Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  21 klubowiczów

Youth only

Youth Only - FSV Zwickau, niemieckie rzemiosło


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mnie to wciągnie, ale także zaczynam karierę jako wychowywacz młodzieży :) Zgodnie z zasadami trzymam się reguł:

 

- Zaczynamy rozgrywkę w najniższej dostępnej lidze wybranego przez nas kraju.

- Akceptujemy ligi spoza oryginalnej bazy danych.

- Korzystamy z piłkarzy pochodzących z akademii.

- Dozwolone transfery: 1 na okienko transferowe.

- Zabronione jest korzystanie z edytora czasu rzeczywistego.

- Nie korzystamy z taktyk z internetu.

 

43pqvog.png

 

 

Zaczynam podobnie jak mój wielki kolega z discorda Verlee - w trzeciej lidze niemieckiej. Są tu wielkie ekipy, ale faktycznie chyba bez sensu brać coś dużego, lepiej rzeźbić niemal od zera, dlatego wybór padł na klub FSV Zwickau.

 

Historycznie-  klub utworzony w 1912 roku, jedyne sukcesy - dwukrotny mistrz... NRD z 1948  i 1950 roku oraz trzykrotny zdobywca pucharu NRD - 63', 67', 75'.

Co ciekawe, klub zasłynął też w Europie, za wiki:

 

Na arenie międzynarodowej Sachsering zdobył rozgłos niezwykle udanym występem w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1975/76, kiedy to klub dotarł aż do półfinału, w którym uległ późniejszym triumfatorom – belgijskiemu klubowi RSC Anderlecht.

 

Po zjednoczeniu Niemiec, klub ze Zwickau grał najwyżej w drugiej Bundeslidze i to tylko cztery sezony, a tak to tułał się po niższych ligach.

 

Ciekawostka to samo miasto Zwickau - to w pełni słowiańskie miasto, które znajduje się w okręgu Chociebuż :) Urodził się tutaj Robert Schumann, a w 1909 roku powstała tu wytwórnia samochodów... Audi, niestety zniszczone przez - wiadomo, lewactwo - a konkretnie ZSRR, które przeniosło wytwórnię do Ingolstadt. W Zwickau zaczęto wydobywać uran na potrzeby bomby atomowej ZSRR oraz produkować... trabanty. Być może dlatego w Bawarii, gdzie przeniesiono Audi dziś jest Bayern, a tutaj FSV Zwickau;)  Obecnie głównym pracodawcą jest Volkswagen, który montuje w mieście swoje modele Golf, Passat i Phaeton w fabryce Zwickau-Mosel.

 

 

Idąc za tłumem także stworzyłem postać, która w jakiś sposób odznaczyła piętno w karierze Journeyman 2020, wybór padł oczywiście na mojego bramkostrzelnego bramkarza Realu Madryt :D Daniel Schmid po byciu najlepszym bramkarzem na świecie, zdobyciu 10 goli dla Realu postanowił niczym "przysłowiowy" Austriak przenieść się do Niemiec, z dala od błysku fleszy, miał dość bycia gwiazdą, nie wiedział, że te bramki tak wpłyną na jego medialność, odciął się od wszystkiego i postanowił, że będzie wychowywał złote pokolenie niemieckiej piłki tu, w Zwickau.

 

Oczywiście, że Daniel dalej jest ekscentrykiem, w końcu to bramkarz, a do tego golleador.

 

Jako wysunięty bramkarz:

Cm8NGO8.png

 

 

Jako trener pokoleń:

 

6vVyvmZ.png

 

 

Oficjalki:

 

mW7Dq91.png

 

F8bhIsY.png

 

QU9Ytmb.png

 

 

Mój cel? Wychowywać reprezentantów Niemiec. Bardziej przykładać uwagę do robienia kolejnych bardzo dobrych piłkarzy, ich treningi, rozwój niż na sam klub i jego sukcesy.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wymyśliłem :) W klubie będziemy szkolić typowo niemieckich piłkarzy, a więc... stawiamy na techniczny aspekt ;) Tak tak, skoro Schmid to wariat, bramkarz strzelający gole - to będziemy produkować techników. Co to znaczy? Pierwsza rzecz:

 

- wybrałem na każdej pozycji role, które mają najwięcej kluczowych atrybutów i tylko tę rolę będę trenował u gracz, tylko tę rolę będę używał w taktykach, a więc leci to tak:

 

Napastnik:

Kompletny napastnik Wsparcie
Wysunięty napastnik Atak

 

Ofensywny pomocnik lewy/prawy:

schodzący napastnik atak
wysunięty rozgrywający atak
K10 atak

 

Pomocnik lewy/prawy:

Boczny rozgrywający Atak

 

Defensywny pomocnik lewy/prawy:

Kompletny boczny obrońca Wsparcie i Atak

Odwrócony cofnięty skrzydłowy Atak
 

Obrońca lewy/prawy:

Kompletny boczny obrońca Wsparcie i Atak

Odwrócony cofnięty skrzydłowy Atak

 

Ofensywny pomocnik środek:

Ofensywny pomocnik Atak

 

Pomocnik środek:

Wysunięty rozgrywający Atak

 

Defensywny pomocnik środek:

Segundo Volante Atak*

 

Segundo Volante Wsparcie
Swobodny rozgrywający Wsparcie
Regista Wsparcie
Cofnięty rozgrywający defensywny i wsparcie

 

* tu jest wyjątek, bo de facto jedyną najbardziej techniczną rolą jest segundo volante z funkcją ataku, więc zakładam, że zawsze musi być. Do niego mogę dodać kogoś z mniejszą ilością kluczowych atrybutów technicznych.

 

Obrońca środek:

Obrońca grający piłką Obrona

Libero Wsparcie i Atak

 

Pierwsze wersje dwóch ustawień, docelowo będą trzy:

 

JLf1EOP.png

 

QOa37Zo.png

 

 

We are the revolution!

 

 

  • Lubię! 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Materiał przygotowany, jacyś gracze pozostali w I składzie, reszta... no cóż. Więc jest 19 grajków tylko :D Damy radę, nie o sukcesy "tu się rozchodzi". Musiałem jakoś monitorować czy kariery idą w dobrym kierunku, więc piłkarze wchodzą w szablon techniki. Zgrałem sobie wszystkie atrybuty techniczne do tabeli, porównamy za rok czy "coś rośnie".  Wpisałem też, jaką trenują pozycję i jakie dodatkowe treningi. Docelowo dana pozycja = dany trening.

 

yLUTRx2.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowanko I sezonu:

 

Nd0Wq9y.png

 

Zapowiedź i faktyczni juniorzy:

 

TrRuRhA.png

 

CAHNWJE.png

 

najlepsi:

 

9iTScer.png

 

WQ0EEK8.png

 

60grYSO.png

 

Skład:

 

F5Fv39f.png

 

 

NvTmGpU.png

 

 

U-19:

 

mvBCVzK.png

 

 

 

Transfery - nie moje:

 

h9ohqH5.png

 

 

Ja jedynie sprzedałem ;) za darmo Aliego.

 

 

Taktyki:

 

Gh0kPYI.png

Msejz5H.png

 

 

Najlepszy grajek:

 

dZE9q6H.png

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Drugi sezon:

 

Zssr4WR.png

 

Ciekawie wyglądali U19:

 

ozkZHqK.jpeg

 

 

67% meczów graliśmy tym ustawieniem:

 

O4KuJKh.png

 

ŻADNYCH ZMIAN W TAKTYCE OD POCZĄTKU PIERWSZEGO SEZONU, ani w jednej ani w drugiej.

 

Pierwszy transfer wychodzący:

 

CYFBkZt.png

 

7dHMFjj.png

 

6HAkpKS.png

 

Rok temu odszedł też tylko jeden gracz, ale wtedy za darmo.

 

W tym sezonie nabór był kiepski, najlepsi którzy pozostali:

 

rimyJum.png

 

hycrPWs.png

 

VksLaNg.png

 

IpL01ny.png

 

 

JEwouQy.png

 

Skład 1 drużyny:

 

q4tdSLt.png

 

sLDGfB5.png

 

 

Taktyki te same:

 

NFhLj5C.png

 

IAaQjhx.png

 

Najlepszy grajek:

 

KBi3Ys2.png

 

 

 

 

U19:

 

4GXljKR.png

 

zapchajdziury z rezerw ;)

 

cxQAOEm.png

 

 

 

Dobrze, że udało się awansować, bo... nie ma w ogóle kasy! Mam nadzieję, że w drugiej Bundeslidze dobrze się zadomowimy i podreperujemy przez kilka lat budżet + rozbudujemy infrastrukturę.

 

b5rhYe0.png

 

 

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trzeci sezon - beniaminek 2 ligi!

 

Ależ to był sezon!

 

Wystartowaliśmy jak burza i byliśmy rewelacją jesieni:

 

RLbmmGc.png

 

 

Im jednak dłuższy sezon tym było gorzej...

 

XW0cne3.png

 

 

I do końca sezonu musieliśmy drżeć o awans:

 

JAz6BCr.png

 

 

Ale na ostatniej prostej remis z Norymbergą i pokonanie Holstein w ostatniej kolejce 4:3 dało utrzymanie:

 

hedD7Dn.png

 

U-19 też dali radę:

 

llpbAiB.png

 

 

Kolejny sezon bez transferów IN, OUT jeden gracz, ale taki, który gnił w rezerwach:

 

EZbFYG9.png

 

 

Dobra zapowiedź naboru:

 

CHkNQqX.png

 

 

 

A tak realia:

 

ROSBbDi.png

 

 

 

Najlepsi:

 

v28cHlC.png

 

 

BgMPzIk.png

 

 

EqudT8G.png

 

 

Za utrzymanie dostaliśmy MAJĄTEK:

 

AwhgV8Z.png

 

 

Skład 1 drużyny:

 

VoVquKK.png

 

 

 

 

Taktyki:

 

GJ63o5m.png

 

ypndPAW.png

 

 

Najlepszy grajek:

 

YxTKjGr.png

 

 

U-19 posortowani potencjałem, będzie trzeba posprzątać:

 

aEFSWWI.png

 

rezerwy:

 

ctnknYL.png

 

 

HAJS HAJS HAJS - TAK TO CZYTAJ

 

B5ElwM9.png

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Już dawno skończyłem sezon, ale nie było czasu na podsumowanie, teraz kończąc JM-ana może więcej pogram ten zapis, o ile "siądzie", zmieniam nieco zasady gry - postanowiłem, że będę także przeprowadzał transfery - młodych do lat 20.

 

xpoAOzT.png

 

tTc2gPm.png

 

6hKfA6c.png

 

bg7h6o4.png

 

n5zuoa0.png

 

SoGyLrw.png

 

fT2H2iD.png

 

I trochę mi zarząd pokrzyżował plany, bo w 5 lat udało się po 1 awansować do II Bundesligi, po 2 - zadomowić w niej i zebrać kapitał, tymczasem:

 

pnLoC0N.png

 

 

5 czerwca 2024 roku jednak nie ma tragedii - na koncie ponad 11 mln euro, na transfery 2,5 mln, więc trochę zakupów będę mógł zrobić. Czeka nas sezon przejściowy, reorganizacyjny.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...