Jump to content


KONKURS "CM FORUM - KARIERA FOOTBALL MANAGERA" WYSTARTOWAŁ!

Do wygrania 2 egzemplarze gry FOOTBALL MANAGER 2020!

REGULAMIN KONKURSU


demrenfaris

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  1516
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

demrenfaris last won the day on February 10 2017

demrenfaris had the most liked content!

Community Reputation

535 Bardzo lubiany

About demrenfaris

 • Rank
  Zawodnik wyjściowej 11
 • Birthday August 15

Informacje

 • Wersja
  FM 2008
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

15673 profile views
 1. Mi na 3 miejscu wyszła córka mojego promotora
 2. Ładnie pan to nam wytłumaczył, bez niepotrzebnych komplikacji!
 3. demrenfaris

  Turystyka

  Byłem w Edynburgu w lutym (2015?). Na dwa tygodnie padało w sumie może pół godziny. #dowódanegdotyczny
 4. Ja tradycyjnie głosuję na Zielonych, choć trochę cierpię, bo wolałbym, żeby startowali sami (ale mając minimum dwucyfrowe poparcie, zatem mrzonki). I apeluję o ujawnienie głosowania Ciekawe. W Latarniku są zaledwie dwa pytania, na które wszystkie komitety ujawniły tej samej odpowiedzi: utrzymanie/rozszerzenie sankcji przeciw Rosji (ok) oraz ograniczenie zakresu wiedzy teoretycznej w szkołach (barbaria ).
 5. Oj tam, nie napisał, na którą partię głosować. Może zachęca do głosowania na Zielonych, którzy startują z tej samej listy co PO/KO?
 6. To konfetti to przecież dzieło gastarbeiterów z lubuskiego.
 7. demrenfaris

  Filmy

  Racja, chyba nie jest do końca jasne, o jakiego rodzaju filmach rozmawiamy Co do "arystokraty" odnosiłem się do przytoczonego przez Vamiego przykładu czarnego lorda.
 8. demrenfaris

  Filmy

  OK, ale nadal nie wiem, jak to się ma do postów Vamiego. Wydaje mi się, że on od początku występuje z pozycji kogoś, kto oczekuje od filmu fabularnego osadzonego w przeszłości maksymalnie wiernego oddania realiów epoki, a w przypadku adaptacji ścisłego trzymania się pierwowzoru. Nawiasem uważam, że to głupie, a najwspanialsze adaptacje filmowe to te w rodzaju Czasu Apokalipsy albo Oczu szeroko zamkniętych.
 9. demrenfaris

  Filmy

  Nie żebym podzielał poglądy Vamiego, ale... No fakt, nie napisał, że potępia whitewashing, bo w ogóle nic na ten temat nie napisał. Możesz mu co najwyżej zarzucić ślepotę. BTW, nie mogę też znaleźć posta o nadreprezentacji białych i hetero. A właśnie: jak jesteś w stanie stwierdzić (obliczyć?) nadreprezentację hetero w Hollywood?
 10. demrenfaris

  Filmy

  Akurat whitewashing to jest żaden argument z perspektywy Vamiego, bo jeżeli uważasz to za coś złego, to jego antyteza (nie wiem jak to nazwać, blackdirtying?) jest równie zła.
 11. demrenfaris

  Filmy

  No jednak uwspółcześnianie akcji sztuk osadzonych w czasach historycznych jest tak stare, jak teatr. Vami, promujesz jakiś ohydny historycyzm w sztuce. Gorzej, jeżeli jedynym atutem takiego dzieła jest murzyński arystokrata. Ale same w sobie takie historyczne przekłamania nie są złe: nie mówimy o filmie dokumentalnym. Widziałem parę lat temu Medeę Eurypidesa w wykonaniu BNT, gdzie w roli Jazona obsadzono czarnego (sam pomysł był trafiony, bo Eurypides był bardzo progresywny jak na warunki starożytne ), wybitny spektakl.
 12. @wwosik Czy mógłbyś podać swoje imię i nazwisko? Dobra, już wiem, poszło.
 13. @Gacek Nie oglądałem stanu kadry, ale jeśli faktycznie wszyscy go atakowali (a nie tylko, jak zwykle, Kowalczyk), to redakcja chyba zmieniła front: http://weszlo.com/2019/09/10/odkryl-jeden-prosty-trick-czym-rozwscieczyl-trenerow-zobacz/
×
×
 • Create New...