Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio był 22:20 (jest to ostatni pociąg więc się nie spóźnij) i prawdopodobnie (ale niech Fika potwierdzi) taki pozostanie. Bo z tego co dzisiaj słyszałem rozkłady na trasie Łódź - Warszawa bardzo się nie zmieniają przynajmniej na odcinku Koluszki-Łódź i Łódź-Koluszki

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Taka sobie ciekawa przygoda ;)

za rmf.pl

PKP Intercity nabija swoich pasażerów w butelkę

Firma PKP Intercity nieuczciwie postępuje ze swoimi klientami. Spółka najpierw sprzedała miejscówki na nocne pociągi Tanich Linii Kolejowych, a w połowie grudnia przemianowała je na pośpieszne, a w tych rezerwacje nie obowiązują. W efekcie pasażerowie z miejscówkami na nocny pociąg z Trójmiasta do Zakopanego nie mogli wsiąść do wagonów, bo wszystkie miejsca były już zajęte.

Przewoźnik tłumaczy się dosyć pokrętnie. Reporter RMF FM Paweł Świąder nie otrzymał jasnej odpowiedzi na pytanie, dlaczego w ogóle spółka zmieniła kategorię pociągów. Możemy więc jedynie podejrzewać, że ma to związek z przejęciem połączeń międzywojewódzkich od spółki PKP Przewozy Regionalne. Pamiętajmy, że 14 grudnia jest to też data zmiany rozkładu jazdy, więc wszelkie przekształcenia najlepiej wprowadzać właśnie w momencie zmiany rozkładu jazdy - tak ujęła problem Barbara Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

 

Oczywiście najlepiej na zmianach wyszedł przewoźnik. Setki pasażerów, którzy mimo kupionych miejscówek musieli stać na korytarzach lub w ogóle nie zmieścili się do pociągów, mogą jedynie składać reklamacje.

Odnośnik do komentarza

Mój dzisiejszy przeskok z cywilizowanej Szwecji do Dworca Szczecin Główny, był dosyć bolesny. 3h klekotania zębami w kompletnie nieogrzewanej poczekalni w asyście kilku śmierdzących szczynami meneli, żebrzących klepaki. Jakoś na większym dworcu we Wrocławiu potrafią sobie z tym poradzić. Owszem, dziadostwo nadal się szwenda, ale w miarę regularnie jest wyrzucane z dworca przez ochronę. Tutaj menelstwo harcuje - hulaj dusza. Trzy godziny istnych męczarni. Jeszcze teraz siedząc wyszorowany przed kompem mam pod nosem smród szczyn jaki zajeżdżał od miejscowego elementu. Na pewno w ten sposób PKP nie zachęci do korzystania ze swoich usług.

Odnośnik do komentarza

Rzadko bywam na wrocławskim Dworcu Głównym, to fakt, ale będąc tam na początku listopada zauważyłem, że jednak coś się zmienia. Kiedy przypomnę sobie wizytę jakieś 3 lata temu (środek dnia), to nóż mi się w kieszeni otwierał. Żulernia, smród, brud i ani śladu po ochronie / policji / sokistach. Teraz widziałem kręcących się po dworcu policjantów i zdecydowanie mniej elementu. Jak dla mnie zmiana była naprawdę dostrzegalna.

Odnośnik do komentarza

Za to Henklu Wasz dworzec w Lublinie może świecić za przykład "jak można dokonać niemożliwego", czyli zrobić normalny, czysty i przyjemny dla pasażera dworzec. Nie wiem jak jest teraz, ale jak byłem w Lublinie 5 lat temu, to szokował na plus mnie poziom higieny i ogólne wrażenie estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Za to Henklu Wasz dworzec w Lublinie może świecić za przykład "jak można dokonać niemożliwego", czyli zrobić normalny, czysty i przyjemny dla pasażera dworzec. Nie wiem jak jest teraz, ale jak byłem w Lublinie 5 lat temu, to szokował na plus mnie poziom higieny i ogólne wrażenie estetyczne.

A teraz jest jeszcze lepiej - bo remont sie skonczyl cakolwicie w 2004 bodajze. Niemniej jednak trwal z dobrych 10 lat - na szczescie jakos udalo sie go przeprowadzic i skonczyc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...