Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

1) Jak radzicie sobie z Echinopsami? Jak na razie to dla mnie najtrudniejszy rywal,

ale już teraz boję się golema

Nie ma się czego bać :D Wystarczy, że dokładnie przepytasz starszego Druida w czasie rozmowy o burzę, on da Ci wskazówkę ;)

 

 

Na początku też się bałem, ale już wiem, że nie było czego :] Gorzej jest dojść do tego golema przez bagna bez uszczerbku na zdrowiu, dlatego ja zawsze uciekam przez tymi bagiennymi potworami, bo ich jest tak dużo, że bez problemu daliby mi radę :]

Odnośnik do komentarza

Akt pierwszy. Quest

Tajemnica berengara

 

 

-

mam porozmawiać z Colemanem w sprawie miecza Berengara - wchodzę do Kudłatego Misia, a tam Coleman zabity przez wiewiórki. W logbooku nic się nie zmienia - nadal mam pogadać z Colemanem, którego mam przycisnąć, bo może niechętnie odpowiadać. No ja rozumiem, że z trupa ciężko będzie wyciągnąć info, ale wtf? Ktoś miał podobnie,czy też mamy bug?

 

Odnośnik do komentarza

No i kwas. Trafiłem na jakiś bug, który mnie totalnie rozłożył i uniemożliwił dalszą grę !

 

 

  • W Wyzimie zniechęciłem do siebie zarówno Kalksteina jak i Vincenta Maisa.
  • Teoretycznie, aby dostać się na cmenatarz muszę załatwić to u Maisa (nie da rady, bo zupełnie nie chce ze mną gadać) albo u Talara (nie chce na ten temat gadać). To jednak jakiś quest poboczny (chyba?).
  • Zygfryd, któremu miałem donieść języki topielców, rozpłynął się jak mgła. Nie mogę go nigdzie znaleźć (przeszukałem nawet całe kanały) a płatnerz zakonu przestał mnie nagle rozpoznawać jako osobę znajomą (???).
  • Obrażony Kalkstein uniemożliwia mi zakończenie questu z Alghulami.
  • Gra mówi mi że mam siedem sefir, podczas gdy w ekwipunku mam ich już osiem.
  • Detektyw rząda ode mnie ściągnięcia Kalksteina na bagna, do wieży a ja nie mam jak tego zrobić.
  • Detektyw chce jakiejś księgi z wieży, a do niej nie mogę wejść (bo nie mogę pogadać z Kalksteinem i zakończyć questu z wieżą?)

 

Czy to już koniec?

Odnośnik do komentarza
me_who mówił, że też miał poważny problem, przez który nie mógł dalej grać, ale ściągnął chyba jakiegoś patcha i pomogło. Może chodzi o to samo? Wyślij do niego PW. :-k

Jakbyś czytał temat to być wiedział, że gram już z patchem.

Poza tym me_who miał problem w V akcie, a nie II.

Odnośnik do komentarza
me_who mówił, że też miał poważny problem, przez który nie mógł dalej grać, ale ściągnął chyba jakiegoś patcha i pomogło. Może chodzi o to samo? Wyślij do niego PW. :-k

Jakbyś czytał temat to być wiedział, że gram już z patchem.

 

Tylko, że me_who raczej też grał z patchem, bo jeszcze tuż po instalce narzekał, że musi ściągać patcha. :-k

 

dobra, to może ja coś pogmatwałem... przepraszam, chciałem dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Akt pierwszy. Quest

Tajemnica berengara

 

 

-

mam porozmawiać z Colemanem w sprawie miecza Berengara - wchodzę do Kudłatego Misia, a tam Coleman zabity przez wiewiórki. W logbooku nic się nie zmienia - nadal mam pogadać z Colemanem, którego mam przycisnąć, bo może niechętnie odpowiadać. No ja rozumiem, że z trupa ciężko będzie wyciągnąć info, ale wtf? Ktoś miał podobnie,czy też mamy bug?

Raczej bug, :/ bo dziennik powinien Ci się zaktualizować. Mi się tą część zadania udało wykonać.

U mnie Wiewiórki zabiły Coleman'a, kiedy zorientowałem się, że muszę mu powiedzieć o tym, że nie posiadam już paczki dla niego. Ale wtedy miałem tego questa jako nieudanego, co jest raczej logiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Akt pierwszy. Quest

Tajemnica berengara

 

 

-

mam porozmawiać z Colemanem w sprawie miecza Berengara - wchodzę do Kudłatego Misia, a tam Coleman zabity przez wiewiórki. W logbooku nic się nie zmienia - nadal mam pogadać z Colemanem, którego mam przycisnąć, bo może niechętnie odpowiadać. No ja rozumiem, że z trupa ciężko będzie wyciągnąć info, ale wtf? Ktoś miał podobnie,czy też mamy bug?

Raczej bug, :/ bo dziennik powinien Ci się zaktualizować. Mi się tą część zadania udało wykonać.

U mnie Wiewiórki zabiły Coleman'a, kiedy zorientowałem się, że muszę mu powiedzieć o tym, że nie posiadam już paczki dla niego. Ale wtedy miałem tego questa jako nieudanego, co jest raczej logiczne.

 

 

 

Hmm... rozumiem, że z Colemanem miałem gadać też na temat paczki, którą zwinął mi klawisz-narkoman - dziennik kazał mi pogadać z nim (z klawiszem) o zaginionej paczce, a takiej opcji w trakcie rozmowy nie miałem. Coleman też wiedział coś o mieczu Berengara - jeśli dobrze rozumiem, jest to dość ważny quest i jeśli on mi się spieprzy, to... będzie lipa. Kolejna kwestia, to miałem pogadać z innym gościem w karczmie - a gościa tam nie ma... ani za dnia, ani nocą...

 

Odnośnik do komentarza
No i kwas. Trafiłem na jakiś bug, który mnie totalnie rozłożył i uniemożliwił dalszą grę !

 

 

 

W Wyzimie zniechęciłem do siebie zarówno Kalksteina jak i Vincenta Maisa.

 

 

Co do Vincenta to też go do siebie zniechęciłem więc to w niczym nie przeszkadza. Z Kalksteinem nie wiem ale też nie powinno to przeszkadzać

 

 

 

Teoretycznie, aby dostać się na cmenatarz muszę załatwić to u Maisa (nie da rady, bo zupełnie nie chce ze mną gadać) albo u Talara (nie chce na ten temat gadać). To jednak jakiś quest poboczny (chyba?).

 

 

Załatwisz sobie wejście na cmentarz u Talara przez anulowanie długu grabarza. Najpierw musisz mieć quest z sekcją zwłok.

 

 

 

Zygfryd, któremu miałem donieść języki topielców, rozpłynął się jak mgła. Nie mogę go nigdzie znaleźć (przeszukałem nawet całe kanały) a płatnerz zakonu przestał mnie nagle rozpoznawać jako osobę znajomą (???).

 

 

 

Poszukaj go na bagnach koło druidów.

 

 

 

Obrażony Kalkstein uniemożliwia mi zakończenie questu z Alghulami.

 

 

 

Możliwe że Kalkstein się "od-obrazi" jak się znajdzie dowody jego niewinności.

 

 

 

Gra mówi mi że mam siedem sefir, podczas gdy w ekwipunku mam ich już osiem.

 

 

 

I tak musisz zebrac 10

 

 

 

Detektyw rząda ode mnie ściągnięcia Kalksteina na bagna, do wieży a ja nie mam jak tego zrobić.

 

 

 

Kalkstein i tak nie przyjdzie na bagna. Przynajmniej ja z nim pogadałem jak już było jasne o co biega.

 

 

 

Detektyw chce jakiejś księgi z wieży, a do niej nie mogę wejść (bo nie mogę pogadać z Kalksteinem i zakończyć questu z wieżą?)

 

 

 

Księga jest w wieży ale musisz mieć 10 sefir żeby ją otworzyć. I potem każdą z sefir wkładasz w odpowiedni obelisk na bagnach. Wtedy możesz do niej wejść

 

Odnośnik do komentarza

@Dix_

 

 

idź do Raymonda i opowiedz mu o wszystkim. Możliwe, że będziesz mógł już dokonać sekcji zwłok więźnia, któremu się zmarło. Jeśli się przyłożysz do sekcji (proponuje przeczytać mnóstwo książek) to dowiesz się kto stoi za jego zabójstwem.

Tego questa można przejść na skróty odwiedzając kryptę na cmentarzu. Musisz odpowiednio pokierować rozmową z grabarzem - ten powie, że da Ci klucz w zamian za list od Vincenta albo za anulowanie długów u Talara (dosłownie musi tak powiedzieć, to nie jest to co mówi, że "kapitan może dać ci pozwolenie" - dopiero wtedy pojawią się takie opcje rozmowy u VM i Talara. Jeśli nadal nie masz, to możesz pokręcić się w nocy koło domu Talara. Jest tam Tajemniczy Człowiek - wtedy Geralt se wymyśli - swoją droga to nie wiem jak na to wpadł - że Talar skupuje długi mieszkańców)

O Kalksteinie warto porozmawiać też z Baraniną.

Co do Zygfryda - to po naszej pierwszej wizycie na bagnach wyrusza on tam na "akcję". Tam jednak tez zapłaci za języki. Kalksteinowi szpik alghuli sprzedasz w akcie III skoro już nie chce z Toba rozmawiać (choć możliwe, że uda ci sie go udobruchać jeszcze w "dwójce"). Bez Zygfryda w mieście płatnerze nie rozpoznają Cię - możesz skorzystać z usług krasnoludzkich kowali z Dzielnicy Nieludzi (w lewym zaułku od wejścia do dzielnicy)

Błąd ze zliczaniem sefir u mnie tez wystąpił - nie przejmuj się, questa da się zrobić. Najprawdopodobniej gra nie zlicza ich gdy wejdziesz w ich posiadanie przypadkowo :)

Mówiąc szczerze to nie wiem dokładnie jak Ci pomóc, bo zamieszałeś przeokrutnie :)

 

 

Willow -

śmierć Colemana trochę utrudnia quest "detektywistyczny", ale kompletnie nie ma wpływu na grę. O mieczu dowiesz sie od Talara - który będzie Cię kierował do kolejnych osób

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi, ale sam sobie z tym poradziłem jeszcze wczoraj tyle, żeskończyłem grac o północy i nie miałem sił pisać już na forum :) Wszystko zostało wyprostowane i jedyne co mnie trochę zasmuciło

to golem, którego zniszczyłęm za pierwszym podejściem... W bstiariuszu piszą, że może go uruchomić i zniszczyćjedynei piorun a ja go zwykłym mieczem zaciupałem, choć trwało to dobre... dziesięć minut... :|

Odnośnik do komentarza
Dzięki za podpowiedzi, ale sam sobie z tym poradziłem jeszcze wczoraj tyle, żeskończyłem grac o północy i nie miałem sił pisać już na forum :) Wszystko zostało wyprostowane i jedyne co mnie trochę zasmuciło

to golem, którego zniszczyłęm za pierwszym podejściem... W bstiariuszu piszą, że może go uruchomić i zniszczyćjedynei piorun a ja go zwykłym mieczem zaciupałem, choć trwało to dobre... dziesięć minut... :|

 

No, ja mu trochę z życia uszczknąłem mieczem i Aardem, ale robotę dokończyłem dwoma piorunami, więc po dwóch minutach gośc był skończony ;) Chociaż nie powiem, średniawo szło mi zapędzanie go w ten trójkąt ;]

 

Odnośnik do komentarza

Dix_ - powiedz jak doszedłeś do

prawdy, bo jestem ciekaw jak wybrnąłeś mając wszystkich obrażonych i co pomogło

:) Co do golema -

nie wiem jak go zabiłeś mieczem :lol: Bo ja próbowałem i nawet silne ciosy odbierały mu 1. PEwnie po prostu rozkruszyłeś go na amen :rotfl: Piorunami można go załatwić w 30 sekund

:)

Jak się podoba Wyzima Handlowa? - dla mnie jest rewelacja. W celach rozrywkowo-poznawczych proponuję pogadać z handlarzem mięsa, który stoi na targu przy murach. Myślałem, że umrę ze śmiechu. Koleś jest niesamowity :lol:

Odnośnik do komentarza

...

 

 

A ja mam taki problem podczas napadu na bank Vivaldiego, pomagam Zygfrydowi on tam bodajerze umiera jak schodzimy do piwnicy, ale ja niestety nie daje sobie rade z wiewiorkami. Jest ich tam tak wiele ze nie wyrabiam a najbardziej pancerne sa krasnoludy :/ macie jaksi sposob zeby ich pokonac

 

Odnośnik do komentarza
...

 

 

A ja mam taki problem podczas napadu na bank Vivaldiego, pomagam Zygfrydowi on tam bodajerze umiera jak schodzimy do piwnicy, ale ja niestety nie daje sobie rade z wiewiorkami. Jest ich tam tak wiele ze nie wyrabiam a najbardziej pancerne sa krasnoludy :/ macie jaksi sposob zeby ich pokonac

 

 

Ja rzucałem na ich Igni i uciekałem w drugi koniec pomieszczenia po czym ponownie ładowałem w nich Igni i tak dopóki ich ilość się nie zmiejszyła ;]

 

Odnośnik do komentarza
Dix_ - powiedz jak doszedłeś do

prawdy, bo jestem ciekaw jak wybrnąłeś mając wszystkich obrażonych i co pomogło

:) Co do golema -

nie wiem jak go zabiłeś mieczem :lol: Bo ja próbowałem i nawet silne ciosy odbierały mu 1. PEwnie po prostu rozkruszyłeś go na amen :rotfl: Piorunami można go załatwić w 30 sekund

 

Ano zaciupałem go samym mieczem srebrnym. Przyparlem potwora do drzewa i po dziesięciominutowej siekance zarżnąłem gada :D Golem dostawał non stop ciosami combox4 i o ile seryjki takie zabierały mu łącznie około 10pkt, to zdarzało się, że wkurzony machał łapami a wtedy dostawał w czapę po około 30-40 pkt. Co do obrażonych to wnerwiłem się i załatwiłem quest z Wieżą Maga (kim jest Raymond, domyślałem się już od dawna) a potem Kalkstein sam przylazł do wieży i stał się gadatliwy, że ho ho! :D Na cmentarz dostałem się z Wyzimy Handlowej, zaś do Vincenta jeszcze się nie wybierałem - nie potrzebuję go już chyba. Aktualnie uwolniłem Alvina i udałem się w celach rozrywkowych na bagna, gdzie spotkała mnie miła niespodzianka w postaci Kikomory Wojownika. Widząc to to, zacząłem zmawiać pacierz, tym bardziej że jednocześnie dopadła mnie banda utopców z jakimiś kwachami (bele-coś tam), ale o dziwo nim się spotrzegłęm, Kikomora kopnęła w kalendarz a utopce zarżnąłem po użyciu znaku.

Czy ta Kikomora Królewska jest dużo silniejsza od Wojownika? :| Czy można z niej jakieś trofeum zebrać? Pewnie tak, ale jak na razie poskąpiłem 600 orenów na księgę o pajęczakach... :-k Chyba szkoda.

 

Odnośnik do komentarza

 

Czy ta Kikomora Królewska jest dużo silniejsza od Wojownika? :| Czy można z niej jakieś trofeum zebrać? Pewnie tak, ale jak na razie poskąpiłem 600 orenów na księgę o pajęczakach... :-k Chyba szkoda.

 

Jak Wojownik nie robił mi zbyt wielkich strat to Królewska miała mnie na około 1-1,5 hita. Z tego co pamiętam można z niej zabrać tylko 'nerw kikimory' jako składnik alchemiczny.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...