Jump to content

tio

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  6256
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

tio last won the day on May 26

tio had the most liked content!

Community Reputation

3858 Bardzo lubiany

About tio

 • Rank
  Brat PIT
 • Birthday 11/14/1974

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  Legia Warszawa
 • Ulubiony klub
  Iskra Białogard
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://www.doradca-podatkowy.net.pl

Recent Profile Visitors

16919 profile views
 1. Czyli w imię "wyższego dobra" popierałbyś gilotynę dla Jeffa Bezosa?
 2. @kuab - rozumiem, że wg Ciebie katolik nie może ubiegać się o urząd prezydenta, bo całą swoją argumentację o tym jakim kandydatem był Hołownia budujesz tylko i wyłącznie na fakcie, że jest zdeklarowanym katolikiem nie mając jednocześnie pojęcia o jego programie politycznym. Twoja teoria (którą nazwałem teorią z dupy) sprowadza się do tego: PiS na sztandarach politycznych ma katolicyzm a Hołownia to katolik więc Hołownia=Duda
 3. Fajna ta teoria, taka z dupy
 4. tio

  Kącik prawny

  W takiej sytuacji urząd X sam powinien przesłać deklarację urzędowi Y i powiadomić o tym Ciebie.
 5. tio

  Kącik prawny

  Jeśli na koniec roku mieszkasz "pod innym urzędem" to składasz zeznanie do tego nowego urzędu, z aktualnym adresem zamieszkania i formularzem ZAP-3. Twój nowy urząd poinformuje ten dotychczasowy, że zmieniłeś miejsce zamieszkania.
 6. Czy można ustawić ankietę na drugą turę wyborów?
 7. tio

  Kącik prawny

  Rozliczanie się w niewłaściwym urzędzie skarbowym to najmniejszy z problemów podatkowych
 8. tio

  Kącik prawny

  Podatnik rozlicza się w urzędzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Jeśli małżonkowie rozliczają się w różnych urzędach to znaczy, że mieszkają osobno. I owszem, jest to możliwe ale jeśli małżonkowie mieszkają osobno to nie za bardzo chcą się wspólnie rozliczać Zauważ, że to podatnik informuje urząd jaki jest ten "odpowiedni adres"
 9. tio

  Kącik prawny

  Nie obojętnie. PCC-3 składasz i płacisz podatek w urzędzie właściwym dla osoby wymienionej w PCC-3 (a nie tej, którą masz w PCC-3A). A w ogóle jeśli rozliczacie się w różnych urzędach to znaczy, że jedno z Was (albo oboje) rozlicza się w niewłaściwym urzędzie.
 10. tio

  Praca

  Co do mobbingu się nie wypowiem ale wykonywanie innej pracy niż w umowie jest uregulowane w kodeksie pracy. Przełożony może powierzyć pracownikowi inną pracę niż określona w umowie o pracę na okres nieprzekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym. Jeżeli więc wykonujesz inne obowiązki niż wskazane w umowie o prace dłużej niż 3 miesiące w roku to pracodawca powinien Ci dać wypowiedzenie zmieniające warunki pracy.
 11. W sumie myślałem, że po drodze Ci z Hołownią
 12. Zastanawia mnie kogo ma przekonać ten spot wyborczy: Pośmiać się można z aktora parodiującego Dudę ale przekaz jest beznadziejnie głupi: oto suweren, który pięć lat temu zatrudnił na CEO śmieszka Dudę wypytuje go co zrealizował z tego pięknego programu, który miał. Duda kręci i strzela minki a w drzwiach pojawia się nowy kandydat Trzaskowski oznajmiając "że jakby co to on już jest". Tylko że ten nowy kandydat nie ma nawet karteczki z programem. A jak zapowiedział pryncypał tego kandydata: "Rafał Trzaskowski przedstawi swój program do końca tygodnia" - czyli jeszcze przed pierwszą turą wyborów czy już raczej po? Spot może się spodoba tym, którzy i tak zagłosują na Trzaskowskiego, nie przekona natomiast nikogo nowego. Trudno nie odnieść wrażenia, że cały program Trzaskowskiego sprowadza się do "nie jestem Dudą".
 13. tio

  Motoryzacja

  Od strony podatkowej zakup lub leasing samochodu używanego nie różnią się specjalnie. Mniej więcej w takim samym czasie zaliczy się go do kosztów - w leasingu może to być 2 lata a w zakupie za gotówkę amortyzacja może trwać 2,5 roku.
 14. tio

  Motoryzacja

  Jakbym miał jeździć roczną dacią to wolałbym już jedenastoletniego kaszkaja.
 15. Pojawia mi się temat nowego laptopa dla żony. Zastosowanie: obróbka zdjęć, filmy, programy biurowe. Wymogi 17 cali, spory dysk i dobry ekran. Budżet powiedzmy do 4500 zł. Z tego co się orientowałem to w 17 calowych chyba dominują dell inspiriony.
×
×
 • Create New...