Jump to content

dragonfly

Użytkownik
 • Content Count

  2139
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

dragonfly last won the day on May 14 2013

dragonfly had the most liked content!

Community Reputation

72 Neutralny

About dragonfly

 • Rank
  200 km do Pragi
 • Birthday 12/31/1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2016
 • Klub w FM
  HSV [FM 2017]
 • Skąd
  Żagań
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Historia, militaria, piłka nożna, komputery, rock/metal.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Akurat w mojej szkole są zajecia szachowe. Swoją drogą fajna sprawa, dzieciaki się wkręciły.
 2. Panowie, udało Wam się przeskoczyć poziom 5 (Król)? Za cholerę nie mogę. Na czwórce wszystkich pykam aż miło, a na poziomie wyżej to jest szklany sufit. Komp produkuje wielkich ludzi na masę. Pobnie jest z miastami. Byle gdzie się wpycha. Nawet na jałowych terenach i w absurdalnie małych odległościach od moich miast. Wtedy szybko wykupuję pola wokół swojego miasta i blokuję mu możliwość rozwoju. Zauwazyłem jeszcze jedną rzecz. Najłatwiej zarówno przegrać, jak i wygrać kulturowo. Tylko raz wygrałem naukowo. Wszystkie pozostałe zwycięstwa i porażki były kulturowo. Olewam kompletnie religię. Za kunkty wiary podkupuję wielkich ludzi. Religia jest nic nie warta.
 3. Powiedzcie mi czy przywiązujecie uwagę na dostosowanie zawodnika do pozycji i roli (zielone kółko)? Jeśli chciałbym dopasować wszystkich tak żeby mieli je na maxa, ograniczyłoby to moje możliwości taktyczne. Jak do tego podchodzicie? Ja ostatnio przestałem na to zwracać uwagę i nie zauważyłem żadnej róznicy.
 4. Zastanawia mnie jedna sprawa - spadające ceny moich zawodników. Gram Realem Zaragoza już siódmy sezon. Dwa razy osiągnąłem ćwierćfinał Ligi Europy, co sezon awansuję do pucharów. Klub ma status kontynentalny i wartość 77M Euro. Ściągam głównie za darmo, bo jest bieda. Przykład tego zjawiska: ściągnąłem z wolnego transferu Gerarda Deulofeu. Na starcie kosztował 20 M Euro, po 3 miesiącach gry u mnie jego cena to tylko 16.25M i cały czas spada. Tak jest za każdym razem. O dziwo w takich przeciętniakach jak Malaga są goście za grube miliony. Utrudnia to prowadzenie polityki transferowej. Więc skąd taki trend?
 5. Coś w tym jest, bo tak samo jak prawie nie strzelam z kornerów, tak samo właściwie nie tracę bramek z ten sposób ;) Dziwne jest to że w FM15 jak i w poprzednich częściach wszystko grało elegancko.
 6. To są naprawdę solidni zawodnicy. Nie w tej kwestii problem. Może to bug? Ale dziwne, bo na to wygląda że tylko u mnie to występuje.
 7. To dopiero moja pierwsza kariera w 16, więc nie mam porównania. Mój etatowy wykonawca rogów ma ten atrybut w wysokości 15, więc nie jest jakimś leszczem. Ale to on własnie wszystko olewa. Zastępca który ma rogi=13 czasem się stosuje do poleceń, ale rzadko.
 8. Wszystko inne gra. Tempo, szerokość, podania, auty, wolne. Tylko z tymi cholernymi rogami syf. A u Was jak to wygląda? Normalnie wykonują kornery?
 9. W poprzedni sezonie miałem ustawioną dyscyplinę. Teraz po awansie do Liga BBVA popuściłem im trochę. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.
 10. Ale to się tyczy także pozostałych ustawień. Z biciem na krótki czy długi słupek jest identycznie. Strasznie mnie to denerwuje, bo we wcześniejszych wersjach takich cyrków nie było.
 11. Też próbowałem. Etatowy olewał wszystko. Zmieniłem wykonawcę i już wyglądało to trochę lepiej (czasem stosuje się do poleceń), ale nadal rogi rządzą się przypadkiem.
 12. Nie jestem do końca przekonany, bo raz wykonują dobrze, innym razem jak im się podoba.
 13. Podbijam, bo strasznie mnie ten fakt irytuje. Czy u Was zawodnicy też ignorują polecenia przy rzutach rożnych? Grają jak chcą mimo zastosowania schematów. Ustawiam na bliższy słupek, albo krótki róg, a oni i tak biją piłkę w pole piątki. W efekcie z kornerów nie mam nic i tracę jeden ze sposobów na zmianę wyniku.
 14. Mam dwa problemy. Prowadzę Real Zaragoza pierwszy sezon. Jest już luty. Taktykę zawodnicy opanowali w miarę szybko. Wszystkie ustawienia zgrania są na maxa. Mimo to asystent w raporcie rozmów twierdzi że drużyna jeszcze nie osiągnęła zrozumienia. Dziwne, zawsze wydawało mi się że zrozumienie zależy własnie od stopnia opanowania taktyki. Druga sprawa - zawodnicy ignorują moje polecenia przy kornerach. Ustawiłem im na krótki słupek, a oni biją rogi w pole piątki. Przyznam, zgłupiałem. Macie jakieś rady?
 15. Windows 8. Dokładnie tak. Nie ma mojej sieci, są wszystkie inne. Spróbuję, dzięki.
×
×
 • Create New...