Jump to content

me_who

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  32607
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  379

me_who last won the day on May 29

me_who had the most liked content!

Community Reputation

14413 Bardzo lubiany

About me_who

 • Rank
  Król YouTube'a
 • Birthday 03/01/1979

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  FCN
 • Skąd
  Kalisz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  sport & historia

Recent Profile Visitors

34609 profile views
 1. Można kupić w apce Dark Horse. Z ciekawości zerknąłem, jest 8 zbiorczych (~600 stron każdy) tomów po 32,99 zł każdy. Te same tomy po polsku Egmont sprzedaje po ~70 zł i jeśli dobrze widzę wydał 4 tomy. No ale w papierowej wersji, którą wolisz i po polsku
 2. Taki trochę wujek Dobra Rada dla użytkowników PS4. W związku z tym, ze rypneła się sprawa, ze w czerwcowym plusie będzie CoD WWII, to Sony dodało grę wcześniej i można ją już pobierać. Ale możecie nie znaleźć jej w zakładce z Plusem, jak ja, bo np. u mnie jest wrzucona w zakładkę grami Free to Play. Wiec jakby ktoś szukał, to znajdzie w F2P
 3. FCN takie dobre po wznowieniu. Dzisiaj póki co Aue musiało sobie samo strzelić gola, żeby nie przegrywali.
 4. me_who

  Pożegnajmy zmarłych

  Jerry Sloan
 5. me_who

  Polityka wewnętrzna

  Oczywiście, tym bardziej, że na TVP są paski: Ale moim zdaniem opozycja powinna dawno zapomnieć o "suwerenie", bo to jest zabetonowana sekta, której żadne podłości tej zdegenerowanej władzy nie wzruszą. Walczyć trzeba o tych obojętnych, nie chodzących głosować, których w Polsce jest przecież 40-60% w zależności o wyborów.
 6. me_who

  Polityka wewnętrzna

  Wiceminister Cieszyński chyba dokonał jednego z większych samozaorań od dawna W nawiązaniu do afery z bratem Szumowskiego i maseczkami od znajomego narciarza, chciał pokazać, że "wszsycy tak robio" i pokazał SMS od Neumanna z PO, który....zapytał się o procedury i certyfikowanie maseczek przed ewentualnym sprowadzeniem ich z Chin.
 7. me_who

  Filmy

  Generalnie w wersji telewizyjnej brakuje tutaj wypowiedzi Jacksona, która była w wersji kinowej (przynajmniej tak widziałem w recenzji u AngryJoe), bo ona wyjaśnia jego podejście do filmu. Mówił że jego film nie jest stricte dokumentem, nie ma wartości naukowej, może być sprzeczny z historią w niektórych miejscach - ale chciał, żeby wszystkie słowa padające w nim padły z ust weteranów. Dlatego taka, a nie inna struktura "The Shall..." - dlaczego się zaciągnęli, jak wyglądał trening, jak wyglądało życie na froncie, co się dzieje w umysłach jak czeka się na atak, potem atak i jego konsekwencje, potem kim był wróg, jak wyglądał pokój i jak życie po powrocie. Gdyby zacząć się rozdrabniać na poszczególne lata i fazy wojny, wyszedłby co najmniej miniserial Dlatego w "fazie" ataku wszystko było wymieszane - absolutnie nie można porównywać Mons do Sommy, tego do Cambrai, a Cambrai do kontrofensywy w 1918. Zresztą jeden weteran mówi na samym początku, że wojna się tak zmieniała, że ktoś kto walczył w 1914 nie odnalazłby się w 1917. Moim zdaniem nie chodziło tu o pokazanie różnic w uzbrojeniu, taktyce, nawet sytuacji na froncie - chodziło wyłącznie o to, co się dzieje w głowie kogoś, kto musi wyjść z okopu (zrobić to słynne dla chyba każdego Brytyjczyka "over the top"), iść przed siebie, widzieć jak jego kolegom urywane są głowy, jak są rozszarpywani przez ostrzał wroga, a na końcu rzuca się do okopu i musi mordować innych ludzi. Dlatego dla historyka, który lubi poukładane i zgodne z prawdą może być denerwujące, ale ja rozumiem zamysł Jacksona i jak pisałem, mimo tak chaotycznej w sumie formy opisy ludzi faktycznie biorących udział w walce w połączeniu z obrazami, dziękami i muzyką wgniotły mnie w fotel.
 8. me_who

  Filmy

  They Shall Not Grow Old W końcu miałem okazję obejrzeć ten film (HBO GO) i jestem nim zachwycony. Nie jest to coś, czego się spodziewałem - kolejnego filmu historycznego z podrasowanymi wstawkami - ale jest to coś o wiele więcej. Jackson z ekipą zrobili monumentalną robotę, żeby oddać głos weteranom Wielkiej Wojny oddając narrację wyłącznie im. Nie ma żadnego narratora, są wyłącznie żołnierze, którzy brali udział w wojnie. A ich opowieści są niebywałe. Zaczyna się łagodnie, od momentu zaciągnięcia się, potem koszary, okopy, życie na froncie...aż jest moment ataku. Nie pamiętam kiedy byłem tak pozamiatany przed telewizorem. To jest ciężko opisać, jak to wszystko się układa i jaki efekt ma na oglądającego. To trzeba zobaczyć, usłyszeć, poczuć. Wszystko to podlane jest taką ilością brytyjskości, że chyba to jest najbardziej brytyjska rzecz jaka powstała. Nie dziwię się, że pokazywano to w szkołach. Tak się powinno robić patriotyczne filmy. Podsumowując - absolutnie koniecznie trzeba to zobaczyć. Moim zdaniem to najlepszy dokument wojenny; może nie ma tam danych historycznych, bo nie padają żadne daty, nazwy ofensyw itp, ale poraża swoją wymową. Proszę też oglądających by zostawili sobie napisy końcowe, a usłyszą fantastyczną piosenkę Genialny film.
 9. me_who

  Seriale telewizyjne

  No tak, ale po co brać na warsztat jednego z bardziej kontrowersyjnych postaci? Po to, żeby wybielić? Tak się robi telewizję w topornych produkcjach "patriotycznych" czy ideowych. Zdania padające w trailerze i udział w produkcji DiCaprio (który nikomu nic nie musi w Holywood udowadniać i na nikogo nie musi uważać) pozwalają sądzić, że serial będzie się skupiał na tym jak w jednej postaci mogły się zebrać tak różne cechy. Podoba mi się padające określenie "unheroic hero" - myślę, że takim pokażą Granta.
 10. me_who

  Seriale telewizyjne

  Co do pierwszego to nie wiem, drugie jest możliwe, bo pada zdanie "a first modern American warrior / a bloody butcher" Generalnie w tym trailerze pojawiają się zarówno zalety, jak i wady Granta, więc jest nadzieja, że pokażą człowieka z krwi i kości, a nie propagandową wydmuszkę. Robienie takiej wydmuszki też nie miałoby żadnego sensu
 11. me_who

  Seriale telewizyjne

  Pozwolę sobie otagować @Feanor History Channel za miesiąc (25.05) wypuszcza trzyodcinkowy miniserial o generale Grancie. Ciekawe jak się zmierzą z tą dość kontrowersyjną postacią.
 12. me_who

  Sporty amerykańskie

  Krótka opowieść o tym, jak Janikowski został wybrany w pierwszej rundzie draftu.
 13. Koledzy mam prośbę. Potrzebuję zorganizować na prezent lot balonem. Najlepiej jakby takie coś było w formie vouchera z długa datą ważności i elastycznym terminem (płatne może być od razu) i żeby przysyłali taki voucher, najlepiej imienny na ładnym wydruku Pytanie moje - czy ktoś z Was coś takiego organizował albo zna kogoś kto tak robił? Albo zna firmę robiącą takie coś i jest to firma godna polecenia?
 14. me_who

  Pożegnajmy zmarłych

  Radomir Antic
 15. me_who

  Seriale telewizyjne

  Sunderland 'Til I Die (sezon 2) Serial wrócił w wielkim stylu, bo i sam klub dostarcza materiału jak chyba mało który W drugim sezonie moim zdaniem znacznie poprawiono pokazywanie meczów, dodano dramatyzm w kluczowych chwilach używając slo-mo, podkładając muzę i kierując kamerę na trybuny. Podoba mi się też bardziej poukładana struktura serialu, każdy z sześciu odcinków ma jakiś motyw przewodni (np. w pierwszym jest to "sprzątanie" w klubie po spadku, w trzecim próba bicia rekordu frekwencji na meczu League One, a piąty jest cały o rozgrywkach EFL Trophy) co fajnie "fabularyzuje" całą historię sezonu 2018/19 w wykonaniu Black Cats. A co to jest za sezon, naprawdę, czapki z głów, tylko życie to mogło wymyślić Olbrzymi minus za katastrofalne polskie tłumaczenie (napisy), gdzie pojawiają się niesamowite babole z kuriozalnym "It's Michael Gray who missed penalty - To Michael Grey, który spóźnił się na karne" na czele. Ale proszę się tym nie zrażać, tylko odpalić i chłonąć tę atmosferę pracy klubu piłkarskiego. Z pewnością wielokrotnie będziecie mogli odnaleźć swoje doświadczenia z FM patrząc z czym borykają się pracownicy Sunderland różnego szczebla
×
×
 • Create New...