Jump to content

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  15534
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  120

Gabe last won the day on November 21

Gabe had the most liked content!

Community Reputation

8868 Bardzo lubiany

About Gabe

 • Rank
  Prezes
 • Birthday 10/26/1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gabe

  Rugby

  Folau jest zielonoświątkowcem jakimś (synem pastora nawet) i dosłownie traktuje obowiązek ewangelizacji, co jakiś czas wrzucając jakieś tego typu obrazki na swoje profile w social media. AFAIK kilka razy był upominany za to jakoś bez rozgłosu, w końcu jego jakby nie było pracodawca, czyli Rugby Australia, zażądał zdjęcia posta i przeprosin, bo się już shitstorm zrobił. Folau się zaparł, więc rozwiązano z nim kontrakt, co oznaczało koniec kariery w rugby w Australii. Trzeba przyznać, że jak na nasze standardy post nie był jakiś strasznie agresywny: Nie mówi nikomu, że ma kamień do szyi przywiązać i skoczyć do rzeki czy coś Można powiedzieć, że nawet życzliwie do nich podszedł. Ale nie zmienia to faktu, że uznano je za homofobiczne.
 2. Gabe

  Rugby

  Saga Israela Folau, jak każda porządna saga jest długa i się ciągnie jak flaki z olejem
 3. No i mamy ćwierćfinał A Brees z tego zrobił 1/3 Ale i Koo miał perfect day, 4 x field goal, 4 x extra point. Ciekawe czy zrobi kiedyś na boisku coś takiego:
 4. Gabe

  Black Friday na CMF

  Windscribe się daje oszukać (gdzie się da oczywiście)
 5. Gabe

  Black Friday na CMF

  Od roku (kupiłem za 248 + dostawa ) korzystam właściwie bez żadnych problemów. Nie ma żadnego wieszania i restartowania co trzy dni, ani razu nie resetowałem do ustawień fabrycznych, przeżyłem dwa update'y systemu bez żadnego bólu. Jedyne co musiałem zrobić, to włączenie jakiejś opcji z menu developer, bo się dźwięk rozjeżdżał z obrazem (wyszukałem w google) - to oczywiście wada, choć nie mam pewności, czy nie zostało to poprawione w którymś update systemu. Korzystamy dosłownie codziennie.
 6. Gabe

  Black Friday na CMF

  Ja tylko zwrócę uwagę, że inne zdjęcie jest w opisie niż przy tytule. W nagłówku jest MiBox 4K, którego posiadam, takiego o obłym kształcie. W opisie jest chyba zdjęcie MiBox S W specyfikacji chyba nie ma różnic, ale jest inny kształt MiBoxa i delikatnie inny pilot
 7. Tu jest właściwie cały przekaz Arniego z tego filmu.
 8. Obejrzałem sobie wczoraj nowy film Orestesa. Swoją drogą polecam kanał Everyday Hero, co prawda gość jest weganinem, eko i ogólnie na lewo tylko ściana, ale tak merytorycznego, popartego źródłami kontentu, a jednocześnie zdroworozsądkowego podejścia do drugiej strony (często nagrywa kontry do innych youtuberów wkraczających na znany mu teren) i opanowania tylko sobie życzyć na polskim YT. Co prawda czasem (czasem ) pajacuje, a czasem pozwala sobie na drobne uszczypliwości (trzeba przyznać, że zazwyczaj zasłużone), ale jeśli mówi na serio, to popiera to badaniami i faktami, a nie teoriami spiskowymi czy opiniami innych i stara się najobiektywniej jak się da oceniać opinie, a nie ludzi. No ale wracając do samego filmu. Jakiś czas temu wyszedł The Game Changers. Film miał sporą promocję, głównie dlatego że jednym z producentów jest Arnold Schwarzenegger, no a przecież Arnie z filmem promującym weganizm? No właśnie nie. Obejrzałem sam film, przeczytałem promocyjne materiały - i nigdzie nie ma nic o weganizmie. Różnica pewnie jest też językowa, bo w USA używają określenia plant-based diet, a to co innego, bo weganizm to takie bardziej holistyczne pojęcie w języku polskim, z ekologią, cruelty-free itd. Ale nawet pomijając to - film jest o sportowcach, którzy obiektywnie rzecz biorąc osiągali podobne sportowe rezultaty jak na diecie tradycyjnej, a jednocześnie dostrzegli różne jej zalety. W moim pojęciu jest to film o tym, że niejedzenie mięsa nie przeszkadza w byciu profesjonalnym sportowcem. I nic ponadto. Co więcej, nie uważam, że jest to najlepszy dokument w temacie okołowegetariańskim, osobiście uważam, że Forks over Knives jest chyba najbardziej wyważony, a nawet Cowspiracy, pomimo całej tej amerykańskiej przesady i teatralności i antypatyczności narratora przemyca więcej merytorycznych treści. No ale z jakiegoś (domyślam się jakiego - męskość ;)) powodu ten narobił największego zamieszania i na YT pojawia się mnóstwo krytyk, których naczelnym chochołem jest: tam twierdzą, że dieta roślinna jest lepsza dla sportowców! Co debunkuje m.in. Everyday Hero. W sumie może i dobrze, przynajmniej temat się pojawił w opinii publicznej. (ja ze swojej strony polecam Vegucated, dokument w którym troje ochotników podejmuje się wyzwania przejścia na dietę roślinną, można się i pośmiać i popłakać ;))
 9. Gabe

  Filmy

  Nie wiem, czy historia okaże się godna kontynuowania, ale zwiastun, a szczególnie jego montaż - klasa.
 10. Predyspozycje genetyczne.
 11. Tętno mogłoby być niższe, ale ciśnienie najlepsze odkąd sobie mierzę
 12. To jest ta uznaniowość przepisów piłki nożnej. Bo Laws of the Game mówią: No i teraz rację mają zarówno ci, którzy twierdzą, że bramkarz uniemożliwił strzelenie bramki, bo rzucił się pod nogi napastnika nie dotykając piłki - i zaczepiając o jego stopę, jak i ci, którzy twierdzą, że napastnik przyaktorzył i wykorzystał nadarzającą się sytuację, a bramkarz jest niewinny.
 13. Dokładnie to samo pisałem te ~5 lat temu, będąc (nadal ) rugbowym neofitą. Owszem, wszędzie sędziowie robią błędy. Czasem nawet po analizie wideo. Natomiast nie pamiętam sytuacji, kiedy nawet po meczu i po setkach ujęć nadal zdania ludzi są podzielone w taki równy sposób. I tak samo uważam, że winne tu są te ulotne, efemeryczne i uznaniowe przepisy gry, które zawsze w momentach kontrowersyjnych podzielą kibiców, a na arbitra rzucą cień stronniczości.
 14. O Jantjesa do normalnego fryzjera wysłali
×
×
 • Create New...