Skocz do zawartości

KONKURS - Nowe Szaty Króla, czyli zaprojektuj nowe logo Forum!


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kolek23 napisał:

Tylko czy to musi się koniecznie wiązać ze zmianą nazwy?

 

Uważamy, że tak. Patrzysz na sprawy ze swojej perspektywy, a żeby to ocenić (wg nas), trzeba patrzeć z perspektywy nowej osoby.

  • Wchodzę na nieznane mi forum. Widzę nazwę — Polska Scena CM. Co to jest CM? Nie mam pojęcia. Dlatego jeśli wpadłem z losowego źródła i tylko na chwilę, to nie rejestruję się, bo nie sądzę, że będzie tutaj coś, co mi się przyda (najrealniejszy scenariusz biorąc pod uwagę, że użytkownicy, którzy przychodzą tu pierwszy raz, spędzają na stronie maks kilka-kilkanaście sekund).
  • Widzę kanał na YouTube. "CM Forum" — o czym on jest? Zamiast niego wybiorę jeden z 500 innych kanałów, które mają FM w nazwie.
  • Widzę post na Facebooku, który poniósł się wiralowo z naszym ograniczonym zasięgiem. Nazwa fanpage? Forumcm.net — to samo. Czemu miałbym kliknąć like?
  • Ktoś szuka czegoś o FM-ie w Google. Tam już nawet nie występuje teraz nazwa CM Forum, ponieważ byłoby to samobójstwo. Pokazuje się od lat "Forum Football Managera". Nazwa de facto, w praktyce jest JUŻ martwa od dawna poza gronem stałych bywalców — i nikt nikomu nie broni dalej mówić CMF, jeśli będzie mu się tak podobać.
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Reaper napisał:

Drodzy koledzy,

Postęp jest nierozerwalną częścią życia społecznego. Jest taki cytat, zapewne od Paolo Coelho, że kto stoi w miejscu ten się cofa. To my, to jest to forum. Od lat siedzimy w marazmie i jesteśmy zadowoleni ze społeczności, przyjaźni i miłości platonicznych jakie się tu rozwinęły. Ale wróćmy do korzeni, spójrzmy na to w jaki sposób tu wszyscy trafiliśmy - z miłości do Managera, czy to Football czy Championship. Nie próbując otwierać się i wychodzić na przeciw innym zapaleńcom, nie dajemy sobie i im szansy się poznać i ponownie stworzyć fajnych więzi, relacji. Wszystkie inicjatywy jakie powstały za kadencji tego MT mają na celu rozwój forum i wyjście na nową drogę (i nie mogę tu pominąć oklasków dla @verlee, który jest głównym driverem tego wszystkiego). Odświeżenie wizerunku jest koniecznym tutaj elementem, małą rewolucją, która choć dla niektórych trudna do zaakceptowania, to wprowadzi kompletnie inny vibe i feeling forum, nie zmieniając nic w środku. Dla nas samych nie zmieni się nic, a dla nowych użytkowników jaśniejsze będzie gdzie i po co tu trafili. I na tym nam zależy, żeby nie pomyśleli, że przyszli do umieralni, gdzie stare dziady siedzą i pierdzą w stołki, tylko miejsca, gdzie fanatycy tej gry rozkładają ją na części pierwsze i można się od nich wiele nauczyć. A przy okazji zajrzeć choćby do Maryni i poznać się na stopie osobistej :) Każda nowa osoba, każda nowa relacja, uczy człowieka czegoś nowego, nie zamykajmy się na to. 

pff, bullshit, jak się chcesz wypozycjonować to co innego jest od tego, żeby przyciągnąć nowych użytkowników... A ta zmiana to zamach na tradycję i historię. Red Bull Salzburg pamiętamy :P 

6 minut temu, lad napisał:

Ale gra której dotyczy to forum nazywa się Football Manager.

A co z ludźmi, którzy grają dalej w CMa?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, kolek23 napisał:

Tylko czy to musi się koniecznie wiązać ze zmianą nazwy? Jakby jeszcze miało wyjść z tego jakiś fajny skrót, no ale kurwa :D dokładnie tak czuję się wypowiadając to FyMF - podkreślam FYMf.

To zmieńcie na FFM- Forum FMa.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, verlee said:

 

Tak, uważamy, że tak. Patrzysz na sprawy ze swojej perspektywy, a żeby to ocenić (wg nas), trzeba patrzeć z perspektywy nowej osoby.

  • Wchodzę na nieznane mi forum. Widzę nazwę — Polska Scena CM. Co to jest CM? Nie mam pojęcia. Dlatego jeśli wpadłem z losowego źródła i tylko na chwilę, to nie rejestruję się, bo nie sądzę, że będzie tutaj coś, co mi się przyda (najrealniejszy scenariusz biorąc pod uwagę, że użytkownicy, którzy przychodzą tu pierwszy raz, spędzają na stronie maks kilka-kilkanaście sekund).
  • Widzę kanał na YouTube. "CM Forum" — o czym on jest? Zamiast niego wybiorę jeden z 500 innych kanałów, które mają FM w nazwie.
  • Widzę post na Facebooku, który poniósł się wiralowo z naszym ograniczonym zasięgiem. Nazwa fanpage? Forumcm.net — to samo. Czemu miałbym kliknąć like?
  • Ktoś szuka czegoś o FM-ie w Google. Tam już nawet nie występuje teraz nazwa CM Forum, ponieważ byłoby to samobójstwo. Pokazuje się od lat "Forum Football Managera". Nazwa de facto, w praktyce jest JUŻ martwa od dawna poza gronem stałych bywalców — i nikt nikomu nie broni dalej mówić CMF, jeśli będzie mu się tak podobać.

 

Kurwa miałem napisane z 1000 znaków odpowiedzi i mi się skasowało :D To wytoczę tylko clou problemu: zapytajcie o to użytkowników.

 

Jak jestem w mniejszości, to się zamknę i tyle.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, verlee napisał:
12 minut temu, Makk napisał:

To zmieńcie na FFM- Forum FMa.

Była to rozważana opcja, ale paradoksalnie chcieliśmy zadbać o przyzwyczajenia ludzi i zmienić tylko jedną literkę z CM Forum na FM Forum, także wiesz… :D 

No ok, ale adres pokazuje się forumcm, ja zawsze tej nazwy używałem, więc forumfm nie było by aż takie mocno zmianowe.

Ąkieta i sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

Nastroje widzę, że są wyrażane reakcjami pod pierwszym postem. Na ten moment przeważają pozytywne, a stała zasada w internecie jest taka, że częściej się daje negatywne opinie niż pozytywne, więc uważam, że na swój sposób już mamy pewien pogląd :) 

No chyba nie bardzo, bo post @kolek23 ma 5 pozytywnych reakcji, więc już różnica jest mniejsza.

A ankieta to jednak co innego. Może niektórzy nie lubią dawać minusów.

Odnośnik do komentarza

Bądźmy szczerzy - burzysz Ty i kolek, Feanor się wypowiedział, Makk jest ugodowy i rozumie. Pozostała "rzesza" użytkowników forum albo nie czyta, albo nie reaguje. Nie wydaje mi się, że większość jest przeciw. 

 

Co więcej - zmiana ta nie jest w żaden sposób nieodwracalna, wybory do MT za rogiem - na pewno znajdzie się wtedy kandydat z programem przywrócenia jedynej prawilnej nazwy i wygra :)

Odnośnik do komentarza

Ja kompletnie nie rozumiem niechęci do wprowadzenia zmian, które dla dotychczasowych użytkowników jest pozbawiona znaczenia, a może mieć pozytywny efekt dla całej społeczności. O ile dobrze pamiętam była już kiedyś na scenie skrzydło konserwatywne, które stworzyło projekt CM3 Old Timers bodajże. Wiecie może, jak tam jego funkcjonowanie?

Oczywiście bardzo cenię sobie obecny kształt forum, które skupia społeczność nie tyle graczy w menadżery, ale także grupy znajomych, którzy utrzymują różne relacje  w rzeczywistości. I ponownie - jaki wpływ na tych ludzi i te relacje będzie miała zmiana logo i nazwy domeny (zwłaszcza, jeśli dotychczasowa zostanie)? Jak siedzimy sobie na zlocie albo u Pereza na chacie i mówimy o czymś, co się wydarzyło tutaj to mówimy "CMF" czy po prostu "forum"?

38 minut temu, Feanor napisał:

A Coca-cola nie jest już robiona z liści koki. Ale mniejsza z tym.

Coca-Cola to silna marka, budowana latami. Jaką siłę ma marka "Forum CM" w kontekście pozyskiwania nowych użytkowników?

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Poza tym nikt nie zmienia tego forum na miejsce dla wielbicieli wędkarstwa. To nadal będzie te same forum, tylko z unowocześnionym nazewnictwem i imagem :D 

1 minutę temu, Hajd napisał:

Ja kompletnie nie rozumiem niechęci do wprowadzenia zmian, które dla dotychczasowych użytkowników jest pozbawiona znaczenia, a może mieć pozytywny efekt dla całej społeczności. O ile dobrze pamiętam była już kiedyś na scenie skrzydło konserwatywne, które stworzyło projekt CM3 Old Timers bodajże. Wiecie może, jak tam jego funkcjonowanie?

 

Nawet oni te 10 lat temu nazywali sie FM Old Timers :D 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper usunał z polecanych temat
  • verlee odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...