Jump to content

me_who

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  31834
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  367

me_who last won the day on December 2

me_who had the most liked content!

Community Reputation

13491 Bardzo lubiany

About me_who

 • Rank
  Król YouTube'a
 • Birthday 03/01/1979

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  FCN
 • Skąd
  Kalisz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  sport & historia

Recent Profile Visitors

34076 profile views
 1. Z ciekawości sprawdziłem współczynniki UEFA za ostatnie 10 pełnych sezonów (09/10 - 18/19) i wygląda to tak, że w ośmiu z nich lepsza była Bundesliga. Poza fatalnym sezonem 17/18 BuLi ma raczej stabilne wyniki, Serie A skacze sobie jak żabka w dół i w górę Serie A nadal ma pewną przewagę wizerunkową, ale to się też zmienia. Niemcy nie wygrają z Włochami prawodawstwem dającym piłkarzom ulgi (dzięki temu Ronaldo gra w Juve nie Bayernie), kluby nie będą płacić ponad wartość rynkową, bo nie mogą się nadmiernie zadłużać. Nie będzie szejków u steru, bo zasada 50+1 to jest święta świętość u naszych zachodnich sąsiadów i żaden miliarder z kosmosu się nie pojawi. Ewentualnie powstanie twór podobny do RB Lipsk, ale oni też są raczej wzorem do naśladowania jeśli chodzi o prowadzenie zawodowego klubu z bogatym zapleczem, a nie kolejną patologią z petrodolarami.
 2. ZP jest przyznawana za konkretny rok. I w tym roku Van Dijk moim zdaniem był najrówniejszym graczem, do tego w zespole, który odniósł sukces. Można też podpiąć mu udział w sukcesie jakim jest renesans reprezentacji Holandii, która dotarła do finału LN i po kilku latach posuchy wraca na międzynarodowe turnieje. To jest gracz z cyklu "odmienił całą drużynę", wiosną kolejni komentatorzy prześcigali się w wyliczaniu meczów z rzędu, w których nie dał się minąć. Fakt, że w przeszłości lepsi zawodnicy defensywni nie dostawali ZP nie powinno mieć znaczenia. Może w przeszłości konkurencja była lepsza? W tym roku już niekoniecznie. Obrońca nie wiadomo jak dobry nigdy nie będzie miał łatwo w starciach z graczami pokroju Messiego, bo u tego drugiego łatwo podać liczby typu 100 asyst i 100 goli, plus zmontować 90 sekundowy filmik, który wyrywa publikę z kapci. U obrońcy podane staty nie będą wzbudzać aplauzu, bo połowa głosujących nawet ich nie zrozumie, a gra obrońcy rzadko ma spektakularne momenty. Ponadto ZP to konkurs popularności i "narodowych" interesów, nigdy nie będzie obiektywny. Mający głos pan Iwański z dumą się chełpił tym, że na pierwszym miejscu postawił Lewandowskiego, więc możemy tylko sobie wyobrazić jak takie głosowanie wygląda.
 3. Pfff, van Dijk powinien wygrać.
 4. Mbappe przed Lewym. Kontrowersyjnie rzekłbym
 5. Fajnie, Lewandowski wręczy nagrodę Lwa Jaszyna
 6. W kobiecej ZP chyba cała 11 Lyonu nominowana
 7. U nas w pierwszej rundzie gra tylko 4 z 5, 1-3 mają wolne.
 8. Jeśli awansujesz, to jest to jak w banku Aczkolwiek bardziej by pasowało wtopić z @Gabe, bo ma najmniej zdobytych punktów, a ja najwięcej. Więc bogowie fantasy mogą wykorzystać tę wiedzę do ostatecznego pogrążenia mnie w otchłani szaleństwa
 9. Spisek watykańsko-wegetariański, kiedyś wszystko wyjdzie na jaw.
 10. Macie szansę udowodnić w Rd1 Playoffs, bo zagracie ze sobą
 11. Czyli klasyczna ustawka, brawo
 12. Haha, gracze Raiders zderzyli sie przy kickoff i fumble, Chiefs odzyskali piłkę sekundy po swoim TD.
 13. Romo w meczu Chiefs z Raiders, gitarra
 14. Tucker jaki streak, 38 FG z rzedu w Q4. Rispekt.
 15. 49ers pierwszy drajw i już grane 4&2 I TD z takiej zagrywki, fiu fiu.
×
×
 • Create New...