Jump to content

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  14505
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  111

Gabe last won the day on June 12

Gabe had the most liked content!

Community Reputation

7766 Bardzo lubiany

About Gabe

 • Rank
  Prezes
 • Birthday 10/26/1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMZ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Antysystemowcy z Kukiz '15 chyba się wcale nie na wybory nie wybierają, bo obecni w sejmie się przytulają do PiS - http://wyborcza.pl/7,75398,24910950,kukiz-15-sie-rozsypuje-pis-jeszcze-nie-zdecydowalismy-czy.html Szefowa i działacze Wiosny ze świętokrzyskiego negocjują z SLD - https://echodnia.eu/swietokrzyskie/koniec-wiosny-w-swietokrzyskiem-szefowa-i-kilkudziesieciu-dzialaczy-przechodza-do-sojuszu-lewicy-demokratycznej/ar/c1-14219875?fbclid=IwAR0k6mpQs3-Ckz6a9L1INZR04kW7Q7vfPW62U0_VkyDP0YQW46mKWnZuIG4 Tyle są warte te zrywy, chyba jesteśmy skazani na wieczny duopol PiS - antyPiS
 2. Ja po przerwie od kryminałów skandynawskich wróciłem i akurat czytam drugą część. Po Mrozie, Bondzie i Miłoszewskim nawet całkiem to dobrze idzie
 3. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Przewodniczący: Nie mamy pojęcia nad czym głosujemy. Góra powiedziała, że to złe, i że będą nam dzieci masturbować w szkołach, więc to jasne, że jesteśmy przeciw. A teraz przeczytam wam wycięty fragment z przygotowanej ulotki, bo nie pofatygowałem się żeby przeczytać ten cały dokument WHO, który ma raptem kilkadziesiąt stron, a który przejrzeć ze zrozumieniem można w 15 minut.
 4. Gabe

  Kącik kulinarny

  Nie-na-wi-dzę wyciskarek do czosnku. Niewygodne, zawsze pół ząbka zostaje w środku, i jeszcze to trzeba myć. Wolę posiekać drobno nożem, posolić i rozetrzeć bokiem noża na desce.
 5. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  A może do wszystkich się nie da? Ale da się np do ich żon/mężów, czy dzieci.
 6. Gabe

  Kącik kulinarny

  A ja wczoraj tak spożytkowałem młode ziemniaki Co prawda mogłem je potrzymać nieco dłużej, ale bałem się, że się spalą na popiół.
 7. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Federacyjność polskich regionów niestety ładnie wygląda w założeniach i politycznych hasłach. W praktyce jest to zrzucanie odpowiedzialności na samorządy za rzeczy, które powinny być zarządzane w szerszym aspekcie: np edukacja, nauka, redystrybucja pieniędzy z podatków, polityka socjalna. Bo to, że dostęp do edukacji powinien dążyć do bycia na identycznym poziomie zarówno w bogatej dzielnicy Warszawy jak i w dajmy na to takim Baligrodzie, to mam nadzieję, że popierają wszyscy? W ten sposób nie da rady wyrównywać szans pomiędzy regionami, a jedynie da się pogłębiać różnice, prowadząc do jeszcze większego rozwarstwienia. Poza tym, coś o czym w tym temacie pisał bodajże demrenfaris - rządy szeroko pojętego centrum to gwarancja względnego spokoju, pozwalając małym społecznościom decydować w wrażliwych kwestiach zwiększa szanse na odpały w kierunku ekstremów, bo im mniejszy elektorat głosujący, tym bardziej rozstrzelone są głosy od centrum, a więc i większe mają znaczenie. Można zapytać, a co mnie obchodzi, że w podkarpackim wprowadzą Dzień Bicia Żyda (na razie jako kukły), albo świętokrzyskie Wolne od LGBT, skoro w moim województwie za to jest ok? No pomijając to, że to z deka niewłaściwe i powinniśmy protestować gdziekolwiek by się to zdarzało, to przecież w takim podkarpackim czy świętokrzyskim mogą mieszkać, i zapewne mieszkają, ludzie, którzy się z tym nie zgadzają, a w modelu federacyjnym jedyne co mogą zrobić to się wyprowadzić. Jeszcze bardziej zaostrzając różnice.
 8. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No akurat Cimoszewicz mandat otrzymał, to jest akurat słabym przykładem na to, że trzeba do ludzi wychodzić
 9. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Może Bieszczadzkie Anioły i SDM?
 10. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No i znów zabłysnął lider opozycji (pewnie ktoś odpowiedzialny za jego social media - uściślenie dla Gacka, żeby nie musiał się unosić, że zmyślam - ale to nie ma znaczenia, bo idzie na konto Schetyny): Dobrze że nie skomentował, że wszyscy inni wokół głupi, bo miejscowi
 11. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Ech, szkoda gadać Czepiasz się słówek, zamiast zauważyć, że od 2015 roku PO et consortes przegrywają wszystkie wybory po kolei, i to z coraz większą przewagą PiS. Z mojej strony to tyle, to chciałem powiedzieć, zrozumiesz z tego co będziesz chciał - jak zwykle zresztą. Dla mnie - jak napisałem - to lepiej, może po rozpadnięciu się tej całej totalnej opozycji, której jedynym programem jest pokonać PiS, na zgliszczach powstanie coś bardziej centrowego, a może i centrolewicowego.
 12. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  "Nie zmyślaj" - język godny wyborcy KE Nie zmyślam, tylko użyłem skrótu myślowego - chodziło mi o twarze bloku wokół PO po odejściu Tuska, teraz to opozycja, dlatego napisałem, że teraz liderem opozycji powinien być ktoś inny. Być może Kopacz, Schetyna i Komorowski wystarczali na jako takie utrzymanie tego pędu, który nadal jechał siłą bezwładności, ale teraz to ktoś go musi napędzić. No ale to w sumie nie mój problem, może jak się rozpadną, to będzie można budować coś od nowa na ich zgliszczach. Być może będzie to łatwiejsze i szybsze niż ich reformacja?
 13. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No to może właśnie takich liderów potrzeba opozycji, i może ich trzeba promować i pokazywać, a nie Schetynę, Kopacz czy Komorowskiego?
 14. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  https://natemat.pl/274097,wybory-do-pe-bartosz-arlukowicz-zdobyl-233-tys-glosow-jak-to-zrobil Widać, że gość wyrósł z socjaldemokracji, z Unii Pracy - jeśli wierzyć jego słowom, prowadzi solidną kampanię od 2-3 lat, a nie od wyborów samorządowych, i jeździ do ludzi, żeby z nimi rozmawiać, a nie obraża ich siedząc w wygodnym fotelu.
 15. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Jeśli naprawdę tak powiedział - słowo w słowo - to kabaret
×
×
 • Create New...