Jump to content

Skipper

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About Skipper

 • Rank
  Nowy
 1. Masz na myśli polecenie "zagrania na skrzydła" czy na "ataki prawym/lewym skrzydłem"? Poleceń indywidualnych właściwie nie mam wcale. Jedynie Cofnięty rozgrywający ma więcej ryzykownych podań. Ulubionych zagrań nie mają. Jedynie Odegaard ma "schodzi z piłką z prawego skrzydła do środka", ale nawet jeśli to raczej ustawiam go na środku. Pozostali nie mają ulubionych zagrań - sprawdzałem to od razu bo tak myślałem, że to ma znaczenie. Mentalność raczej przemienną tzn. jak jeden ma atak to drugi wsparcie. Na powyższym screenie z ustawieniem na lewej pomocy jest schodzący napastnik i to zrozumiałe, że pcha się do środka, ale screeny z meczów obrazują sytuacje, gdy mam na obu skrzydłach role skrzydłowych.
 2. Nie jestem specjalistą, ale żeby przyjrzeć się problemowi trzeba podać więcej danych. Jaką grasz mentalnością, jaki styl gry, jakie polecenia zespołowe poza cofniętą linią obrony, jakie role i funkcje w obronie i czy dodałeś jakieś indywidualne polecenia obrońcom?
 3. Próbowałem z BP, defensywnie dużo daje, cofa się i walczy, ofensywnie problem jest podobny. Pokaże na screenach o co chodzi. W ustawieniach drużynowych zmieniłem mentalność na Kontrolę, czasem nawet na Standard. Tak wygląda gra moich skrzydłowych: Po bokach mamy masę miejsca, a jednak pchają się do środka. Jestem świadomy tego, że to miejsce mogliby wykorzystać boczni obrońcy, ale nie o to mi chodzi. Mają funkcję obrony, bo są słabi w ofensywie, chciałbym tam widzieć skrzydłowych/bocznych pomocników. Próbowałem odznaczyć polecenie Rozegranie po ziemi i zwiększałem szerokość gry, efekty były takie same jak powyżej. Dla porównania o co mi chodzi, jak to wygląda w grze rywala, komputer buduje atak dokładnie tak jak ja chciałbym to robić:
 4. Rola napastnika wyewoluowała do CN z tego względu że wcześniej jak próbowałem Lisa i WN, byli totalnie odcięci od gry. WN wdawał się jakieś bezsensowne dryblingi i tracił masę piłek. Przy CN zmieniło się to o tyle, że przyjmuje i odgrywa, a potem wchodzi w pole karne. W meczu z Heraclesem u siebie, zrobili ładną akcję gdy CN dostał podanie od CR, odebrał do Skrzydłowego, sam wszedł w pole karne i wykończył płaskie dośrodkowanie. Niestety to tylko jedna taka akcja A co proponujesz na skrzydła? Obawiam się, że Skrzydłowy na wsparciu, nie będzie wykorzystywał swoich największych atutów czyli dryblingu i szybkości, a bardziej będzie rozgrywał, podawał. Z mentalnością spróbuję, stopniowo zejdę na razie do kontroli.
 5. Panowie proszę wsparcie w mojej taktyce w holenderskim Heerenveen. Mocne strony zespołu: - dobrzy technicznie i szybcy skrzydłowy - kreatywni schodzący napastnicy - szybki skład z wyjątkiem obrony - dobra gra bez piłki i wykończenie Słabe strony: - wolna i słaba fizycznie obrona - przeciętny środek pola ( z wyjątkiem Schaarsa) - słaba siła fizyczna, skoczność i waleczność - słabe ustawianie się - ogólnie słabe umiejętności defensywne Chciałem wykorzystać skrzydłowych i jedyną mocną stronę obrony - czyli dość dobrą jak na obrońców technikę i podania, dlatego rozegranie piłki po ziemi, podania na wolne pole bo chciałem wykorzystać dobrą szybkość zawodników ofensywnych. Płynny styl ze względu na niezłą technikę całego zespołu, choć z drugiej strony chciałbym by jakiś schemat był zachowany a tak to często idzie długie podanie do przodu i jest chaos nie wiem czy winą jest właśnie płynny styl. Gra wygląda słabo mimo wszystko. Skrzydłowy jest wykorzystywany rzadko, kreatywny schodzący napastnik jest niewidoczny, tracę sporo bramek głównie po akcjach środkiem o dziwo. Yau i spółka proszę o opinię. Czym się kierować przy ustawianiu skrzydłowego niżej czy wyżej (tzn. w linii pomocy czy pozycji ofensywnej bocznego pomocnika)? Ja cofnąłem Zeneliego dlatego, że był zupełnie poza grą jak był w taktyce wyżej, nie wychodził na pozycję grał stojanowa.
×
×
 • Create New...