Jump to content

adamus

Użytkownik
 • Content Count

  1157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

adamus last won the day on December 20 2019

adamus had the most liked content!

Community Reputation

176 Lubiany

About adamus

 • Rank
  Zawodnik wyjściowej 11
 • Birthday 11/24/1987

Informacje

 • Wersja
  FM 2013
 • Skąd
  Łódź
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

20128 profile views
 1. Chłopaki, jestem jeszcze przez 2h w Poznaniu i mam szybkie pytanie. Gdzie kupię najlepsze rogale swietomarcinskie? Najlepsze smakowo, nie muszą być z certyfikatem Liczę na Waszą pomoc :)
 2. Ja miałem Lenovo Y580 przez prawie 9 lat i tamta konstrukcja była bardzo spoko. Niestety obecne modele Lenovo są plastikowe (co można przeżyć) ale największą wadą jest podobno kiepskiej jakości ekran. Obecne matowe ekrany to nie to co kiedyś. Nie przygaszają kolorów jak stare matowe ekrany. Nawet w monitorach masz już matowe ekrany, a nie błyszczące.
 3. Możesz to rozważyć: https://www.x-kom.pl/p/529565-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-9300h-16gb-512.html Kwestia tego czy wystarczająco mocny i czy mieści się w budżecie.
 4. Tak, zgadzam się z tym co napisałeś. WHO i inne organizację walczą z wirusami i mogą w obecnych czasach szybciej i efektywniej pracować. Jednak wirus teraz też może szybciej się rozprzestrzeniać po całym świecie. Obecnie tysiące ludzi w ciągu kilku godzin zmieniają kontynent, na którym są. Wirusy mogą obecnie o wiele szybciej się rozwinąć w wielu miejsach. Sto lat temu rozprzestrzenienie się po świecie było o wiele wolniejsze. Jeśli miałbym się czegoś szczególnie bać to właśnie tego, że wirusy w ciągu kilku godzin mogą pojawić się w X miejscach na całym świecie. Będzie to o wiele trudniejsze do opanowania niż 100lat temu gdzie podróże były tudniejsze, dłuższe i mniej dostępne dla mas.
 5. Trzeba jednak pamiętać, że wirus grypy już miał ogromne żniwa w 1918r... Obecnie naukowcy spodziewają się, że może pojawić się kolejna mutacja, która może być groźna jak w 1918r. Przy okazji w tym tygodniu na Netflixie pojawił się dokument Pandemia. Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności, czy Netflix przyspieszył premiere dokumentu ze względu na obecną sytuację z wirusem w Chinach.
 6. a w dropboxie można powierzchnie chmury współdzielić na kilka kont?
 7. Zawsze jest Google One i powierzchnia 2TB za 470zł rocznie. Plusem jest to, że te 2TB można współdzielić na kilka kont Google.
 8. Przekroczenie budżetu o 2k to wojt3k będzie spał chyba na balkonie
 9. adamus

  Seriale telewizyjne

  @Pulek, jak chcesz do oglądania coś lekkiego z żoną to polecam Sex Education na Netflixie, akurat 17 stycznia wchodzi drugi sezon.
 10. adamus

  Praca

  Kumam i rozumiem Twój tok rozumowania. Jednak ze względu na ostatnie jazdy u mnie musiałem dokształcić się w informacjach z PIP https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/186135/ul ObowPracod PoPracy Lay PracLegal Intern2.pdf "Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wy-poczynkowy pracodawca obowiązany jest wypłacić bez-względnie w dniu zakończenia zatrudnienia. Podkreśliłto Sąd Najwyższy w wyroku z 29 marca 2001 r. (I PKN 336/00, OSNP z 2003 r. nr 1, poz. 14)."
 11. adamus

  Praca

  Hmm... ostatnią pensje i ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop powinieneś dostać ostatniego dnia umowy o pracę.
 12. Jednak biorę pod uwagę, że to wideo jest bardzo sporadyczne i na pewno nie będę spędzał nad tym bardzo dużo czasu. Traktuje to jako zajęcie na maks pare godzin w ciągu miesiąca.
 13. Trochę PSa, sporadycznie coś przy montowaniu filmów, chciałbym mieć możliwość czasem zagrania w jakąś grę. Obecny ma prawie 8 lat z i7-3610QM i GTX 660M i za dużo tutaj już nie mogę odpalić. Głównie ma to bym laptop na 5-7 lat. Różnica 500zł
 14. Czy w dłuższe perspektywie (powiedzmy 5lat) opłaca się teraz dopłacać do mocniejszego procesora (i7-9750h zamiast i5-9300h), a reszta konfiguracji pozostawałaby taka sama? Karta graficzna to GTX 1650 (4gb). Przez te lata w użytkowaniu myślę, że będzie ograniczać mnie tylko karta graficzna niezależnie czy będzie współpracować z i5 czy i7.
 15. W tych nowych Lenovo podobno matryce są bardzo kiepskiej jakości.
×
×
 • Create New...