Jump to content

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  14505
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  111

Everything posted by Gabe

 1. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Antysystemowcy z Kukiz '15 chyba się wcale nie na wybory nie wybierają, bo obecni w sejmie się przytulają do PiS - http://wyborcza.pl/7,75398,24910950,kukiz-15-sie-rozsypuje-pis-jeszcze-nie-zdecydowalismy-czy.html Szefowa i działacze Wiosny ze świętokrzyskiego negocjują z SLD - https://echodnia.eu/swietokrzyskie/koniec-wiosny-w-swietokrzyskiem-szefowa-i-kilkudziesieciu-dzialaczy-przechodza-do-sojuszu-lewicy-demokratycznej/ar/c1-14219875?fbclid=IwAR0k6mpQs3-Ckz6a9L1INZR04kW7Q7vfPW62U0_VkyDP0YQW46mKWnZuIG4 Tyle są warte te zrywy, chyba jesteśmy skazani na wieczny duopol PiS - antyPiS
 2. Ja po przerwie od kryminałów skandynawskich wróciłem i akurat czytam drugą część. Po Mrozie, Bondzie i Miłoszewskim nawet całkiem to dobrze idzie
 3. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Przewodniczący: Nie mamy pojęcia nad czym głosujemy. Góra powiedziała, że to złe, i że będą nam dzieci masturbować w szkołach, więc to jasne, że jesteśmy przeciw. A teraz przeczytam wam wycięty fragment z przygotowanej ulotki, bo nie pofatygowałem się żeby przeczytać ten cały dokument WHO, który ma raptem kilkadziesiąt stron, a który przejrzeć ze zrozumieniem można w 15 minut.
 4. Gabe

  Kącik kulinarny

  Nie-na-wi-dzę wyciskarek do czosnku. Niewygodne, zawsze pół ząbka zostaje w środku, i jeszcze to trzeba myć. Wolę posiekać drobno nożem, posolić i rozetrzeć bokiem noża na desce.
 5. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  A może do wszystkich się nie da? Ale da się np do ich żon/mężów, czy dzieci.
 6. Gabe

  Kącik kulinarny

  A ja wczoraj tak spożytkowałem młode ziemniaki Co prawda mogłem je potrzymać nieco dłużej, ale bałem się, że się spalą na popiół.
 7. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Federacyjność polskich regionów niestety ładnie wygląda w założeniach i politycznych hasłach. W praktyce jest to zrzucanie odpowiedzialności na samorządy za rzeczy, które powinny być zarządzane w szerszym aspekcie: np edukacja, nauka, redystrybucja pieniędzy z podatków, polityka socjalna. Bo to, że dostęp do edukacji powinien dążyć do bycia na identycznym poziomie zarówno w bogatej dzielnicy Warszawy jak i w dajmy na to takim Baligrodzie, to mam nadzieję, że popierają wszyscy? W ten sposób nie da rady wyrównywać szans pomiędzy regionami, a jedynie da się pogłębiać różnice, prowadząc do jeszcze większego rozwarstwienia. Poza tym, coś o czym w tym temacie pisał bodajże demrenfaris - rządy szeroko pojętego centrum to gwarancja względnego spokoju, pozwalając małym społecznościom decydować w wrażliwych kwestiach zwiększa szanse na odpały w kierunku ekstremów, bo im mniejszy elektorat głosujący, tym bardziej rozstrzelone są głosy od centrum, a więc i większe mają znaczenie. Można zapytać, a co mnie obchodzi, że w podkarpackim wprowadzą Dzień Bicia Żyda (na razie jako kukły), albo świętokrzyskie Wolne od LGBT, skoro w moim województwie za to jest ok? No pomijając to, że to z deka niewłaściwe i powinniśmy protestować gdziekolwiek by się to zdarzało, to przecież w takim podkarpackim czy świętokrzyskim mogą mieszkać, i zapewne mieszkają, ludzie, którzy się z tym nie zgadzają, a w modelu federacyjnym jedyne co mogą zrobić to się wyprowadzić. Jeszcze bardziej zaostrzając różnice.
 8. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No akurat Cimoszewicz mandat otrzymał, to jest akurat słabym przykładem na to, że trzeba do ludzi wychodzić
 9. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Może Bieszczadzkie Anioły i SDM?
 10. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No i znów zabłysnął lider opozycji (pewnie ktoś odpowiedzialny za jego social media - uściślenie dla Gacka, żeby nie musiał się unosić, że zmyślam - ale to nie ma znaczenia, bo idzie na konto Schetyny): Dobrze że nie skomentował, że wszyscy inni wokół głupi, bo miejscowi
 11. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Ech, szkoda gadać Czepiasz się słówek, zamiast zauważyć, że od 2015 roku PO et consortes przegrywają wszystkie wybory po kolei, i to z coraz większą przewagą PiS. Z mojej strony to tyle, to chciałem powiedzieć, zrozumiesz z tego co będziesz chciał - jak zwykle zresztą. Dla mnie - jak napisałem - to lepiej, może po rozpadnięciu się tej całej totalnej opozycji, której jedynym programem jest pokonać PiS, na zgliszczach powstanie coś bardziej centrowego, a może i centrolewicowego.
 12. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  "Nie zmyślaj" - język godny wyborcy KE Nie zmyślam, tylko użyłem skrótu myślowego - chodziło mi o twarze bloku wokół PO po odejściu Tuska, teraz to opozycja, dlatego napisałem, że teraz liderem opozycji powinien być ktoś inny. Być może Kopacz, Schetyna i Komorowski wystarczali na jako takie utrzymanie tego pędu, który nadal jechał siłą bezwładności, ale teraz to ktoś go musi napędzić. No ale to w sumie nie mój problem, może jak się rozpadną, to będzie można budować coś od nowa na ich zgliszczach. Być może będzie to łatwiejsze i szybsze niż ich reformacja?
 13. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No to może właśnie takich liderów potrzeba opozycji, i może ich trzeba promować i pokazywać, a nie Schetynę, Kopacz czy Komorowskiego?
 14. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  https://natemat.pl/274097,wybory-do-pe-bartosz-arlukowicz-zdobyl-233-tys-glosow-jak-to-zrobil Widać, że gość wyrósł z socjaldemokracji, z Unii Pracy - jeśli wierzyć jego słowom, prowadzi solidną kampanię od 2-3 lat, a nie od wyborów samorządowych, i jeździ do ludzi, żeby z nimi rozmawiać, a nie obraża ich siedząc w wygodnym fotelu.
 15. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Jeśli naprawdę tak powiedział - słowo w słowo - to kabaret
 16. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Petru jest po prostu nieogarnięty. Natomiast jego poglądy - jakkolwiek dalekie od moich - są w spektrum cywilizowanego XXI wiecznego świata. Miller to po prostu cyniczny oportunista. Pewnie załapałby się pod łatkę "złodziej", ale nikt za rękę nie złapał. Pomijając jednak jego oślizgłość, również jego poglądy i pomysły łapią się do centrum. Palikot to klaun, ale nie przypominam sobie, żeby któryś z jego postulatów był niebezpieczny? Kolejny neoliberał, jak Petru, tylko antykościelny. Kaczyński nie powinien moim zdaniem mieć władzy, bo bo śmierci brata jego siłą napędową jest nienawiść i zemsta. Podobnie sterowane jego słowami - czy to pośrednio, czy bezpośrednio - nagonki na uchodźców z Bliskiego Wschodu, czy ostatnio na ruchy LGBT, są obrzydliwe. No a Biedroń? Co Biedroń? (oprócz tego, że to jeszcze jeden neoliberał, tylko bardziej obyczajowo na lewo od PO i reszty).
 17. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Nie chce mi się szukać za mocno, bo mechanizm wyszukiwania czegokolwiek na tej wersji forum jest do niczego, poza tym nie wiem, czy to nie było w HP, ale przecież ja coś takiego piszę już ze dwa lata (tylko nie tak elokwentnie ).
 18. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Ceny żywności na wiosnę, szczególnie tych warzyw i owoców sezonowych, zawsze są wysokie, bo nowe warzywa jeszcze nie wyrosły, a kto dał radę zachować jeszcze te z zeszłego roku chce na tym zarobić tyle, ile konsument jest w stanie zapłacić. Tak działa wolny rynek! No a jeśli coś ma wpływ na słabe zbiory, a więc i wysoką cenę, to raczej nie jest to polityka socjalna rządu, a raczej susze na zmianę z ulewami.
 19. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Tu masz rację, być może ktoś, kto zagłosowałby na PSL startujący samotnie, a nie wyobrażający sobie głosowania na PO i ich przystawki, w tej sytuacji oddał głos na PiS. Tyle że scenariusz jest mocno nierealny, bo PSL tworzą doświadczeni i wyrachowani politycy, którym bardziej niż na głosach true wyborców zależy na posadach, więc wiesz
 20. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Ludzie, wieś już dawno nie głosuje na PSL, tym bardziej, że dzisiejsze wsie wcale nie są pełne rolników (którzy są bardziej przedsiębiorcami niż rolnikami w powszechnym tego słowa rozumieniu, i oni być może na PSL głosują, ale właśnie na takie PSL, które z PO się brata), tylko najczęściej zwyczajnych pracowników okolicznych zakładów pracy. Ich bardziej niż przez zawód należałoby postrzegać przez poglądy, a są one mocno konserwatywno-katolickie na osi społecznej, i zazwyczaj daleko od etykiety "wolny rynek" na osi gospodarczej. To przecież wypisz-wymaluj PiS.
 21. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  I jest jeszcze potencjał! Niecałe 5% dla prawicowych szurów spod różnej gwiazdy, głównie ciemnej, to sporo do myślenia dla PiS, bo przecież w kontekście jesiennych wyborów nie ma co opierać się na wynikach do europarlamentu. To jest co prawda jakiś papierek lakmusowy poparcia, ale trzymać trzeba rękę na pulsie. I tak, głosów KE nie urwą, bo są przedstawiani jako dwa różne bieguny, Wiośnie również, bo obyczajowo skrajne. Razem nie liczę, bo to błąd statystyczny. Zostaje Kukiz, na którego nie wiem kto głosuje, ale to raczej pozostałość antysystemowców z 2015, więc raczej też nie - choć na listach są też takie tuzy jak Marek Jurek. No i Konfederacja. Teraz wystarczy jeszcze trochę skręcić na prawo, poromansować z ideałami wyznawanymi przez narodowców (straszenie imigrantami słabo coś ostatnio działa, to może jeszcze bardziej kontra LGBT? może szczepionki pokrytykować? a może nawet zakwestionować kulistość Ziemi? ) i mamy obraz polityki PiS na najbliższe lata.
 22. Jest tanie. No i tam gdzie nie ma kanalizacji alternatywą może być przydomowa oczyszczalnia ścieków, ale tu na przeszkodzie mogą stanąć warunki działki (powierzchnia, wody gruntowe itp), które uniemożliwią jej budowę lub podniosą koszty kilkukrotnie.
 23. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  https://tygodnik.tvp.pl/33973788/spekulant-badylarz-prywaciarz-i-chomikarz-prl-potrzebowalo-wrogow-panstwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Spekulant
 24. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Kiedyś tak napisałem, przy okazji afery Srebrna, oczywiście mocne 3/10 rozeszło się po kościach. Teraz afera teoretycznie bardziej namacalna, bo są różne twarde dowody, że Morawiecki posługując się wiedzą poufną (?) kupił działkę, która wg tej wiedzy miała pomnożyć niedługo swoją wartość - i pomnożyła, dziś podobno już stokrotnie. Działki nie wykazywał w zeznaniu majątkowym, bo przepisał na żonę. Ta czując oddech dziennikarzy na plecach oferuje że działkę sprzeda za wartość zakupu plus inflacja (tak się zachowuje człowiek, który nic nie ma na sumieniu? rezygnuje z kilkudziesięciu milionów czystego zysku?). Sama działka kupiona została od Kościoła, a ksiądz-kapelan, który tę działkę sprzedał, został nagle w zeszłym roku awansowany na generała, mimo że od ośmiu lat był cywilem Całą jednak sytuację trafnie jak zwykle podsumowuje galopującymajor, ładniej ubierając w słowa to, co pisałem pół roku temu: I link: https://krytykapolityczna.pl/felietony/galopujacy-major/morawiecki-dzialki-oporow-kosciol
 25. Lewica hołduje zasadzie no platform dla narodowców, przynajmniej kiedyś tak było, więc nie pojawia się w debatach, gdzie mają grać w szachy z gołębiami z nimi dyskutować. Natomiast czasem są zapraszani, np taki Zandberg był w Telewizji Republika dość niedawno. (sprawdziłem - w marcu)
×
×
 • Create New...