Jump to content

Kuchar

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  4054
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Kuchar last won the day on December 28 2018

Kuchar had the most liked content!

Community Reputation

929 Bardzo lubiany

About Kuchar

 • Rank
  Scout
 • Birthday 08/19/1992

Informacje

 • Wersja
  FM 2014
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

15736 profile views
 1. Kuchar

  Seriale telewizyjne

  Gra o Tron, spoiler finału.
 2. Kuchar

  Motoryzacja

  Nie patrz na te kalkulatory, które masz w internecie. Daj znać jakiego potrzebujesz auta, i jaki będziesz robić roczny przebieg.
 3. Kuchar

  Kącik prawny

  Nie korzystam z żadnych ulg, rozliczam się sam, a moje dochody pochodzą tylko od praco- i zleceniodawcy. Na ten moment nie mogę się zalogować do systemu, rozumiem jednak, że mogę spać spokojnie?
 4. Kuchar

  Kącik prawny

  "Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto twojego urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdziesz na stronie podatki.gov.pl Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. Czytaj więcej: https://strefabiznesu.pl/rewolucja-w-podatkach-2019-koniec-ze-skladaniem-pit-zrobi-to-za-wszystkich-urzad-skarbowy-19042019/ar/c3-13446335" I mnie to pasuje :-).
 5. Kuchar

  Kącik prawny

  @tio "W tym roku w przypadku zeznań podatkowych PIT-37 (czyli m.in. dla dochodów z umów o pracę czy umów cywilnoprawnych) i PIT-38 (czyli dla dochodów kapitałowych, np. z giełdy) zaszła spora rewolucja. Po pierwsze - wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową zeznanie było dostępne dla każdego podatnika od 15 lutego w usłudze "Twój e-PIT". Po drugie - jeśli do 30 kwietnia nie złożysz innego zeznania, albo nie zaakceptujesz czy nie poprawisz tego wstępnego w "Twoim e-PIT", to do urzędu skarbowego powędruje właśnie ta wersja zeznania wypełniona przez KAS. Twój obowiązek podatkowy więc zostanie i tak zrealizowany! (...) Systematyzując informacje - kiedy nie musisz dopłacać podatku do 30 kwietnia? Kiedy zupełnie "olewasz" w tym roku PIT-y i do skarbówki automatycznie pójdzie wersja sporządzona przez Krajową Administrację Skarbową." Na ile to prawda?
 6. Kuchar

  Motoryzacja

  Jeśli mogę kogoś obronić przed Skodą na rzecz Toyoty to z chęcią ;). Generalnie wynajem długoterminowy opłacalny jest, w większości przypadków, tylko przy założeniu, że po okresie "leasingu" auto zostawiasz. Bardzo niewiele osób decyduje się na wykup samochodu z prostej przyczyny, jest to po prostu dużo droższe niż w przypadku kredytu czy klasycznego leasingu. Teorie i oferty są przeróżne. Nam zawsze tłumaczono, i ja tez staram się to tak przekazywać klientom, że w przypadku najmu spłaca się wyłącznie miesięczną utratę wartości pojazdu. Zazwyczaj to prawda, trzeba jednak mieć na uwadze, że w Toyocie do samej raty za samochód można sobie doliczyć różne usługi. Jakie? Przede wszystkim serwis (przyjeżdżasz na przegląd, dostajesz kawkę, panowie robią, Ty odjeżdżasz i nie płacisz, bo masz to w racie) i ubezpieczenie. Nie opłaca brać się ubezpieczenia w racie jeśli masz wolną gotówkę. W przypadku płatności jednorazowej jest to usługa na którą nie nakłada się VATu, w momencie wkomponowania jej w miesięczne płatności musisz doliczyć podatek. Są samochody, jak... Aygo, przy których serwis lepiej jest opłacić samemu, nie jest kosztowny, a obarczanie się comiesięczną ratą serwisową mija się z celem jeśli samochód nie będzie robić więcej niż 15 tysięcy kilometrów rocznie. Są (a raczej były) też auta jak Auris w hybrydzie, który utarł się w świadomości jako auto flotowo/taksówkarskie i tam ten serwis ratalny miał sens. Gdzie będziesz tym samochodem jeździł? Jakiego potrzebujesz bagażnika? Zapierdalasz? @kolek23
 7. Kuchar

  Seriale telewizyjne

  Amerykańscy Bogowie na postawie książki Neila Gaimana o tym samym tytule. Właśnie ruszył drugi sezon.
 8. Ja tylko jedno, jedno tylko wiem. To chyba najgorsza reklama w dziejach.
 9. Powiem to. Ta reklama forBET to jakaś jebana kpina. Najgorsza reklama ever.
 10. Kuchar

  Motoryzacja

  Jasne, że lepszym rozwiązaniem byłaby hybryda, ale za 70 tysięcy nie kupisz nowego Aurisa z tym silnikiem. 1.6 nie jest idealny, ale u mnie w salonie, serwisie i komisie ma bardzo przyzwoitą opinię. Zrobiłem autem z takim właśnie silnikiem jakieś 2-3 tysiące kilometrów i choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to przebieg po którym z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że pali ~7,5-8l/100 to wielu moich znajomych ma właśnie Aurisy z tymi silnikami w programie pracowniczym i nie mogą złego słowa powiedzieć. Tak, brakuje im dynamiki. Tak, mogłyby mniej palić, ale częstotliwość klientów, którzy wrócili z zażaleniem/reklamacją/usterką tego silnika do serwisu jest naprawdę znikoma. Jak na potrzeby Mauro (dwa razy w tygodniu do sklepu i na piłkę, raz nad morze i z powrotem) to w ogóle nie zastanawiałbym się i wziął Toyotę. Na pewno jestem spaczony pracą, ale w każdym porównaniu, na każdym szkoleniu i wielu opiniach osób, które zostawiają swojego Opla/Peugeot/Kię (wybierz jeden lub wszystkie) Auris górą.
 11. Kuchar

  Motoryzacja

  @Mauro, podrzuć maila na priv. Prześlę Ci ofertę, zobaczysz czy spełnia Twoje oczekiwania :).
 12. Kuchar

  Motoryzacja

  To też Weźmie GAP, będzie spokojniejszy.
×
×
 • Create New...