Jump to content


KONKURS "CM FORUM - KARIERA FOOTBALL MANAGERA" WYSTARTOWAŁ!

Do wygrania 2 egzemplarze gry FOOTBALL MANAGER 2020!

REGULAMIN KONKURSU


Kamtek

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  6624
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Kamtek last won the day on June 28

Kamtek had the most liked content!

Community Reputation

1478 Bardzo lubiany

About Kamtek

 • Rank
  Redneck
 • Birthday 01/18/1980

Informacje

 • Wersja
  CM3 01/02
 • Klub w FM
  przyjaciół wesołego diabła
 • Skąd
  hockey rink far far away
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dobra szkocka i wirtualno-hokejowe drażnienie Micha...

Kontakt

 • Website URL
  http://www.nhlw.pl

Recent Profile Visitors

14558 profile views
 1. Nie wiem, jak Borek tłumaczył, ale sam zawodnik się upiera przy Pulisiku
 2. Ostatnia misja Ziętka. PS. Prawdopodobnie zabraknie mnie jednak na drafcie, co może przynieść jakieś sukcesy.
 3. Dłuższą chwilę po meczu znów gdzieś polazł, szukając z kimś spięcia przy bandach reklamowych. Heynen po niego chyba nawet pobiegł i przywlókł z powrotem.
 4. Pewnie jeszcze kilka razy coś zmienię przed pierwszymi meczami, a potem i tak zapomnę po tygodniu o fantasy
 5. Dobra, jest spektakl! Wolsztyński strzela, liniowy podnosi chorągiewkę, główny odgwizduje spalonego, a na murawie ląduje butelka po małpeczce Soplicy Prawie jak lata 90., tylko wtedy leciały połówki i 0,75
 6. Kamtek

  Pożegnajmy zmarłych

  Bjorg Lambrecht (22 lata, jeden z największych talentów wśród belgijskich kolarzy)
 7. Strzały celne po 1. połowie: 1-0 :spektakl:
 8. Kamtek

  Piast Gliwice

  Bo i liga lekko półśmieszna. Dla wielu najlepszy piłkarz takich rozgrywek może się jawić królem niczym jednooki wśród ślepców. W końcu czołowe drużyny tej ligi toczą dramatyczne boje z ekipami z Gibraltaru czy Łotwy, nie dając przy tym rady słowackim potentatom.
 9. OK, po kolei. "Grassroots D" został wymyślony 2-3 lata temu jako bezpośrednia odpowiedź na zapotrzebowanie "rynku" na licencjonowanych trenerów do drużyn B-klasowych. Trudno go nawet specjalnie traktować jako etap rozwoju trenerskiego. PZPN wymyślił sobie, że wszystkie kluby od klas B wzwyż muszą być prowadzone przez osoby z uprawnieniami, a następnie wdrożył reformę licencji trenerskich - kiedyś klasy PZPN, teraz zunifikowane na poziomie całej Europy licencje UEFA (wcześniej od UEFA C, obecnie od UEFA Grassroots D). Okazało się, że dziesiątkom klubów B-klasowych w poszczególnych regionach brakuje trenerów z licencjami, a na zatrudnienie posiadaczy takowych nie wystarcza środków w skromnych, klubowych budżetach. Stworzono trenerski poziom "D", z czego skorzystali głównie przedstawiciele zainteresowanych klubów, by mieć na ławce kogoś z licencją. Do dziś powszechną praktyką jest, że w protokole pojawia się figurant (formalnie sędzia ma obowiązek sprawdzić, czy jest obecny na ławce przez cały czas trwania spotkania ligowego) i przesiaduje na ławce 90 minut. Są to np. kierownicy drużyn albo wręcz grający goście. W rolę "trenera" wciela się jednak ktoś inny. Z drugiej strony, ktoś, komu zależało na faktycznej pracy (choćby z młodzieżą) czy możliwości rozwoju w tym zawodzie, szybko brał się za "C". System więc starano się uszczelnić warunkiem "stażu zawodniczego" lub "przygotowania pedagogicznego". Rosnące jak grzyby po deszczu "akademie piłkarskie" poszukiwały kolejnych trenerów grup dziecięcych i młodzieżowych, więc kto żyw, szedł robić uprawnienia. Kasa z tego nie jest może ogromna, ale jako dodatkowe źródło dochodu dla kogoś dyspozycyjnego, to jak najbardziej. Tym samym, w piłkarskich szkółkach i akademiach pojawiło się sporo osób, które chciały uczyć gry w piłkę dzieciaki, samemu mając problem z prostym kopnięciem piłki. Stąd próba ograniczenia rynku do osób z doświadczeniem piłkarskim lub z przygotowaniem pedagogicznym (głównie absolwentów AWF). Pytanie więc, z czym startujemy do zabawy w trenerkę i czego oczekujemy po ewentualnym rozwoju? Gdybym zaczynał teraz, poszedłbym na "D" tylko z uwagi na możliwość pracy ze swoimi chłopakami w Kl. B. Być może kurs byłby przynajmniej dedykowany amatorskiej piłce seniorskiej, a nie jak w przypadku UEFA C poświęcony w 90% piłce dziecięcej i młodzieżowej, z kilkoma przypadkowymi wstawkami o trenerce na poziomie III/IV ligi. Wyciągnąć stamtąd coś dla drużyny z poziomu Klas A, B czy C było bowiem ogromną sztuką.
 10. Nie przypominam sobie, bym gdziekolwiek widział szczegółową informację o wymaganym stażu pracy, stażu piłkarskim czy przygotowaniu pedagogicznym (miesiące, lata?). Trzeba pytać w OZPN. Ja, kończąc kurs wtedy pod nazwą "UEFA C", miałem powiedziane, że ewentualne starania o przyjęcie na kurs "UEFA B" jest warunkowane posiadaniem co najmniej 12-miesięcznego stażu pracy (samodzielnej). Wcześniej, przy przyjmowaniu na "C", wskazałem staż piłkarski sprzed kilkunastu lat i nie sądzę, by ktoś to w ogóle wtedy sprawdzał (kurs rozpoczynałem w 2014 roku, staż w macierzystym OZPN miałem w latach 1994-2002). Niemniej jednak, warunkiem formalnym był ów staż i bez wskazania go nie było szans na przystąpienie do kursu.
 11. Kamtek

  Polityka wewnętrzna

  Kacper syn Macieja
 12. Kamtek

  Kącik tatuśków

  Dołączyłem dzisiaj do tego zacnego grona - na świat przyszedł Orest. Zacne 53 cm długości i potężne 3 kg wagi. Zajebiste uczucie
 13. Kamtek

  Banki

  W OF trafiliśmy z żoną na doradcę, którego podstawowym celem było przekonanie nas do jakiegoś ich planu oszczędnościowego i za uja wafla nie miał ochoty rozmawiać o kredycie hipotecznym. Po 15 minutach podziękowaliśmy i wyszliśmy, kończąc swoją przygodę z OF.
 14. Kamtek

  NBA

  Ale że kanadyjska drużyna prędzej zdobędzie O'Brien Trophy niż Puchar Stanleya, to w życiu bym się nie spodziewał.
 15. Kamtek

  Hokej na lodzie

  Drużyna, która styczeń tego roku rozpoczynała na ligowym dnie, właśnie została zdobywcą Pucharu Stanleya! Ryan O'Reilly z Conn Smythe Trophy
×
×
 • Create New...