Jump to content

klinsmann

Przyjaciel CMF
 • Content Count

  18334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

klinsmann last won the day on June 18 2016

klinsmann had the most liked content!

Community Reputation

2336 Bardzo lubiany

1 Follower

About klinsmann

 • Rank
  Prezes

Informacje

 • Wersja
  FM 2016
 • Klub w FM
  KTS Weszło
 • Ulubiony klub
  ŁKS Łódź
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. chuja tam, turbo cola ma jedna zaletę... nigdy się nie kończy i zawsze ją mam przy sobie
 2. klinsmann

  Praca

  @tio dzieki, muszę to na spokojnie poczytać, odezwę się po świętach pewnie albo w święta, jednak mam kilka pytań na wstępie, ale to niżej. czy to Twoim zdaniem to co tu pokazują ma ręce i nogi? https://samozatrudnienie.kalkulator-plac.eu/porownywarka-wysokosci-wynagrodzen-form-zatrudnienia rozumiem, że jak mam etat i DG to nie mogę iść podatkiem liniowym na DG? dzięki, rozumiem, że ja koledze -> kolega 2 -> kolega 3 -> kolega 4 -> wracamy do punktu wyjścia i już jest... historia zakładam, że księgowa do prostych operacji to jakaś groszowa sprawa... no o to miałem pytać: rozumiem, że rachunek wystawiany na jakiś drukach WZ to nie ma opcji? mogę wystawiać tylko faktury imienne czy muszę móc wystawić paragon jak przyjdzie klient imienny? jeżeli tak to klient ma prawo oczekiwać papierowego dokumentu - czy może być e-faktura? przykładowo zakładam DG i kończę z etatem, pracuję rok, może dwa. normalnie jadę podatkiem liniowym 19%, w kolejnych dwóch latach inwestuję tyle(generuję koszty), żeby zrównać się tak, co by w ogóle nie wykazać dochodu do opodatkowania lub wykazać go minimalnego - skarbówka się przyjebie od razu czy ileś lat mogę tak ciągnąć?
 3. klinsmann

  Praca

  niby mamy rynek pracownika, ale w miarę wolnych chwil alternatywny fach w ręku warto mieć - doszedłem do etapu, gdzie pojawia się możliwość pracy zarobkowej. jako, że nie mam działalności, to sporo opcji przechodzi koło nosa lub ja nie chce się z tym parać bez żadnej umowy firma, firma. generalnie jak policzyłem ile chciałbym to zainwestować, to przydałby się jakiś odpis/generowanie kosztów --> działalność gospodarcza jak w mordę strzelił mi się to klei. moja obecna sytuacja: pracuje na etacie, umowa na czas określony. co rozważam: [1] - pozostanie w obecnej firmie i założenie działalności na moje nazwisko i teraz pytanie, skoro na etacie opłacany za mnie jest zus, to czy w przypadku DG też musze go opłacać skoro już jestem ubezpieczony? jeśli muszę to ja decyduję w jakiej wysokości? [2] - zmiana firmy, przejście na samozatrudnienie i rozszerzenie działalności, wtedy jak rozumiem pełne składki(+ew. prefercyjny ZUS) - czy nie ma jakiś planów weryfikacji/utrudnienia tym co robią 1 osobową działalność, aby obniżyć składki/podatki? [3] - ktoś w mojej bliskiej rodzinie jest już emerytem, co w przypadku jeżeli taka osoba założy działalność? musi płacić składki czy tylko podatek dochodwy? emeryci są tutaj jakoś na preferencyjnej pozycji? rodzi mi się tutaj pytanie, jeżeli mój brat ma działalność na siebie, a prace wykonuje faktycznie ja, są jakieś niedogodności? czy ew. śmieciowe zlecenie między mną a firmą załatwia temat problemów dlaczego ja wykonuje prace w firmie XYZ, z która nie wiąże mnie żadna umowa? @tio help?
 4. klinsmann

  Polscy kibice

  spokojnie, dużo faktów z życia sceny kibicowsko-gangusowej Wam umyka, to dzisiaj nie tylko narkotyki, ale też VAT, i inne wałki. wpadli CI co byli najbardziej na świeczniku, zobaczymy co bedzie dalek zapowiada sie ciekawie
 5. jak wiekszosc sportowcow w tym kraju
 6. jest lepiej, ale do błysku oka nadal brakuje
 7. no kiepsko jest... wczytanie tematu, pisanie to już kosmos
 8. na szczescie jako szarak masz chuja do powiedzenia ;-) jak to było ?! cała Poooolska w cieniu Śląska ?
 9. klinsmann

  Nowe technologie

  zeby tylko do gier sie probowali dobrac... no beton robi swoje, a kabza pewnie bedzie szeroko otwarta najwazniejsze, ze sad sie wzial za plejowe 5G redi
 10. klinsmann

  Rowery

  starość, kurwa starość
 11. spoko, wiec jaki kolejny krok? bierzemy w koncu 1 rodzinny + 3 dla chlejusow? Ty to kupuj lot samolotem na srode wieczorem juz teraz, bo inaczej nie uwierze to "jadę" ;-)
×
×
 • Create New...