Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Journeyman - FM 21


lad

Rekomendowane odpowiedzi

I liga okazała się orką na ugorze, ale mimo zmniejszonego tempa udało nam się zająć 10. miejsce w lidze, chociaż media skazywały nas na ostatnią pozycję w tabeli i spadek z hukiem.

Screenshot_2020-12-20_at_16_56_49.thumb.png.aacb1eab63ea2e0b111cf77946cf1e01.png

Mimo tego zdecydowałem się nie przedłużać kontraktu i odejść z Radomska. Zarząd przez lata odmawiał mi prawa do robienia kursów, przez co jestem do tyłu i mimo sporych osiągnięć mam zaledwie licencję National C.

 

Screenshot_2020-12-20_at_16_45_20.thumb.png.4fba227fc469394e89811b5cb5968668.png

 

Latem wysłałem swoje CV do kilkudziesięciu klubów i kilkadziesiąt razy usłyszałem "nie". Aż w końcu ktoś powiedział jedno "tak". Gwiazdki się zgadzały…

Screenshot_2020-12-20_at_19_31_33.thumb.png.6db5085955d4e956f071b55f37503a4d.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tym razem nie daliśmy się pechowi. Było miejscami gorąco, zwłaszcza, że ostatnie 4 mecze rozgrywaliśmy ze ścisłą czołówką. Na szczęście poradziliśmy sobie i wygraliśmy I ligę, awansując do Ekstraklasy. Zarząd Wisły ugiął się także pod moim szantażem i zgodził na opłacenie kursu UEFA Pro.

 

hn7YPfp.png

 

Ze Stomilu Olsztyn sprowadziłem @jmk, jednak nie zdążył zadebiutować w mistrzowskim sezonie. Być może wezmę go ze sobą, a może pozostanie w Wiśle i będzie trenować pod okiem byłego bramkarza Chelsea - Mateja Delaca. Jak zwykle zarabiałem mnóstwo pieniędzy na sprzedaży młodzieży z Bosmana. Grając na drugim szczeblu rozgrywkowym miałem 11 milionów euro do wydania! Niestety, Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski chcą sprzedać klub, a chcący go kupić Michałowski chce... zatrudnić innego trenera. Postanowiłem kuć żelazo póki gorące i odejść. Zobaczymy jeszcze gdzie.

 

mLI9rKm.png

 

Wraz z nami awansowała Korona Kielce, a trzeci klub poznamy po zakończonych barażach. Gdyby Warta wygrała z nami w ostatnim meczu (kiedy graliśmy o nic), to ona by awansowała. Zrewanżowaliśmy się za mecz Pucharu Polski, z którego nas wyeliminowali. Teraz oni muszą grać w playoffach.

 

SrRlZhY.png

 

Z Wartą zresztą wygraliśmy w lidze dwukrotnie, a zwłaszcza pierwszy mecz przejdzie do historii jako solowy popis Bartosza Krzysztofka, którego sprzedałem za 1,3 mln euro do Parmy.

 

Fb3bcyR.png

 

Wyróżnienia kibiców otrzymali Jovan Vlalukin oraz Oskar Sikora.

 

fNvqkW8.png

 

Dokąd teraz? Nie wiem! Kontrakt kończy mi się za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Przygoda w Mallorce zdecydowanie jest ciekawa :D W dowolnych momentach dodają mi zawodników z U-19 i pierwszego zespołu, potem ich zabierają, piłkarze mają do mnie pretensje o zmiany statusu w drużynie, których nie ja dokonałem i na które w sumie nie mam wpływu ani nic do powiedzenia w ich temacie, nie mogę robić żadnych transferów, nie mogę ustawiać treningu, czasem mój DoF wyśle mi podstawowego piłkarza na wypożyczenie, co niekiedy mogę anulować, a niekiedy nie, mój najlepszy piłkarz w pierwszej jedenastce ma 5 gwiazdek, a najgorszy 1 :D Także każdy dzień jest wyzwaniem, także szanujcie swoich managerów zespołow B :profesor: Całość przypomina trochę miks Football Managera z The Office, gdzie ja, dyrektor ds. sportowych, trener zespołu A i trener zespołu U-19 szukamy kreatywnych sposobów na wkurwianie się nawzajem :keke: 

 

Najgorsze, że autentycznie dobrze się bawię :D 

 

Przechodząc do mięsa: w pierwszym sezonie 4. LIGI HISZPAŃSKIEJ (tak zostały przez wolny rynek docenione moje kompetencje) zdobyliśmy mistrzostwo…

Screenshot_2020-12-21_at_20_09_45.thumb.png.63af32bd065b692151b4502bc237fec7.png

…ale chuja, nie dało nam to prawa do awansu i jako mistrz musieliśmy grać w barażach :D Pierwszy raz coś takiego widzę. Na szczęście wygraliśmy nasze dwumecze i awansowaliśmy.

Screenshot_2020-12-21_at_21_37_12.thumb.png.41a253976571f6845b22f19fe2dc0308.png

W nagrodę pozwolono mi zrobić kolejną licencję ;) 

Screenshot_2020-12-22_at_01_39_42.thumb.png.69c4b5d52bee9aae74957a57881b1d91.png

Moim hobby jest kształtowanie młodych zawodników. A to ze środkowego napastnika robię skrzydłowego, a to z ofensywnego skrzydłowego bocznego obrońcę, mój false nine stał się registą… Najlepszy strzelec sezonu to właśnie taki napastnik przemianowany na IW (A).

 

Screenshot_2020-12-21_at_20_44_35.png.235833b9b1b83547386f81c369af30bd.png

Odnośnik do komentarza

Wrzuciłem ten ostatni post, ponieważ myślałem, że nie będę miał kolejnych apdejtów przez dłuższy czas, ale życie płata różne figle…

1702213851_nowapraca.thumb.png.caad306bde9e8b594834ae94b9696b31.png

3 gwiazdki Numancii, 2.5* moje, wszystko się zgadza — z końcem tego sezonu wygasał mi kontrakt w Mallorce B. Numancia na ostatniej pozycji w drugiej lidze hiszpańskiej…

421354166_tabelanowa.thumb.png.d3e102d9edf50ca6ad7236cf4a260822.png

…ja biłem się o awans w lidze trzeciej:

550551431_tabelastara.thumb.png.e379bac238fa15ec7746e1b05367f97d.png

Jedziemy!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W Numancii ostatecznie po przejęciu drużyny w 19. kolejce utrzymałem się w lidze i przebudowałem skład na nowy sezon.

1605710335_tabelanumold.thumb.png.22762464e7a93065a4a103250b045c1b.png

Mimo wzmocnień wiedziałem, że musimy czymś zaskoczyć rywali — nawet w najlepszej formie byliśmy słabsi od reszty rywali w stawce. Potrzebowaliśmy broni taktycznej, zaskoczenia ich, grania czegoś, czego nikt się nie spodziewał… No i tak załapałem się na Discordowy trend na strikerless.

strikerless.thumb.png.75d092289f3984475120f86ed47e9118.png

Dzięki temu zagraniu udawało nam się regularnie mieszać w szeregach rywali i mimo trudności zdobywać punkty z coraz większą łatwością, aż na nowy rok byliśmy… w czołówce tabeli i biliśmy się o awans.

1243965672_tabelanum.thumb.png.b59426ae9b895f3f8e801b14f7fce45a.png

Wiedziałem jednak, że awans paradoksalnie byłby dla nas wyrokiem śmierci, dlatego też "rozglądałem" się za nowym klubem, przyjmując rozmowy z drużyn, które się po mnie zgłaszały. Mimo tego jednak nikt nie oferował mi lepszej posady. Aż nagle…

granada.thumb.png.2640283916ce90ffa0ba71340bd22a11.png

Sytuacja mniej więcej podoba co na początku w Numancii, chociaż trochę lepsza — nie znajdujemy się w zagrożonej czerwonej strefie. Będziemy dalej eksperymentować ze strikerless.

112453916_tabelagranada.thumb.png.8ee1982a774bdea2dc9f3fda10e5d2eb.png

Po 6 latach pracy w zawodzie znalazłem się w końcu w jakiejś ekstraklasie :D 

435317953_Screenshot2021-01-05at00_32_05.png.87242f7ff511f1af6100f6bcb59a19be.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Rozegraliśmy jeden z najlepszych sezonów w mojej karierze. Skazywane na pożarcie RKC Waalwijk otarło się o... europejskie puchary! Ukończyliśmy sezon na rekordowym piątym miejscu, przed PSV! Niestety, w Holandii są baraże o europuchary i tam - mimo że PSV przegrało w półfinale z Zwolle - i my ulegliśmy drużynie Jaapa Stama wynikiem 0:2 1:1. Mimo to, był to świetny rok.

 

FyJQPsK.png

 

Znakomicie zaprezentowały się moje nabytki - zwłaszcza najlepszy asystent - lewy obrońca John Kitolano oraz rewelacyjny 20-letni stoper z Egiptu - Mahmoud Gomaa.

 

DsBgHBR.png

 

Nasz stadion był zapełniony w 99%, a zarząd zdecydował się zbudować nowy - dwa razy większy. No to byłoby na tyle, jeśli chodzi o stabilność finansową.

 

Tp45BoG.png

 

Myślę, że jednak wygrana z Feyenoordem była bardziej godna zapamiętania, niż ze Spartą.

 

bFmKYuP.png

 

Póki co jeszcze nie mam długu za nowy stadion, więc finanse świecą na zielono.

 

nnQuvb6.png

 

Tak graliśmy. Najlepszym zawodnikiem był nasz bramkarz Robin Roefs, którego w jednym meczu obserwował nawet selekcjoner Holandii - Frank de Boer. Niespodziewanie najlepszym strzelcem z 12 bramkami został prawoskrzydłowy Sander van Weert, który dzięki pace 17 i dribbling 14 wbiega w pole karne jak dzik w żołędzie. Był też najskuteczniejszym dryblerem ligi oraz... najcżęsciej faulowanym w niej graczem.

 

JbspNCR.png

 

Roefs pobił także rekord czystych kont.

 

Mam jeszcze rok kontraktu w Waalwijk, ale czaję się na posadę w PSV. Eindhoven bez pucharów? Oj Philips nie będzie zadowolony, a posada Ouzounidisa wisi na włosku.

 

Zrobiłem w końcu licencję UEFA Pro!

 

Ip4oBt5.png

 

Nowy stadion będzie mieścił 16900 widzów, koszt wyniesie prawie 27 milionów euro, a budowa potrwa dwa lata. Nowemu obiektowi nadano imię Marcela Brandsa: https://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Brands.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Po objęciu nowej posady udało mi się w miarę zgrabnie utrzymać w lidze.

1539089802_pierwszysezon.thumb.png.987263790a00752bd31867421811dec0.png

Poznałem skład, wiedziałem, kogo chcę zostawić, a kogo wywalić. Zaowocowało to około dziesięcioma transferami in i dziesięcioma out :D Żeby się zgrać, zagraliśmy aż 12 sparingów. Ostatecznie skład wyszedł młody i mocno hiszpański:

167653016_skad.thumb.png.64c67bdd6b11eed6fbe2d8bce33b5949.png

Udało mi się również zdobyć kolejną licencję i zobaczyć pierwszą 20 w moim profilu :D Obecnie robię chyba Continental A, tą ostatnią przed Pro.

1328508711_profilpolicencji.thumb.png.cc9850b77caffba2546de190fc3a288e.png

W połowie sezonu przedłużyłem również kontrakt, ale o tym dlaczego opowiem dopiero za chwilę…

672178193_przeduyem.thumb.png.3a781488d8a48eeb19a32f000ad9a669.png

Generalnie okazało się, że idzie nam wprost fenomenalnie — przez większość sezonu pałętaliśmy się wśród miejsc gwarantujących grę w LM i dopiero końcówka sezonu, kiedy czynnik nowości już się zużył, a my spuchliśmy, sprawił, że ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w rozgrywkach. Mimo to jest to ogromny sukces! To będą moje pierwsze europejskie puchary w tym sejwie.

138404524_tabeladrugisezon.thumb.png.7ede1e38daf834cbe830f7c8a09a0030.png

Odkryciem sezonu stał się pan piłkarz Pelayo, czyli wyciągnięty przeze mnie z rezerw wychowanek Granady, który strzelił 20 goli w La Liga jako mój shadow striker.

1336954428_pelayowyniki.thumb.png.be677a9059c26459c7624cae993320d3.png

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

RKC Waalwijk pod moją wodzą rozwijało się coraz bardziej. Budujemy nowy stadion, bijemy PSV i Feyenoord w lidze, dochodzimy do półfinału pucharu Holandii, gdzie po rewelacyjnym meczu odpadamy z Ajaksem 1:2 po golu straconym w 92. minucie. U nich w drużynie Gravenberch, Ake czy Unuvar - wonderkidzi w szczycie wieku. U nas ludzie, którzy nie mieliby szans nawet załapać się do drugiej drużyny amsterdamskich gigantów. Zrobiliśmy kolejny raz wynik ponad stan.

 

W połowie sezonu walczyliśmy o miejsca 4-8, będąc ocenianym na zespół który ma - ponownie - spaść. W tym momencie przyszła oczekiwana oferta z lepszego klubu. W międzyczasie chodziłem na rozmowy do wielu drużyn: trzech najlepszych szwajcarskich, a także Montpellier. Za każdym razem wybierali jednak kogo innego. Ostatecznie, na 10 kolejek przed końcem sezonu, otrzymałem angaż w broniącym się przed spadkiem Strasbourgu. Na inaugurację wygraliśmy z Lens, wychodząc ze strefy spadkowej. Było to pierwsze zwycięstwo mojego nowego klubu od dawna.

 

xQvrKFt.png

 

Witamy w Alzacji!

Odnośnik do komentarza

Strasbourg objąłem na 10 kolejek przed końcem. Wzmocniłem sztab, ustawiłem treningi i... nie przegrałem żadnego meczu. Mój bilans to 5-5-0, a w wielu zremisowanych meczach mogliśmy wygrać. Cel na przyszły sezon? Środek tabeli, bliżej górnej połówki niż dolnej. Zobaczymy jeszcze jak z kasą i transferami, ale postaramy się namieszać trochę.

 

9XGHUvZ.png

 

Na deser jeszcze mój wonderkid z akademii:

 

yOF7gv0.png

Odnośnik do komentarza

Cóż, zachciało się ligi z top 5.

 

Strasbourg w zeszłym roku pod moją wodzą był niepokonany w ostatnich 10 kolejkach, a w tym sezonie... mimo wzmocnień, niewielkich taktycznych roszad, przegrywaliśmy mecz za meczem. Jeśli udawało się nam grać na zero z tyłu, to z przodu mieliśmy xG rzędu 0,2. Mogliśmy albo grać każdy mecz modląc się o 0:0 i przegrywając 0:1 wiele z nich, albo zaryzykować. Ryzykowałem. W grudniu byliśmy na ostatnim miejscu. Dostałem miesięczne ultimatum. Wygraliśmy dwa mecze, potem odpadłem z Pucharu Francji po karnych z Dunkierką prowadząc 3:2 i nie trafiając ostatnich dwóch jedenastek (#vamipech), a następnie w 92. minucie straciliśmy gola na 0:1 z Lens w lidze (#vamipech nr 2).

 

Efekt taki, że mnie wywalili. Pierwsze zwolnionko w karierze i cóż... nie wiem co dalej...

 

HER4i4N.png

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, BartuS napisał:

 

Ej, w Smorgoniach Cie zwolnili :D 

Fakt. Drugi raz 😮 Zapomniałem, ale:

 

Po wielu rozmowach (Waalwijk chciał mnie mocno z powrotem, ale nie chciałem i zatrudnili sprowadzonego przeze mnie do sztabu Simo Valakariego) - z których najciekawszą destynacją wydawała się liga Peru i klub Universidad San Martin de Porres, który dostał w drugiej lidze mocnego sponsora, awansował i wszedł od razu do Copa Libertadores, ostatecznie przystałem na ofertę Benevento. Klub ten znajduje się w niemalże identycznej sytuacji do Strasbourga, zajmuje miejsce w strefie spadkowej i raczej ma marne szanse na utrzymanie. No ale w końcu to Serie A! Nawet jak spadniemy, to i tak nieźle. W klubie kasa świeci jednak pustkami, więc na wzmocnienia nie ma szans, a mamy 29 stycznia, więc dwa dni do końca okna transferowego!

6vCfxlF.png

WShhYtV.png

 

Co więcej, klub obchodzi stulecie, więc głupio by było przejść do historii, jako ten, co ich spuścił w jubileusz :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niestety, mimo prób i walki, spadliśmy jednym punktem, po drodze zaliczając kilka typowo #vamipech -owych meczów, tracąc gole z karnych albo obijając słupki.

 

vyxylny.png

 

rj9Lm3a.png

 

Kolejny spadek w karierze. Ciekawe, kiedy w końcu nikt mnie nie zatrudni.

Odnośnik do komentarza

Skończyliśmy sezon w Serie B. Oto jego podsumowanie:

 

UuOiXsB.png

 

Najmocniejszym zakupem okazał się 25-letni stoper z FC Kopenhaga, Jesper Bjerregard, który zaliczył bardzo pewny sezon na środku obrony. Także znakomicie rozwija się sprowadzony z Interu Andrea Francese, którego przekwalifikowałem na prawego obrońcę. Nieco zawiódł mnie Kolumbijczyk Arizmendi, ale może to kwestia aklimatyzacji. Dwóch weteranów - Zaccagni oraz były wonderkid z Barcelony - Munir - nieco zawiedli.

 

JPZoICP.png

 

Straty finansowe spowodowane spadkiem i odejściem sponsorów zdyskontowaliśmy dużymi wpływami ze sprzedaży graczy, w tym najdroższego w drużynie Lucasa Romana, który wzmocnił Sassuolo za prawie 20 mln.

 

A0ZaX87.png

 

Przez cały sezon walczyliśmy z Virtusem Entella i Crotone o dwa miejsca premiowane awansem. Zaczęliśmy od 7-0-0, jednak później wszystko zaczęło się psuć. Gdy wróciliśmy na pozycję lidera, znów zaczęliśmy głupio tracić punkty. Na dwie kolejki przed końcem byliśmy liderem i... przegraliśmy 2:3 (było 0:2, 2:2 i 3:2 na koniec!) z Livorno oraz z ostatecznym zwycięzcą ligi - Crotone. Virtus, który miał fatalną passę, oba mecze wygrał, a my spadliśmy na trzecie miejsce! Musieliśmy grać w barażach, gdzie pokonaliśmy wyraźnie Brescię oraz Chievo Verona i awansowaliśmy do Serie A! W finałowym barażu 17 minut rozegrał @jmk, który puścił jednego gola - w meczu rozgrywanym świeżo po wyleczeniu złamaniu nogi.

 

6PWjOVi.png

 

W Pucharze Włoch sensacyjnie wyeliminowaliśmy Atalantę, a wielki Inter potrzebował dogrywki, by nas pokonać:

 

mQPw3tK.png

 

Nie zabrakło okazałych zwycięstw i pięknych bramek, z których najładniejszą zdobył wonderkid kilku wersji FM - Giorgi Czakwetadze.

 

driEUKb.png

 

Niestety, sponsoring i finanse mocno podupadły, ale to normalne przy spadku:

 

RDyi8aQ.png

 

Graliśmy przez cały sezon w ten sposób, trójką AM, jednak w barażach stosowaliśmy wariant z 2 AM i 2 SC, który będziemy szlifować w Serie A:

 

1msm7Ju.png

 

Pietro Rovaglia zdobył tytuł Króla Strzelców Serie B, a także pobił rekord liczby meczów ligowych Benevento, stając się jej żywą legendą.

 

4rrTb8m.png

 

Nasza gra chwalona była także w mediach:

 

GbRbmeB.png

 

Na koniec profile dwóch największych gwiazd: Pietro Rovagli oraz Emanuela Vignato:

 

qymu1Sd.png

9IflYMO.png

 

No to witamy Serie A! :wub: :gool:. Cel? Utrzymanie! Mam jeszcze rok kontraktu.

 

Odnośnik do komentarza

Dobiegł końca kolejny sezon w Benewencie. Dobrze mi tu, więc przedłużyłem kontrakt o trzy lata.

 

iASGepa.png

 

Z klubu odeszli głównie zawodnicy starsi, jak Cufre, Munir czy Zaccagni, a także niepotrzebni rezerwowi, jak Liverani, na którym można było zarobić oraz cała reszta szrotu. Nie straciliśmy żadnego ważnego zawodnika.

 

dCOrPqc.png

 

W zamian pozyskaliśmy kilku wartościowych zawodników. Przede wszystkim rolę pierwszego bramkarza otrzymał Karlo Letica z Reims - i wielokrotnie wybronił nas z opresji. Miejsce nestora Montego na środku obrony zajął młodziutki Nadj z Partizana Belgrad i do spółki ze wspomnianym golkiperem otrzymali najwyższe noty w tym sezonie. Do roszad doszło też na innych pozycjach: pozyskaliśmy świetnego lewego ofensywnego obrońcę Basso z Fiorentiny, który zaliczył siedem asyst, a także cofniętego rozgrywającego Peraltę z Emelecu Guayaquil, gdzie był wypożyczony z Atletico Madryt. Znakomicie spisał się też wyróżniający się piłkarz polskiej Ekstraklasy - Korneliusz Zawierucha z Zagłębia - autor 9 goli i 9 asyst. Niestety drugi z Polaków - Osiecki - wypadł bardzo słabo.

 

po0383B.png

 

Pomimo bycia typowanymi do spadku, utrzymaliśmy się dość łatwo, a przez pewien czas nawet aspirowaliśmy do gry w pucharach. Niestety, pod koniec przytrafiła się nam seria pięciu porażek i spadliśmy na dziewiąte miejsce. Mimo wszystko, jest to najlepszy wynik w historii Benevento Calcio.

 

Mfh87MS.png

 

Zmiany trenerów nie pomogły wielkiemu Milanowi, który spadł! W ostatniej kolejce Empoli wygrało z Cagliari, a Milan przegrał z Fiorentiną, przez co przyszły sezon Rossoneri spędzą w Serie B!

NllN7mT.png

 

Finansowo nieco się nasza sytuacja poprawiła, acz martwi spadek dochodów ze sponsoringu.

 

6JSrc3o.png

 

Graliśmy dwoma ustawieniami: 4-1-2-2-1 oraz 4-2-3-1.

 

LxkHfbm.png

 

Pietro Rovaglia dalej śrubuje rekordy klubu, zdobył w końcu setnego gola ligowego dla Benevento, a także otrzymał nagrodę Gentlemana Roku, gdyż przez całe rozgrywki nie ujrzał żadnej kartki.

 

mBU4cx7.png

 

Mieliśmy najlepszą konwersję strzałów w lidze, jednak szalenie mało stwarzanych sytuacji. Nasze xG było aż o 20 niższe, niż zdobyte bramki!

 

YaxDP8B.png

 

Cała kadra i jej osiągi prezentują się tak:

 

jXofxdB.png

 

Cele na przyszły sezon? Oficjalnie - utrzymać się. Nieoficjalnie - poprawić wynik i zając miejsce w pierwszej siódemce (awansować do europejskich pucharów). Będzie niezwykle ciężko.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...