Skocz do zawartości

marcinoos

Użytkownik
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

O marcinoos

 • Tytuł
  Nowy
 • Urodziny 07.09.1985

Informacje

 • Wersja
  FM 2015
 • Klub w FM
  Legia Warszawa
 • Skąd
  Wwa
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Ja się z Wami nie zgodzę. Dlaczego mam być zmuszany do wydawania takiej kasy na kontrakty ? Teraz nawet najgorszy gracz w klubie, nie zgodzi się przedłużyć kontraktu na obecnych warunkach (nawet za 200 % tego co miał). Po drugie, na początku jak dostałem taką kasę, właściciele nie zwiększyli budżetu transferowego(ani kontraktowego), przez co 0,5 roku i tak nie mogłem nikogo kupić, ani pozyskać za darmo, bo ten chciał od razu miliony pensji. Po trzecie, muszę podpisywać kontrakty na poziomie średniaków z ligi niemieckiej. No ale to Polska liga, więc realia powinny być trochę inne.
 2. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Gram Zniczem. Po 3 sez. awans do Ektraklasy i nowy własciciel - od razu dostałem około 50 mln euro. Teraz mam problem z kontraktami, co prawda kasy mi starczy, ale jak przychodzi do ustalania kontraktu, to gracze chcą jakieś maskryczne kwoty. Nie ma znaczenia, czy przedłużam konktrakt czy to nowy gracz. Mam nawet taki przypadek, że gość który zarabiał 100 złoty (sic!) na miesiąc, chce teraz...100 tyś złoty (już po negocjacjach). Wychodzi na to, że oczekwane zarobki piłkarzy zależą od....budżetu klubu. To jakiś nonsens. Miał ktoś ten sam problem ?
 3. marcinoos

  Zmiana zarządu

  Przepraszam, miałem trochę przerwy w FM. Generalnie super tym Bełchatowem. Z taką kasą 2 x z rzędu wychodzę z grupy LM. Mógłbym jeszcze lepiej pewnie, ale staram się mieć przynajmniej 4-5 rodaków w składzie, tak aby repra miała jakiś pożytek. Gdybym ich sprzedal/zastapił, to pewnei finał bym ustrzelił. Rozpoczełem nową grę, tym razem klubem z niższej ligii (Znicz). Po 3 sez. awans od Etraklasy i co ? Znowu przychodzi milioner, kasy jak lodu.
 4. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Dokładnie tak jak Zimny to napisał. Ja mam w Bełchatowie mega bogatego sponsora, z kasą nie mam co robić. Zaraz dorzucę jakąś słabą ligę i przeleje im ze 20 mln ojro. Zapisze stan gry w tym momencie i porównam z tym co się z ligą stanie po 2-3 latach.
 5. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Ciekawe co by się stalo, gdyby przelać taką kasę - 20 mln funtów za 1 gracza np. drużynie mołdawskiej. Generalnie tam, gdzie nie ma nawet na co ich wydać Jak najmniejszy klub i biedna liga. To dobry eksperyment, aby sprawdzić czy ligi w FM 15 faktycznie mogą się rozwijać, czy jest to dosyć sztuczne.
 6. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Masz 4 scoutów i zobacz ile zadań 'stałych'. To znaczy, że oni cały czas opracowują w nich raporty. Zwolnij zasoby i będzie ok.
 7. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  A nie jest tak, ze nie masz wolnych skautów ?
 8. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Dać pograć młodym, tym z rezerwy. Skoro liga wygrana, można ogrywać Młodych Wilczków
 9. marcinoos

  Zmiana zarządu

  http://imgur.com/IaS9ldH Eldorado trwa.
 10. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  I tak i nie, bo nie idzie to w parze w wpływami za bilety i od sponsorów. Przynajmniej w mojej rozgrywce. Tak więc rozwój ligii jest nadal sztuczny i niedopracowany. Tak samo ze stadionem. Co nam po obiekcie na 60 tyś. jak mimo tego że gramy np. od 5 lat zawsze w fazie pucharowej (na wiosnę LM), mamy powiedzmy 8 miejsce w raningu UEFA, a frekwencja (średnia, nie jednorazowa) jest tylko o 3-4 tyś większa. To abusrd. Wszystko to denerwuje mnie co roku w każdym FM, tym bardziej że jest dosyć łatwe do poprawienia.
 11. marcinoos

  Zmiana zarządu

  http://www.megafileupload.com/en/file/602180/17-fm.html Jakieś...118 MB. Ten jest z sezonu 2020/2021, ale być może mam wcześniejsze (2016 r.)
 12. marcinoos

  Zmiana zarządu

  Po pierwsze- nie wiadomo jaki Abramowicz. Dwa- mi się wydaje, że to jakiś bug, albo ktoś kombinował w edytorze i dał Sugar Daddy :> Abramowicz: http://i.imgur.com/MFhV9IB.jpg Żaden edytor nie był uruchamiany. To niedoskonałość algorytmu w FM. Jak ktoś sobie życzy, to mogę save wrzucić na jakiś upload.
 13. marcinoos

  Zmiana zarządu

  U lalala ....się porobiło ;P http://i.imgur.com/Wj9Hy1C.jpg
 14. marcinoos

  Zmiana zarządu

  350 mln złoty w nowym sezonie na transfery, chociaż w porzednim zaliczyliśmy takie straty, że właściciel musiał pod koniec sezonu dopłacić 100 mln, aby uniknąć złamania zasady Fair-Play finansowego. Nie ma zysku, nie ma podatku I to jest ciekawe: (sprawdziełm to 2 razy). Jak tylko zbliże się do poziomu 100 mln w budżecie, od razu podpisywana jest nowa umowa sponsorska (nawet na 1 miesiąc), który daje zastrzyk około 50-60 mln złoty. Wyglada więc na to, że pod nowym zarządem nie da się klubu zadłużyć.
 15. marcinoos

  Fristajlowy Kącik [FM2015]

  Konkretnego nie ma, a sprawdzają się różne. Jak masz duze ciśnienie, żeby go zostawić - a ma długi kontrakt, to możesz spróbować radykalne rozwiązanie - wrzucić go do rezerw. To mocno ryzykowne, bo pewnie dojdzie do spotkania z drużyną, ale często po kilku miesiącach (generalnie 2-3) piłkarz wraca z podkulonym ogonem. Tutaj istotne, jest to jaki ma status w Twojej drużynie ? Jeżeli jest "Kluczowym zawodnikiem", to na pewno będzie awantura. Inny sposób to....wypożyczenie. Z opcją wycofania i bez prawa pierwokupu. Dajesz mu pograć 6 miesiecy i wracasz do klubu. Wcale nie musi iść do Anglii. W innych ligach też mu przejdzie. Mimo wszystko, ja stosuję zasade - z zawodnika nie ma niewolnika - jak tylko mi narzeka, to puszczam go. Graczy jest tylu na rynku, że łatwo zalatać dziurę. Wyjatek, to newgeni, których kupiłem w młodym wieku lub pochodzą z mojego klubu. Oni mają grać w u mnie do 24-25 roku, aż wycisnę z nich maksa
×