Jump to content

adamus

Użytkownik
 • Content Count

  1094
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

adamus last won the day on January 24 2013

adamus had the most liked content!

Community Reputation

139 Neutralny

About adamus

 • Rank
  Zawodnik wyjściowej 11
 • Birthday 11/24/1987

Informacje

 • Wersja
  FM 2013
 • Skąd
  Łódź
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

20063 profile views
 1. adamus

  Praca

  Kumam i rozumiem Twój tok rozumowania. Jednak ze względu na ostatnie jazdy u mnie musiałem dokształcić się w informacjach z PIP https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/186135/ul ObowPracod PoPracy Lay PracLegal Intern2.pdf "Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wy-poczynkowy pracodawca obowiązany jest wypłacić bez-względnie w dniu zakończenia zatrudnienia. Podkreśliłto Sąd Najwyższy w wyroku z 29 marca 2001 r. (I PKN 336/00, OSNP z 2003 r. nr 1, poz. 14)."
 2. adamus

  Praca

  Hmm... ostatnią pensje i ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop powinieneś dostać ostatniego dnia umowy o pracę.
 3. Jednak biorę pod uwagę, że to wideo jest bardzo sporadyczne i na pewno nie będę spędzał nad tym bardzo dużo czasu. Traktuje to jako zajęcie na maks pare godzin w ciągu miesiąca.
 4. Trochę PSa, sporadycznie coś przy montowaniu filmów, chciałbym mieć możliwość czasem zagrania w jakąś grę. Obecny ma prawie 8 lat z i7-3610QM i GTX 660M i za dużo tutaj już nie mogę odpalić. Głównie ma to bym laptop na 5-7 lat. Różnica 500zł
 5. Czy w dłuższe perspektywie (powiedzmy 5lat) opłaca się teraz dopłacać do mocniejszego procesora (i7-9750h zamiast i5-9300h), a reszta konfiguracji pozostawałaby taka sama? Karta graficzna to GTX 1650 (4gb). Przez te lata w użytkowaniu myślę, że będzie ograniczać mnie tylko karta graficzna niezależnie czy będzie współpracować z i5 czy i7.
 6. W tych nowych Lenovo podobno matryce są bardzo kiepskiej jakości.
 7. Xiaomi A2 Lite z czystym sumieniem mogę polecić. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony. Zmieniać będę najwcześniej za rok jak w podobnej cenie pojawi się w końcu coś zdecydowanie lepszego.
 8. Co do zabezpieczenia to najlepiej w konfiguracji serwera poblokować wszystkie dostępy do serwera i możliwości zapisu na nim. Otworzyć ruch tylko na konkretne porty www i do określonych ścieżek. Ważne są uprawnienia plików, należy dawać najniższe z możliwych potrzebnych do działania. Dodatkowo user, który wywołuje stronę na www powinien móc ją tylko odczytać, a do modyfikacji plików na serwerze powinien być inny user, najlepiej powiązać go tylko z kilkoma adresami IP. Dodatkowo zawsze aktualne wtyczki na stronie i aktualne skrypty. Jeśli chodzi o czyszczenie i sprawdzenie skali problemu to najlepiej trzymać czysty (bez wirusów) i aktualny kod w repo. Najszybsza metoda do przywrócenia sajtu do życia to wywalenie z serwera wszystkich plików (po zrobieniu backupu) i wgranie tego co masz w repozytorium. Inna opcja to ściągnięcie wszystkich plików z serwera i porównanie z repo aby zobaczyć gdzie władowały się śmieci. To może nakierować, który fragment kodu jest podatny na atak. Po wyczyszczeniu ze śmieci należy zaktualizować pliki na serwerze. Ręczne poszukiwania są bardzo czasochłonne i zazwyczaj nie wyszuka się wszystkiego, szczególnie jeśli jest to sajt oparty na Joomli lub WP gdzie są tysiące plików.
 9. adamus

  Turystyka

  Jeśli chodzi o jedzenie to godne polecenia na Piotrkowskiej to prócz wcześniej wymienionych: - TelAviv, Piotrkowska 122 - Hamra, Piotrkowska 89 (w podwórku) - Bułgarska, Piotrkowska 69 W Manufakturze dobre jedzenie to np.: Tawerna i Galicja (ze wskazaniem na te pierwszą). Jeśli chodzi o zwiedzanie to jeszcze Cmentarz Żydowski warto odwiedzić.
 10. adamus

  Turystyka

  W Łodzi do odwiedzenia/zwiedzania: - Dętka - kanały pod placem Wolności w centrum, - Księży Młyn - Pałac Poznańskiego (Muzeum Miasta) - sama ulica Piotrkowska, watro zwrócić uwagę na odremontowane kamienice - Pałac Herbsta - EC1 - Skansen budownictwa drewnianego - Muzeum włókiennictwa (w starej fabryce) - Manufaktura
 11. adamus

  Polityka wewnętrzna

  No to jak Tusk latał za często to Beacia też
 12. adamus

  Polityka wewnętrzna

  Ta konferencja była śmieszna. Zwykły, pospolity poseł stał przy mównicy, a marszałek sejmu jak jakiś zwykły rzecznik prasowy odczytał 5 zdań oświadczenia z kartki przy mikrofonie na stojaku. Śmieszne jest to, że porównują ilość lotów odbytych przez marszałka sejmu do ilości lotów premiera. Premier jednak jeździ trochę więcej.
 13. A może coś takiego? https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-hd7ep-001-16-gb-ram-1-tb-m-2-pcie-windows-10-home-5956493/
 14. adamus

  Kącik kulinarny

  Wystarczy pod kran wstawić i samo praktycznie wychodzi
 15. adamus

  Kącik kulinarny

  Ikeowe wyciskarki do czosnku są genialne. Tylko skórka w środku zostaje, a kosztuje 15zł
×
×
 • Create New...