Jump to content

kaderr

Użytkownik
 • Content Count

  2290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

kaderr last won the day on January 11 2019

kaderr had the most liked content!

Community Reputation

1598 Bardzo lubiany

About kaderr

 • Rank
  Kapitan drużyny
 • Birthday 02/16/1991

Informacje

 • Wersja
  FM 2015
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6651 profile views
 1. kaderr

  Gry planszowe

  Ego, 5 sekund, iKnow...
 2. kaderr

  Ekologia

  Hm, to zdanie to chyba jednak przekłamanie, bo wykres nie mówi o "zanieczyszczeniu powietrza", tylko o emisji SOx, czyli tylko jednej ze składowych tegoż zanieczyszczenia.
 3. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  Nie tyle nad legalnością*, a nad skalą ewentualnej nielegalności i jej politycznej doniosłości. I tutaj, im bardziej się zagłębia w szczegóły, tym ta skala (i idąca za nią doniosłość) wydaje się coraz mniejsza (przynajmniej mnie). No ale to i tak tylko takie quasi-publicystyczne rozmyślania, bo 1)* 2) sprawa jest pewnie dynamiczna i równie dobrze jutro może wypłynąć nowy wątek. *bo ciężko o niej dyskutować w sytuacji gdy nie znamy multum kluczowych dla sprawy okoliczności
 4. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  No ale nie do końca dobrze zrozumiał. Ad. 3 - to jest rynkowy standard. W zasadzie wszystkie tego typu inwestycje deweloperskie (w Polsce i na świecie) są przeprowadzane w ten sposób, tzn. poprzez utworzenie nowej spółki specjalnie do danego przedsięwzięcia (wynika to z szeregu prawnych, finansowych i biznesowych przyczyn). W kontekście, o którym mowa oczywiście można się doszukiwać dodatkowej motywacji (zagwarantowanie anonimowości inwestora), ale jakoś ona mnie nie przekonuje, bo a) i tak się tej anonimowości ostatecznie nie udało zachować i nie było to chyba specjalnie trudne żeby dojść po nitce do kłębka (jak widać) b) jak wyżej, to jest po prostu elementarz prowadzenia inwestycji deweloperskich (a nie żadne słupy, lol, to porównanie jest bez sensu), nie wiem czy bardziej podejrzane byłoby niewykorzystanie żadnej spółki celowej... Ad. 4 - skąd to info? Wiemy to, że bez żadnego zabezpieczenia? Trochę wątpię. Z tego co rozumiem, to Srebrna jest właścicielem działki pod tę inwestycję, więc mogę spokojnie założyć, że to ta nieruchomość była (pośrednio) wykorzystana jako zabezpieczenie. Again, byłby to rynkowy standard. A zdanie o żadnej nowej sp. z o.o. i nie dostawaniu kredytu to zwyczajna bzdura. Ad. 7 - szczerze powiedziawszy, to politycznie całkiem rozsądne zachowanie w tym kontekście (tzn. zastopowanie inwestycji) Ad. 8 - no cóż, to nie najlepiej świadczy o tobie, zwyczajnie się odpowiednio nie zabezpieczyłeś i sam stworzyłeś ryzyko, że ktoś może cię wydymać. Again, business as usual, zostaje dochodzenie tego wynagrodzenia sądowo (co zresztą Jarek mu non stop sugeruje xD). Podsumowując: wszyscy mieli Jarka za polityczne zwierzę, a pierdołę w pozostałych sferach życia. Wygląda na to, że ma też nie najgorszą głowę do interesów. Zorientował się, że partia ma świetną nieruchomość, a na rynku nieruchomości w Warszawie eldorado, więc zamiast ją sprzedawać jakiemuś funduszowi (i pozwolić jemu spić śmietankę) stwierdził że sam się pobawi w deweloperkę. Ze względu na ryzyko polityczne projekt został zastopowany i na tę chwilę wygląda, że jedyne do czego się teraz sprowadza całe zamieszanie (i o czym mowa na nagraniach) to klasyczne roszczenie o zapłatę za wykonane usługi xD. Jedyny ewidentnie śliski wątek jest taki, że gdyby to był ktokolwiek inny, to pewnie kwestie finansowania kredytowego wyglądałyby inaczej. Tu przyjęto pacjenta poza kolejką czekających, którzy przyszli wcześniej i jeszcze podano mu kawę. Tak czy inaczej, kredyt i tak by pewnie dostali, tak jak dostają go podmioty w identycznych sytuacjach. No i pytanie też o wszelkie kwestie związane z zasadami finansowania partii politycznych, nie znam się na tym i nad tym się nie zastanawiałem, czy to mogłoby otworzyć jakieś wątki z tym związane.
 5. No i niczym dziwnym to przecież nie będzie, biorąc pod uwagę różnicę w poziomach obu lig.
 6. Nie, wcale . Deschamps go wystawiał na kluczowej pozycji, bo nie było nikogo innego w alternatywie. A MŚ udało się wygrać mimo tego handicapu.
 7. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  Dla pełnego obrazu warto jednak dodać, że wprowadzenie tych przepisów, o których tutaj mowa, to implementowanie unijnej dyrektywy ATAD, do którego to implementowania, jako członek UE, jesteśmy zobowiązani. Innymi słowy - do wprowadzenia "podatku od spierdalania z kraju" zmusza nas UE. Choć jednocześnie trzeba też dodać, że polska wersja tegoż exit tax jest wersją dalej idącą niż minimum przewidziane w dyrektywie (co stało się już standardem w ostatnich latach - Polska stała się "prymusem" jeśli chodzi o wdrażanie narzędzi służących walce z unikaniem opodatkowania, tym nie mniej te narzędzia są wymyślane i wdrażane na poziomie międzynarodowym, czy to w ramach OECD, czy UE).
 8. kaderr

  Odchudzanie

  Rodzynki (ja uwielbiam - słodkie, a zdrowe), wafle ryżowe...
 9. True. Pytanie gdzie jest pies pogrzebany, bo nie jestem tak do końca pewien, że to wszystko kwestia "merytorycznych" braków Mou względem reszty. IMO to może być głównie kwestia mentalno-pokoleniowa. W tym United brakuje jakiejś chemii, zarówno w relacjach piłkarzy między sobą, jak i między nimi a trenerem. To widać i czuć obserwując ich. Tam nie ma odpowiedniego team spirit, no coś jest nie tak. Przecież to jak Spurs dziś pozamiatali na OT, z jaką niewzruszoną pewnością siebie, cwaniactwem i cierpliwością, to było 1:1 to jak drużyny Mou rozbrajały swoich rywali te 15-10 lat temu. Patrząc na Liverpool i Kloppa widać jaką zajebistą chemię i komitywę udało się tam stworzyć, w City podobnie, o Spurs w zasadzie nie ma co mówić. Każdy piłkarz wydaje się tam stawać najlepszą wersją siebie (Moura najświeższym przykładem). A w United wręcz odwrotnie - Sanchez i jego forma od pół roku najlepszym przykładem (ale można je mnożyć). Mou zatracił umiejętność zarządzania drużyną, budowania więzi. Pytanie z czego to wynika? Może nie jest kompatybilny z tym nowym pokoleniem piłkarzy .
 10. Grubo. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem okazję powiedzieć, że "z tej mąki chleba nie będzie" z większym poczuciem adekwatności, niż teraz w przypadku Mourinho w United.
 11. Szkoda tej pierwszej połowy strasznie, gdyby nie wielki fart Francuzów i dwie bramki z niczego, mogłoby się to inaczej potoczyć. Głównie dlatego, że Chorwacja świetnie wyglądała, lepiej od Francji.
×
×
 • Create New...