53da41a8c5ff6426e2a302.jpg

d599c38a90f0c0bbd50ad9be4fbe31db.jpg

3d41d8fb4128b7adab914866defa1427.jpg

 

Mecz z Koroną to było prawdziwe meczycho :D  W pierwszej połowie graliśmy piach i byliśmy "liczeni" gdy sędzia podyktował w 23 minucie rzut karny dla Kielczan przy stanie 0:1. Po przerwie zamietliśmy ich pod murawę. ⚽

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ligowa młócka trwa w najlepsze i jak do tej pory sam jestem zszokowany wynikami jakie osiąga moja Warta:

a49fef27ee4a649134573acf2c5b95b6.jpg

 

Balansujemy na 1 i 2 miejscu w tabeli ośmieszając bukmacherów:

cf36333285918a7f2cff821f8626c9d8.jpg

 

Rywalizujemy o I miejsce z ŁKS-em, w grze o awans są jeszcze Arka i Bruk-Bet Termalica.

Z ciekawostek taka oto informacja:

52281cb302830eb6c1b7c706b396d92e.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

1d4eb221e9fbd10d7e0e40d3f3a0744c.jpg

W końcówce sezonu 2022/23 Warta zaliczyła wyraźny kryzys, na co wpływ miała plaga kontuzji i być może rosnąca presja związana z walką o awans. Ostatnie 4 decydujące mecze to 2 porażki, 1 remis i jedno zwycięstwo. Próbowałem w zmiany taktyki ale przyniosło to połowiczny efekt. Ostatecznie jednak udało się!!! Awansowaliśmy z drugiego miejsca bezpośrednio do PKO Ekstraklasy :)

 

6619c91ca41080d5176ba2f02f4cd573.jpg

 

 

Kluczowy mecz graliśmy słabo. Łodzianie dominowali ale nie potrafili tego przełożyć na kolejne bramki co zemściło się w doliczonym czasie gry. Bramka z karnego  dała bezcenne 3 punkty i w ostatecznym rozrachunku awans do E-klasy.

511072470d4b4c2255bd578e3677cdbe.jpg

 

Przed ostatnim spotkaniem z Niecieczą na zebraniu z zawodnikami próbowałem zdjąć z nich presję ale po samym meczu dostali opierd*l za wypuszczenie z rąk zwycięstwa w tym meczu i tym samym całej ligi.

 

7a7b75bd494890794b4dc7ff0a3c027f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Vami napisał:

Pięknie :)

 

Piękny sen, z którego brutalnie wybudził mnie Michał Probierz ze swoją Cracovią na inaugurację Ekstraklasy :)  Dostałem "plaskacza" 4:0, mecz kończyłem w 9-tkę - tak się skończyła magia ofensywnego i agresywnego futbolu. W 3, 2 i 1 lidze można było grać "na bezczelnego" i ośmieszać prognozy przedsezonowe. W Ekstra trzeba już być bardziej wyrachowanym i ostrożnym. "Pasy" totalnie nas ograły oddając 27 strzałów (11 celnych) przy naszych 5(2). Współczynniki xG 2,94:0,45. Jednym słowem masakra. Oczywiście mogłem sobie tłumaczyć ten mecz, faktem że Cracovia zaliczana jest do faworytów ligi (faktycznie po 3 kolejkach ma komplet punktów i 1 miejsce) jednak uczciwie przyznam, że względna łatwość z jaką awansowaliśmy z 3 ligi w trzy sezony do elity uśpiła moją czujność i sparingi przedsezonowe grane były "na odwal" - byle szybciej klikać "Continue". Przed inauguracją ligi, jak amator, zmieniłem nominalne ustawienie sprawdzonej taktyki by na siłę wcisnąć drugiego napadziora i zagrać z przodu jednocześnie z Henrique i Mohą, czego w niższych ligach nie mogłem zrobić. Było to naiwne i słusznie zapłaciłem "frycowe". Dodatkowo zapachniało mi "zieloną sałatą" i skutecznie rozproszyło uwagę w okresie przygotowawczym, bo kilka klubów ze zdecydowanie grubszym portfelem od warciańskiego przysłało zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne. Jeszcze przed końcem sezonu 202/23 pojechałem  do Ostendy, potem był biało-zielony Gdańsk, tureckie Kayseri i Sivas. Do Bergen i Oslo już nie chciało mi się nawet lecieć. Efekty rozmów zawsze te same: "miło się z panem rozmawiało bla bla bla, podoba nam się pańska wizja ... tego i w ogóle... ale zatrudnimy kogoś innego". Ot, tak coś w tym stylu:

 

 

 

Może przespałem okres transferowy? Co prawda do drużyny dołączyli nowi bramkarze: Vjačeslavs Kudrjavcevs, Łotysz ze Stomilu Olsztyn i Adrian Juskiewicz rodem z Choszczna :) - obaj oczywiście za 0 złotych polskich. Nowym zawodnikiem w składzie był też młody obrońca z Kolumbii Ernesto Cabrera, chociaż ten transfer a właściwie kontrakt mieliśmy nagrany już ponad rok wcześniej. Bardzo obiecujący zawodnik, którego mój dział skautingu oceniał na 89 - wyhaczony w czasie typowego szukania bezrobotnych młodych zawodników z Ameryki Pd i Afryki z ciekawie brzmiącymi nazwiskami. Dziesiątkami (a może setkami :)  ) zapraszani na testy najczęściej odmawiają przyjazdu - jeden na 20 pojawia się w klubie. Potem z tego grona jeden na dwudziestu dostaje od trenerów i skautów dobre noty i jeden na 10 zgadza się na kontrakt. W niższych ligach często daje to fajny efekt. Ciekawe jak Cabrera da sobie radę w Ekstraklapie - jak na razie atrybutami i potencjałem wyróżnia się w Warcie. Na długim okresie testowym mam jeszcze jednego młodziana od los Cafeteros, który za kilka dni startuje z kontraktem.  Ostatecznie nie były to spektakularne wzmocnienia, niestety sprowadzenie dobrych zawodników wysoko ocenianych przez skautów jest bardzo trudne - nawet jak stać nas na sumę odstępnego, to do rozmów kontraktowych nie dochodzi. Według powszechnej opinii jesteśmy zbyt słabym klubem. Trudno, rzeźbimy tym co już mamy.

Tak na marginesie, podzielę się z takim spostrzeżeniem i ciekawostką: być może to zbieg subiektywnych okoliczności ale zawsze jak zaczynam karierę w kolejnej wersji FM, na początku w pierwszym sezonie w danym klubie dział skautingu i szkółka juniorów działa najefektywniej: zawsze, w pierwszym wypuście, trafi się jakiś utalentowany adept o umiejętnościach startowych i potencjale przerastającym zawodników z kolejnych roczników (czasem nawet jak sprowadzimy lepszych trenerów U-18 czy koordynatora pionu juniorskiego to nie ma szans by w następnych latach trafili się lepsi wychowankowie). Skauting też proponuje, wg mnie, lepszych zawodników.

W Warcie na początku dział skautingu dał mi Mateusza Wystopa, Eryka Morysona  i dobrze opiniował Henrique a ze szkółki dostałem Adama Dąbrowskiego.

 

Wracając do sezonu 2023/24 "Wielka Smuta" w moim klubie nie trwała długo: w drugiej kolejce u siebie wygraliśmy z legendą, Górnikiem Zabrze 4:0 :)

Ale o tym później napiszę...

Odnośnik do komentarza

Nie wolno oceniać sezonu po meczu otwarcia :) Powiedzenie "pierwsze śliwki robaczywki" automatycznie nasuwa się po kolejnych spotkaniach ligowych. Tak jak pisałem, po blamażu na inaugurację wróciliśmy do sprawdzonego ustawienia i przyniosło to znakomity efekt. Trzeba jednak zaznaczyć, że Górnik w następnych kolejkach okazał się najsłabszą drużyną E-klasy. Zresztą patrząc na grę jego obrońców nie może to dziwić:

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powoli pierwszy sezon w Ekstraklasie zbliża się do końca i już teraz na 5 kolejek przed końcem mogę odtrąbić sukces= 17 zwycięstw, 8 remisów i 4 porażki. Uzbieraliśmy 59 pkt. jesteśmy w TOP-4. Na mistrza typuję teraz Lecha Poznań bo ma zdecydowanie mocniejszą drużynę ale Warta walczy do końca. Jak się okazało transferów nie przespałem i obstawiam, że jeden z nowo sprowadzonych zawodników może być nagrodzony mianem "transferu sezonu". Moim faworytem jest bramkarz Kudrjavcev, który w pierwszym meczu wpuścił co prawda 4 bramki ale potem bronił jak w transie. To dzięki jego postawie traciliśmy mało bramek (24 - najlepszy wynik w lidze).

 

8c2fa6ef0ea75e7d4a9cbc7cd64d8eb4.jpg

 

Duża w tym również zasługa obrońcy Ernesto Cabrery, który ma obecnie najwyższą średnią ocen - 7,28.

 

ae368405d1d01751736ed0b677a3f876.jpg

 

W jednym już jesteśmy najlepsi :>

 

8ddae601f45d2509c311ae70211501b5.jpg

 

Wyniki po z 29 kolejek sezonu 2023/24

 

54d0cfdfc6a8a148a52591987ebf1480.jpg

ab22d09a7f1a045fa910d0e7f12c9550.jpg

 

W międzyczasie byłem na rozmowach w Crotone, po których zaproponowano mi kontrakt. Ponieważ spadek do Serie B był już przesądzony ostro licytowałem i bez żalu przyjąłem fiasko negocjacji.  Natomiast nie zdołałem przekonać do siebie zarządu Anderlechtu. Trudno.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...