Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak inna kwestia - ale które zespoły spoza Europy i Ameryki PŁD są takie dobre? Na ostatnich MŚ w 1/8 było ich 5 z 16, dalej awansowała tylko Kostaryka i odpadła w 1/4.

 

 

 

No wlasnie. Pamietamy o slabeuszach na papierze, ktorzy gdzies tam sie wybijaja (Kostaryka w 2014, Nowa Zelandia w 2010, Turcja w 2004) tylko dlatego, ze to wyjatki potwierdzajace regule.

A obok mamy czesto druzyny typu Iran, Honduras, Kamerun, czy Australia, ktore koncza turniej bez punktu, a nierzadko nawet bez chociazby gola.

Odnośnik do komentarza

Jeśli w LM graliby tylko mistrzowie to faktycznie można mówić wtedy o Lidze Mistrzów :> Chociaż oczywiście nawet dziesiąty zespół w Premiership do samych rozgrywek mógłby wnieść więcej jakości niż mistrz Białorusi czy Polski :P. No i w LM mimo wszystko ten system bym zostawił, to są rozgrywki klubowe, grane w każdym sezonie. Od reformy Platiniego i tak łatwiej się dostać zespołom ze słabszych lig.

 

 

Ja tylko do tego, akurat od reformy Platiniego liczba drużyn ze słabszych lig została z góry ograniczona do 5 i tak się składa że przed reformą tych drużyn z przedziału <11 miejsca we współczynnikach lig była wyższa. Kiedyś jeszcze Fikander (ile to lat temu było!) pokazywał. Edyta podpowiada że w tym samym temacie na pierwszej stronie :P

Odnośnik do komentarza

Na papierze rozgrywanie meczu Japonia - RPA na MŚ w rugby zupełnie mijało się z celem. Jeżeli ktoś nie wie jak się skończyło to niech obejrzy replay.

 

Jako mieszkańcy piłkarskiego przeciętniaka, który pokonał Niemcy jestem nieco zaskoczony tym pędem do elitaryzacji rozgrywek. Co więcej - nie przedstawiliście z Fenomenem żadnego lepszego sposobu na wyłonienie kto miałby grać w tych MŚ.

Ale ja nie jestem za budowaniem nowej formuly, tylko przeciwko rozszerzaniu obecnej.

IMO powinnismy zostawic tak jak jest, godzac sie na to, ze moga sie trafic dosc egzotyczne ekipy, ktore poziomu sportowego nie podniosa, a beda raczej ciekawostka przyrodnicza ;)

Odnośnik do komentarza

No też bym nic nie zmieniał, ale to się pewnie mniej opłaca :( 24 zespoły w ME to również za dużo, 16 było w sam raz, nie grał nikt przypadkowy i od fazy grupowej były mecze mocnych zespołów, uznawane za szlagiery - no do cholery, 24 reprezentacje to prawie połowa wszystkich drużyn z Europy :)

 

Do MS jeśli ktoś jest dobry to z tych ~ 12/15 miejsc dla krajów spoza Europy i Ameryki Płd. ma szansę awansować, niech w eliminacjach też będą jakieś emocje, a nie że awansuje stamtąd każdy gdzie w miarę prosto kopną piłkę :)

 

No i 32 i 16 zespołów pozwala uniknąć komplikowania rozgrywek przez jakieś cuda z tabelami dla zespołów z trzecich miejsc, zawsze przy tym czuję niesmak :)

Odnośnik do komentarza

 

są tam jeszcze mocne zespoły takie jak Kanada, Gwatemala, Honduras czy z 2-3 drużyny z Karaibów

Jedna wygrana z USA na własnym terenie i już Gwatemala mocna? Ta sama Gwatemala oberwała kilka dni później od Jankesów 0:4.

 

A Wyspy Owcze pokonały Mistrzów Europy 2004 ;) Fajnie, ze sa niespodzianki, ale jedna wygrana nie czyni z nikogo super ekipy.

Odnośnik do komentarza

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,chinczycy-chca-wygrac-pilkarski-mundial,artykul,662982,1,279.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpagetymczasem w Chinach. Przyp populacji chin i potencjale ekonomicznym plan wydaje się całkiem zdroworozsądkowy, aczkolwiek bardziej prawdopodobny dla mnie jest mundial w Chinach, niż zdobycie przez ten kraj światowego czempionatu. Cos czuję, że największą bolączka tego planu będzie brak odpowiedniej kadry trenerskiej/

Odnośnik do komentarza

A Amerykanie kiedyś planowali wygranie Mundialu do którego roku, pamieta ktos? ;)

W 2010 chcieli wygrać MŚ.

Chiny już sprowadzają i szkolą kadrę trenerską, gdzieś niedawno czytałem o wysyłaniu swoich trenerów do klubów zagraniczny- padły nazwy Chelsea, Barcelona itp. Ta ostatnia to zdaje się tam niedawno sporą szkółkę otworzyła przy którymś ośrodku treningowym.

Odnośnik do komentarza

Patrząc na mundial w Korei i Japonii, medal MS dla Chin (szczególnie jakby po drodze organizowali sami turniej), to nie jest jakieś Sciene Fiction. Ale czy byliby w stanie zdominować światowy futbol?

W sumie trochę mi się to skojarzyło z artykułem Stanowskiego

http://weszlo.com/2016/02/03/chiny-sie-zbroja-czyli-odyseja-pilkarska-2049/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...