Jump to content

Kinas

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  5806
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Kinas last won the day on November 14 2015

Kinas had the most liked content!

Community Reputation

1268 Bardzo lubiany

About Kinas

Informacje

 • Wersja
  FM 2013
 • Klub w FM
  FC Cities Skylines
 • Skąd
  Jeżyce, Poznań
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  piłka nożna, głównie w wydaniu polskiej skopanej
  geografia, transport szynowy (tramwaje)
  trochę historia i astronomia (a dokładniej astrofizyka)

Recent Profile Visitors

13779 profile views
 1. Kinas

  Polityka wewnętrzna

  czyli co, jak nie podoba mi się, że w pracy ktoś nie myje po sobie naczyń mogę głośno powiedzieć, że należy go ukamienować? wszystko będzie OK?
 2. Kinas

  Polityka wewnętrzna

  Nie czułbym się bezpiecznie w pracy obok osoby, która zachęca do topienia ludzi za "zgorszenia".
 3. Kinas

  Kącik absurdalny

  Sam podajesz kolejny przykład: kierowca porusza się pojazdem, który może spowodować większe szkody, dlatego powinno się od niego wymagać więcej, niż od pieszego. Prawo powinno być po stronie "słabszego". No i trochę takie pytanie psychologiczne: załóżmy, że kierowców można podzielić na takich, którzy starają się dbać o bezpieczeństwo pieszego i rezygnują z "wygody" i łatwości nie ustępowania pierwszeństwa oraz na Januszy, dla których ich droga i samochód są najważniejsi. Pieszych podzielmy na tych, którzy dbają o własne bezpieczeństwo i starają się bezpiecznie pokonać drogę oraz na takich, którzy bezwiednie przechodzą przez ulicę. Jaki procent w poszczególnych grupach stanowią obecnie osoby, które zachowują niebezpiecznie na drodze? Jak dużo osób potencjalnie jest w stanie zmienić grupę po wprowadzeniu bardziej europejskich przepisów? Moim zdaniem niewiele jest pieszych, którzy będą ryzykować własne życie i zdrowie, by pokazać, że maja rację. Natomiast grupa kierowców, którzy mogą zmienić swoje nawyki na pasach w obawie przed większymi konsekwencjami z ich strony jest raczej znacząca. Wiem, że to przykład anegdotyczny, ale można się spotkać z wieloma komentarzami, które próbują usprawiedliwiać nierozważnych kierowców na pasach (a bo to wina pieszych, a tak w ogóle nie przepuszczam ich dla ich dobra, bo inni to jeszcze gorsi itp), natomiast ciężko mi znaleźć przykłady, gdzie pieszy chwali się tym, ze wymusza na kierowcach zatrzymanie się, bo on przecież taki ważny na drodze.
 4. Kinas

  Kącik absurdalny

  Maniak, statystyki są nieubłagane i to kierowcy są większym zagrożeniem dla pieszych, a nie piesi dla samych siebie. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Zresztą problem smartfonów i braku uwagi dotyczy także kierowców.
 5. Kinas

  Polscy kibice

  akurat oni mogli być wtedy u siebie
 6. Kinas

  Polityka wewnętrzna

  a jakie są alternatywy? budowy fabryki? nic nie robić?
 7. Kinas

  Polityka wewnętrzna

  Żeby ściągnąć ludzi do miasta trzeba inwestować w infrastrukturę, transport zbiorowy, edukację, kulturę itd. To się w żaden bezpośredni sposób nie zwróci. Możesz nie brać kredytów, ale wtedy zatrzymujesz inwestycje na dziesięciolecia (w imię czego? zysku? ). W międzyczasie inne miasta będą miały drogi, szpitale, szkoły, tramwaje i przegrasz konkurencję o mieszkańców z nimi.
 8. Kinas

  Polityka wewnętrzna

  głosujący nie na PiS i pobierający 500+ byliby w stanie żyć i bez niego a Ty bez państwowej służby zdrowia?
 9. a jak przeszedłeś misje w GTA SA, gdzie skacze samochodem koło dworca?
 10. wydałeś prawdziwe pieniądze? czy się polityka rozluźniła i takie prezenty dają za expienie?
 11. Kinas

  Legia Warszawa

  Goal line jest bardzo drogi
 12. ostatnia piłka musiała być Kurka
×
×
 • Create New...