Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
co to znaczy powszechnie nielubiany klub ? jak mozna nie lubic Bayernu przeciez to klub z najpiekniejszego niemieckiego landu.

 

Tutaj na forum panuje taka dziwna tradycja nazywania Bayernu Monachium klubem, którego nie ma. Jest to jedyny klub, którego deprecjonowanie nie grozi banem za wojny klubowe. Inna sprawa, że kibiców Bayernu na forum nie ma zbyt wielu, przynajmniej jawnych.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za info :) Ja tam wielkim fanem Bayernu nie jestem ale obok Borussi to moj ulubiony niemiecki klub a kraina Bawaria jest wspaniala polecam odwiedzic tym co nie byli.

 

A co do Sagnola to kolejna legenda pilki noznej szkoda ze juz konczy kariere a to mi tylko przypomina ze jestem coraz starszy :(

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kolejny powrót na boisko ElFenomeno :) Oglądając obszerniejsze skróty wciąż można dostrzec ten piłkarski błysk w jego zagraniach, podaniach, strzałach. Widać, że jest ociężały i pewnie ciągle mu siedzą w głowie te poprzednie urazy. Mam nadzieję, że uda mu się jeszcze kilka lat pograć bez ciężkich urazów, a kto wie może jeszcze zagości na europejskich boiskach :)

 

edyta mówi, że niewiele zabrakło, a po ataku na płot znowu by się skończyło jakimś urazem :roll:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No i nie będzie kolejnego emeryta w naszej wspaniałej Ekstraklasie ;)

Artur Wichniarek to ikona niemieckiej Arminii Bielefeld. Kiedy ktoś w Niemczech pyta o ten klub, pierwsze co się kojarzy rozmówcy, to nazwisko polskiego napastnika. Sam piłkarz w rozmowie z serwisem futbol.pl powiedział, że chętnie zostanie w Bielefeld po zakończeniu kariery.

- Mój kontrakt obowiązuje zarówno w pierwszej, jak i drugiej Bundeslidze. Jestem coś Arminii winien. Po mojej przygodzie w Hercie Berlin, w Niemczech niewiele drużyn było mną zainteresowanych. Arminia wyciągnęła wtedy do mnie rękę, a o tym się nie zapomina. Z każdą bramką spłacam dług i jestem im wdzięczny za zaufanie - powiedział Wichniarek.

 

Napastnik Arminii wykluczył, że wzorem niektórych polskich piłkarzy, po zagranicznej karierze wróci do Polski i dogra w Ekstraklasie do futbolowej emerytury.

 

- Na razie do Polski się nie wybieram. Wolę grać z Bayernem na Allianz Arena przy 70-tysięcznym tłumie, niż jechać na stadion Odry Wodzisław, gdzie do dziś przed meczem gra orkiestra. Cieszy mnie, że w Poznaniu wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że za 3-4 lata będzie to wyglądać ciekawie.

 

http://sport.onet.pl/74327.2,1248703,1968805,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Wolę grać z Bayernem na Allianz Arena przy 70-tysięcznym tłumie, niż jechać na stadion Odry Wodzisław, gdzie do dziś przed meczem gra orkiestra. Cieszy mnie, że w Poznaniu wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że za 3-4 lata będzie to wyglądać ciekawie.

dobrze ze nie ma konta na cmf, bo by banana zaliczyl ;):keke: Serio gra orkiestra jakas przed meczem?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
FIFA znosi limit wiekowy na zmianę reprezentacji

W środę FIFA dała wielu zawodnikom szansę na grę w meczach międzynarodowych. Podczas kongresu zniesiono limit wiekowy na zmianę reprezentacji

 

Dotychczas gracze z podwójnym obywatelstwem, którzy grali w reprezentacji młodzieżowej jednego kraju, mogli zmienić barwy narodowe tylko do momentu ukończenia 21 lat.

 

 

Propozycję wniosła federacja algierska, poparło ją 58 proc. zgromadzonych. Wielu zawodników otrzyma dzięki temu drugą szansę na grę na poziomie międzynarodowym.

 

Piłkarze, którzy występowali wcześniej w "dorosłej" reprezentacji, nie mogą oczywiście zmieniać barw.

 

Algierczyków wsparli przede wszystkim przedstawiciele krajów afrykańskich - wiele z nich otrzymało w ten sposób możliwość "odzyskania" graczy, występujących w młodzieżowych reprezentacjach państw Europy.

 

Algieria może teraz sięgnąć po kilku graczy, którzy występowali we francuskich drużynach młodzieżowych, np. pomocnika Lazio Mourada Meghniego.

 

Urodzony we Francji z algierskich rodziców, reprezentował Francję w kadrach U-17 i U-21, ale nigdy nie zagrał w "dorosłej" kadrze.

 

Myślę że to coś bardzo pozytywnego. :)

 

źródło: www.sport.pl

Odnośnik do komentarza
Vier Monate nach seiner Entlassung beim FC Chelsea hat der brasilianische Trainer Luiz Felipe Scolari (60) einen Vertrag beim usbekischen Fußball-Meister Bunyodkor Taschkent unterschrieben.

Luiz Scolari trenerem Bunyodkora Taszkent. Ciekawe czy wytrzyma tam dłużej niż Zico ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://www.sport.pl/pilka/1,65085,6796363,...ikwidowana.html

 

Liga ukraińska zlikwidowana

 

- Ukraińska ekstraklasa funkcjonuje bezprawnie i zostanie zlikwidowana - informuje o wyroku okręgowego sądu administracyjnego w Kijowie Informacyjna Agencja Radiowa. Serwis futbol.pl informuje dodatkowo, że wyniki rozgrywek do 1996 roku zostaną unieważnione.

 

Ups :P

 

No to ładnie się wszystko skomplikowało...

Odnośnik do komentarza

Tyle, że nie wiem dlaczego się Ukraina zabrała za taki projekt jak chyba wiedzieli, że ciężko im będzie spełnić choćby 70 % wymogów. Wszyscy się pukali po głowie, że my się podjeliśmy, a u nich jest jeszcze gorzej. Ale już takich jaj, że liga jest nielegalna to się nie spodziewałem, to chyba precedens światowy :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...