Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Journeyman - FM 21


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi sezon okazał się bardzo udany dla nas. Rozegraliśmy bardzo dobrą rundę, wygraliśmy z bezpośrednimi rywalami i zajmując drugie miejsce wywalczyliśmy awans do austriackiej ekstraklasy :) 

 

image.thumb.png.a6357e291ad748aa3249f700844df131.png

 

Gramy raczej antyfutbol, co widać po strzelonych bramkach i remisach, ale warto było. Musimy to kontynuować w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż nikt w nas nie wierzy i jesteśmy zdecydowanymi faworytami do spadku z hukiem.

 

image.png.0900a2ea3ea8f83b365cea7c455268e8.png

 

Przejście klubu na profesjonalizm i instalacja podgrzewanej murawy sprawiły, że jesteśmy na ostrym debecie, więc w ekstraklasie zagramy praktycznie tym samym składem.

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon journeyowy w RKS Radomsko. 

Opowieść obrazkowa w kilku aktach.

 

Taka runda rewanżowa…

 

Screenshot_2020-12-02_at_22_38_00.thumb.png.12e4a98c22901283b4624349de836ee7.png

 

…zakończona zwycięskim remisem z Legią II…

 

Screenshot_2020-12-02_at_22_30_53.png.d8b613c5d938799485b6c5b433e7bab5.png

 

…dała nam awans z naszej grupy 3. ligi po zajęciu pierwszego miejsca…

Screenshot_2020-12-02_at_23_30_00.thumb.png.8b3fc08d9ccd6d02b8e59fe60167102a.png

…mimo, że po połowie sezonu byliśmy dopiero na 3. miejscu…

Screenshot_2020-12-02_at_23_29_49.thumb.png.0c5137f9357386dc3c0886b247ac9c94.png

…co wymogło przejście klubu na profesjonalizm…

 

Screenshot_2020-12-02_at_22_31_34.png.a94020e622a0f6a4ff73634287560a4b.png

 

…i zagwarantowało mi nowy kontrakt ;) 

 

Screenshot_2020-12-02_at_22_31_23.png.4c7b80d00b5caac4cb7ef34f41f27c28.png

 

Niestety, ciągle jestem do tyłu z licencjami (brak), ale myślę, że przez lato to ogarniemy.

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Pierwsze koty za płoty. Prowadząc Legionovię miałem zająć miejsce w górnej części tabeli, ale ostatecznie skończyliśmy gdzieś w grupie spadkowej. Duże rozczarowanie, bo jako jeden z 3 zawodowych klubów w lidze powinniśmy grać dużo lepiej. Strzeliłem sobie trochę w stopę, bo wyłączyłem transfery w pierwszym okienku, co w "normalnym" klubie nie byłoby problemem, ale w 3. lidze oznaczało grę bez nominalnych zawodników na kilku pozycjach. W zimę już kompletnie nie było pieniędzy, więc musieliśmy sobie radzić w zasadzie z tym, co mieliśmy. Tak czy inaczej, mój pierwszy sezon zakończył się dużym rozczarowaniem.

 

GPlBuJf.png

 

Groziło mi nawet zwolnienie, ale ostatecznie zarząd uznał, że da mi jeszcze jedną szansę. Mam nadzieję, że w lecie uda mi się trochę przebudować zespół i powalczyć o awans za rok. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

ULTYMATYWNY VAMIPECH

 

Nowy sezon w Smorgoniach zaczął się od masowych wypożyczeń z BATE. Graliśmy piękny futbol, ale... Oto garść faktów odnośnie do naszej drużyny:

  • najwięcej strzałów
  • najwięcej celnych strzałów
  • najwięcej podań
  • najlepsza skuteczność podań
  • najwięcej kluczowych podań
  • najwięcej dryblingów
  • najwięcej dryblingów na 90 minut
  • najlepsze xG
  • najmniej strzałów rywali

Powinniśmy prowadzić, prawda? W każdym meczu mieliśmy przewagę. Taką mniej więcej 20 strzałów do 3. Z tych 20 wpadało 0, a z 3 - 1 lub 2. Mimo że mieliśmy najlepsze statystyki w lidze, zajmowaliśmy czternaste miejsce. (!)

 

Jako przeklęty od lat menedżer zanotowałem 8 spotkań bez porażki (niestety sporo z nich zremisowanych) i zbliżyłem się na sześć punktów do strefy barażów o awans. Wtedy mnie... zwolniono!

 

Zbudowałem w Smorgoniach piękny, efektowny team. Byliśmy najlepsi w lidze! W pucharze przeszliśmy trzy rundy. Brakowało nam jednego - szczęścia.

 

Moim nowym klubem został trzecioligowy norweski Tromsdalen...

  • Lubię! 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Zakończyliśmy sezon 2023 w Tromsdalen. Było... ciekawie. Po udanych sparingach wpadliśmy w wir porażek. Byliśmy w strefie spadkowej i otrzymałem ultimatum, że mam w miesiąc poprawić stan drużyny.

 

Wówczas porzuciłem moje Arktyczne 3-6-1, gdyż wertykalna tiki-taka na małej przestrzeni w trzeciej lidze nie zdała egzaminu. Powróciłem do owianego sukcesami 4-3-3 z Indii, dodałem kilka opcji i zaczęliśmy wygrywać.

 

W drugiej połowie sezonu niszczyliśmy wszystkich i dotarliśmy aż pod strefę awansu. Niestety, w decydującym meczu przegraliśmy u siebie z Arendal i to oni weszli do barażów.

 

tRFjTlp.png

 

Najznakomitszym transferem okazał się, wbrew opinii zarządu, Viktor Andri Hafthórsson, który zdominował ligę swoim egzekutorskim talentem:

 

aQwJBRe.png

ErkhgGM.png

 

Chwile chwały:

 

OkcbTk6.png

 

s6v29oc.png

6hOG7o3.png

 

Moją dobrą postawę zauważył Sarpsborg, który bronił się przed spadkiem z norweskiej ekstraklasy, jednak ostatecznie zatrudnił kogo innego. Moje nazwisko natomiast zaczęło być łączone z klubami w ojczyźnie, a najbardziej konkretną ofertę otrzymałem z przedostatniej w tabeli Wisły Kraków. Utrzymać Białą Gwiazdę będzie niezwykle ciężko, ale powalczymy...

 

2t93x9R.png

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

No to mam swój pierwszy sezon w karierze zakończony...

spacer.png


Ustalenia na sezon proste: Utrzymanie w lidze - zrealizowane :)
spacer.png

 

5 miejsce z naprawdę niewielką stratą do miejsca barażowego...
Niestety martwi bilans bramkowy. Zdecydowanie będzie to jeden z aspektów które muszę poprawić  

 

spacer.png

Transferowym strzałem w dziesiątkę okazał się zakupiony za 175tys. Euro z Litexu w zimowym okienku transferowym Radoslav Zhivkov, który po rundzie jesiennej był liderem klasyfikacji (15 bramek). U mnie w klubie dołożył 8 oczek co dało mu tytuł Króla Strzelców II ligi Bułgarskiej. Gratulujemy!!

 

spacer.png

 

TAK JEST!!!!
Udało się zdobyć pierwsze klubowe trofeum. Na puchar byłem nastawiony mega defensywnie, zmieniając ligową taktykę 5-3-2 na defensywne 4-1-4-1

W finale tych rozgrywek czekał na mnie  Ludogorec. Dwukrotny zwycięzca tych rozgrywek (2012,2014) oraz 10-krotny triumfator najwyższej klasy rozgrywkowej w Bułgarii, wygrywając ligę Bułgarską nieprzerwanie od sezonu 2011/2012. Oczywiście nie trzeba nikomu wspominać że Ludogorec był faworytem tego meczu. Jednakże udało się zagrać naprawdę ciekawy mecz. Niestety po 90 minutach nie było zwycięzcy. Wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych które oficjalnie wygrywam 3-2 i zdobywam pierwsze trofeum będą czarnym koniem rozgrywek:)
 

 

 

Podsumowując:
Drużyna nie jest jeszcze w pełni zbudowana jak należy, trzeba załatać luki kadrowe oraz odmłodzić trochę skład. Bardzo cieszy pozycja ligowa jednakże boli fakt, że traciłem punkty z bardzo słabymi przeciwnikami z dołu tabeli, gdzie potrafiłem wygrać z miejscami 1-3...
Puchar bardzo mega na plus sam nie sądziłem że się uda ale no jak widać udało się :) 

Zaczynamy 2 sezon...


 

 

 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Vamipech strikes back

 

Wisłę objąłem pod koniec rundy jesiennej - rozbitą i zajmującą przedostatnie miejsce. Przez cały czas kombinowaliśmy, jak tu odmienić kolej rzeczy. Byliśmy już kilka miejsc ponad strefą spadkową, jednak Zagłębie Sosnowiec w ostatnich dwóch miesiącach nie wygrało zaledwie dwóch meczów. Ostatecznie musieliśmy wygrać z Górnikiem lub Pogonią, aby się utrzymać. W obu tych spotkaniach padły remisy i spadliśmy do I ligi jednym punktem.

 

Ziu4XDk.png

 

Tymczasem wg xG powinniśmy zając dziewiąte miejsce:

 

30e887a432a48747cbd7ca9479f8bb0e.png

 

 

Mam kontrakt na jeszcze jeden sezon. Prezes Błaszczykowski postawił ultimatum: 8 punktów w pierwszych 5 meczach I ligi.

 

Cóż - będziemy walczyć o awans....

 

JAZDA JAZDA JAZDA
BIAŁA GWIAZDA!

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

TO SIĘ KURWA NIE DZIEJE - jak pisał klasyk @Pulek

 

VAMIPECH powraca z potrójną mocą

 

Nie było łatwiejszego zadania, niż awans Wisłą Kraków do Ekstraklasy - mogło się wydawać.

 

W połowie sezonu mieliśmy 1 porażkę i fotel lidera, jednak zawodził atak. Zacząłem kombinować i nagle przestała działać też obrona. Przegraliśmy 6 meczów. Spadliśmy za Cracovię i Chojniczankę. Do awansu potrzebowaliśmy ich wyprzedzić, a graliśmy w ostatniej kolejce. I wygraliśmy! Niestety, w przedostatniej przegraliśmy frajersko z Miedzią Legnica!

 

A więc baraże - a tam Stomil - łatwizna, nie?

 

NIE! Przed meczem wypada z kontuzją podstawowy bramkarz - Frantisek Plach. W meczu Stomil oddaje dwa strzały i zdobywa dwa gole. My napierdalamy w bramkę i... NIC! 0:2! W końcu udaje się nam strzelić gola na 2:1. Gramy już w tym momencie very attacking, Santamaria zdobywa gola na 2:2!

 

NIE! Sędzia go nie uznaje. Spalony. Odpadamy. Do widzenia.

 

GqbXB4B.png

 

 

d8SF1B7.png

 

2GoYFZY.png

 

A pomyśleć, że jak nam dobrze szło, to Legia i Piast zaprosiły mnie na rozmowy o pracę...

 

Piast ostatecznie zatrudnił... mojego trenera bramkarzy U-18, dla którego była to pierwsza praca w ogóle!

 

Policzek za policzkiem.

 

JESTEM PRZEKLĘTY

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...