Jump to content

Reaper

ModTeam
 • Content Count

  15018
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  129

Reaper last won the day on April 6

Reaper had the most liked content!

Community Reputation

7399 Bardzo lubiany

About Reaper

 • Rank
  Użytkownik Roku 2017
 • Birthday 12/26/1989

Informacje

 • Wersja
  FM 2016
 • Klub w FM
  Legia Warszawa
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Muzyka, perkusja, piłka nożna...

Kontakt

 • Website URL
  http://www.cmrev.com

Recent Profile Visitors

13976 profile views
 1. Reaper

  Nowe technologie

  Fajne wyjaśnienie o tym jak to biznes scooter-sharingu (hulajnogi na minuty) nie jest obecnie zyskowny i jak ciężko będzie mu tą zyskowność osiągnąć: Co ciekawe okazuje się, że jest to taki start-upowy trend - pompowanie bańki przychodem, bez możliwości osiągnięcia rentowności. Największym i najlepszym tego przykładem jest Uber, który obecnie wchodzi na giełdę i nawet w swojej dokumentacji przyznaje, że nie jest rentowny i na ten moment nie mają pojęcia kiedy będą https://www.money.pl/gielda/uber-ostrzega-ze-nigdy-moze-nie-miec-zyskow-spolka-od-lat-notuje-straty-6369487568119937a.html?utm_campaign=Artura Kurasińskiego Newsletter&utm_medium=email&utm_source=Revue newsletter
 2. Reaper

  Praca

  Przedsiębiorca co miesiąc (lub trzy, ale to już szczegół) musi odprowadzać: ZUS, PIT i VAT. ZUS jest stały, więc przy etacie mniej więcej masz tyle co Ci tio wyliczył. To płacisz niezależnie od przychodów w miesiącu. VAT to wiesz, odprowadzasz różnicę między kwotą brutto a netto, czyli naliczony VAT, zapewne będzie to 23% na większości faktur. PIT to podatek od dochodu, przy rozliczaniu liniowym (najkorzystniejsze, dlatego już PiS go próbuje wyłączyć) jest to 19% od dochodu. Te kwoty mogą być niższe/wyższe jeszcze zależnie od kosztów, bo tak jak napisałem, PIT nalicza się od dochodu, czyli przychód minus koszty.
 3. Z tą ręką to można jeszcze powiedzieć, że piłka potoczyła się po głowie Alderweirelda (było muśnięcie), a podobno takich rąk się nie gwiżdże jak ktoś chwilę wcześniej zmienił lot piłki. Zresztą chyba bardziej naturalnie tej ręki nie dało się ułożyć, cofała się, na dodatek nie wiem czy w ogóle wpłynęła na dalszy lot piłki, bo IMHO i tak by się tak samo od uda odbiła i wpadła. Ale pewnie jakbym był na miejscu Scorpia, to też bym był rozżalony na tę sytuację.
 4. Reaper

  Praca

  Księgowa w Warszawie to koszt 100-150 zł netto/mc. Przy prostych fakturach bardzo dobrze sprawdza się księgowość internetowa, koszt poniżej 50 zł/mc. Wyższy pakiet z asystą księgowej (podsyłasz jej dokumenty, możesz dzwonić, pisać, u mnie się super sprawdziło) to koszt ok. 80 zł/mc. Ja tam nawet lubiłem sam rozliczać faktury, ale w pewnym momencie mi się mocno skomplikowały (faktury zagraniczne, rozliczenia kosztów klienta itp.) i wtedy wszedłem na wyższy pakiet, żeby ktoś za mnie to ogarniał.
 5. Reaper

  Kącik złamanych serc

  Ale masz niezły przemiał, dobrze to wróży na przyszłość
 6. Łał, ale mecz. Trochę przykro City, bo jednak zasłużyli na awans tak samo, jak nie bardziej niż Totki.
 7. uuuu tam chyba spalony xD HAHAHAHAHA
 8. Na 4 powtórki tylko jedna jako taka pokazywała jakby coś poszło po ręce. Ale trzy pokazywały jak nic, że biodro. Zresztą nie było ruchu, nie było powiększenie powierzchni ciała, jak dla mnie bardzo dobra decyzja sędziego. No i tak jak Brudi powiedział - jak po powtórce nie ma pewności, to podtrzymuje się pierwotną decyzję.
×
×
 • Create New...