Skocz do zawartości

Ranking użytkowników

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 07.08.2020 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. Real w końcu może poczuć się jak Mistrz Polski - odpada z pucharów w sierpniu
    6 punktów
  2. Rozegrałem tą taktyką cały sezon kierując średniakiem ligi portugalskiej w postaci Moreirense FC, przed sezonem typowanym do zajęcia 9. miejsca. Wyniki mówią co prawda same za siebie: ...niemniej jednak warto dorzucić kilka spostrzeżeń: – to, co najbardziej rzuca się w oczy, to niebagatelna rola DLP. Posiadając w miarę dobrego zawodnika na tej pozycji, który dysponuje odpowiednimi PPM (o nich za chwilę) można sobie pozwolić na to, aby mieć nieco słabszych zawodników na innych pozycjach. DLP to mózg tej drużyny, przez którego przechodzą niemal wszystkie akcje i który praktycznie zawsze ma najwyższą notę z drużyny. U mnie tym zawodnikiem był Filipe Soares – w całym sezonie rozegrał 43 mecze, w których strzelił 12 bramek, zanotował 5 asyst i aż 14 razy był wybierany na zawodnika meczu. Średnią ocen po prostu zamiótł ligę – u niego było to 7.82, a drugi w klasyfikacji zawodnik miał 7.52. – zgodnie z założeniami @verlee DLP nie musi kręcić nie wiadomo jakich liczb, ale Soaresowi pomogły dwie rzeczy: PPM oraz pewien ficzer tej taktyki. Kluczowy PPM to "Strzela z dystansu", który pięknie współgra z pewnym schematem w tej taktyce – dość często zdarza się, że przeciwnik odpuszcza krycie DLP na skraju szesnastki (najczęściej w sytuacji, gdy piłkę blisko linii końcowej ma bardzo ofensywny DR). Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że co najmniej połowa bramek Soaresa to były właśnie uderzenia ze skraju pola karnego po asyście DR. Btw. patrząc na liczby, Soares nie wydaje się być wymiataczem: – SFG w ofensywie. Wypożyczony z Bragi DC strzelił 10 goli w 41 meczach. Nuff said. Jego partner ze środka obrony dołożył do tego 7 i 2 asysty. – oprócz Soaresa moim najlepszym zawodnikiem był lewy IF, czyli Pedro Nuno. Piłkarze z drugiej strony radzili sobie nieźle, ale Nuno w tej taktyce odnalazł się wyśmienicie. 43 mecze, 15 bramek (w tym 6 z karnych), 23 asysty. Chyba nie trzeba więcej dodawać. W samej taktyce nie widzę słabych stron. Jedyne, co mi się nie podobało, to słaba (w porównaniu do wyżej wymienionych) postawa AMC i FC – chociaż to mogło wynikać ze słabości samych zawodników. Pierwszy z nich praktycznie nie robił liczb (tylko 2 gole i 0 asyst w 25(7) meczach). U napastników (bo tymi rotowałem) było nieco lepiej (10 bramek i 2 asysty w 27(4) meczach u lepszego z nich), ale nadal kiepsko. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że mój najlepszy napastnik ze swoimi statystykami miałby problem, żeby załapać się do pierwszej jedenastki w lepszych klubach polskiej Ekstraklasy. A i tak nie przeszkodziło to w zdobyciu wicemistrzostwa i Pucharu Portugalii, w którym zresztą opisywany napastnik błysnął, zdobywając dwa gole. Tak się prezentuje:
    4 punkty
  3. Wczoraj stworzyliśmy już dział Football Manager 2021, w którym zachęcamy do pisania o newsach, plotkach czy oczekiwaniach wobec najnowszej wersji Football Managera W tym roku decyzją ModTeam postanowiliśmy zrezygnować z "Fristajlowego kącika dyskusyjnego", który tak naprawdę robił za miejsce dyskusji o wszystkim i o niczym. Zachęcamy do zakładania dedykowanych tematów dla swoich pytań, problemów, czy wspomnianych wcześniej oficjalnych informacji lub plotek. Taka decyzja ma na celu ożywienie tego działu, zamiast zamykania wszystkiego w jednym wątku.
    2 punkty
  4. Zależy od klubu, jak mam płynność finansową to największy, jak mam zamiar kupować tylko krajowych graczy to wyższy pakiet jest bez sensu. W pierwszej kolejności wykupuję wyższy juniorski.
    1 punkt
  5. Dałeś słaby scoutom wąski zakres - konkretna rola, więc jeszcze nikogo nie znaleźli. Ja wpisuję czas trwania ZAWSZE, maksymalny wiek i minimalny potencjał plus kraje, które zna dany scout, ewentualnie daję pozycję, ale nie rolę.
    1 punkt
  6. A jakie dałeś zadania?
    1 punkt
  7. Taktyka wzorowana na ustawieniu 4-2-4 w wykonaniu RB Lipsk. Pobierz taktykę tutaj: RB Lipsk.fmf Opis Taktyka opiera się na elastycznym systemie stopper – cover, który ma na celu maksymalizację efektywności pressingu. Dlatego też jako podstawową formację wybrałem 4-4-2, czyli ustawienie, które w największej mierze opiera się na współpracujących ze sobą parach zawodników. Podstawowy kształt został zmodyfikowany i z płaskiej wersji z bocznymi pomocnikami powstało 4-2-4 ofensywnymi pomocnikami na skrzydłach — po raz kolejny wybór ten podjąłem w celu maksymalizacji pressingu, tym razem w wysokich strefach boiska (gegenpress). W założeniu czwórka zawodników ofensywnych ma przeszkadzać w rozegraniu czwórce zawodników defensywnych rywali. System stopper – cover opiera się na parach zawodnikach w środkowych strefach. Pierwszą jest dwójka napastników. PF naciska, DLF go osłania. Lipsk często gra z wykorzystaniem target mana, ja nie miałem jednak takich zawodników, dlatego też zdecydowałem się na inny wariant. Jeśli macie odpowiednich zawodników, ustawiłbym ich w duecie PF (A) — TM (S). Kolejną parą stopper – cover jest dwójka środkowych pomocników. CM (S) ma włączoną instrukcję "tackle harder", można więc go również wymieniać z rolą BWM. Drugi pomocnik — czyli CM (D) — ma domyślnie ustawione "hold position". Jeśli mamy do tej roli bardziej kreatywnego zawodnika, można by tu również ustawić DLP. Trzecią parą stopper – cover, której ja akurat nie używałem ze względu na posiadanych zawodników, może być duet środkowych obrońców. Kolejnym ważnym elementem taktyki są ofensywni skrzydłowi. Obaj to fałszywe siódemki. Ten po lewej to boczny rozgrywający i dzięki instrukcji "sit narrower" często zajmuje miejsce klasycznej dziesiątki w środku pola. Prawy skrzydłowy to schodzący napastnik, który również otrzymał zadanie "sit narrower". Dzięki temu w centrum boiska tworzy się kwadrat składający się z dwóch środkowych pomocników i dwóch wąsko ustawionych skrzydłowych, który pomaga w szybkim rozegraniu piłki po jej odzyskaniu i wyprowadzeniu zabójczej kontry. W przypadku zastosowaniu wariantu PF (A) + TM (S) schodzącego napastnika zamieniłbym na odwróconego skrzydłowego w celu nadrobienia braków w kreatywności, które może spowodować granie dość ograniczonym target manem i nastawionym na strzelanie goli PF (A). Taktyką tą zdobyłem Premier League, Ligę Mistrzów i Puchar Anglii. W lidze zwyciężyliśmy w 30 meczach, 5 zremisowaliśmy, a 3 przegraliśmy, strzelając 88 goli i tracąc 12. Pobierz taktykę tutaj: RB Lipsk.fmf
    1 punkt
  8. Prawie się udało… Na 38 meczów 34 zwycięstwa, 4 remisy, 0 porażek, gole 102-10.
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...