Skocz do zawartości

KONKURS - Nowe Szaty Króla, czyli zaprojektuj nowe logo Forum!


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Seju napisał:

gdybym ja, majac pietnascie lat, trafil tutaj przez Google'a, to spierdalalbym czym predzej myslac ze to forum o CM,

 

 

Tak było.

Tylko że miałem dobrze ponad dwadzieścia lat, wszedłem kilka razy szukając odpowiedzi na jakieś tam kwestie związane z FM 2008 i 2010, i CM4, i o ile merytorycznie było lepiej niż na cmrev i centrumfm, to odrzucił mnie wygląd strony, no i jakieś zwyczaje rodem z elektrody, i nawet nie chciało mi się rejestrować na tak pop...lonej i brzydkiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Czy mozliwa jest implementacja skorki, ktora bedzie miala dotychczasowe logo forum?

 

Technicznie jest to możliwe, natomiast będzie się wiązało z tym, co zwykle przeżywamy po apdejtach, czyli możliwym braku kompatybilności z 1/ przyszłymi nowymi wersjami IPB 2/ przyszłymi nowymi wersjami skórki, na bazie której by powstała. Przyszłe składy MT musiałyby umieć modyfikować skórki i znać HTML lub CSS, żeby to utrzymywać. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, demrenfaris napisał:

Fora internetowe to dinozaury. Nie będzie nowych użytkowników chyba że zmienicie domenę na wygrajmilion.pl i co tydzień będziecie organizować bezpłatną loterię.

Forum SI temu zaprzecza. Akurat w przypadku FM, grupy facebookowe imo nie wypełniają całej przestrzeni. Nadal o taktykach czy karierach ludzie wolą dyskutować na platformach forumowo-blogowych, bo to wygodniejsze i łatwiejsze do organizacji.

 

Dodatkowo im więcej takich inicjatyw jak liga FPL i zloty, tym większa szansa na zachęcenie i zatrzymanie tutaj nowych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Seju said:

Boomerzy, prosba - to forum nie kreci sie wokol Maryni i waszego chlip chlip kawalka historii. Sa jeszcze dzialy dotyczace Football Managera i gdybym ja, majac pietnascie lat, trafil tutaj przez Google'a, to spierdalalbym czym predzej myslac ze to forum o CM, w ktorego swoja droga nigdy nie gralem.

przez google byś raczej nie trafił, chyba że byś przewinął do 4 strony wyników, więc prawdopodobnie zostałbyś wyznawcą Mahdiego, bo ich strona się najlepiej pozycjonuje :keke: a tak swoją drogą, skoro się nie kręci, to czemu sami boomerzy się tu wypowiadają? :> 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, Hidalgoo napisał:

przez google byś raczej nie trafił, chyba że byś przewinął do 4 strony wyników, więc prawdopodobnie zostałbyś wyznawcą Mahdiego, bo ich strona się najlepiej pozycjonuje :keke: a tak swoją drogą, skoro się nie kręci, to czemu sami boomerzy się tu wypowiadają? :> 

1251515190_Screenshot2020-11-26at09_13_21.thumb.png.8762ab8bec5f9a3d0cbe3873da300dff.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Stanowiskiem MT jest, że sprawę logo (ale oczywiście nie tylko, zależy od zgłoszeń i propozycji) rozstrzygną najbliższe wybory do MT, do których nominacje zaczną się 1 grudnia, czyli za zaledwie 4 dni. Nowy Mod Team będzie mógł podjąć decyzję na podstawie legitymizacji biorącej się z jego obietnic wyborczych. My kontynuujemy prace do końca naszej obecnej kadencji i zamierzamy przeprowadzić konkurs zgodnie z rozpiską.
 
W przyszłości podobne sprawy będą się rozstrzygać w ramach stowarzyszenia. Jego regulamin ma konkretne przepisy, które regulują takie sytuacje. Proponujemy się do nich odwołać, ponieważ samo forum obecnie takich zasad nie ma (zresztą właśnie do rozwiązywania m. in. takich problemów powołujemy stowarzyszenie). Przypominamy więc, że zebranie członków ma kompetencje do „ustalania kierunków działania i rozwoju, wybór i odwołania Zarządu, uchwalania zmian regulaminu”. Wg nas zmiana nazwy forum podpada natomiast pod kompetencje Zarządu, a dokładnie „zarządzanie majątkiem Stowarzyszenia”. Uważamy tak, ponieważ nazwa „CM Forum” nie występuje w nowym regulaminie, ale może być traktowana jako znak towarowy — czyli właśnie majątek, którym zarządza MT. Argument ten pojawiał się zresztą w dyskusji — i to nie ze strony MT, ale osób, które chciały ankiety — kiedy CMF było porównywane do Coca-Coli czy PSX Extreme.
 
(I nie, nie daliśmy tam tego przepisu za wczasu wiedząc, że chcemy zmienić nazwę; jest on skopiowany ze wzoru ze strony ngo.pl sporządzonego na podstawie najlepszych praktyk rekomendowanych przez specjalistów).
 
Zebranie Członków zwołuje Zarząd (MT) lub 1/3 członków Stowarzyszenia. Zdanie MT znacie. Jeśli jednak członkowie chcieliby skorzystać z tego prawa i wyrazić swoją wolę w sprawie „ustalania kierunków działania i rozwoju” na kilka dni przed wyborami, mogą to zrobić. Na potrzeby regulaminu jako członkowie traktowani są Przyjaciele Forum i każdy, kto głosował w poprzednich wyborach — jest to 55 osób. Tak więc 19 z nich mogłoby zwołać Zebranie Członków. Wierzymy jednak, że zgodzicie się, że w sytuacji, kiedy za 4 dni odbywają się nowe wybory, jest to rzecz niepotrzebna. Wg MT istnieje też różnica między „ustalaniem kierunków” a podejmowaniem konkretnej decyzji za Zarząd. To różnica, którą — mamy nadzieję — po opadnięciu emocji uda nam się wyklarować, ponieważ wszystkich nas obowiązują te same zasady gry. Zarówno MT, jak i członków.
 
Potraktujmy to jako ćwiczenie.
 
Przyjaciele + głosujący:
Adam3333
adamus
ajerkoniak
BartuS
beeres
Brachu
Brudinho
Counter
demrenfaris
Dudek
Ernie Souchak
Feanor
Fenomen
Gabe
Gacek
Gilbert
Hajd
Hawkeye
Hidalgoo
Jahu
jmk
kaderr
Keith Flint
Kinas
klinsmann
kolek23
Kowalinho
krzysfiol
kuab
lad
laki
Mauro
me_who
Meler
Misiek
peżet
Pulek
Reaper
schizzm
Scorpio
stefan1984
Stefan1988
stefan_jaracz
SZk
szramek
Szymon Kąkol
tio
van der Vaart
verlee
wojt3k
Wujek Przecinak
wwosik
yonack
z0nk
Zovalik

  • Lubię! 9
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, van der Vaart said:

Czy wszyscy członkowie obecnego Mod Team są za zmianą nazwy forum, czy może któryś się wstrzymał od głosu lub był przeciw, coby uwzględnić to sobie w najbliższym głosowaniu :)?

MT to ciało kolegialne i niezależnie od tego, jak przebiega dyskusja na jakakolwiek temat wewnątrz zespołu, zawsze za każdą decyzję odpowiadamy wspólnie w ramach solidarności między sobą nawzajem.

  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
  • Jahu 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, verlee napisał:

MT to ciało kolegialne i niezależnie od tego, jak przebiega dyskusja na jakakolwiek temat wewnątrz zespołu, zawsze za każdą decyzję odpowiadamy wspólnie w ramach solidarności między sobą nawzajem.

przeczytałem Twoje dwa ostatnie posty i brzmi to gorzej niż w korpo, serio

 

chciałbym, żeby przy nicku każdej osoby, na którą będziemy głosować przy wyborach MT była jawna informacja "jestem za/przeciw/nie mam zdania w sprawie zmianą nazwy/loga/etc"

 

pzdr

  • Lubię! 3
  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, klinsmann napisał:

moje 10 letnie doświadczenie mówi zupełnie co innego :( 

 

Jestem urzędnikiem korporacji, która istnieje od dwóch tysięcy lat, jej standardy w wielu kwestiach są beznadziejne, ale jeszcze gorzej jest tam, gdzie nie są przestrzegane :) Serio, sprawa @FYM ujawniła i obnażyła najmocniej to, że dalsze ciągnięcie tego miejsca jako koleżeńskiej grupy nie ma przyszłości, bo obracamy pieniędzmi, organizujemy spotkania, konkursy. Działamy jak stowarzyszenie, dlatego naturalnym krokiem wydaje się legalizacja stanu rzeczy, który istnieje od dłuższego czasu de facto.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Meler napisał:

Żeście koledzy korpo na oczy nie widzieli, tyle wam powiem :)

Są korpo i korpo...

 

Ech, miałem się już w tym temacie nie wypowiadać... Nie wyszło, no ale przyjmijmy, że przypierdalam się do czegoś innego teraz ;)

 

Serio, byłem zwolennikiem większości pomysłów nowego MT. Nie podobała mi się (co zresztą pisałem) jedynie zmiana jaką planujecie w kwestii finansowania Przyjaciela forum, o której zresztą pisałem. Również wtedy pytałem o ankietę, również prośba została zlana. A to podobno forum dla userów/fanów CMa/FMa, a nie członków MT/stowarzyszenia. My bad, że nie zauważyłem wtedy na Waszej tablicy (jeśli była tam od początku) kwestii zmiany nazwy/logo, lub też zwyczajnie nie dodałem dwa do dwóch, bo na pewno podniósł bym ten temat już wtedy. Znowu, ankiety się nie doczekałem od MT/stowarzyszenia, na moje pytanie o ankietę w odpowiedzi dostałem pytanie :lol: A to podobno forum dla userów/fanów CMa/FMa, a nie członków MT/stowarzyszenia. A już pierdolenie verlee, że stowarzyszenie reguluje kwestie nazwy, to taka śmieszna demonstracja władzy, czy o chuj tu chodzi? Nawet będąc stowarzyszeniem można wyciągnąć rękę do społeczności i zadać pytanie co o jakimś pomyśle sądzą. No i co to za pierdolenie o zwoływaniu zebrania członków? Kurwa, przegapiłem, że już jesteśmy tym stowarzyszeniem, czy ki chuj? Po staremu się tu zakładało temat z wotum nieufności kurwa :kekeke: Kurwa, szkoda, że wśród tych 19 głosów na nie w ankiecie o nazwie, nie ma tych samych osób, co głosowały w wyborach MT, potraktowałbym całą sprawę jako ćwiczenie :-k;) 

 

Nie kupuję argumentu Pereza, że byłoby jak na PPE, że jak by o wszystko pytać userów to nic by się nie dało zrobić. Jakoś każdy pomysł MT/stowarzyszenia nie jest tutaj torpedowany, czy też jak coś zmieniacie/dodajecie nie podnosi się larum, że skandal, jak tak można było zrobić. No chyba, że skrzynkę MT zasypują zażalenia... Raczej chyba każdy jest entuzjastycznie nastawiony. Nawet, jak widać po dotychczasowych wynikach, do zmiany nazwy... Można pewne rzeczy robić z głową, a nie kurwa teraz my i chuj, bo jesteśmy stowarzyszenie, mamy statut, więc dupa cicho.

 

Ale im więcej czytam korpo wysrywów verlee, to mam wrażenie, że chce tu zrobić FM Forum Sp. z.o.o. A to chyba zawsze było forum entuzjastów gry komputerowej, którzy za sprawą zlotów/spotkań trochę zmienili relacje z forumowych, na bardziej koleżeńskie. Widocznie wszyscy tak się lubują w korporacjach, że chcą mieć tutaj kolejną namiastkę, oby przy tym nie zaginęła swego rodzaju tożsamość tego forum. Generalnie mój entuzjazm do Waszych pozostałych działań jest w tym momencie zerowy.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Zgodzę się tylko w jednej rzeczy. O ile zmiany mi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem wszystkiego, co chociaż spróbuje cokolwiek ruszyć  :) tak..., pół zartem, pół serio, potrzebny jest pijarowiec ;) bo styl językowy niektórych komunikatow jest taki, a nie inny (nazwijmy go przywołanym już "korpo") i nie dziwię się ze mogą mieć negatywny odbiór, wbrew najlepszym intencjom autora ;)

 

 

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper usunał z polecanych temat
  • verlee odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...