Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 28.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 18 punktów
  Panowie - jeszcze raz potwierdzam, że rację miały te osoby, które od początku twierdziły, że mogę zakupić komuś bilet, a ta osoba może zrobić sobie odprawę na własną rękę znając tylko numer rezerwacji i adres e-mail podany przeze mnie przy zakupie biletu. Dziękuję Wam za zwrócenie na to uwagi, gdyż na portalu MFM zamieściłem ponad trzy tygodnie temu artykuł, gdzie był screen z niezakrytymi numerami rezerwacji: https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1760/rozgrywka-mistrzow-3-nagrody-dla-laureatow-informacje-o-biletach-lotniczych-i-hotelu Nie mając zielonego pojęcia, że takie coś, co mi uświadomiliście jest możliwe, każdy mógł - znając mój e-mail - zmienić np. nazwisko osoby uprawnionej do lotu, odprawić się i bilet zostałby zmarnowany, a także pieniądze... Szczęście w nieszczęściu, że odprawa jest obecnie płatna (bezpłatna staje się 4 dni przed odlotem) i nikt nie zrobił żadnych zmian... Dziękuje Wam jeszcze raz za uświadomienie mnie, aczkolwiek nie ukrywam, że bardzo bolały mnie sugestie, które pojawiły się w trakcie dyskusji, że ja celowo chcę od kogoś dane potrzebne do odprawy, żeby to w jakiś "niecny" sposób wykorzystać. Mam nadzieję, że nikt z Was już tak nie myśli... Oto działania, jakie podjąłem: - wszyscy uczestnicy turnieju finałowego zostali poinformowani przeze mnie, że popełniłem błąd i nie miałem racji. Dałem im wybór - mogą się sami odprawić, lub ja to zrobię za nich. Wybrali tę drugą opcję. - skontaktowałem się z liniami lotniczymi i poinformowałem o całej sytuacji, prosząc o poradę co mogę zrobić. Okazało się, że wystarczy zmienić e-mail w rezerwacji i już nikt nie będzie mógł teraz przy niej manipulować. W związku z tym zmieniłem e-mail w panelu rezerwacji - nie jest już ona powiązana z moim, powszechnie znanym adresem e-mail. Dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc, mniejsza już o formę... Edit. Jeżeli ktoś poczuł się jakimkolwiek moim postem urażony, to proszę o wybaczenie. Personalnie przepraszam @Meler, za użycie słowa "burak". Wybacz.
 2. 11 punktów
  Odpuść mordo. Trochę sie namachales szabelka no i nie miałeś racji. Nie masz jaj się do tego przyznać to chociaż odpuść. Tak btw to jeżeli Mahdi jest Twoim współpracownikiem/szefem a nie rodzina czy jakąś, może odrobinę patologiczną, formą przyjaciela to wydajesz się mieć strasznie chorą relację z nim. Mi by z zazenowania prędzej zęby zezgrzytaly się na wiór niż bym napisał takie, niemal religijne, wiersze umiłowania. Creepy wchuj jak dla mnie.
 3. 6 punktów
  true, tylko mahdi zobaczyl ze popelnil blad, a ty dalej brniesz i uwazasz, ze miales racje
 4. 5 punktów
 5. 4 punkty
  Wydaje mi się, że Hawkeye doskonale nadawałby się na rzecznika prasowego każdego niemal menago United (niemal, bo nie Moyesa) Nie wiem czy sam Jose potrafiłby bronić tak dobrze tej katastrofalnej wypowiedzi jak Hawkeye właśnie
 6. 4 punkty
  Rozsądek podpowiada nie wypowiadać się w sprawach, na temat których ma się małą / nie ma się żadnej wiedzy.
 7. 3 punkty
  Brawo, że wszystko udało się zakończyć bez jakichś przykrych konsekwencji. Myślę, że nikt na poważnie nie zarzucal Ci jakichś niecnych zamiarów. Po prostu taka forma realizacji kupna biletów (skan dowodu) potrafi zapalić lampkę alarmowa, a to chyba dobrze, że istnieje taka świadomość w społeczeństwie (a weź poprawkę na to, o czym masz prawo nie wiedzieć, że w zamierzchłych czasach ktoś nadużyl społecznego zaufania użytkowników tego forum, co skończyło się sprawa w sądzie. Stad tez nasze większe przewrażliwienie w takich kwestiach) Zatem czekamy na turniej finałowy i powodzenia!
 8. 2 punkty
  Włókniatrz Kietrz to była nasza lokalna zmora przez parę sezonów. Niestety zazwyczaj derby kończyliśmy na tarczy. Trzeba im jednak oddać, że potrafili w takiej małej miejscowości zrobić ciekawą ekipę. Grali tam np. Michał Chałbiński czy Dariusz Pawlusiński. A wszystko dzięki wsparciu lokalnego biznesmena Mariana Konopki.
 9. 2 punkty
  No ale nie chodzi o to, że jest zła atmosfera i jakieś widoczne gołym okiem kwasy - zgoda, przynajmniej na razie, wszystko wygląda ok. Natomiast trochę nie ma tego efektu "wow", tej iskry i takiej typowej dla Mou wartości dodanej. Przynajmniej ja tego w grze United nie widzę. A ta umiejętność tworzenia atmosfery, gdzie piłkarze skoczyliby za nim w ogień, to - IMO - była najważniejsza wartość Mourinho, robiąca różnicę. Tak taktycznie czy szkoleniowo, to chyba nigdy nie był jakiś wybitny, kreatywny czy nowatorski trener. Pod tym względem daleko mu choćby do Guardioli czy Conte, a myślę że i kilku innych. Ale miał tą niesamowitą umiejętność stworzenia drużyny-monolitu, gdzie piłkarze zawsze dawali z siebie 100% i byli w niego ślepo zapatrzeni, gotowi wskoczyć za nim w ogień. I w moim odczuciu tę umiejętność trochę zatracił, przynajmniej ja tego nie widzę już od dawna, co było widoczne w jego Porto, "pierwszej" Chelsea czy Interze. No właśnie o to chodzi, że nie. Ba, wręcz przeciwnie - to ściągnięcie uwagi na piłkarzy i zarząd, a odciągnięcie od siebie, jeżeli już. Właśnie o tym pisałem - kiedyś zwalał winę na wszystkich, sędziów, spiski PL/UEFY, źle skoszoną murawę, dziennikarzy, kogokolwiek, ale nie pamiętam by wprost kwestionował jakość kadry, którą dysponuje i dzielił się z dziennikarzami przesłaniem pt. "no robię co mogę, ale widzicie jakich mam piłkarzy, jakbyśmy kupili lepszych, to bym więcej mógł zdziałać". Dla mnie to nie jest zdejmowanie uwagi, tylko trochę nielojalność i podkopywanie morale.
 10. 2 punkty
  Nie wiem czego spodziewałem się po książce "Fanatycy" wydawnictwa SQN. Dla ludzi urodzonych po roku 2000 to może i coś nowego. Może to też zrobić wrażenie na ludziach wychowanych pod kloszem. Dla mnie, rocznika 83' zero atrakcji w tej pozycji. Chuliganem nie byłem, na mecze za małolata chodziłem, a wszystkie te historie zawarte w książce dało się słyszeć na osiedlowych ławkach. 3/10
 11. 2 punkty
  No ale to już nawet nie kwestia tego, czy można w jego przypadku mówić o byciu czegokolwiek "winnym" - mimo wszystko United notuje stały progres, stale poprawia się gra i wyniki. Gdyby nie nagła eksplozja kosmicznej formy City, to możliwe że byliby teraz liderem PL. Ba, nawet można się z nim trochę zgodzić - City dało Guardioli lepszą bazę, na której miał budować, od tej jaką dostał Mou, a potem jeszcze daje mu większe pieniądze (jakkolwiek na to pole bym na jego miejscu nie wchodził, patrząc jakie kwoty wydaje United). Tak na chłodno i logicznie, to nie jest jakaś głupia wypowiedź, ale na gruncie psychologicznym, teamspiritowym, czy - mówiąć szeroko - PRowym jest IMO fatalna. I nie jest to pierwsza tego typu wypowiedzieć, podobne zdarzały mu się już wcześniej, a zaczęło się chyba w ostatnim sezonie w Chelsea. Dziwi mnie to, co obserwuję, bo można było go nie lubić, wkurzać się o jego gierki, tak ciężko było mu odmówić, że to wszystko trzymało się kupy, było przemyślane i skuteczne (choćby to słynne zdejmowanie presji z piłkarzy, które było jego znakiem firmowym w pierwszych latach na wyspach). Teraz po prostu wydaje się jakby zatracił ten instynkt, co też widać po relacjach z piłkarzami. Kiedyś (Porto, Chelsea, Inter) był takim absolutnym autorytetem dla piłkarzy - wystarczy przypomnieć dramy i płacze jakie robili piłkarze Chelsea (np. Drogba) po jego zwolnieniu, podobnie było w Interze (choćby reakcje Materazziego). No i to się w pewnym momencie dość mocno zmieniło, mam wrażenie. Odejściu z Realu towarzyszyła raczej atmosfera ulgi po obu stronach, ewidentnie nie zjednał sobie szatni w taki sposób w jaki robił to wcześniej. Drugi epizod w Chelsea też zakończył się jakimiś kwasami i czymś co wyglądało jako bunt zespołu przeciwko Mou. I podobne odczucia mam w przypadku United - wydaje mi się, że nie potrafi już wskrzesić w zespołach tej iskry, a jego zachowania/wypowiedzi często negatywnie wpływają na budowanie takiej optymalnej atmosfery w drużynie.
 12. 2 punkty
  mam do rozdania trzy kody rabatowe -10 procent na gamesrepublic, jeśli ktoś reflektuje
 13. 2 punkty
 14. 2 punkty
  @Reaper, w niczym Cię nie okłamałem i weź zejdź ze mnie. @Mahdi to żaden mój idol, tylko szkoda mi go, że tak szybko przebacza zniewagi. Już nawet reklamę tego miejsca wrzucił znów na Mój Football Manager, czego ja nigdy bym nie zrobił po tym, jak tu niektórzy się do niego zwracali. Jemu można splunąć w twarz, a on na drugi dzień napisze, "ale oni nie mieli złych intencji", obetrze gębę i uda że nic się nie stało. I kupi jeszcze jednemu czy drugiemu gierkę lub wyśle pieniążki.
 15. 2 punkty
  ja nie wiem, jak ktos pracujacy rzekomo w IT (rotfl), moze nie dbac o ochrone danych osobowych, a jeszcze popiera bezzasadne przesylanie skanow dowodow osobistych, to tak jakby zawodowy kierowca popieral ludzi kierujacych z trzema promilami, bo sa godni zaufania i kiedys sie z nim napilem
 16. 2 punkty
  Poczytaj sobie swoje posty i zastanów się kto jest chamem. A wyzywanie kogoś od "gimbów" chwilę po użyciu odzywki "twoja stara" to już jest mocne zatracenie w rzeczywistości. Albo po prostu skrajna głupota. A twoje kłamstwa są tutaj, pogrubiam je żebyś nie pogubił się w bzudrach, które wypisywałeś: To co, przyznasz że jesteś chamem, gimbem, prostakiem i kłamcą?
 17. 2 punkty
  @TomS to twój pierwszy post na forum, zamierzasz przeprosić? A także za kłamstwa, o tym, że uczestnicy nie mogą sami się odprawić?
 18. 2 punkty
  Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info: Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie. Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas. Dziękuję. Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.
 19. 2 punkty
  Bilety w RyanAir są przypisane do konta ALE Jeśli podasz komuś numer JEGO rezerwacji (JEGo czyli na jego imię i nazwisko, które podałeś przy zakupie) i mail, na który tę rezerwację zrobiłeś (czyli mail przypisany do Twojego konta), to taka osoba może odprawić się samodzielnie. WIĘC Bilety zostają nadal przypisane do Twojego konta (Ty jesteś "kupującym"), ale odprawić się może każdy, komu udostępnisz te dwie drobne dane (tzn. "użytkownik" biletu) PO CO TAK? Wyobraź sobie, że firma wysyła swoich pracowników w delegację. Myślisz, że zbierają od każdego dane dowodów? A skąd mogą wiedzieć, czy ta osoba nie chce lecieć z paszportem? No więc pani recepcjonistka ma konto w RyanAir, jest "kupującą" i na swoje konto kupuje 5 biletów. Następnie każdemu pracownikowi wysyła numer rezerwacji i ten e-mail, aby mógł sam się odprawić, podając dane do dokumentu, z którego zamierza korzystać. "Użytkownik" sam się odprawia, sam drukuje sobie bilet i sam jedzie na lotnisko.
 20. 2 punkty
  Jeszcze raz apeluję: nie stosujemy wycieczek osobistych. Temat jest obecnie (niestety) pod nadzorem moderatorskim. I myślę, że mogę pisać w imieniu całego MT: prędzej zmienimy nazwę forum z CMF na WKP(b), niż będziemy podawać jakiekolwiek dane naszych użytkowników.
 21. 2 punkty
  W kwestii ochrony danych osobowych to trzeba przede wszystkim pamiętać, że polskie przepisy mogą różnić się od brytyjskich. Inną kwestią czy przekazane czy też udostępnione dane są przetwarzane w ramach prowadzonej działalności medialnej w sposób trwały czy też jednorazowo. Ale przede wszystkim należy pamiętać by dowodem osobistym nie szastać na lewo i prawo.
 22. 2 punkty
  Ja robię kupę od 24 lat, czy to czyni mnie legendą przemiany materii?
 23. 2 punkty
  Ja już zgłosiłem sprawę na Policję. Dostałem informacje, ze sprawa zajmie się młodszy aspirant Kubiniok, wiec jakby co kontaktować można się bezpośrednio z nim.
 24. 1 punkt
  To ja tylko zdaję raport, że po wgraniu fejka z źródła @Lucas07 wszystko gra i bangla tylko wyczekałem do kolejnych powołań Reprezentacji Niemiec
 25. 1 punkt
  Jeśli chcesz lapka z Euro z ratami 0%, dyskiem SSD i oddzielnym HDD, to z tego co widzę jest tylko jedna opcja - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-vx-15-15-6-intel-core-i7-7700hq-8gb-ram-1tb-128gb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml
 26. 1 punkt
  http://prntscr.com/htd409 http://prntscr.com/htd4fv http://prntscr.com/htd5ce http://prntscr.com/htd7kr http://prntscr.com/htd95k Kawałek kodu w jednym miejscu w tekście, a reszta to kropki. Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 27. 1 punkt
  To samo, brak kropki na końcu zdania i czy zamiast kraj narodowość nie byłaby lepsza? Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 28. 1 punkt
  http://prntscr.com/htc94x - proszę screen jest. Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 29. 1 punkt
  Szkoda, że nie Red Star, ale i tak życzę powodzenia!
 30. 1 punkt
  Można, real names fake z fmscout
 31. 1 punkt
  Co to Getafe robi na drugim ?!
 32. 1 punkt
  Dyskusja była, jaka była, ale za przyznanie się do błędu - szacunek niespotykane w internecie
 33. 1 punkt
 34. 1 punkt
 35. 1 punkt
  @Mahdi ale jak widzisz Bartek może się odprawić ze swojego konta na bilet zakupiony na cudzym. Po prostu nie wiedziałeś, że tak się da?
 36. 1 punkt
  Masz też ich dane osobowe, a pokazujesz że nie masz bladego pojęcia czym kończy publikowanie wrażliwych danych w internecie. Jeszcze raz, zupełnie szczerze i bez żadnych zlosliwosci - usun te numer rezerwacji z publicznie dostepnej strony, bo nikt do ciebie nie przyleci.
 37. 1 punkt
  Dziękujemy za Twoje apele i zgłoszenia, do pełnego przedyskutowania, podsumowania i osądzenia sprawy MT potrzebuje tylko odpowiedzi na jedno pytanie: Rozumiemy, że barti nie może się odprawić za jmk, bo nie ma jego danych z dowodu. Rozumiemy też, że nie zrobi tego Repear i Meler, bo również tych danych nie mają. Czy jest możliwy scenariusz, w którym Ty też nie możesz odprawić jmk bo nie masz jego danych z dowodu (hipotetycznie, bo teraz wiemy, że je masz), ale jmk może się sam odprawić, bo ma swój dowód osobisty? Czy jest teoretycznie możliwe, że po prostu nie wiedziałeś (bez żadnych złych intencji), że tak można? Odnoszę wrażenie, że cała ta draka wynikła z Twojej niewiedzy i niedopatrzenia, ale może możesz mi pomóc i wyjaśnić o co chodzi. No bo zrzuty ekranu jasno udowadniają, że odprawić może się każdy - musi tylko mieć dowód, żadne konto nie ma nic do rzeczy.
 38. 1 punkt
  Podbijam Melera. Nie chodzi nawet o to, że Mahdi celowo będzie próbował te dokumenty wykorzystać. Po prostu może być na tyle głupi, że przypadkiem im krzywdę zrobi.
 39. 1 punkt
  ja pierdole, a jmk majac swoje dane nie moze tego zrobic? po prostu jestes zbednym posrednikiem, ktory bez powodu ma dostep do danych osobowych (wrazliwych) obcej osoby, ktora moze zrobic to sama
 40. 1 punkt
  No ja się już prawie odprawiłem na ten lot jmk, także ogarnij się i usuń te numery rezerwacji ze strony. Ludzie, człowiekowi który tak podchodzi do spraw bezpieczeństwa wysłaliście swoje skany dowodów...
 41. 1 punkt
  Ja tylko chciałem z małą piosenką: Nad wszystkim czuwa gospodarz domu Nie da on krzywdy zrobić nikomu Zawsze pomoże o każdej porze O, mój Boże!
 42. 1 punkt
  Owszem, nie ma siły. Wszystko byłoby ok, tylko że przechowywanie i przetwarzanie takich danych podpada pod ustawę o ochronie danych osobowych. I tu jest cały clue. Dlaczego oczekujesz że ludzie zaufają Mahdiemu, kiedy on nie ufa im? I przez ten brak zaufania do nich - wymusza na nich podanie danych, których nikomu nie powinni podawać dla własnego bezpieczeństwa - na szali stawiając udział w finale o który walczyli. Jest to skrajnie nieuczciwe, skreśla wszystkie argumenty o "Kryształowości" Mahdiego itp. Przechowywanie tych danych i ich używanie wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu warunków, których - jestem prawie (podkreślam prawie, jeśli mi udowodnicie że się mylę to z chęcią odszczekam) pewny że nie spełnia. I to jest cały clue. Weźmy np. scenariusz że ktoś inny wchodzi w posiadanie tych danych i bierze na nie kredyt (już abstrahując od tego co można z tym zrobić) - Mahdi wystawia się na odpowiedzialność. Kieruje mną jedynie troska o jedną i drugą stronę
 43. 1 punkt
  Za to to co ty robisz jest bardzo śmieszne Jesteś skrajnie przewrażliwiony na swoim punkcie - to raz. Nie kreuję się na stróża prawa, a raczej na kolegę jednego takiego Adriana, którego dane posiadasz bezprawnie i możesz z nimi zrobić co chcesz. Uważam, że jest to wobec niego i całej reszty bardzo nie ok - mówić im, że MUSZĄ ci przysłać skan dowodu (PODAJĄC TYM SAMYM BARDZO WRAŻLIWE DANE I CZYNIĄC CIEBIE ICH ADMINISTRATOREM - jestem prawie pewien, że nie przechowujesz i nie przetwarzasz tych danych zgodnie z prawem) a na wskazanie, że to złe i niepotrzebne - reagowanie żenującymi tekstami o pozwach i "spotkamy się w sadzie". Ile ty masz lat? 13? Na podważanie wiarygodności zasługuje każdy, kto wykorzystuje swoją pozycję do wymuszania zachowań, zwłaszcza szkodliwych dla drugiej strony. Sugerowałbym nikomu nie podawać swoich danych z dowodu, czy to Mahdi czy nie.
 44. 1 punkt
 45. 1 punkt
  Najchętniej odwiedzanym forum o Football Managerze zawsze był jest i będzie forumcm.net i żaden Mahdi, Kassi czy Chrzano tego nie zmieni.
 46. 1 punkt
  O stary, ale tak żenującego multikonta to ja nigdy nie widziałem
 47. 1 punkt
  Po pierwsze chodzi o "przed i", nie po. Po drugie w obu przypadkach są wyjątki, jak chociażby zdanie podrzędnie złożone, które należy oddzielić z obu stron przecinkami, nawet jeśli z jednej strony jest "i".
 48. 1 punkt
  podsumowanie roku sceny csa, zalinkowałem od momentu gdzie jest segment krakowski
 49. 1 punkt
  Po "i" nie stawia się przecinków chyba
 50. 1 punkt
  http://www.kinówki.pl/FM/wolny-termin.png Tu powinno być coś w rodzaju "Bez rozgrywek" albo po prostu "Towarzyskie". http://www.kinówki.pl/FM/zle.png Mała litera, inne są wielką. http://www.kinówki.pl/FM/doskonaly-zly.png Forma powinna być kobieca. Widziałem jeszcze tak samo "Zły", ale już nie robiłem zrzutu. http://www.kinówki.pl/FM/obr-kropka.png Zbędna kropka. http://www.kinówki.pl/FM/kropke-nad-i.png Tu chyba jest podwójny odstęp. http://www.kinówki.pl/FM/nie-liczac-jeszcze-x-innych.png Ta kropka chyba też jest zbędna. http://www.kinówki.pl/FM/w-przeciwnym-kierunku-powedrowali.png Towarzyszu Czapliński, powędrowaliście do Świdnika. http://www.kinówki.pl/FM/oczekiwania-nie-zostaly.png Zniknęła końcówka zdania. http://www.kinówki.pl/FM/w-tym-klubie.png Tyle razy czytałem to zdanie i dopiero teraz zauważyłem, że tu powinien być przecinek. Jeszcze widziałem we wskazówkach literówkę "niestadardowe" lub "niestadardowych". Nie zdążyłem zrobić zrzutu, bo zniknęło, ale może uda ci się zlokalizować.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...