Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Panowie, a ja mam takie pytania, bo nosze sie z zamiarem kupna Wiedzmina:

 

a) sagi ksiazkowej nie czytalem, warto moze by przed gra to zrobic ? jezeli tak, to ktora byscie mi polecili na poczatek ?

b) jaka jest swoboda dzialania w grze ? cos na wzor Morrowinda tzn. zadnej ustalonej odgornie kolejnosci wykonywania questow, ot mozna sobie chodzic i zwiedzac, zdobywac artefakty, pozniej przystepowac do jakiejs misji itd ?

c) moglbym prosic o kilka screenow z Waszych sejwow ? :)

Odnośnik do komentarza
Panowie, a ja mam takie pytania, bo nosze sie z zamiarem kupna Wiedzmina:

 

a) sagi ksiazkowej nie czytalem, warto moze by przed gra to zrobic ? jezeli tak, to ktora byscie mi polecili na poczatek ?

 

Wartałoby przeczytać nawet nie po to, żeby wiedzieć co się dzieje, a dla czystej przyjemności. Naprawdę świetna saga ;P Anyway, poleciłbym od pierwszego zbioru opowiadań (bodaj Miecz Przeznaczenia, ew. Drogi, z której się nie wraca. Nie pamiętam teraz). Później Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża jaskółki i Pani jeziora. Po zaliczeniu 5 tomów wypadałoby sobie odświeżyć opowiadania. Ja wiele rzeczy załapałem dopiero po przeczytaniu 5-tki, a później uzupełniająco opowiadań. I sam nie wiem z czego było więcej śmiech ;P

Odnośnik do komentarza
A mój piecyk, dokładniej zaś karta grafiki, okazał się za słaby i Wiedźmin dołączył do Stalkera na kupce oczekującej na upgrade konfiguracji.

 

Cóż, mój udźwignął. Jednak gra w każdej konfiguracji poza minimalną skutkuje w 1fps :/ W minimalnej trochę lepiej, bo od 15-30 fps, ale i tak komfort gry jest niewielki...

 

Ku przestrodze podaję moją konfigurację:

Athlon 2600+ Barton

1 GB RAM

Radeon 9600SE

Odnośnik do komentarza
A mój piecyk, dokładniej zaś karta grafiki, okazał się za słaby i Wiedźmin dołączył do Stalkera na kupce oczekującej na upgrade konfiguracji.

 

Cóż, mój udźwignął. Jednak gra w każdej konfiguracji poza minimalną skutkuje w 1fps :/ W minimalnej trochę lepiej, bo od 15-30 fps, ale i tak komfort gry jest niewielki...

 

Ku przestrodze podaję moją konfigurację:

Athlon 2600+ Barton

1 GB RAM

Radeon 9600SE

 

Hmm... to mnie zmartwiłeś bo ja mam dylemat czy inwestować w te 89 zł na Athlona 2600 1 GB RAM i GF 7600/256 MB. Jako, że jestem sapkofilem trudno mi obejść sie bez zakupu tej gry. Może jednak mój dżifors to pociągnie jakoś...

Odnośnik do komentarza
b) jaka jest swoboda dzialania w grze ? cos na wzor Morrowinda tzn. zadnej ustalonej odgornie kolejnosci wykonywania questow, ot mozna sobie chodzic i zwiedzac, zdobywac artefakty, pozniej przystepowac do jakiejs misji itd ?

 

Łazić możesz, ale jednak gra troszkę trzyma Cię za rączkę - nie ma tak, że nie masz żadnego questu na głowie. Ponadto w kazdym akcie masz dostęp do innych obszarów - z każdym więcej, tak więc i tu pole popisu jest ograniczone. Nie jest to ograniczenie "z dupy" ale świetnie wytłumaczone przez fabułę. Chodzenie po całym dostępnym (w danym momencie) świecie jest możliwe, nie ma ram czasowych na większość questów, ale raczej to nie ma sensu. Dlaczego? Bo przy questach i tak się nałazisz jak dziki (szczególnie te na bagnach wymagają łażenia niczym Korzeniowski) i nie wydaje mi się, że są jakieś "tajemne miejsca z artefaktami". Bo tu nie ma tak, że znajdziesz w tajemniczej jaskini zakopany skarb o którym nikt nie widział, a jak wiedział to nie mógł wykopać bo bał się stojącej przy wejściu jaszczurki. Dlatego łażenie bez celu średnio daje radę, no chyba że chce sobie ekspić (choć im jesteś lepszy tym mniej XP dostajesz za słabe potwory - dobry myk swoją drogą). Oczywiście jak lubisz chodzić dla samego chodzenia, to możesz, ale jak mówiłem - raczej w celach turystyczno - zbierawczych (składników eliksirów)

Kolejności questów nie ma - poza tymi najgłówniejszymi, które się zazębiają i czasami mają wspólny finał po znalezieniu kogoś lub dowiedzeniu się czegoś. Ogólnie nie jest to gra freelance'owa, ale jak ktoś się uprze może łazić w kółko bez celu :)

Odnośnik do komentarza
Hmm... to mnie zmartwiłeś bo ja mam dylemat czy inwestować w te 89 zł na Athlona 2600 1 GB RAM i GF 7600/256 MB. Jako, że jestem sapkofilem trudno mi obejść sie bez zakupu tej gry. Może jednak mój dżifors to pociągnie jakoś...

 

Powiem szczerze, co miałem na myśli mówiąc o niskim komforcie - pograłem wczoraj koło piętnastu-dwudziestu minut na 800x600 ze wszystkimi efektami na off i jeśli liczba wrogów w okolicy rosła powyżej 8 czy dziewięciu, to prędkość spadała do ~15fps. Aczkolwiek serie ciosów raczej bez problemu mi się udawały ;)

 

A tak na temat gry - w zapowiedziach przegapiłem opcję aktywnej pauzy :jupi: - dla mnie rozwiązanie genialne (mam mało zręczne palce raczej i ciężko by mi było w ferworze walki szukać konkretnego klawisza np do przełączenia trybu walki).

Odnośnik do komentarza

A mnie calkowicie gra pochlonela, dzis jest 3 dzien mojego grania. Obecnie jestem na bagnach musze pozabijac utopce i zebrac te jaskolcze ziele. Pozatym "wybory"jak dla mnie super rozwiazanie.Niestety ja jestem dosc nieufny i praktycznie poza pieknymi niewiastami nikomu nie ufam.Te wszystkie Baraniny,Talary no i ten alchemik do konca nie wiem jak z nim postepowac. Co do dialogow jak dla mnie bardzo fajne.Ostatnio rozwalil mnie tek pewnej staruszki obok ktorej przechodzilem: "Ciekawe kiedy w naszym miescie nastanie Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)" Co swiadczy ze tworcy gry maja poczucie humoru. Co zreszta niejednokrotnie widac i slychac :D

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, ze piekne niewiasty bywaj "rozne" to bardziej tak ironicznie bylo napisane :P

Ogolnie musze sie mimo wszystko przyznac ze malo ksiazek czytam a z fantazy to glownie Tolkiena.

Co do Sapkowskiego to nadrabiam starty.

Narazie ebooki czytam. Bo niestety w Holandii u mnie w miescie z polskich ksiazek akurat tego nie maja czego bym chcial.

 

Co do grafiki ja mam GeForce 7950GT 512Mb/256bit GDDR3 i ja mam rozdzialke 1200x1080 maks detale jedynie AA na 2 i te drugie filtrowanie nie wiem jak to sie zwie :P nie na 16 tylko na 8 i wszystko elegancko chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
To ty chyba nic Sapkowskiego nie czytałeś

 

Nawet jak się czytało, to łatwo się można domyślić, że kobiałki w Wiedźminie to przebiegłe bestyjki :> I jest ich za dużo, żeby żadna nas w bambuko nie zrobiła. Na razie jednej zaufałem choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, jedna mnie oszukała, jedna coś kombinuje no i z jedną się związałem bo wydawała się normalna i najmniej przebiegła. Aczkolwiek to może być zmyła, bo po przejściu trzech aktów gry jestem skołowaciały i nie wiem kto kogo udaje lub kim naprawdę jest.

Odnośnik do komentarza
To ty chyba nic Sapkowskiego nie czytałeś

 

Nawet jak się czytało, to łatwo się można domyślić, że kobiałki w Wiedźminie to przebiegłe bestyjki :> I jest ich za dużo, żeby żadna nas w bambuko nie zrobiła. Na razie jednej zaufałem choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, jedna mnie oszukała, jedna coś kombinuje no i z jedną się związałem bo wydawała się normalna i najmniej przebiegła. Aczkolwiek to może być zmyła, bo po przejściu trzech aktów gry jestem skołowaciały i nie wiem kto kogo udaje lub kim naprawdę jest.

 

Prawie jak w Simsach :kekeke: .

Nie jestem miłośnikiem literatury Sapkowskiego. Czytałem i nie przypadła mi jakoś do gustu. na szczęście gdzieś tam znam świat Wiedźmina. Grę kupię, bo lubię fantasy w ogóle :) .

 

Czekam na RPG w klimacie Pratchetta z grafą taką jak w Wiedźminie :D .

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem grę... i pojawiły się pierwsze problemy jeszcze przed jej uruchomieniem :|

 

Zainstalowałem, zaaplikowałem także patcha, próbuję uruchomić, ale kompletny brak rekcji. Pomyślałem, że trzeba zrestartować komputer, więc to zrobiłem, następnie zarejestrowałem grę na thewitcher.com, klikam ponownie w 'uruchom grę', ale kolejny raz brak odzewu :|

 

Wie ktoś, o co może chodzić? :roll:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...