Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zna ktoś jakąś stronę, na której fani koleji dzielą się swoimi pomysłami na 1- albo 2-dniowe wycieczki po dolnym śląsku (najlepiej z dokładnym opisem którym pociągiem jechać, coś jak 1. post tutaj http://infokolej.pl/printview.php?t=894&start=90), chętnie z rowerem? Wakacje nadeszły, wybrałbym się na taką krótką kolejową wyprawę, ale że to mój debiut to wolałbym na razie zdać się na sprawdzone rozwiązanie niż robić własną inżynierię trasy. Moja stacja bazowa to Strzegom/Jaworzyna Śląska jak coś :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak to jest ze zwrotem pieniędzy za niewykorzystany bilet? Zaspałem na pośpiech do z W-wy Centralnej do Łukowa (trasa ok. 130 km, pociąg międzynarodowy do Moskwy), ale odjechałem godzinę później Kolejami Mazowieckimi. Mam dowód w postaci skasowanego biletu KM i zakupionego dzień wcześniej "czystego" na pośpieszny. Fizycznie nie mogłem wykorzystać obu biletów bo podróż trwa od 1,5 godz do ponad 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanko. Znalazłem fajną ofertę na grouponie hotelu w Wilnie. Od razu zacząłem szukać na stronie PKP jakiegoś bezpośredniego przejazdu na Litwę i znalazłem coś takiego:

 

http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/772668/470481/546702/15795/4095/?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=6&ident=b9.0211229.1311625623&

 

I mam dwa pytanka ;) Czemu na stronie PKP jest napisane przy "Wasz wybór: Bus" i jaki może być koszt takiego biletu ? ;>

Odnośnik do komentarza

O dzięki Bogu, znalazłem chyba odpowiedni temat dla mojego pytania. Panowie sprawa jest pilna. Jeśli jakiś dobry człowiek mi pomoże stawiam browara, jestem zdesperowany. Mianowicie, zbliża się wielkimi krokami urlop wybranki mojego serca. Chcę ją zabrać na wycieczkę do Pragi(właściwie to ona suszy mi głowę byśmy gdzieś pojechali, ale mniejsza o to;). Bilet autokarowy z Krk do Pragi kosztuje 250 zł w obie strony na głowę. Ja chciałbym dojechać taniej. Zwłaszcza, że przejrzałem sieć i wszędzie pisze, że można taniej dojechać, niestety, żadnych konkretnych cen. Sprawdziłem wszystkie opcje i jedyna jaka mi pozostała, to autobusem do Cieszyna i stamtąd do Pragi ichniejszymi liniami kolejowymi. I tu jest mój problem:

 

Czy ktokolwiek jechał niedawno z Cieszyna do Pragi pociągiem i jaki jest aktualnie koszt takiej wycieczki dla dwóch osób? Z góry dziękuję za pomoc. Dodam, że sprawa jest bardzo pilna i będę dozgonnie wdzięczny za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza

Takie coś pisał Fikander, daje jakieś pojęcie o cenach:

 

Czy jest jakieś źródło pozwalające policzyć koszty przejazdu Wrocław - Praga?

 

O 6 z groszami rano masz pośpiech do Pardubic, w Pardubicach skomunikowanie na Pragę.

Wrocław Główny - Międzylesie 21 PLN normalny, odpowiednio mniej (~13 PLN) studencki)

U czeskiego konduktora (wsiądzie w Międzylesiu) kupujesz przejściówkę za 15 CZK oraz bilet do Pragi - jego cena zależy od ilości osób, jedna osoba zapłaci 237 CZK, ale już przy dwóch wyjdzie po 178 CZK od łebka.

 

Ale proponowałbym sprawdzić opcję podjechania do Wrocławia i skorzystania z usług polskiegobusa, w zależności od daty możesz trafić dobrą cenę (sprawdzałem tam ceny z miesiąc temu, były po 100 zł, były i po 20 na tej samej trasie) http://www.polskibus.com/

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za stronkę, faktycznie tanie połączenia macie do Pragi z Wrocławia. Wychodzi 170 na głowę, niestety z transportem do Wrocławia wyjdzie mi też około 250 zł, więc to raczej nieopłacalna opcja. Fikander napisał, że z Pardubic do Pragi bilet wyjdzie około 178 CZk od łebka, co przy obecnym kursie wychodzi około 30 pln(aż ciężko mi uwierzyć w tą cenę, ale rzadko podróżuję kolejami). Zastanawiam się czy bilet z Cieszyna kosztuje porównywalną kwotę. Jeśli tak to byłbym wniebowzięty. Trasa jakieś 3 razy dłuższa niż z Pardubic, ale nawet 100 pln by mnie satysfakcjonowało.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za stronkę, faktycznie tanie połączenia macie do Pragi z Wrocławia. Wychodzi 170 na głowę, niestety z transportem do Wrocławia wyjdzie mi też około 250 zł, więc to raczej nieopłacalna opcja. Fikander napisał, że z Pardubic do Pragi bilet wyjdzie około 178 CZk od łebka, co przy obecnym kursie wychodzi około 30 pln(aż ciężko mi uwierzyć w tą cenę, ale rzadko podróżuję kolejami). Zastanawiam się czy bilet z Cieszyna kosztuje porównywalną kwotę. Jeśli tak to byłbym wniebowzięty. Trasa jakieś 3 razy dłuższa niż z Pardubic, ale nawet 100 pln by mnie satysfakcjonowało.

Jechałem do Pragi przez Cieszyn i znacznie taniej wychodzi, gdy przejdziesz granicę pieszo (jedziesz pociągiem do polskiego Cieszyna) i wsiądziesz do czeskiego pociągu tam (10-15 minut trzeba przejść) niż jechać bezpośrednio z Polski bez przesiadki. Niestety nie pamiętam cen, ale różnice były dość spore. W Czeskim Cieszynie panie na dworcu mówią też po polsku ;), tylko pamiętaj, że zagranicą nie obowiązują Cię już zniżki - studencka etc.

 

Nie wiem na jakiej stronie sprawdzasz połączenia, ale na pewno nie da się tam przełączyć na języki angielski? :)

Odnośnik do komentarza

Studencka zniżka, już i tak mnie nie łapie od roku nawet u nas;) W ostateczności, podjąłem decyzję, że pojedziemy w ciemno do tego Cieszyna(PKS-em) i tam przesiądziemy się na pociąg do Pragi tak jak mówisz. Mam nadzieje, że te pociągi nie jeżdżą z częstotliwością jeden na dzień. Korzystałem ze stronki vlek czy jakoś tak. W każdym razie bardzo nieintuicyjna obsługa. A nawet po przełączeniu na eng większość opisów była po czesku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co najmniej cztery ofiary śmiertelne wykolejenia pociągu TLK pod Piotrkowem Trybunalskim, ponad 20 osób rannych.

Natychmiast TVN24 przeprowadziło wywiad z rzecznikiem PKP, który opowiadał o 280 pasażerach na 320 miejsc*.

Był taki czas, że TLK jeździłem raz w tygodniu, później raz na dwa tygodnie, spokojnie ponad sto razy jeździłem tymi pociągami - nie licząc IC, ekspresów itd. Jeździłem i przez CMK i przez Koluszki, nigdy nie było sytuacji, by były miejsca siedzące, nawet w I klasie. Co więcej, większość moich podróży były spędzanych na korytarzach w potwornym ścisku, pół biedy, gdy podróżowałem na korytarzu z kilkoma osobami, zwykle pociąg wyglądał jakby jechał na Woodstock. I to nie tylko w wakacje, ale przy każdej okazji każdego dnia tygodnia.

Żeby było śmieszniej, większość tych ludzi zwykle ma bilety - których sprzedaje się więcej, niż wynosi liczba miejsc siedzących w pociągu. Zwykle dużo więcej.

A miły, sympatyczny rzecznik (chciałbym powiedzieć, że w żywe oczy, ale to była rozmowa telefoniczna) łże, że była sporo niższa liczba pasażerów, niż miejsc siedzących. Z mojego doświadczenia wynika, że taka sytuacja to byłby cud porównywalny do zdobycia przez Polskę Mistrzostwa Europy, czyli możliwy tylko w teorii.

Mówiąc szczerze szlag mnie trafił. Jakby się bronili stwierdzeniem, że było sporo pasażerów na gapę i tych, którzy chcieli kupić bilet w pociągu, to ok... Mogli ratować resztki wiarygodności, bo każdy poruszający się TLK na tej linii wie, jak wygląda sytuacja. Teraz jeszcze ktoś relacjonuje, że pociąg musiał poruszać się z olbrzymią prędkością... Jechałem tym samym kursem z Warszawy dwa tygodnie temu, pal sześć opóźnienie, ale w słońcu pod Łodzią pociąg stawał co chwilę, nie dawał rady się rozpędzać. Bo jaką prędkością ma jechać pociąg, który tę trasę pokonuje w 4,5 godziny?

 

*W tej sekundzie konduktorzy sprostowali, że miejsc było 286 miejsc. PKP samo nie wie, ile miejsc siedzących jest w pociągu. :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...