Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiedzałem sobie wczoraj znaki zapytania w Velen i na górze mapy, tuż powyżej Novigradu znalazłem jaskinię. Penetrując ją, bądźcie bardzo uważni bo jest tam fura fajnych znajdek.

 

 

No i na pierwszy rzut oka widać tylko niewielką ich część - są tam dwie ukryte odnogi.

 

 

Przy okazji widziałem buga - wewnątrz jaskini wyświetla się znak zapytania odnoszący się do tego co znajduje się na powierzchni. Zanim to do mnie dotarło trochę się natrudziłęm węsząc wokól znacznika.

Odnośnik do komentarza

Ubiłem bydlaka :D W sumie Quen dął radę, ja najpierw próbowałem smażyć go Igni, warto czytać civilopedię bestiariusz.

 

Najgorsze jest to, że wkręciłem się na maksa. Zamiast pchać główny wątek to co chwilę znajduję jakieś poboczne, teraz niechcący we wsi Stegny wbiłem się w bandę ghuli, są na poziomie 23 i muszę albo je pokonać, albo uciec bokiem ;)

Odnośnik do komentarza

 

A ja utknąłem w Velen na jednym z pobocznych. Chodzi o misję Potwór z bagien.

 

 

Walczę z tym stworkiem Ignis Fatuus w jaskini we mgle i bydle mnie rozwala 2-3 ciosami. Niby posmarowałem miecz olejem na trupojady, ale dziad jest za silny i walczę już jakieś 5 godzin, nawet nie wiecie jak te loadingi wkurzają ;). Ja jestem taki, że w końcu go pokonam, ale ciekawe ile mi zejdzie czasu. Chyba za wcześnie się na niego porwałem z 8-ym levelem.

 

 

Btw: W co warto inwestować przy rozwoju postaci? Ciosy/znaki? Ja ma na razie 3 na atak szybki 2 na atak silny 1 trans bojowy (z czerwonych) + 3 na znak Ingi i 2 na znak Quen (niebieskie)

Ja się za niego zabrałem mając poziom 11-12 o ile pamietam. Nie sprawił mi trudności.

 

 

 

Podstawą jest Quen. Rzucasz znak i z rotą na ustach rzucasz się na mglaka. Zakładasz kombo, mglak albo zdązy cię dziabnąć (dostanie po ryju od znaku) albo nie. Szybki przewrót na wolną przestrzeń , odświeżasz Quen i kolejny doskok z kombosem lub - jesli barachło się skryje - turlanka po wolnej przestrzeni. Gdy się objawi to albo ci przyłoży (Quen zminimalizuje obrażenia) a jesli akurat się odturlasz to doskakujesz i kobomos + odskok. W tak w koło Macieju aż do usranego końca mglaka.

 

 

Też miałem z nim problem :)

Pokonałem go peteradami i znakiem Quen

Odnośnik do komentarza

Mała porada dla chcących grać w Gwinta:

 

Biały Sad

 

 

 

 

Most Płaczki:

 

1. Kupiec, którego ratowaliśmy na początku od Gryfa, posiada na sprzedaż kartę Król Foltest

 

Karczma:

 

2. Karczmarka Urszula, posiada kartę Manekin, która umożliwia w każdej chwili jej podmienienie.

 

 

Można w karczmie pograć za friko z Uczonym, który nauczy nas zasad gry.

 

Dwie partie przegrałem, bo nie wiedziałem, że nie wolno zużyć wszystkich kart, które maja wystarczyć na 3 rundy.

 

 

 

 

Więcej można przeczytać tutaj:

 

http://zagraceni.pl/gwint-krotki-poradnik-dla-poczatkujacych-wiedzmin-iii

Odnośnik do komentarza

Z przykrością to piszę - Wiesiek jest źle zeskalowany.

Wczoraj wróciłem \w okolice Kasztelu Wrońce by wziąć udział w wyścigach. Przy okazji po raz kolejny usłyszałem od baronowych wojów jakim to jestem"jebanym wiedźmakiem" więc miarka się przebrała i wywinąłem dwa sierpowe przed nochalem jednego z wujków. Tenże się wnerwił i ruszył na mnie, a wraz z nim dwójka znajomków. Łacznie starłem się więc z trójką wojów baronowych na poziomie 30 (czaszeczki nad paskami). Mając poziom 16 (prawie 2x niżej!) rozwaliłem ich w trzy minuty w zasadzie bez żadnych problemów. Tymczasem walka z dowolnym potworem będącym 2-3 poziomy wyżej ode mnie oznacza dla mnie niemal pewny zgon a potworki z trupią czachą to zgon pewny.

Słowem "ludzie" są zdecydowanie niedopakowani.

Odnośnik do komentarza

Quest "Wieża znikąd"

 

Defensywny Regulator Magiczny - oznacza, że wieży może używać tylko właściciel :hahaha:

 

 

Nie mogę się przestać śmiać :D To jest tak inteligentnie zrobiona beka z branży gier, że nie wierzę :D Już myślałem, że mnie nic w tej grze nie zaskoczy, a tu taki psikus.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak na innych platformach, ale na ps4 całą ładność piosenki zepsuł jej fatalny montaż. Po każdej zwrotce było wyraźnie słychać, jak startuje na surowo powtórzony sampel muzyki. Dodatkowo również głos zaczynał się jakby od świeżego włączenia mikrofonu. Innymi słowy wyraźnie czuć, jakby to było powiedzmy 5 piosenek puszczanych jedna po drugiej, dodatkowo amatorsko rozpoczętych. Czasami nawet wewnątrz jednej zwrotki poszczególne fragmenty były żenująco słabo zmontowane.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie dotarłem do Novigradu (chociaż mam jeszcze od groma znaków zapytania w Velen) i spotkałem starego znajomego

 

 

Lamberta. Ubiliśmy Ekimmę (zadanie "Po nitce do kłębka") i teraz mam płynąć na Faroe (Skellige) znaleźc niejakiego Hammonda, tylko nie bardzo jest jak. Muszę czekać aż fabuła sama mi pozwoli, czy jest jakiś sposób? Nie ma żadnej łodzi ani nic innego na skraju mapy w Velen...

 

Edyta mówi, że wystarczyło wejść na statek, fabuła poprowadziła

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Skończyłem, 10/10, 1000/1000.

Muszę się przychylić do tej oceny :)

Niestety ma teraz inny problem - od niemal miesiąca grałem tylko w W3. Przyzwyczaiłem się. Będzie ciężko znaleźć sobie inną rozrywkę ;) po zakończeniu tak fenomenalnego tytułu.

 

Mialem tak po TLoU. Gralem codziennie przed snem a tu nagle... nic nie ma :| Tragedia. Dlatego tym razem dawkuje sobie Wiedzmina i sam jeszcze nie wyjechalem z Bialego Sadu.

Odnośnik do komentarza

Zważ, że ja grając od premiery i to bardzo dużo, grę skończyłem dzisiaj. Więc "dawkowanie" może się zakończyć na Wielkanoc ;)

No ale zrobiłem wszystkie zlecenia, wszystkie znaki zapytania w Velen i w Novigradzie, a z większych pobocznych zostało mi tylko zadanie z ostatniego DLC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...