Jump to content

tio

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  5956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

tio last won the day on October 28 2019

tio had the most liked content!

Community Reputation

3607 Bardzo lubiany

About tio

 • Rank
  Brat PIT
 • Birthday 11/14/1974

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  Legia Warszawa
 • Ulubiony klub
  Iskra Białogard
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://www.doradca-podatkowy.net.pl

Recent Profile Visitors

16595 profile views
 1. tio

  Kącik tatuśków

  Ja z córką gram w Overcooked, Unravel, Ultimate Chicken Horse, Human Fall Flat.
 2. na razie działam ciągle na windows 7.
 3. Ale wiecie, nie rozważam chmury.
 4. tio

  Podaj dalej #4

  Nie tą mam na myśli ale jak udowodnisz że w tej książce mamy polskiego piłkarza tu ok.
 5. tio

  Podaj dalej #4

  W jednej z powieści J.K. Rowling pojawia się polski piłkarz, który swoją grą psuje humor bohaterowi tejże powieści. Proszę o tytuł tej powieści (i dla ambitnych nazwisko piłkarza).
 6. tio

  Filmy

  @Mauro A z Angelą byłem przekonany, że to ta sama aktorka
 7. tio

  Filmy

  Psy 3 Bardzo nostalgiczny powrót do kultowych dwóch części (no druga jest jakby mniej kultowa ale mimo wszystko niezła). Starzy bohaterowie; Franc i Nowy wracają i nieźle dają sobie radę. Pasikowski świetnie cytuje samego siebie (np. w scenie z Jakubikiem na początku filmu, czy z szczekającym pod siatką pieskiem). W tle pojawiający się często motyw "Kołysanki" Michała Lorenca. To wszystko sprawia, że osoby które po kilka razy oglądały poprzednie części (jak ja) są usatysfakcjonowani poruszeniem tej nostalgicznej struny. I tym bardziej szkoda, że Linda i Pazura wracają do tak kiepsko napisanej historii. Nie ma tutaj napięcia, nawet porządnego śledztwa. Wątki, które wydawały się ciekawe zostały zupełnie zmarginalizowane a te główne są pełne dziur logicznych i średnio emocjonujące. I dość absurdalnie wygląda scena, na którą poszła zapewne największa część budżetu. Jako fan, szczególnie pierwszych Psów bawiłem się nie najgorzej ale trochę żal, że po tylu latach dostaliśmy słabą historię.
 8. Moja żona nie bierze pod uwagę wysyłania swoich zdjęć do chmury
 9. Moja żona chce zarchiwizować zdjęcia, które od wielu lat ma na płytach CD i przenieść je na jakiś dysk twardy. Czyli szukam dysku, który nie będzie na codzień używany ale takiego, który daje gwarancje, że przechowa bezproblemowo dane przez wiele lat. Coś niedrogiego (0,5 - 1.0 TGB). Proszę o propozycje.
 10. tio

  Kącik prawny

  A co ma do tego US i jeszcze KKS?
 11. tio

  Kącik prawny

  To żeby to uporządkować: jeśli mówimy o 2019 r. to nic się nie stało. Skoro nie zgłosiła formy opodatkowania to z automatu jest za tzw. zasadach ogólnych. Co miesiąc powinna była wpłacać zaliczki na podatek do US ale przy takiej kwocie przychodu one nie wystąpiły. Do końca kwietnia złoży zeznanie PIT-36 w którym oprócz dochodów z pracy wykaże również dochód z najmu. I tyle. Nie trzeba składać żadnego czynnego żalu bo nie ma żadnego wykroczenia.
 12. tio

  Kącik prawny

  A innych dochodów (praca, zlecenia) nie miała?
 13. tio

  Kącik prawny

  Skoro się boi skarbówki to lepiej zapłacić. Nie ma czegoś takiego jak "Zgłaszanie umowy" (chyba, że jest zawierana przed notariuszem to wtedy on ją zgłasza) - po prostu deklaruje się dochód i płaci należny podatek. Tutaj jeszcze dojdą odsetki i pismo z "czynnym żalem"
 14. tio

  Seriale telewizyjne

  Trzeci sezon Watahy jednak rozczarowuje. Owszem, oglądanie Bieszczad jest fajne ale scenariusz się kupy nie trzyma. Postanowiono pociągnąć wątki z pierwszego sezonu ale wszystko to strasznie naciągane, nielogiczne i w ogóle bez sensu.
 15. tio

  Seriale telewizyjne

  Skorzystałem z 7 dniowego okresu próbnego Apple TV+ obejrzałem z żoną "The Morning Show" z Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Stevem Carellem i innymi znakomicie wypadającymi aktorami. Serial ma dość rozbieżne opinie ale moim zdaniem jest świetny, dużo lepszy (w kategorii wspólne oglądanie z żoną/partnerką) niż Wielkie kłamstewka. Serial porusza problem wywołany ruchem #meetoo. W korporacji medialnej tworzącej najpopularniejszy w Stanach program poranny wybucha skandal: Mitch Kessler - niekwestionowana od 15 lat gwiazda programu zostaje oskarżony o molestowanie współpracownic. W 10 odcinkach śledzimy emocjonującą historię jak stacja radzi sobie z tym problemem, co się tak naprawdę wydarzyło, kto oprócz Mitcha ponosi odpowiedzialność. Ogląda się to z napięciem, każdy z bohaterów, również drugoplanowych coś ukrywa, ma własne motywy i wszystko to prowadzi do emocjonującego finału. Serial wypada bardzo dobrze aktorsko (choć spodziewałem się więcej po Aniston), ma świetną ścieżkę dźwiękowa (bardzo fajne covery znanych piosenek). Świetnie jest filmowany Nowy Jork. Polecam Natomiast dwa słowa o samej usłudze Apple+. Jednym słowem - nie polecam. Zawartości jest na razie niewiele. Nie ma aplikacji na sprzęty niemające logo jabłka (w moim smart tv nie ma aplikacji). Oglądałem przez przeglądarkę w laptopie połączonym kablem do tv. Niestety, często odtwarzanie się zawieszało, za każdym razem trzeba ustawiać napisy, technicznie bywa irytująco.
×
×
 • Create New...