Jump to content

tio

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  5510
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

tio last won the day on January 28

tio had the most liked content!

Community Reputation

3164 Bardzo lubiany

About tio

 • Rank
  Brat PIT
 • Birthday 11/14/1974

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  Legia Warszawa
 • Ulubiony klub
  Iskra Białogard
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://www.doradca-podatkowy.net.pl

Recent Profile Visitors

16172 profile views
 1. to może coś napisz jak już przeczytasz
 2. tio

  Seriale telewizyjne

  Jak wspomniałem byłem zniechęcony ale piąty odcinek trochę jakby przyspieszył tempo więc już siłą rozpędu te dwa ostatnie obejrzę.
 3. tio

  Polityka wewnętrzna

  Wygląda to na myślenie w stylu: z małego Radomia nikt nie latał więc jak zbudujemy większy Radom to linie lotnicze i pasażerowie nagle go polubią. A ktoś kto uważa, że Radom może być zapasowym lotniskiem dla Chopina chyba nigdy nie jechał z Warszawy do Radomia. Na pokonanie 100 km odległości pociąg potrzebuje 2,5 h.
 4. Wreszcie jest oryginalny soundtrack do RDR 2!
 5. tio

  Kącik prawny

  A czy z pisaniem testamentu nie lepiej pójść do prawnika?
 6. tio

  Polityka wewnętrzna

  Obecna polityka podatkowa PiS opiera się na przyjmowaniu ustaw, które chwilę po wejściu w życie są zmieniane rozporządzeniami. Ot, przykład z exit tax, który zgodnie z ustawą obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. Ale ponieważ resort nie wyrobił się z przygotowaniem wzorów formularzy termin składania deklaracji został przedłużony do 7 lipca, a przed tym dniem odroczony chyba do 2021. A wszystko dlatego, że jest wielce prawdopodobne, że skargi, które między innymi moja korporacja doradców podatkowych złożyły do Komisji Europejskiej najpewniej zostałyby rozpatrzone pozytywnie i ta ustawa zostałaby uznana za niezgodną z prawem unijnym. Przykładów takiej polityki jest mnóstwo. Odbiorcom TVPiS rzuca się hasło "obniżamy PIT do 17%" i "zerowy PIT dla młodych" ale jednocześnie nie widzi się jakie problemy mają przedsiębiorcy z otrzymywaniem w terminie zwrotów VAT, z tym, że kontrole, które u małych przedsiębiorców powinny trwać 12 dni roboczych w roku trwają ponad rok albo i dłużej. Podobnie długo trwają postępowania podatkowe - które dla fiskusa są faktycznie kontrolami, tyle że bez czasowych obwarowań. Polityką fiskusa jest też uparte trwanie przy swoich interpretacjach przepisów nawet jeśli orzecznictwo sądów w tym NSA jest od wielu miesięcy korzystne dla podatników (podobno w urzędach boją się brać odpowiedzialność za pogodzenie się z porażką gdy niewykorzystano wszystkich możliwości odwoławczych. Z większym zaufaniem odnoszę się do podatkowych pomysłów KO niż PiS. Nie twierdzę, że w czasie rządów PO polityka podatkowa była super, ale nie było tworzenia takich bubli prawnych, które potem na ostatnią chwilę są naprawiane a w efekcie rozpieprzane jeszcze bardziej. Zmiany podatkowe za czasów PO były przynajmniej na serio konsultowane przed wejściem w życie. Oczywiście, jeśli się widzi tytuł, że KO obniży PIT do 10% i 24% to wygląda to na ściganie się z PiS na obietnice ale widzę w tym projekcie więcej szacunku dla przedsiębiorców, którzy tak naprawdę budują wzrost gospodarczy w Polsce.
 7. tio

  Kącik tatuśków

  U mnie dość długo właśnie tak było: zasypianie ok. 20 pobudka ok 6.00
 8. tio

  Motoryzacja

  Znalezione w sieci:
 9. tio

  Kącik tatuśków

  Nie pamiętam by moja córka w ogóle robiła sobie drzemki w ciągu dnia.
 10. tio

  Seriale telewizyjne

  Jestem dopiero po 3 odcinkach Stranger things. I zgadzam się z przeczytaną gdzieś opinią, że serial po raz trzeci opowiada tę samą historię. Ale robi to z takim wdziękiem, że mi to nie przeszkadza. Wątki humorystyczne jak najbardziej mi pasują. Ale nie mam parcia by oglądać po kilka odcinków na raz.
 11. tio

  Kącik prawny

  Jako doradca podatkowy nie miewam pomysłów na obchodzenie prawa. Jeżeli wynagrodzenie młodego pracownika jest dla przedsiębiorcy kosztem a jednocześnie ten pracownik nie płaci podatków (do kwoty 85 tys. zł) to rozwiązanie chyba samo się nasuwa?
 12. tio

  Kącik prawny

  Czy mamy tu osoby, które już od 1 sierpnia będą korzystały ze zwolnienia z PIT? Wsparcie podatkowe dla młodych osób zasługuje na pochwałę lecz mam pewne zastrzeżenia do tego rozwiązania. Może on zachęcać do zawierania fikcyjnych umów przez przedsiębiorców z młodymi osobami w celu generowania kosztów. I zaskakuje łatwość, z którą rządzący tuż przed wyborami sypią kasą różnym grupom.
 13. tio

  Polityka wewnętrzna

  @Gacek - Twój sposób dyskutowania od lat jest niezmienny - wkładasz w wypowiedzi innych, treści, których tam nie ma i podejmujesz polemikę z tymi nieistniejącymi treściami. W zacytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi mówię o instrukcji Ikea rozsyłanej do pracowników a Ty odpowiadasz "ale heloł, w regulaminie pracy jest mowa o niepełnosprawnych" Ale uprzedzając Twoją spodziewaną gównoburzę odpowiem: nie chce mi się z Tobą gadać. Sam sobie dopowiedz czy ja tylko cytuję klasykę polskiego filmu.
 14. tio

  Polityka wewnętrzna

  Do tego też się sprowadzało moje wywołanie tematu: czy to co zrobił ten pracownik (bez wątpienia głupie) zasługiwało na wywalenie z pracy? I dlaczego Ikea wprowadza instrukcję o tym jak akceptować osoby LGBT w pracy ale nie ma takiego dokumentu o akceptowaniu np. niepełnosprawnych, Ukraińców, osób o innym kolorze skóry?
 15. tio

  Turystyka

  Bardziej chodzi mi czy samo miasto jest na tyle atrakcyjne by wybrać się na weekend
×
×
 • Create New...