Jump to content

Kuchar

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  4091
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Kuchar last won the day on December 28 2018

Kuchar had the most liked content!

Community Reputation

967 Bardzo lubiany

About Kuchar

Informacje

 • Wersja
  FM 2014
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

15841 profile views
 1. Możemy coś popróbować w kwestii przeglądających, a niewyświetlających się w danym temacie użytkowników? Zgłaszałem to już kiedyś, ale sprawa była wtedy nie do ogarnięcia.
 2. Kuchar

  Seriale telewizyjne

  Kilka postów wcześniej pisałem, ze czekam na nowy sezon Black Mirror. Cóż, był fatalny.
 3. Kuchar

  Motoryzacja

  Ja po dobry samochód pojechałbym dużo dalej.
 4. Kuchar

  Motoryzacja

  Dam sobie rękę uciąć za tego człowieka. Każdy z jego samochodów jest, jeśli nie w perfekcyjnym, to bardzo dobrym stanie. Jest tylko kilka miejsc w Polsce, gdzie możesz kupić 16-letniego diesla z takim przebiegiem i ta strona to właśnie jedno z tych miejsc. Są jeszcze ludzie, którzy uczciwie sprzedają samochody.
 5. Kuchar

  Motoryzacja

  No ale na opis tego rodzaju zasługuje auto zachowane w perfekcyjnym stanie, a nie strucel.
 6. Kuchar

  Motoryzacja

  https://www.komfort-trans.pl/vw-golf-iv-1-9tdi Kupcie i jeździcie. Człowiek ma doskonałe samochody, choć zazwyczaj w wyższej półce cenowej.
 7. Kuchar

  Motoryzacja

  Z całym szacunkiem, ale za 10 000 zł można znaleźć samochód, w którym nikt nie woził trupa. Przecież on jest obrzydliwe brudny i nawet podany VIN nie zmieni tego, że ktoś przy jego sprzedaży ma na tyle wyjebane na wnętrze samochodu, że aż szkoda poświecić te 35 sekund na zerknięcie na jego stan techniczny. jmk, kup starszy, ale zadbany. W tych rocznikach 1000 zł nie zrobi różnicy.
 8. Kuchar

  Seriale telewizyjne

  Czy ja wiem? Oglądam od pierwszego sezonu i poziom dalej, jak dla mnie, bardzo wysoki. Pewnie, gorsze odcinki są przeplatane lepszymi, ale te drugie robią ogromną robotę i jak tylko dowiedziałem się, że będzie kolejny sezon to cieszyłem się jak pojebany :).
 9. Kuchar

  Seriale telewizyjne

  Gra o Tron, spoiler finału.
 10. Kuchar

  Motoryzacja

  Nie patrz na te kalkulatory, które masz w internecie. Daj znać jakiego potrzebujesz auta, i jaki będziesz robić roczny przebieg.
 11. Kuchar

  Kącik prawny

  Nie korzystam z żadnych ulg, rozliczam się sam, a moje dochody pochodzą tylko od praco- i zleceniodawcy. Na ten moment nie mogę się zalogować do systemu, rozumiem jednak, że mogę spać spokojnie?
 12. Kuchar

  Kącik prawny

  "Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto twojego urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdziesz na stronie podatki.gov.pl Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. Czytaj więcej: https://strefabiznesu.pl/rewolucja-w-podatkach-2019-koniec-ze-skladaniem-pit-zrobi-to-za-wszystkich-urzad-skarbowy-19042019/ar/c3-13446335" I mnie to pasuje :-).
 13. Kuchar

  Kącik prawny

  @tio "W tym roku w przypadku zeznań podatkowych PIT-37 (czyli m.in. dla dochodów z umów o pracę czy umów cywilnoprawnych) i PIT-38 (czyli dla dochodów kapitałowych, np. z giełdy) zaszła spora rewolucja. Po pierwsze - wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową zeznanie było dostępne dla każdego podatnika od 15 lutego w usłudze "Twój e-PIT". Po drugie - jeśli do 30 kwietnia nie złożysz innego zeznania, albo nie zaakceptujesz czy nie poprawisz tego wstępnego w "Twoim e-PIT", to do urzędu skarbowego powędruje właśnie ta wersja zeznania wypełniona przez KAS. Twój obowiązek podatkowy więc zostanie i tak zrealizowany! (...) Systematyzując informacje - kiedy nie musisz dopłacać podatku do 30 kwietnia? Kiedy zupełnie "olewasz" w tym roku PIT-y i do skarbówki automatycznie pójdzie wersja sporządzona przez Krajową Administrację Skarbową." Na ile to prawda?
×
×
 • Create New...