Jump to content

demrenfaris

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  1244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

demrenfaris last won the day on February 10 2017

demrenfaris had the most liked content!

Community Reputation

261 Lubiany

About demrenfaris

 • Rank
  Zawodnik wyjściowej 11

Informacje

 • Wersja
  FM 2008
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

15195 profile views
 1. Https://www.rp.pl/Historia/190419182-IPN-poprawia-cytat-z-Medalionow-Zofii-Nalkowskiej.html Azja.
 2. Nie działa chyba opcja ignorowania użytkownika. Niby zablokowałem pewnego pana, a jednak wciąż jestem narażony jego kretyńską twórczość. Pomocy
 3. Przypominam, że jednak rozmawialismy o podwyżce ceny alkoholu, a prohibicję to Ty włączyłeś do dyskusji. Fakty są takie, że alkohol w Polsce jest sporo tańszy niż na zachodzie. Tam gdzie tanio, tam wielkie spożycie. Kraje skandynawskie które miały ogromny problem z alkoholizmem zredukowały go podwyżką cen i różnymi formami prohibicji Jeśli chodzi o działanie edukacji alkoholowej, to nie znajduję żadnych badań, które wskazywałyby na jej skuteczność i podzielam opinię pana z wywiadu linkowanego przeze mnie wyżej. Nie ma sensu prowadzić jednak dalej dyskusji, bo najwyraźniej już czas i wchodzą argumenty z cyklu mój kumpel ma sklep alkoholowy xD albo byłem na takiej melinie xD Dziwi mnie że nie masz problemu ze stosowaniem tego rodzaju przygodnej argumentacji, gdzie zwykle (słusznie) krytykujesz to w innych dyskusjach. Z mojej strony EOT, bo nie wiem, czym mógłbym Cię przekonać i w sumie po co. PS Myśl "edukacja kosztuje państwo więcej niż prohibicja" zasługuje na uwiecznienie (nagroda umysłowy plankton roku?)
 4. Ale co? W Norwegii alkohol jest bardzo drogi Norwegia jest w ogonie spożycia alkoholu w Europie. Pewnie dlatego mało się pije, że alkohol jest bardzo drogi... Spójrz choćby na dane WHO: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption_per_capita W czubie państwa, w których wóda jest w cenie coca-coli.
 5. Co Norwegia Nikt nie namawia do pójścia śladem Norwegii. Dyskusja jest o kilkuprocentowej podwyżce akcyzy. Śmieszne, że pan, z którym rozmawia dziennikarz w podlinkowanym przeze mnie wywiadzie przewiduje Wasze obiekcje. Gorąco polecam przeczytać. Edit: Chyba że odnosisz się do informacji że w Bydgoszczy jest więcej monopoli niż w Norwegii. Chyba nie ma wątpliwości, że warto byłoby zmniejszyć liczbę alkoholowych w Bydgoszczy, co nie wymaga przyjęcia norweskiego modelu.
 6. Co wiemy? Jeśli pijesz (hehe) np. do rzekomo nieskutecznej prohibicji w Stanach, to mit ten został obalony przez historyków i socjologów już dawno. W przystępnej formie: https://www.nytimes.com/1989/10/16/opinion/actually-prohibition-was-a-success.html Nie namawiam do wprowadzenia prohibicji w Polsce, ale 20 zł za pół litra przy minimalnej pensji 2000+ to gruba patologia.
 7. Lol. Akurat bardzo dobry ruch ze strony rządu. Alkohol jest stanowczo zbyt tani w Polsce. Polecam następujący wywiad: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24551778,pijemy-wiecej-niz-w-prl-trzeba-zamknac-80-proc-sklepow-z.html?fbclid=IwAR31q7fMWfJpS4Up6XukRLkfzu619DOi_qucdQXvsef1RyBZMlbVjOudRgY
 8. W ostatnich 2-3 seriach straszliwie poleciał poziom dialogów w serialu i ten odcinek dokłada kolejną cegiełkę. Niby cały odcinek rozmawiany, a nie było choćby jednego dialogu, który zapadłby w pamięć ( ). Same jednozdaniowe wypowiedzi i kabareciarstwo w nieodpowiednich miejscach Zresztą uważam, że od tych 3-4 lat Gra cierpi na nadmiar słabego humoru. Mimo wszystko nie nazwałbym tego odcinka zawodem. Poprzednia seria była na tyle słaba, że nie mam już żadnych oczekiwań.
 9. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/816542/byly-wiceprezes-wisly-krakow-zatrzymany-przez-policje
 10. Widzę, że będzie jeszcze kilka wolnych miejsc, więc też przelałem. Liczę, że ktoś z Warszawy mnie weźmie ze sobą.
 11. pewnie nie wierzysz też w dwie pierwsze tajemnice fatimskie
 12. Obcować z pięknym umysłem.
 13. Polecam cały tekst: http://wgospodarce.pl/opinie/62160-zloty-nadzieja-dla-polski-i-europy
 14. Smutne, że Legia idzie po mistrza.
 15. Edit: dobra, to nie ma sensu
×
×
 • Create New...