Jump to content

Leaderboard

 1. me_who

  me_who

  Przyjaciel CMF


  • Points

   275

  • Content Count

   30505


 2. lad

  lad

  ModTeam


  • Points

   244

  • Content Count

   16864


 3. Reaper

  Reaper

  ModTeam


  • Points

   234

  • Content Count

   15279


 4. Brudinho

  Brudinho

  Przyjaciel CMF


  • Points

   186

  • Content Count

   8138Popular Content

Showing content with the highest reputation since 04/21/19 in all areas

 1. 19 points
  Gdzie jest kurwa @Fenomen? Zmień ten awatar człowieku i nie obrażaj kastylijskich herosów, którzy uratowali futbol od zagłady w przeciwieństwie do tych twoich fletów.
 2. 14 points
  Szacunek dla Suareza za brak celebracji po golach.
 3. 13 points
  Tak to powinno wyglądać normalnie.
 4. 10 points
  Dawno nie napisałeś niczego bardziej głupiego.
 5. 9 points
  Wiesz co Gacek, to Twoje pieprzenie w temacie Piątka jest bardzo niesmaczne i wolałbym żebyś się zajął czymś pożytecznym, dajmy na to origami. Jak możesz się cieszyć z tego, że piłkarzowi, który zresztą gra na korzyść niby Twojego klubu, nie wychodzi. Trzeba umieć zachować umiar w obie strony.
 6. 9 points
  Powinien dostać zakaz wykonywania zawodu.
 7. 9 points
  Nie, walczę o lepszy internet W erze fake newsów podanie źródła do informacji powinno być podstawą netykiety.
 8. 9 points
  Co niby mogliśmy więcej zrobić? Strajk okupacyjny? Poza tym, co napisał jmk, jest jeszcze jedno: rząd i tak by to przeprowadził. Był u nas w Chodzieży człowiek z kuratorium wstępnie rezerwujący sale na ewentualny egzamin wyjazdowy Kościół oferował sale katechetyczne które ciągle sobie u nas stoją Przetrwaliśmy trzy tygodnie i chcieliśmy trwać dalej, choć akurat w małych miastach jest to ekstremalnie trudne: śmiać mi się trochę chce z tego niby prześladowania łamistrajków w kontekście tego, co przeżywaliśmy w sklepach i na ulicach (i czasem we własnych domach: u nas strajkuje katechetka i mąż urządza jej w domu piekło; rodzice również). Część dyrektorów udręczona do granic ciągłą presją kuratorium i rodziców zaczęła się wyładowywać na nas (ja mam dwoje dyrektorów, dyrektorka z LO zaczęła regularny atak na strajkujących). Ja wiem, że w tv to fajnie wygląda, są demonstracje i składki, ale rzeczywistość jest totalnie odmienna. W dodatku niemal od początku wiedzieliśmy, że na pieniądze za strajk nie ma co liczyć, a w przypadku naprawdę wieeelu nauczycieli oznacza to katastrofę finansową (ja żyję w małżeństwie nauczycielskim, więc katastrofa jest podwójna). Ale mimo to chcieliśmy strajkować dalej. Lokalni związkowcy na grupie messengerowej zaczęli wirtualnie rzucać legitymacjami. Chcieliśmy, choć to już takie straceńcze jest, bo NIKT w moich obu szkołach nie wierzył już w jakikolwiek gest ze strony rządu. Jakkolwiek patetycznie by to nie zabrzmiało, w moich chodzieskich szkołach był to już strajk „godnościowy”. Nie rozumiem, co więcej niby mogliśmy zrobić. „Agresywnie we wrześniu”? Nie jesteśmy górnikami.
 9. 9 points
  Dość ciekawą prezentację miał nowy bramkarz Ajaksu, 19-letni Kjell Scherpen z FC Emmen. Scherpen w wieku 11 lat negatywnie zatweetował o Ajaxie, a jakiś rok temu w jednym z wywiadów stwierdził, że chciałby grać w Feyenoordzie. Te dwie rzeczy na tyle rozgrzały kibiców Ajaxu, że byli przeciwni transferowi młodego bramkarza, a na meczach pojawiały się flagi "Scherpen, ty karaluchu". Żeby ułagodzić kibiców klub opublikował na twitterze filmik, na którym Scherpen pod okiem Overmarsa i van der Sara "odpokutowuje" za swoje błędy młodości pisząc "Ajax jest najlepszym klubem w Holandii"
 10. 9 points
  Raczej Broniarz doszedł do wniosku, że swój cel w temacie matur rząd osiągnie i tak (swoją "specustawą" ), nauczycieli najwyżej zagłodzi (jak rezydentów i niepełnosprawnych), przedłużanie strajku znieczuli publiczność, a jego przełożenie na wrzesień (moment kulminacji roczników i czas, gdy rodzice będą już się cieszyć z odsyłania dzieci do szkół) może być bezpośrednio przed wyborami bardziej dotkliwe - zwłaszcza gdy zmobilizuje się jeszcze inne środowiska (rolnicy, poczta) do równoległych strajków. Jestem głęboko rozczarowany postawą nauczycieli, ale IMO błędy zostały popełnione już wcześniej, a teraz nie widzę lepszego rozwiązania. Jeśli mają coś uzyskać, to uderzając władzę tam, gdzie zaboli najbardziej. Bardziej zaboli wrzesień niż maj.
 11. 7 points
  Chyba nie zrozumiałeś, co mnie akurat za bardzo nie dziwi.
 12. 7 points
 13. 7 points
  Propozycja była taka, że nawet doły Solidarności rozpoczęły rebelię wobec Proksy. A ostatnia propozycja oznaczała obniżkę stawki godzinowej o 2 złote. Splunięto nam w twarz. PO działało tak, że w 2015 na nich nie zagłosowałem, ale akurat totalną nieuczciwością jest omijanie faktu, że przez 5 z 8 lat podwyżki były. Pensje dyplomowanych chodziły wtedy w bliskim sąsiedztwie średniej krajowej. Obecnie zbliżają się do 70%. Ale to tylko część problemu. Co najmniej w tym samym stopniu mój gniew wywołuje rządowa polityka edukacyjna. PiSu w ogóle nie obchodzi fakt, że trzy roczniki uczniów wrzucono W ŚRODEK zupełnie nowej, słabo przystającej do poprzedniej podstawy programowej. Dajmy na to na historii zaczynają obecnie (i jeszcze rok będzie to trwało) kurs historii od kongresu wiedeńskiego. Wcześniej mieli luzacki HiS. Jeszcze gorzej jest na przedmiotach przyrodniczych, na których w 7. i 8. klasie przepisano program z trzech klas gimnazjalnych Twórcy nowych podstaw tak się tego wstydzą, że wymogli ba MENie utajnienie swoich nazwisk. Skasowano gimnazja bez konsultacji społecznych. Stworzono system, w którym nauczyciele przyrodnicy wędrują po 2-3 szkołach by zebrać etat (znany mi rekordzista wędruje po pięciu). Zwiększono biurokrację szkolną wymyślając WOPFU czy nowy system system oceny pracownika. Miałem już ministrów złych (Giertych, Legutko, Hall, Szumilas). Miałem katastrofalnych (Kluzik). Zalewska wylatuje poza skalę.
 14. 7 points
  Porównywać gościa, co choruje i leży w szpitalu do beja, co siedzi za rozbój/zabój Sorry, ale to wali strasznie tłumaczeniem sobie złych rzeczy na dobre.
 15. 6 points
 16. 6 points
  Najważniejsze w piłce są pozytywne emocje
 17. 6 points
  On często biegnie do tunelu w przerwie swoją drogą, bardzo niedobra jest ta Twoja niechęć do LFC. Przecież większość Twoich sportowych emocji związana jest z tym klubem, przynajmniej w lajfskorze
 18. 6 points
  Najciekawszym tworem z tego calego grona jest bez watpienia Konfederacja, tam brakuje tylko Leszka Bubla i krola Sanjayi z Lehji
 19. 6 points
  Ja w ogóle nie oceniam Millera jako konserwatywnego czy nie. Nie wiem, gdzie to wyczytałeś. I tak, „bo komuna”. Człowiek związał swoją karierę z partią, która niewoliła mój kraj. Dla mnie to wystarczające kryterium.
 20. 6 points
  Kocham Cię dawno mnie nic tak nie rozbawiło
 21. 6 points
 22. 6 points
  Messi bez hormonu wzrostu mógłby co najwyżej zagrać Tyriona Lannistera ale na szczęście ludzkość wymyśliła leczenie, które pozwoliło mu wykorzystać wrodzony talent i stać się najlepszym graczem w historii
 23. 6 points
  #53 / Maj 2022 (3/3) Co w tym takiego nieprawdopodobnego, zapytacie? Oto bowiem, na kolejkę przed końcem rozgrywek najwyższej ligi włoskiej, znanej jako Serie A, mieliśmy zapewnione utrzymanie. Jak do tego doszło, skoro Udinese zajęło 17. miejsce w tabeli? Sampdoria. Genua. Popularni Blucerchiati zanotowali fatalną końcówkę sezonu, w samym maju zdobyli bowiem tylko 5 punktów, a rozgrywki zakończyli dwiema porażkami: przegrany mecz derbowy z Genoą (1:2) i w ostatniej kolejce ulegli Fiorentinie (0:3). Te wyniki, plus postawa nasza i zespołu Udine sprawiły, że dla drużyny z północno-zachodniej części Włoch zabraknie miejsca w przyszłorocznych rozgrywkach Serie A. My rzeczywiście straciliśmy bramkę w 94. minucie spotkania z Bologną, ale nie miała ona już absolutnie żadnego wpływu na losy tamtej rywalizacji; świetną partię rozegrał bowiem Alessandro Rossi, strzelec dwóch goli, a wtórował mu nasz kapitan, który dorzucił jedną sztukę. Wyniki po prostu tak się dla nas złożyły, że utrzymanie mieliśmy niemal pewne po 37 kolejce, a przypieczętowaliśmy je wyjazdowym remisem z Genoą. Po ostatnim gwizdku, już w szatni po meczu z Genoą przekazałem piłkarzom, że ligowy byt zapewnili dzięki zdecydowanej poprawie wyników w kwietniu i maju. Za rok może okazać się jednak, że 2 miesiące dobrej postawy mogą nie wystarczyć do utrzymania. Do magicznej granicy 40 punktów brakło nam jednego zwycięstwa, i naprawdę wolałbym nie przekonywać się za rok, ile będzie potrzebnych punktów do utrzymania.
 24. 6 points
  Z jednej strony Prusy, z drugiej YT. Nie istnieje nic pomiędzy. Nawiasem mówiąc YT to czysta metoda podawcza, ultraklasyczna w istocie. BTW, „pruski model szkoły” to obecnie takie samo śmietnikowe określenie jak „faszyzm” czy „lewactwo”.
 25. 6 points
  O czym my mówimy skoro rządzą nami ludzie po wypowiedziach których w życiu bym się nie spodziewał, że zahaczyli o szkołe... https://twitter.com/Pazdziernikowa/status/1121668284330336257 http://wyborcza.pl/10,152484,24699416,marszalek-karczewski-o-nauczycielach-a-ja-myslalem-ze-beda.html To jest chore i @Feanor bardzo mi przykro, że przyszło Ci być uczestnikiem tej nagonki. Nie rozumiem jak PiS może nadal mieć poparcie, przecież cały czas pokazuje, że nic i nikt się dla nich nie liczy i w każdej chwili każda grupa zawodowa w Polsce może zostać potraktowana tak samo...To powinno dać do myślenia każdemu, kto posiada chociażby skrawek mózgu.
 26. 6 points
  Zwyczajnie - gdyby część młodzieży nie została dopuszczona do matury cała propaganda rządowa obciążyłaby tym nauczycieli i Broniarza osobiście. Rzucano by w niego i nauczycieli gównem jeszcze bardziej intensywnie, aż w końcu nauczyciele by mieli w naszym podatnym na takie bzdury społeczeństwie status sędziów. Zwyczajnie rozważyli swoje szanse i uznali, że z tej sytuacji nie mają jak wyjść zwycięsko. Teraz już wiedzą na czym stoją z tą władzą, mają swój głos, mają rodziny mogące głosować, mogą PiSowi pokazać że może rząd wygrał bitwę, ale niekoniecznie może wygrać wojnę.
 27. 6 points
  Dzisiejsza akcja z ustawą maturalną pod znakiem zapytania stawia sens istnienia Sejmu, Senatu i urzędu Prezydenta. Po co nam setki ludzi, dziesiątki milionów wydawanych pieniędzy, gdy proces legislacyjny wygląda jak wygląda. Niech będzie tak, że zwycięska partia bierze wszystko i jej kacyk rządzi za pomocą dekretów. Jak widać na przykładzie obecnie rządzących cały ten demokratyczny szafarz z dwuizbowym parlamentem i Prezydentem strażnikiem he he Konstytucji to całkowita bzdura i szkoda pieniędzy i służy tylko za listek figowy Kryształowi z Nowogrodzkiej.
 28. 5 points
 29. 5 points
  Kibice Lecha mają naprawdę nie po kolei pod kopułą, że w świetle ich troglodyckiego zamknięcia zeszłego sezonu przy meczu z Legią jeszcze się burzą, że ktoś ich nie chce przy takim układzie tabeli wpuszczać na ostatnią kolejkę. Brawo dla Gliwic za roztropną decyzję.
 30. 5 points
  Co Ty pierdolisz? Zobacz na Manchester. Jak w City się ogarneli, to Utd byli u szczytu swojej dominacji. Absolutnie NIC nie stoi na przeszkodzie, oprócz własnych słabości i uprzedzeń, żeby były 2 silne kluby w Liverpoolu.
 31. 5 points
  Co ciekawe, w sezonie regularnym (za który dostaje się Supporters' Shield) LA Galaxy ostatni raz faktycznie byli najlepsi w 2011 roku, nie przeszkodziło im to jednak wygrywać MLS Cup (czyli play-offów na wzór NBA) jeszcze w 2012 (8 miejsce w regular season) i w 2014 roku (2 miejsce w regular seasonie). Ale z racji tego, że do Supporters' Shield liczą się tylko wyniki z konferencji - czyli na przykład we wschodniej jedna silna drużyna i osiem ogórkowych, 34 mecze, w zachodniej osiem silnych drużyn i jedna ogórkowa, też 34 mecze, po zakończeniu tabela jest sumowana, zespół z największą ilością punktów zdobywa SS - jedynym prawilnym trofeum jest to za play-offy.
 32. 5 points
  Żadna z hiszpańskich drużyn nie odpadła przez VAR, tylko dlatego, że były chujowe xD
 33. 5 points
  NAJLEPSZE PÓŁFINAŁY EVER
 34. 5 points
  Jedyne co mogą zrobić to opcja nr 4 czyli podpalić go i starać się o odszkodowanie.
 35. 5 points
  Doppelpack Divocka Origiego. Hahahaha. Skazuję tę katalońską bandę chuja na wieczną infamię za numer, który dziś odjebali. NIech robią secesję i wykurwiają ze światowego futbolu. Won. Królewska dynastia z Madrytu nigdy tak nie zawiodła.
 36. 5 points
  Z drugiej strony ten zespół ze słabej ligi wyeliminował zwycięzcę poprzednich trzech edycji i Juventus z CR.
 37. 5 points
  Jak anonimowy sędzia potwierdza Twoją teze (bo lol sędzia okręgówki, który robi karierę na twitterze jest dla Ciebie wykładnią) to zajebiście i kochasz? Ale jak anonimowy bez nazwiska możliwe, że znany nie mniej od Rogowskiego to już nie? Ja już pisałem w temacie livescore, że sędzia podjął decyzje zgodną z przepisami. No cóż przepisy przepisami, ale nie powiesz mi, że dotykając tej piłki nawet NIECHCĄCY nie pozbawił Lechii bramki? Odniósł z tego korzyść? Gdyby nie ta ręka to Sobiech miałby szanse na dobitkę, może wpadłaby sama jakimś cudem. Niech chociaż kurwa będą konsekwentni, bo jak zawodnik z Cracovi się przewracał i dostał w rękę i Legia zdobyła bramkę po karnym po właśnie tym wolnym, to było zajebiście i wszystko ok..... Zminusuj tak jak lubisz
 38. 5 points
  #49 / Kwiecień 2022 Kwiecień rozpoczęliśmy od porażki z Interem (0:3), więc nasza fantastyczna passa dwóch spotkań bez porażki poszła w zapomnienie. No, ale umówmy się: mecze z połową tej ligi mogliśmy z góry założyć jako wtopione, a już na pewno takie, gdzie rywalem była ekipa pokroju Interu Mediolan, obecnego lidera Serie A. Po Interze czekały nas trzy mecze prawdy, wszystkie zresztą u siebie. Podejmowaliśmy kolejno Sassuolo (20.), Udinese (16.) i Torino (6.). Od początku roku, jak tylko spojrzałem w terminarz, to oceniałem, że to będą kluczowe mecze dla naszych losów w Serie A. Co mogę powiedzieć, działo się! Strzelanie z Sassuolo rozpoczął Michal Majoros, który pięknym uderzeniem z dystansu dał nam prowadzenie w tym arcyważnym spotkaniu. Goście co i rusz próbowali nam się odgryzać, ale - szok i niedowierzanie - nasza obrona spisywała się doskonale. Gdy w drugiej połowie na 2:0 strzelał Kishna po absolutnie fantastycznym, nieprawdopodobnym przerzucie Rossiego na 60 metrów, to słychać było chyba w całym mieście, jak duży kamień spadł mi z serca. Pomimo braku Etienna zagraliśmy bardzo solidnie w obronie, pozwalając gościom na oddanie ledwie 2 celnych strzałów. Doskonałe zawody zagrał Matteo Viviani. Nareszcie! Nie minął nawet tydzień, a już mieliśmy szansę na wydrapanie się ze strefy spadkowej kosztem Udinese. Na trybunach 13 raz w tym sezonie komplet kibiców (na 16 rozegranych spotkań). Naprawdę, o ile ja i piłkarze zawodziliśmy przez cały sezon, tak kibice spisali się na medal. I to właśnie im dedykowałem wygraną na pomeczowej konferencji prasowej. Wspaniale spisujący się Kishna (3 gol w 3 kolejnym meczu!), znowu bramka Rossiego… No naprawdę, nagle wszystko to, co nie wychodziło nam przez cały sezon, teraz zaczęło przychodzić z ogromną łatwością. Mecz z Torino? 4 słowa. Paghera, Kishna, Majoros, Rossi. CZTERY DO ZERA! Na spotkanie z Lazio postanowiłem oddelegować nieco rezerwowy skład, bowiem po piłkarzach pierwszej jedenastki czuć już było zmęczenie. O dziwo nie wpłynęło to jednak jakoś negatywnie na poziom naszej gry, wręcz przeciwnie. Każdy z chłopaków postanowił dać z siebie wszystko - Adie Ferguson zdobył bramkę pierwszy raz od 14 spotkań, obronę trzymał w ryzach młodziutki Ferreira... Majoros, który jako jeden z niewielu grał w tym meczu z pierwszego składu, swoją zwyżkującą formę podstemplował dwiema asystami. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, lecz w 92. minucie spotkania arbiter odgwizdał wątpliwy rzut karny dla gospodarzy, przez co straciliśmy 2 punkty. Szkoda, wielka, wielka szkoda. Nie zmienia to jednak wszystko faktu, że w ciągu jednego miesiąca uzbieraliśmy 1/3 naszego obecnego dorobku ligowego. Kwiecień kozak! Tabela już taka jakby milsza dla oka...:
 39. 5 points
 40. 5 points
  zarąbistość odcinka dla mnie tworzą na przykład: A sentymentalny oczywiście że jestem. Jestem historykiem
 41. 5 points
  Dzien dobry panie Mourinho, wie pan co, glupia sprawa...
 42. 4 points
  Paris FC rozpoczyna baraże o awans do Ligue 1, gdyby im się udało awansować doszłoby do pierwszych derbów Paryża bodaj od sezonu 78/79 A nie, zapomniałem o Racing Paris, oni grali w Ligue 1 jeszcze w 1990
 43. 4 points
  Jestem po dwóch odcinkach Czarnobyla - ależ to jest dobre. Bałem się, że będzie zbyt hollywoodzkie, ale wydaje mi się, że jest bardzo dobrze odwzorowane, tak sobie właśnie wyobrażałem to co tam się działo. Świetnie pokazane gierki polityczne, a także czynnik ludzki przy różnych decyzjach. Ten serial to powinna być pozycja obowiązkowa dla wszystkich. Dodatkowo jestem w połowie 1983 i jestem zawiedziony. Pamiętam, że zbierał on świetne recenzje nawet poza granicami Polski, a wydaje mi się kompletnie przekombinowany, a aktorstwo mocno średnie. Cisnę do końca, ale na drugi sezon nie będę czekał.
 44. 4 points
  #65 / Luty 2023 W lutym swoją doskonałą formę szlifował Alessandro Rossi, bo w czterech meczach w miesiącu walnął 4 gole. Potwór. Zaczęło się od wspaniałej, doskonałej asysty naszego nowego nabytku, Christiana Tue, do naszej dziewiątki. Duńczyk naprawdę grał tak jak tego od niego oczekiwałem, nie potrzebował kilku miesięcy na wejście w klimat klubu, tylko od razu usadowił się na kierownicy naszego zespołu. Obunożny rozgrywający, ze świetną techniką, bardzo dobrym ostatnim podaniem i dobrym strzałem z dystansu? Dzień dobry Pan Tue! W meczu z Juve prowadziliśmy dwukrotnie, ale jakimś niesamowitym zbiegiem okoliczności nie wywieźliśmy z Turynu 3 punktów. Stara Dama wyrównała wynik meczu z 91. minucie spotkania, a zrobił to nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. 37 latek grał świetny sezon ciągnąc za uszy kolegów z zespołu, a także chroniąc posadę menadżera, Zinedine Zidana. Co ciekawe, był to już nasz 12 mecz z rzędu bez porażki. Ze znienawidzonym przeze mnie Chievo gola strzelić nam musiał Sylwester Igboun, co było już niemal tradycją. Całe szczęście jednak, że Rossi kontynuował swój sezonowy show - po dośrodkowaniu z kornera Antonucciego wpakował piłkę strzałem głową. Na 2:1 gola strzelił Christian Tue po zagraniu od naszego bramkarza, Jakuba Berki. Ostatnia bramka w meczu to gol Antonucciego, który wygryzł ze składu Kishnę. Fajna, naprawdę fajna, taka napędzająca jest ta rywalizacja o miejsce w składzie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami ofensywy. No bo obrona cały czas w zasadzie gra w tym samym ustawieniu. Będąc szczerym… to zaczynam się dziwić, że AR9 nie jest powoływany do Reprezentacji Włoch. W Azzurrich w tej chwili na pozycji numer 9 gra Andrea Belotti (16 goli w 27 występach gra w Realu Madryt), a jego zmiennikiem jest Pietro Pellegri (9 goli w 9 meczach PSG). Trzecim napastnikiem jest Cirro Immobile, no i wcale nie powiedziałbym, że zasługuje na miejsce w Reprezentacji bardziej niż Rossi… (5 goli w 21 występach w Lazio). No i niesamowite, dosłownie wam o tym wspomniałem, a tutaj…: Te głosy o reprezentacji nie zadziałały zbyt pozytywnie na naszego napastnika, bowiem pomimo 6 prób nie był w stanie wstrzelić się w bramkę zespołu Atalanty. Cóż, trudno, takie mecze też się muszą przydarzyć na przestrzeni całego sezonu. Miesiąc luty kończymy na 5. miejscu w tabeli.
 45. 4 points
  @Gacek - oczywiście masz rację. jak zwykle zresztą. Niniejszym kajam się, że nieopatrznie użyłem danych statystycznych zamiast od razu uwierzyć Tobie i Twoim światłym kolegom. W ogóle nasz kraj byłby lepszym miejscem gdyby więcej takich światłych umysłów wskazywało nam, malutkim, co o kim mamy myśleć.
 46. 4 points
  Jak sie ma 12 tys. na auto to sie nie szuka diesel, nie diesel, a moze hybryda, a moze CNG, a moze czerwony i koniecznie z koralikami na fotelach. Szuka sie wg stanu technicznego. I tu lepiej kupic niezmeczona benzyne i zagazowac zamiast bawic sie w regeneracje pompy, CR-a i innych elementow.
 47. 4 points
  Tyle, że jak się całe życie pracowało w kartelu, to z konkurencją nie będą walczyć ceną przecież, ale starymi metodami. Parę farmaceutycznych szyszek nagle zginie i się skończy konkurowanie
 48. 4 points
 49. 4 points
  Mam wrażenie, że Feanor i kuab podchodzą od sprawy z zupełnie innych stron, co powiększa nieporozumienie, choć przez parszywy sposób wyrażania się kuaba słabo to widać. Feanor to strona "podażowa", która wie, jak wiele szkoła może dać oraz jak wiele nauczyciele chcą dać. Wielu nauczycieli (większość, którą znam) zostało nimi, dlatego, że chcą i potrafią dać dzieciom nie tylko wiedzę, ale i wychowanie. Kontrargumentem są ludzie, ktorzy zostali nimi z przypadku, albo stracili motywację. kuab pisze o stronie "popytowej", która posyła dzieci do szkół. Znowu, są tacy, którzy chcą by dzieci nauczyły się czegoś, ale mnóstwo rodziców tego nie poważa (na ch.. mi biologia czy geografia, czy jakaś tam gramatyka) - dlatego chcą, żeby dzieci były w dzień zajęte i nie przynosiły problemów. Kontrargumentem z teoretycznego punktu widzenia społeczeństwa jest to, że społeczeństwa wykształcone funkcjonują jednak lepiej jako całość.
 50. 4 points
  Kilka lat temu właśnie ze względu na alergię kupiłem sobie ten model: https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/webber-ap9504b.bhtml Jako alergik bardzo sobie go chwalę, w trudniejsze dni jestem w stanie siedzieć przy otwartym balkonie z oczyszczaczem między mną a zewnętrzem - bez urządzenia nie było to możliwe.
×
×
 • Create New...