Jump to content

Feanor

ModTeam
 • Content Count

  9564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  78

Feanor last won the day on November 24

Feanor had the most liked content!

Community Reputation

5789 Bardzo lubiany

About Feanor

 • Rank
  Spirit of Fire
 • Birthday 04/10/1974

Informacje

 • Wersja
  FM 2012
 • Klub w FM
  Liverpool FC
 • Ulubiony klub
  Liverpool FC
 • Skąd
  Chodziez
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://minaskolmar.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

27844 profile views
 1. Feanor

  RPG

  A wczoraj wpadła mi nowa sesja w D&D z kampanii "Lost Mine of Phandelver"
 2. Thorbjorn był może i słabym władcą, ale dobrze rozumiał język przemocy. Na secesję Svithjodu mógł odpowiedzieć tylko w jeden sposób: natychmiastową wojną. Dzięki bogactwu zgromadzonemu przez Vagna Helssona nowy monarcha mógł nająć dwie kompanie najemne, które dały mu nad wrogiem sporą przewagę liczebną. Kilka miesięcy po śmierci Syna Heli, Dania zaatakowała swego nowego, północnego sąsiada. Do decydującego starcia doszło w Varend. Była to bitwa, jakiej jeszcze Skandynawia nie widziała: razem ponad 10000 wojowników zmierzyło się ze sobą na tym polu rzezi. W jej trakcie Thorbjorn zginął, starając się osobiście dopaść Hrane Vagnssona. Sił Svithjodu to jednak nie uratowało: pośmiertnie jednoroczny król Danii osiągnął bowiem triumf. Dania i Austergautland znowu były zjednoczone. Arngrimr Oczyszczający Płomień Król Danii (853-?), król Svithjod (853-?) Arngrimr był jednym z czterech braci Thorbjorna, bratem przyrodnim, gdyż jego matka, Rognhildr (już nieżyjąca), była jedynie konkubiną króla Haukra, ich ojca. Arngrimr do rangi króla podniesiony został wprost na bitewnym polu, tuż po śmierci swego poprzednika na pośpiesznie zebranym thingu obecnych tam możnych. Nowy władca Danów pomyślnie dokończył bitwę, zmuszając Hranego do kapitulacji i odbierając mu tytuł króla Svthjodu. Wojna była zakończona, a Arngrimr stał się podwójnym królem południowej Skandynawii. Był znakomitym wojownikiem i fanatycznym wyznawcą Asów i Wanów, co udowodnił kilkukrotnie paląc żywcem chrześcijan i muzułmanów penetrujących jego dominium (stąd przydomek), nie cofając się przy tym nawet przed zabiciem własnego brata, Ormra Suchogardłego. Ten brutalny mężczyzna miał dwóch synów (Haukra i Hjalmara) ze swą jedyną żoną Edlą. Panowanie Oczyszczającego Płomienia nie zaczynało się dobrze. Arngrimr był drugim już z rzędu władcą, którego dominium ograniczało się do Skanii, co wiązało się ze śmiesznie małymi wpływami do królewskiego skarbca. W dodatku unia personalna, którą połączone były teraz Dania i Svithjod zwiastowała kolejny rozłam po śmierci obecnego monarchy. Najbardziej irytujący cios nadszedł jednak z zupełnie innej strony. Kaprysy gavelkindu sprawiły, że bez walki od Danii odpadła północ Brytanii, Bornholm, Blekinge i Halland. Tereny te zajęte zostały przez potężną Saksonię, małe więc były szanse na ich rychłe odzyskanie. Tym niemniej, Arngrimr nie poddawał się rozpaczy. W ciągu kilku następnych lat granice Danii zapłonęły od wojennych ognisk, co w 856 roku przyniosło oderwanie Vingulsmarku od Vestergautlandu, a w 859 roku podbicie wielkiego księstwa Sakali w Inflantach.
 3. Feanor

  RPG

  No nie, ja myślę nie o wchodzeniu w formułę „open” z przypadkowymi ludźmi, tylko o czymś zamkniętym, wyłącznie ze znajomymi a co do widzenia innych graczy, to gdy dwa miesiące temu tam testowo zajrzałem, Roll20 obsługiwało laptopowe kamerki
 4. No ej, odpowiedzialność zbiorowa fuj (Tranmere chociaż w Championship )
 5. Widziałem pierwsze pół godziny i United wyglądało bardzo dobrze.
 6. Przecież flop LFC jest tu bardzo prawdopodobny. Na obronie Lovren, na bramce Adrian. No hej.
 7. Mamy Adriana na bramce. No i siup.
 8. Feanor

  RPG

  ...a może jednak kiedyś tego roll20 spróbować...
 9. Dyskusja jest jałowa. IMHO jasne jest, że zarówno Bundesliga jak i Serie A to II liga, kto tam jest minimalnie silniejszy to raczej detal. Dyskutujecie, bo Gacek użył tego z anusa wyjętego przymiotnika „lekkopółśmieszna” jakby zapominając, że on ma miękką agresję słowną tak już zakodowaną w procedury językowe, że być może nawet teraz nie rozumie ococho takiemu Ajerowi czy Scorpiowi.
 10. Tylko że jego likwidacja jest dla mnie na razie nierealna
 11. Vagn do wojny z Pomorzem przygotowywał się kilka lat. Nie była to kwestia łatwa: thing twardo stał w opozycji, a przy okazji Pomorze zostało ponownie wchłonięte przez potężną Saksonię. Tym niemniej, w 852 roku Helsson czuł się już gotowy do uderzenia, a i rada nieoczekiwanie zaczęła popierać ten pomysł. Nic z niego jednak nie wyszło. Dwa lata wcześniej monarcha zaczął obawiać się śmierci. Wielkie poszukiwania remedium na śmierć zwabiły na duński tron szamankę z odległej Afryki, czarnoskórą Nanę. Przekonała ona Vagna do uczestnictwa w jej rytuałach, których częścią było złożenie w ofierze przodkom... antylopy. Syn Hel nie takie już rzeczy robił w swoim życiu, sprowadził zwierzę za ciężkie pieniądze. Przerażona antylopa podczas swojej egzekucji wpadła jednak w absolutną panikę, która skończyła się absurdalną rzezią: przed śmiercią tak strasznie pogryzła sędziwego króla, że ten stracił rękę. Kilka miesięcy później umarł. Thorbjorn Król Danii (852-853) Thorbjorn był synem poprzedniego władcy, jednookiego Haukra. Był absolutnie nieprzygotowany do roli władcy: naiwny, leniwy i całkowicie pozbawiony majątku wareg, którego jedyną chyba zaletą było to, że potrafił posługiwać się toporem. Dodatkowo, zawiłości gavelkindu doprowadziły właśnie do katastrofy: ogromna część królestwa uniezależniła się, tworząc Królestwo Svithjod rządzone przez syna Vagna, Hranego. Tak wygląda sztylet wbity prosto w serce.
 12. No jasne, zdecydowanie ważniejszy dla LFC jest Firmino (trochę niedoceniany ), dla mnie jest obecnie kimś ważniejszym niż Salah, człowiek nr 3 na Anfield.
 13. Tu akurat się zgadzam, ja jedynie jestem sceptyczny wobec tego lamentu, że Lewego nie ma w pierwszej trójce. Od Mbappe lepszy. Miejsce 5-6 imho.
×
×
 • Create New...