Jump to content

Man_iac

Użytkownik
 • Content Count

  8172
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Man_iac last won the day on October 6 2017

Man_iac had the most liked content!

Community Reputation

1976 Bardzo lubiany

About Man_iac

 • Rank
  Asystent Managera
 • Birthday 11/24/1985

Informacje

 • Wersja
  FM 2016
 • Klub w FM
  Cracovia
 • Ulubiony klub
  Cracovia, Barcelona
 • Skąd
  Silent Hill
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Boks, piłka nożna, kuchnia, finanse.

Kontakt

 • Gadu Gadu
  1433859

Recent Profile Visitors

11789 profile views
 1. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Mogli to zrobić legalnie, ale nie zrobili tego legalnie, więc i ustawy nie można uznać za legalną. Przegłosowanie ustawy przez niewpuszczenie posłów opozycji do sali nie ma nic wspólnego z demokracją. Zgodnie z Twoją logiką można by za jakiś czas uznać, że wybory też mogli przeprowadzić legalnie, a że tego nie zrobili to już inna sprawa. Nie uważam, żeby podważanie statusu prezydenta było czymś, co będzie spędzać Kaczyńskiemu sen z powiek podobnie jak obecnie zupełnie nic sobie nie robi z podważania statusu Trybunału Konstytucyjnego, w którym minimum 3 sędziów jest nielegalnie powołanych. Porównania z Białorusią, czy Rosją są trochę na wyrost tylko dlatego, że jak do tej pory Kaczyński nie skorzystał z pełni swoich możliwości. Obecnie po prostu nie ma żadnej instytucji, która byłaby go w stanie powstrzymać, gdyby zachciało mu się jednak łamać prawa obywatelskie. A to jest właśnie stan dyktatury, nawet jeżeli do niektórych rzeczy się jeszcze nie posunął.
 2. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Legalnie to w Polsce już od kilku lat nie dzieje się nic. Nawet, jeżeli dana ustawa sama w sobie nie zawiera nic nielegalnego, to jest bliższą, lub dalszą konsekwencją któregoś z nielegalnych działań. Bo przecież np. brak legalnej ustawy budżetowej 2016 powoduje, że nie może być legalnej ustawy budżetowej 2017. A przecież z ustawy budżetowej wynika zdecydowana większość innych ustaw, w tym chociażby "tarcze" antykryzysowe. To taki polityczny efekt motyla, który sprawia, że do legalności powrotu już praktycznie nie ma. Jedyny przynajmniej teoretycznie (teoretycznie, bo przecież też będący owocem zatrutego drzewa) legalny scenariusz wyborów prezydenckich to ogłoszenie stanu klęski, a tego Kaczyński nie zrobi bo to by było dla niego przyznanie się do porażki. Bez tego możemy mówić już tylko o prezydencie bardziej, lub mniej legalnym, więc po prostu nie sądzę, żeby Kaczyński nagle zaczął się przejmować opiniami o legalności, skoro jest w stanie swoje pomysły zaimplementować siłą. Polska już jest w grupie państw z Białorusią, Rosją, czy Koreą. I tak, Kaczyński ma instrumenty, żeby bazując na Twoim przykładzie uczynić Icona królem Polski, bo po prostu i Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy podpiszą co będzie chciał, w prokuraturze ewentualne dochodzenia się umorzy w 3 godziny, a w sejmie go nie przegłosują, a policja i wojsko też się nie zbuntuje. Zdaję sobie sprawę, że scenariusze, które opisałem nie będą nigdy legalne. Pytanie, czy to coś w podejściu Kaczyńskiego zmieni.
 3. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Ja i tak bardziej obawiam się dwóch scenariuszy. Po pierwsze - mimo tego, że wyborów nie będzie, to część osób dostała już (podobno, bo ja u nikogo nie widziałem) ulotki wyborcze. Co jeżeli część z tych osób mimo wszystko wypełni te ulotki i odeśle. Obecnie SN jest na łańcuchu Kaczyńskiego i teoretycznie może zatwierdzić te wybory nawet jak głosów będzie tylko 235. A że nie będzie legitymacji? Co z tego, skoro i tak jej nie będzie? Po drugie - co jeżeli Kaczyński oszukał Gowina i spółkę i teraz mimo obietnic wykorzysta uchwaloną ustawę i wbrew jakiejkolwiek logice i możliwościom technicznym jednak te wybory przeprowadzi? Przecież nie da się udowodnić, że nie wszyscy dostali swoje ulotki?
 4. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Nikt poważny nie zleca poczcie organizacji wyborów. Nie byłbym taki pewny.
 5. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Nie znam dalszej drogi. Nie wykluczam, że fejk, ale jeżeli tak jest to idealnie pokrywa się z linią propagandy w ostatnich tygodniach.
 6. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Wyciekła instrukcja dla TVP.
 7. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Nawet już zdążyli wszcząć postępowanie dyscyplinarne. https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/jest-postepowanie-dyscyplinarne-wobec-prok-ewy-wrzosek-chodzi-o-wybory-prezydenckie/yml1kfj?pushmedia=ec81fdb81c57ffa&utm_source=browser&utm_campaign=allonet_24h_ec81fdb81c57ffa&utm_medium=push W dodatku okazuje się, że prokurator Edyty Dudzińskiej, która ukręciła łeb sprawie nie było nawet wtedy w pracy.
 8. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Instrukcja głosowania korespondencyjnego już przygotowana: https://www.tvp.info/47424791/glosowanie-korespondencyjne-jak-mialoby-wygladac-w-polsce-wieszwiecej , wiceminister obrony narodowej przejmuje zarządzanie Pocztą Polską, która ma przeprowadzać wybory, a na ulicach pojawiły się zielone ludziki. Głosować będziemy chyba z lufą przy skroni.
 9. Ja robię podobnie. Tutaj masz pierwszy z brzegu dzbanek filtrujący: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/dzbanki-filtrujace/dzbanek-brita-marella-xl-mx-plus-niebieski?gclid=Cj0KCQjwmdzzBRC7ARIsANdqRRloWD32y6RJ7F7KnboVMzOLkei0TBpJC8-e-ygfxhegi18OaayDu50aAiGnEALw_wcB&gclsrc=aw.ds A warto mimo wszystko przefiltrować, bo jakość wody jest sprawdzana nie przy Twoim kranie, tylko jednak w międzyczasie przepływa przez rury i mogą jakieś zanieczyszczenia się pojawić.
 10. Przy tej drugiej akcji to w ogóle był taki moment, w którym na chwilę zamarli wszyscy. Llorente czekał, że może mu się ktoś wystawi, a obrońcy czekali co zrobi Llorente. Strzał nastąpił dopiero po tym, jak LLorente przemyslał wszystkie dostępne opcje i doszedł do wniosku, że nie ma innej, niż strzał.
 11. Swoją drogą rzadko się zdarza taki pogrom angielskich zespołów. Tottenham odpadł, Liverpool odpada, Chelsea też z marnymi szansami. Pozostaje w grze chyba tylko City.
 12. Ja nie wiem, co tutaj obrona Liverpoolu robiła
×
×
 • Create New...