Jump to content


KONKURS "CM FORUM - KARIERA FOOTBALL MANAGERA" WYSTARTOWAŁ!

Do wygrania 2 egzemplarze gry FOOTBALL MANAGER 2020!

REGULAMIN KONKURSU


kacpergawlo

Użytkownik
 • Content Count

  2290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by kacpergawlo

 1. Tyle, że on teraz gra w Chinach, nie Australii.
 2. Jest ogromna w której rundzie odpadnw. Jeśli w IV to dostaną 4 mln euro (csy moze nawet więcej z kasa za FG LE), jesli teraz to jakieś ochlapy.
 3. No to odpadł Gula (bo w sumie o nim było głośno), ale podejrzewam, że trenerów na jego poziomie jest dużo więcej i jak ma się rozeznanie na rynku to się o tym wie. Problem w tym, że w Legii nikt (albo przynajmniej nikt decyzyjny) rozeznania nie ma i stąd jak wypadły z trzy nazwiska to już dalszego planu działania nie było. Typowe zachłyśnięcie się mistrzostwem (co jest żadnym sukcesem) i myśleli, że ujadą tak dalej. Wybór Klafuricia to dla mnie mimo wszystko TOP5 najgłupszych wyborów w E-klasie ostatnich lat.
 4. Nie wiem. Zacząłbym od niespecjalnie dziwnego wymogu by głównym trenerem był jakiś główny trener, a nie dyrektor sportowy, czy facet którego największym sukcesem było asystowanie temu dyrektorowi. Skoro mieli kasę na Carlitosa to powinni mieć na jakiegoś przyzwoitego trenera z półki Guli, czy Vrby (skoro bezpośrednio ci im odpadli z innych przyczyn). Jeśli serio nie było dostępnej żadnej ciekawej opcji zagranicznej (w co nie wierzę) to już mogli dołożyć na Brzęczka, czy wziąć Brosza z polskiego podwórka. Powiedziałbym, że głupszej opcji niż Klafurić nie mogli wybrać, ale przecież wcześniej wzięli Jozaka...
 5. No i jak tam ten optymalny wybór?
 6. Przecież nie tyle on wygrał co Jaga/Lech przegrały. Legia dalej grała w beznadziejnym stylu, ok wyniki były lepsze, ale też kilka z nich na styku/farcie. Ciekawe, że zapomina się też o tym, że to przy bierności Jozaka Klafuric ogarniał treningi etc. - i jakoś za to za bardzo odpowiedzialności nie bierze. Dochodzi do tego zerowe doświadczenie, zerowe sukcesy poza tym dograniem sezonu etc. Ile razy można popełniać ten sam błąd i brać kogoś beż ŻADNEGO doświadczenia? Ciekawe co, gdy skończy się standardowym zwolnieniem po blamażu w europucharach.
 7. A Klafuric nie jest wynalazkiem?
 8. kacpergawlo

  Kącik prawny

  To co w takiej sytuacji jest polecane? Założyć, że to 20% do czasu interpretacji? Właśnie natknąłem się na ten przepis w internecie i jest dość niejasny, bo o ile elementy HTML, czy CSS nie są językiem programowania, tak już JS, PHP czy cokolwiek innego już jest, więc teoretycznie całość strony można by traktować jako program komputerowy? Chociaż z tego co widzę to większość przychyla się do interpretacji tio.
 9. kacpergawlo

  Kącik prawny

  Mam takie dość proste pytanie: W jaki sposób zawrzeć umowę o dzieło na trzech wykonawców? Dokładnie mamy do zrobienia jednorazowo stronę internetową i chcielibyśmy robić ją we trzech, czy w takim razie zleceniodawca powinien zawrzeć "identyczną" umowę z każdym z nas osobno z zaznaczeniem, że ta osoba będzie współpracowała z dwoma pozostałymi, czy da się to zrobić jakoś na jednej umowie? + na marginesie dla potwierdzenia: jeśli dobrze rozumiem to tworzenie stron podlega pod 50% kosztów uzyskania przychodów?
 10. A niby gdzie miałby pójść do Hiszpanii? W żadnym klubie z czołówki by nie grał, a środek tabeli La Liga mu się raczej nie uśmiecha.
 11. Raczej dlatego, że jest tak słaby, że faworytem jest nawet drużyna bez formy z Azerbejdżanu
 12. Przecież dokładnie o to chodzi, że Jagiellonia z takimi klubami jak Omonia nie jest faworytem. Ba, jak się okazuje nawet z bardzo przeciętnie dysponowanym klubem z Azerbejdżanu też nie jest. Tak naprawdę w europejskich pucharach Jagiellonia jest faworytem tylko z klubami z naprawdę egzotycznych i słabych federacji - i właśnie dlatego najlepiej jakby w żadnych pucharach nie grała. Już nawet Zagłębie potrafiło wygrać chociaż z Partizanem. A no i jeszcze a'propos porównania z Górnikiem Łęczna: Jaga wygrała tylko z Kruoja Pokroje i tymi Gruzinami teraz, może z Górnikiem to przesada, ale z takimi potentatami mogłoby sobie poradzić pół ligi, a z każdym chociaż ciutkę poważnym rywalem Jagiellonia odpadła, co uczyniłby każdy inny słaby klub równie dobrze.
 13. Nom, pokazał to poprzedni sezon Ekstraklasy - Górnik Łęczna = Jagiellonia. Mówię o rezultatach w pucharach - Jagiellonia przegrywa z każdym pol poważnym rywalem, Łęczna też by potrafiła przegrać. Różne klubu z czołówki potrafiły zaliczyć wpadkę w pucharach, ale w przypadku Jagi wpadka to stan permanentny, a mentalność klubu jest taka, że tak będzie stale.
 14. Przecież nigdy nie przeszli żadnego choćby ciut poważnego przeciwnika, a zdarzyło się odpaść z bardzo słabymi. Równie dobrze można by wystawić Górnik Łęczna.
 15. Jak co puchary - Jagiellonia w mordę na pierwszym jakkolwiek powazniejszym (bo przecież nie poważnym) rywalu. Już można by odpuścić to jedno miejsce w pucharach niz pokazywać ten klub komukolwiek
 16. Jak odbieracie ultimatum Dudy? Od początku szopka, szopka po mocnych protestach, czy początek kampanii Dudy pod drugą kadencje?
 17. No ta Minnesota Thunder to tak samo nisko ligowy twór bez żadnej historii. Nie zmienia to faktu, że o tym gościu niezbyt wiele wiadomo, ale już powstają o nim mity jakby doprowadzał wielkie marki do upadku, a to jakieś malutkie klubiki, które spokojnie mógł traktować jako zabawę, albo dodatek do biznesu w tych miejsach.
 18. Piszesz jakby gość rozwalił co najmniej markę pokroju Andrelechtu, a RFC Liege w momencie przejęcia to był jakiś niskoligowy klubik z masą długów i na skraju upadku. Ciężko mówić o "rozpierdoleniu w drobny mak" nawet jak tego typu klub upadł.
 19. http://news.harvard.edu/gazette/story/2009/09/new-study-finds-45000-deaths-annually-linked-to-lack-of-health-coverage/- no część np. umierała.
 20. No tak, bo dla tych dzieciaków lepiej się kopać po czole w gównianym Motorze nie mającym nic wspólnego z profesjonalizmem, niż spróbować w filii aktualnego mistrza Polski. Już na 100% rozważając swoją karierę czy dziecka, albo nawet zwykłe pykanie dla przyjemności przejmowałbym się tym jakie zdanie na ten temat mają kibice...
 21. Warto też zauważyć, że to Wasze "chcenie" też nie bierze się z powietrza, a jest nabyte. Skadś ludzie musza dostać bodziec by naśladować określone postawy, ktoś w ogóle musi im je pokazać. Jest przecież mnóstwo ludzi, którzy bardzo ciężko pracuja i nie poprawia to ich sytuacji prawie w ogóle.
 22. Byłoby miło, gdyby ktoś zrobił badania porównujace jak nierówności wplywaja na mobilność społeczna. A nie, ktoś to już zrobił - http://ftp.iza.org/dp7520.pdf http://static2.businessinsider.com/image/51ed3c18eab8ea1a21000001-705-562/screen%20shot%202013-07-22%20at%209.39.56%20am.png I jak widać, albo w tych socjalistycznych molochach ludziom się wielokrotnie bardziej chce niż w oazach mitu o pucybucie typu USA, albo z tym całym "chceniem" to zwyczajne pierdolenie.
 23. No to przecież typowy przypadek pewności wstecznej. Nawet rekomendacje i szacunki z dnia wezwania nie były wszędzie takie optymistyczne - z tego co pooglowałem to DM PKO i DM BDM prognozowały nawet poniżej 30 zł. Dodatkowo w tamtym wezwaniu oprócz akcji SP kupił 7 mln akcji od innych akcjonariuszy - jak widać oni też uznali, że kwota jest wystarczająco dobra, a przynajmniej na pewno nie jest jawnym wałkiem. W ten sposób o każdej sprzedaży akcji, po której następuje wzrost jej ceny można by mówić per wałek.
 24. To spindoktorski geniusz przykrywać sprawy, które Polaków nie interesują (kwestia KRS np. żyje w mediach już dłuższy czas, a mam wrażenie, że ludzi nie interesuje w najmniejszym stopniu) sprawami, które interesują i działają na mocną niekorzyść. Zwłaszcza wśród elektoratu PiS-u, który reformom Ziobry wręcz przyklaskuje, a przy Misiewiczach pojawia się mimo wszystko dysonans poznawczy.
 25. Tezy o przkrywaniu Misiewiczem ważniejszych rzeczy są absurdalne. Nikogo nie interesuje kto jest prezesen PZU, a nepotyzm i wydawanie pieniędzy na siebie w stylu Misiewicza zawsze robił na Polakach duże wrażenie. Pokazuje to np. wypominanie tych słynnych osmiorniczek, co przecież żadnego znaczenia nie miało.
×
×
 • Create New...