Jump to content

kuab

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  4071
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

kuab last won the day on May 22

kuab had the most liked content!

Community Reputation

1918 Bardzo lubiany

About kuab

 • Rank
  Scout

Informacje

 • Wersja
  FM 2017
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

10796 profile views
 1. https://www.theguardian.com/football/2020/may/22/manchester-united-sues-football-manager-makers-over-use-of-name Co za śmieszki
 2. Nie traktowałbym poważnie opinii tego typka, szybki google wskazuje, że ma poważne powiązania z alt-medem. Nie chce mi się debunkować większości twierdzeń z podsumowania, ale to bardzo mało zniuansowana i jednostronna opinia (porównywanie sytuacji Szwecji i UK tylko przez pryzmat lockdown vs. no-lockdown bez brania pod uwagę innych czynników jest niepoważne), a to że "children are not the transmitters of this virus" to zwyczajnie nieprawda (https://www.nature.com/articles/d41586-020-01354-0 Trudno się mu jednak dziwić, jako że jest onkologiem występuje tu konflikt interesów.
 3. Obstawiałbym, że produkcja szczepionki zacznie się zanim zakończą się badania kliniczne, nie ma na co czekać. Wg artykułu: Miliard dawek do końca 2021 to bardzo dobry wynik; Lonza to znana firma zajmująca się produkowaniem leków/szczepień dla zleceniodawców. Moderna, firma, która wynalazła tą szczepionkę, nie ma mocy przerobowych i skali, żeby podołać produkcji takiej liczby dawek, stąd ten kontrakt.
 4. https://uk.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-moderna-idUKKBN22U1O6 Dobre wieści: jedna z najbardziej obiecujących szczepionek przeszła pomyślnie pierwszą fazę badań klinicznych. Nie ma jednak co popadać w euforię: próba to tylko 8 osób (norma w tej fazie badań klinicznych); faza 2 i 3 potwierdzą, czy szczepionka jest skuteczna.
 5. kuab

  Seriale telewizyjne

  Ja skończyłem oglądać How to get away with murder - w ostatniej połówce sezonu scenarzyści co prawda odlecieli na orbitę, ale nadal to kawał dobrego kryminalnego serialu.
 6. https://krytykapolityczna.pl/swiat/koronawirus-ameryka-poludniowa-maciej-okraszewski-dzial-zagraniczny/ Ciekawy artykuł o tym, jak z koronawirusem radzą sobie różne kraje w Ameryce Łacińskiej
 7. kuab

  Rapowe Realia

  schafti też w porządku
 8. kuab

  Rapowe Realia

  https://www.youtube.com/watch?v=4nw0cD47jJs mówisz masz
 9. kuab

  Rapowe Realia

  Nawet siadło
 10. Nie słyszałem, ale jeśli tak, to oczywiście doskonała wiadomość!
 11. Pisałem bardziej do @Łonio i @Reaper niż do Ciebie, znając Twoją historię chorób oczywiście bym tego nie lekceważył
 12. kuab

  Seriale telewizyjne

  Szczególnie, że w dobie Netflixa cliffhangery z odcinka na odcinek straciły na znaczeniu i nie mają już takiego efektu, bo można zaraz obejrzeć następny odcinek
 13. kuab

  Polityka wewnętrzna

  Nie wiem czy to, że brakuje punktu 3) wskazuje bardziej na to, że to fejk, czy że jednak nie
 14. To co opisujecie brzmi jak stany lękowe i to raczej kwestia dla psychoterapeuty, nie lekarza. Ja na stres polecam medytację oddechową, nawet jak nie pomoże z kłuciem w sercu/zablokowanym oddechem, to przynajmniej się wyciszycie/zrelaksujecie.
 15. https://www.sciencemag.org/news/2020/04/covid-19-vaccine-protects-monkeys-new-coronavirus-chinese-biotech-reports Pierwsza skuteczna szczepionka przeciwko COVID-19, jak na razie przetestowana na makakach OCZYWIŚCIE to tylko badania na zwierzętach (a u zwierząt wyleczyliśmy już chyba wszystkie choroby, co niekoniecznie przekładało się później na ludzi), ale z drugiej strony małpom bliżej do ludzi niż myszom. Oprócz tego, co kluczowe w kontekście globalnej walki z epidemią, to szczepienie ma stary, znany i tani proces produkcyjny (zdezaktywowana wersja wirusa), co umożliwi łatwiejszy dostęp do szczepionki również w krajach rozwijających się. Z drugiej strony mamy małą próbę i pewne wątpliwości co do samego badania, ale decydujące będą i tak badania na ludziach.
×
×
 • Create New...