Jump to content

mojobart

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

About mojobart

 • Rank
  Nowy
 1. Chłopaki i dziewczyny, mam pytanie. Chłopak w wieku 18 lat lub mniej przychodzi do mnie i po 3 latach staje się moim wychowankiem - prosta sprawa. Czy tak samo liczą mu się lata u mnie jeśli go będę wypożyczać?
 2. A może dobranie lig na podglądzie? Nigdy tego nie robiłem, tak samo będą generować juniorów, a będzie szybciej?
 3. Czyli mamy 1-1 Ktoś zmieni wynik? Dlaczego pytam: chcę zacząć nową karierę i wybierając zawodników zamiast lig mógłbym mieć więcej narodowości, a szybką rozgrywkę. Wiadomo, przy długiej karierze ilość lig gra dużą rolę.
 4. W poprzedniej karierze, grając klubem w polskiej lidze, aktywne miałem też ligi z Bośni i Rumunii. Czerpałem z tego duże korzyści, ponieważ wyławiałem zdolnych młodzików, którzy pojawiali się w tych dwóch krajach/ligach, których później sprzedawałem na Zachód. Moje pytanie brzmi: czy zamiast aktywnych lig wystarczy wybrać "WSZYSCY PIŁKARZE" z interesujących mnie krajów? Czy będą się pojawiali nowi juniorzy w tych krajach, tak jak przy uruchomionej lidze? Czy może tylko baza załaduje mi tych dodatkowych piłkarzy i będę ich miał na początku gry, a potem będzie wszystko tak jak w nieaktywnym kraju?
 5. mojobart

  Taktyki do FM 2008

  Cześć. Chciałbym podsumować stosowanie ścisłego krycia, była o tym mowa kilkadziesiąt stron wcześniej ;) . Na gołej wersji obrońcy byli z deczka flegmatyczni i włączenie tej opcji sprawdzało się bardzo dobrze, czy na 8.0.2 też to stosować czy poprawili to na tyle, że można z tego zrezygnować?
 6. Czy problem z rejestrowaniem zawodników w lidze hiszpańskiej na wersji 8.0.0 występuje tylko w pierwszym sezonie czy w następnych też? Gram wielosezonową karierę na 8.0.0, nie chcę w trakcie wgrywać patchów, a myślę o przenosinach do Hiszpanii.
 7. Wnioskuję po pliku tekstowym ćwiczenia "Rzuty karne". Stoi tam czarno na białym, że rzuty karne to: Fitness-2, Set pieces-5, Shot stopping-7, Reflexes-5. Fitness-wiadomo, set pieces-karne,wolne itd, shot stopping-bramkarskie, reflexes-m.in.bramkarskie. Poza tym umieszczając to ćwiczenie w treningu tygodniowym też widać, że wzrasta zarówno słupek "Ofe" jak i "Brm". Czy się mylę? :-k
 8. Antonio Taylor - 19-letni napastnik Reprezentant Jamajki w reprze gra na bramce. A w ostatnim meczu strzelił bramkę z karnego. ;P Spotkaliście się z czymś takim?
 9. Pierwsze przykłady z brzegu: Strzały - oprócz Strzały z dystansu ma wpływ na Wykończanie akcji. Gra głową, dośrodkowania, stałe fragmenty i karne - cwiczone są razem (Set pieces), więc pisanie, że ćwicząc grę głową rozwijamy tylko to jest sporym niedopowiedzeniem. Rzuty karne to też nie tylko karne, ale także atrybuty bramkarskie (Shot Stopping). Gra w przewadze jest pomylona ofensywna z defensywną. 5 na 5 (małe boisko) - "zwłaszcza techniczne"? Jeśli zaliczamy do nich drybling, podania i technikę (Ball control) to te elementy akurat są ćwiczone najmniej . Walka o piłkę - autor chciałby żeby wpływało na waleczność, ale z tego co zaobserwowałem to waleczności nie da się wytrenować przez trening. Praktycznie w każdym ćwiczeniu jest błąd lub niedopowiedzenie, ewentualnie interpretacja autora co do wpływu ćwiczenia na konkretny atrybut. Chcę porady typu: TO wpływa na TAMTO, bo taki jest silnik gry, jest to przetestowane i nic z tym nie zrobimy, a nie WALKA O PIŁKĘ wpływa na WALECZNOŚĆ, bo w rzeczywistym świecie tak jest. I tutaj moje pytanie do Was:) Podczas swoich małych, skromnych, amatorskich testów nad treningiem doszedłem do następujących wniosków: 1) atrybuty, na które ćwiczenia treningowe nie mają wpływu to Techniczne - długie wyrzuty z autu Mentalne - agresja, błyskotliwość, determinacja, kreatywność, pracowitość, waleczność, współpraca Fizyczne - SZYBKOŚĆ (!!!) 2) grupy treningowe (nie wiem jak to nazwać), kolega Stefan1984 pięknie to nazwał "cyferki z plików tekstowych":) też tak jak on to sobie kiedyś rozpisałem w excelu, potem testowałem co wpływa na co i oto wnioski: Fitness - przysp, siła, skocz, wytrz Ball control - drybling, podania, technika / równowaga, zwinność Movement - krycie, wślizgi / gra bez piłki, ustawianie się Set pieces - dośrodkowania, gra głową, karne, stałe fragmenty Tactics - decyzje, gra bez piłki, przywództwo, ustawianie się Shooting - strzały z dystansu, wykończanie Reflexes - drybling / równowaga, zwinność // refleks Teamwork - wślizgi, ustawianie się / prz,siła,sko,wytrz Shot stopping - bramkarskie Czy mam rację czy się mylę? Czy dane są prawdziwe czy nie? Każda opinia z rodzaju "jestem pewien", a nie "wydaje mi się" będzie na wagę złota i mojego spokoju psychicznego. A może pierdylnąć tym o kant stołu i pograć w fifę? Zdaję sobie sprawę, że testów nie było wystarczająco dużo (praca, rodzina, chęć pogrania "normalnie w karierę", a nie obserwowanie bezdusznych strzałeczek zielonych i czerwonych w kółko). Zdaję sobie sprawę, że pewne atrybuty pewnie rosną/maleją niezależnie od naszych reżimów treningowych z tysiąca powodów, np. wiek, ogranie itp.
 10. Dzięki wielkie. Znajomy tekst, z jakiegoś forum, które przeglądałem dawno temu. Niestety w poradniku duuużo błędów. :ściana:
 11. Czy mogę prosić o ponowne umieszczenie poradnika? Tamte linki wygasły, a chciałbym spojrzeć co tam nabazgrali ciekawego :]
 12. mojobart

  Kącik Dyskusyjny

  Jak sprawdzacie postępy w treningu Waszych zawodników? Zapisujecie na kartce, w excelu, robicie screenshoty? Ktoś ma jakiś fajny patent?
 13. Czyli pięć czynników:-) mógłbyś je napisać w kolejności od najistotniejszego?
 14. Czyli na skuteczność treningu wpływ mają: - reżim - baza - trenerzy - mecze w pierwszym składzie. Coś przeoczyłem?
 15. Następne pytanie:) Czy ogrywanie zawodnika w pierwszej drużynie ma wpływ na skuteczność treningu tak jak ma to miejsce w "efemach"?
×
×
 • Create New...