Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Wiedźmin 3. Pytanie o zakończenie gry. Jestem już po bitwie o Kaer Mohren. Zerknąłem do możliwych zakończeń gry i...

Spoiler


Chciałbym żeby Ciri została Cesarzową. Widziałem, że konieczne jest zrobienie kilku zadań z Novigradu, np. zabicie Radowida. Tylko, że przy dotarciu na Wyspę Mgieł te zadania, jeśli nie były wykonane, kasują się.  Czy po bitwie jest jakaś możliwość żeby znowu się pojawiły, czy jeśli nie zrobiłem ich przed Wyspą Mgieł to Ciri może zostać już tylko wiedźminka lub umrzeć?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Trochę mi to zajęło, ale wreszcie przeszedłem pierwszego Wiedźmina :D

Jak na grę z 2008 (gram w Edycję Rozszerzoną), to godnie się starzeje i nawet po tylu latach bardzo dobrze się na nią patrzy. O fabule napisano już chyba wszystko, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Dla mnie bajka. W kwestii mechaniki, to jednak system walki, może na tamte czasy był spoko, mnie strasznie męczył i wkurzał. W zasadzie to imo najsłabsza część gry (no pomijam jeszcze buga kiedy blokowali mnie współtowarzysze idąc za mną, że nie mogłem ich wyminąć i kończyło się to wczytywaniem gry i po prostu omijaniem miejsc bez wyjścia).

 

Tak z innej beczki, chociaż można to było poczytać wcześniej, tak ja dopiero na napisach końcowych sobie poczytałem, ile osób z naszego rodzimego światka growego brało w tym udział. Dla wielu, to oczywiście była trampolina do dalszej kariery, ale ile nazwisk już wtedy znanych przy tym pracowało. Zrobiło to na mnie wrażenie.

 

Teraz czas na 2 część Wiedźmina :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Jestem noobem w świecie Wiedźmina. W każdym aspekcie :) Ale w końcu mam sprzęt, na którym mogę pograć, więc chciałem spróbować, mimo iż nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu gier. Kupiłem W3, no i gra mnie pochłonęła. Póki co działa u mnie efekt "jeszcze jedno zadanie i na dziś kończę". I tak przesiedziałem wczoraj cały dzień przed lapkiem. Wszystkiego się uczę, systemu walki itd. Nie czytałem żadnych poradników, idę na żywioł ;) Skończyłem prolog z 4lvl i zaczynam biegać po Velen. Włączyłem drugi poziom trudności, czyli Miecz i opowieść.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Łonio napisał:

Jestem noobem w świecie Wiedźmina. W każdym aspekcie :) Ale w końcu mam sprzęt, na którym mogę pograć, więc chciałem spróbować, mimo iż nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu gier. Kupiłem W3, no i gra mnie pochłonęła. Póki co działa u mnie efekt "jeszcze jedno zadanie i na dziś kończę". I tak przesiedziałem wczoraj cały dzień przed lapkiem. Wszystkiego się uczę, systemu walki itd. Nie czytałem żadnych poradników, idę na żywioł ;) Skończyłem prolog z 4lvl i zaczynam biegać po Velen. Włączyłem drugi poziom trudności, czyli Miecz i opowieść.

 

Juz dobrze nie pamietam, ale bodaj w Velen mozna zaczac grac w Gwinta. Ja to mialem przez moment taka wkretke w to, ze w ogole innych zadan nie tykalem :). Tak ze panie duuuzo przed Toba. W sumie to tak teraz mysle, ze na mnie czekaja jeszcze oba dodatki.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Perez napisał:

 

Juz dobrze nie pamietam, ale bodaj w Velen mozna zaczac grac w Gwinta. Ja to mialem przez moment taka wkretke w to, ze w ogole innych zadan nie tykalem :). Tak ze panie duuuzo przed Toba. W sumie to tak teraz mysle, ze na mnie czekaja jeszcze oba dodatki.

Muszę poczytać o co biega w tym Gwincie, bo póki co mnie leją ;)

Jak zobaczyłem, ile jest "?" na mapie w Velen, to tylko głośno się zaśmiałem ;)

Do tej pory najwięcej problemów miałem z upiorem z Dzikiego gonu, który wypuszczał psy i się regenerował. 

Trochę ciężko się gra w dzień w ciemnych lokacjach. Musiałem ciemnice sobie w pokoju zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2020 o 21:20, Reaper napisał:

Na spokojnie, gra jest naprawdę prosta, jak tylko skumasz co jaka karta robi, a nie ma ich tak wiele :) 

Faktycznie, później leci już z górki.

Dobiłem do 20 lvl. Faktycznie, główne zadania dają dużo expa. Teraz czas na porobienie trochę zadań pobocznych i powrót do potworów, z którymi miałem wcześniej problemy.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Łonio napisał:

Faktycznie, później leci już z górki.

Dobiłem do 20 lvl. Faktycznie, główne zadania dają dużo expa. Teraz czas na porobienie trochę zadań pobocznych i powrót do potworów, z którymi miałem wcześniej problemy.

szybko idzie skoro już 20 lvl :D ja kończę grę i mam lvl 33

 

10 minut temu, jmk napisał:

Ja też gram teraz W3, w końcu mi nie tnie ;) Mam pytanie, bo ja mam 3 LVL a dostaje zadania, gdzie sugerowany lvl to 33... to normalne? Później będę mógł tu wrócić? Są jakieś zadania, które są czasowe i mogą mi uciec?

Tak, praktycznie do wszystkich możesz wrócić. Ja w nieudanych misjach mam chyba 3-4, z czego 2 to były z mojej winy, bo np. nie zdążyłem uratować kogoś przed potworami, nie wiem jak mieli inni co skończyli gierę?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jmk napisał:

A pamiętasz misję Licho w studni? Co zrobić jak zamiast badać najpierw zbrodnię ja się wpierdoliłem do studni i nie mogę wyjść? :D

 

Ja pamiętam, ale jak to odkręcić, to nie wiem. Robię sobie kilka sejwów, żeby mieć do czego wrócić w razie jakiejś wtopy. Gra też sama robi sejwy, sprawdź, może się zapisało przed tą akcją.

Ostatnio przydało mi się sejwowanie, gdy polazłem na wyścigi i mi przyblokowało Płotkę na jakimś płocie i za cholerę nie mogłem zejść.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jmk napisał:

A pamiętasz misję Licho w studni? Co zrobić jak zamiast badać najpierw zbrodnię ja się wpierdoliłem do studni i nie mogę wyjść? :D

 

Jeśli dobrze kojarzę misje to z tej jaskini da się normalnie wyjść i wrócić naokoło do wsi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jmk napisał:

A pamiętasz misję Licho w studni? Co zrobić jak zamiast badać najpierw zbrodnię ja się wpierdoliłem do studni i nie mogę wyjść? :D

 

Nie wiem, czy tak jest w przypadku tej misji, ale często w takiej sytuacji masz gdzieś podwodny tunel albo małą wnękę nad wodą, które kończą się drugim wyjściem, ukrytym w krzaczorach. ;) 

Odnośnik do komentarza

Dobijam do 27lvl. Znowu wstrzymałem główny wątek i próbuję pokończyć zadania poboczne.

Jakby ktoś miał problem, że idzie do np. kowala i nie może z nim pogadać, to rozwiązaniem jest chociaż godzinna medytacja. 

Staram się pokończyć zadania poboczne, zlecenia i zaznaczone punkty na mapie. Uważam, że tych punktów na morzu w Skellige ze skarbami i kontrabandami jest zdecydowanie za dużo Dziś pływałem chyba ze 3 godziny i zrobiłem może z 1/4. Do tego do szału doprowadzają mnie niektóre lokacje gdzieś w tunelach, gdy mimo zapodanego widzenia w ciemności, mam problem, żeby znaleźć wyjście.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.06.2020 o 10:47, jmk napisał:

A pamiętasz misję Licho w studni? Co zrobić jak zamiast badać najpierw zbrodnię ja się wpierdoliłem do studni i nie mogę wyjść? :D

 

Z tego co kojarzę  to trzeba zanurkować i syfonem przepłynąć do stawu który jest niedaleko  (po prawej stronie drogi od strony wioski )

 

Ja sobie kolejny raz przechodzę Wieśka - tym razem na najwyższym poziomie trudności. Stada wilków to masakra i ogólnie przeciwnicy grupowi, moim zdaniem, są najgroźniejsi. Na niższych poziomach "stada" utopców  czy nekkerów z łatwością można było poćwiartować kilkoma "młynkami" - teraz trzeba o wiele bardziej kombinować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...