Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/29/19 in all areas

 1. 9 points
  Gdyby ktoś nie siedział w wolnościowych internetach, to krótki opis tego, co się zdarzyło i doprowadziło do wyboru Bosaka na kandydata Konfederacji. W Konfederacji odbywały się prawybory w amerykańskim stylu, z elektorami, itd. Artur Dziambor, człowiek wyważony, nie mówiący o żydowskich spiskach, umiarkowany konserwatysta i radykalny wolnorynkowiec zmiażdżył Korwina i jego przydupasa - Berkowicza w okręgach. Zgodnie z założeniami, przed finałową potyczką z kandydatem narodowców, najsilniejszy kandydat Partii Tysiąca Nazw miał zostać poparty przez resztę (czyli: Korwin, Berkowicz, Wilk, Skutecki mieli przekazać głosy swoich elektorów Dziamborowi). Tak się jednak nie stało, gdyż JKM od początku ustawił to pod siebie - ale przegrał. Przegrał we własnym środowisku. W związku z tym mechanizm zaprojektowany tak, aby JKM mógł po raz kolejny kandydować sprawił, że Korwin nie tylko utraciłby możliwość kandydowania, ale do tego jeszcze nawet pozycję lidera we własnej partii. W związku z tym Korwin, a za nim jego paź Berkowicz, przekazali swoje głosy... nie Dziamborowi, a Grzegorzowi Braunowi, cynicznie ogrywając kolegę z partii, który miał najlepszy wynik. W wyniku tego, Dziambor nie pozostał im dłużny i na cios musiał odpowiedzieć ciosem. Gdyby poparł Brauna, de facto uznałby swoją służalczość wobec JKMa mimo posiadania większego poparcia. Musiał przekazać głosy Bosakowi. W tej sytuacji kandydatem konfederacji został Krzysztof Bosak, a Dziambor skończył z nożem w plecach. Oczywiście środowisko wokół krula i Berkowicza to Dziambora oskarża o zdradę. Po raz kolejny rzeczywistość pokazała, że Korwin to największy szkodnik środowiska wolnościowego w Polsce. Tak się rozkładały głosy. Jak widać, Dziambor wygrał w starciu z Berkowiczem i miał otrzymać głosy reszty z Wolności. Otrzymał je jednak Braun:
 2. 8 points
  @Gacek MT chciałby wyraźnie zaznaczyć, że erystyczne chwyty przez Ciebie stosowane przekraczają granicę jego tolerancji. Dotyczy to ostatnich wpisów powiązanych z sytuacją w AC Milan jak i wielu innych, wcześniejszych przypadków. Dotyczy to wpisów, w których jawnie lub niemal jawnie obrażasz swoich dyskutantów. Mechanizm formalnych warnów i banów od lat już używany jest przez nas wyłącznie do walki z botami, zrozum więc, że rozważanie użycia go teraz w Twoim przypadku oznacza, iż zbyt często przekraczasz pewne granice. Zamiast warnowego plusowania chcemy zaapelować o to, byś zrewidował swoją retorykę. Jeśli tego nie zrobisz, będziemy musieli poszukać naszej walizki z kodami.
 3. 8 points
  Polemizowałbym z tym że Wolves to słabsza drużyna od Milanu.
 4. 7 points
  Skoro już taki temat powstał, to chciałbym potwierdzić datę XX Zlotu CMF. Zgodnie z tradycją zlot CMF odbywa się w ostatni weekend lipca. W tym roku więc wypada data 23-26 lipca. Proponuję tak planować wakacje, żeby uwzględnić tę datę w swoich kalendarzach
 5. 7 points
  ten tweet naszego czlowieka byl przed chwila w C+S
 6. 6 points
  Co powiedział dziś Sąd Najwyższy - zrozumiałym językiem: 1. Sędziowie powołani przez neoKRS nie są sędziami. 2. Wyroki wydane w sprawach cywilnych i karnych przez tych sędziów są ważne. Wyroki wydane w przyszłości w sprawach karnych trwających dziś - będą ważne. Cywilne zaczynamy od nowa. 3. Przyszłe postępowania prowadzone z udziałem tych sędziów lub przyszłe wyroki wydane przez tych sędziów w postępowaniach, które dziś nie trwały - będą obarczone bardzo poważną wadą: w kpk bezwzględną przyczyną odwoławczą (skutkującą umorzeniem postępowania), w kpc skutkujące nieważnością postępowania. 4. Wszystkie orzeczenia wydawane przed Izbą Dyscyplinarną SN są nieistniejące. Tej izby nie ma, ale o tym już było wiadomo po wyroku TSUE. Brawo dla SN. Ja bym postąpił odrobinę inaczej - dla mnie wszystkie orzeczenia wydane przez tych "sędziów", jak również wszystkie postępowania, w których uczestniczyli, są obarczone wadą. Rozumiem jednak, że odpowiedzialność za państwo wymaga takiego kompromisu, bo to nie ci sędziowie by cierpieli, lecz bogu ducha winni obywatele. Być może zatem to stanowisko SN jest mądrzejsze.
 7. 6 points
  PODSUMOWANIE GW20 W LIDZE FORUM CM Witam wszystkich zgromadzonych! Gameweek 20 zaczął się katastrofalnie, ale kiedy już wydawało się, że wykończy nas wszystkich rotacja z odsieczą przybyli zawodnicy Liverpoolu (i VAR) oraz Manchesteru City, którzy rzutem na taśmę uratowali cierpiących katuszę wirtualnych menedżerów. Ogółem średnia punktowa 54 to powyżej normy, ale najlepszy wynik to zaledwie 108 punktów - do tej pory niższy rezultat pojawił się zaledwie 5 razy. W naszej lidze po raz drugi z rzędu najlepiej zapunktował użytkownik enigma, czyli Sid Grani zdobywając 87 punktów, ale rywalizacja tym razem stała na wyrównanym poziomie - dość powiedzieć, że miejsca 1-8 pozostały bez zmian. Lekkie przetasowania miały miejsce w dole tabeli gdzie różnice punktowe są najmniejsze. Największy awans zanotował @Kaczy, który skoczył o 3 miejsca, a np. @Vami pomimo 70 punktów na koncie, nie ruszył się ani trochę. PUNKTACJA GW20 1. Sid Grani - 87 2. @lad - 80 (ależ trafiłem z tym free hitem) 3. @Kaczy - 74 4. @Seju - 73 5. @wojt3k - 72 6. @Vami - 70 (szkoda tego Auby, ale chyba byś go i tak tu nie zmieścił) 7. @trojkatny - 66 (uuu, Abrahama na ławce) 8. @Hidalgoo - 65 (65 punktów w 10, nieźle ) 9. Łukasz Fogel - 63 10. @Kamtek - 63 (ależ odżył!) 11. @Marvin - 61 12. @jmk - 60 (KDB zamiast B. Silvy na wicekapitanie i byłoby pięknie) 13. @Iwabik - 60 14. @Hajd - 59 (też tylko 10 piłkarzy brało udział) 15. @Dudek - 59 16. @BartuS - 58 (dumny posiadacz Auriera ) 17. @Reaper - 57 (jak na 9 na boisku to wynik przyzwoity!) 18. @beeres - 54 (#TeamAurier) 19. @Brudinho - 54 (lekki powrót do żywych) 20. Paweł Rymarz - 53 21. @Pulek - 52 (tak jak Reaper, 9 piłkarzy w składzie) 22. @Jahu - 49 23. @stefan_jaracz - 46 (7 zawodników :D) 24. @szramek - 44 25. @Misiek - 42 (niby wszyscy zagrali, ale wynik marny) I jeszcze na koniec taka ciekawostka: NAJLEPSZYM MENEDŻEREM GRUDNIA ZOSTAŁ UŻ. @wojt3k!
 8. 5 points
  Jest, ale tu akurat posądzam o fuckup któregoś z jego asystentów, a nie jego samego
 9. 5 points
  PODSUMOWANIE GW 22 W LIDZE FORUM CM Średnio 57 punktów i 139 jako najwyższy wynik to jedne z najwyższych punktacji w tym sezonie FPL. Najbardziej skorzystali wierni fani rotacji Guardioli i Manchesteru City, a więc ci których akurat w naszej lidze raczej brakuje. Zupełnie niespodziewanie kapitalny wynik wykręcił @Jahu, którego Azpilicueta na kapitanie zanotował 24 punkty Znakomicie wypadł też @Pulek, któremu Mahrez odpłacił się za zaufanie. Kotem kolejki został jednak IMO @Dudek o którego przygodach w tym GW pisał już @Hajd. Niestety mam bardzo dużo pracy i nie znajdę czasu na dłuższe podsumowanie tym razem, a nie chcę tego odkładać na kolejny dzień. Następnym razem się poprawię! PS 3 drużyny z takim samym wynikiem - chyba nie było takiej sytuacji jeszcze. Punktacja GW 22 1. @Jahu 92 2. @Pulek 81 3. @Dudek 77 4. @Iwabik 70 5. @jmk 69 6. Sid Grani 67 7. @wojt3k 65 8. @Kaczy 65 9. @Kamtek 65 10. @Misiek 61 11. @Brudinho 61 12. @trojkatny 60 13. @Hajd 58 14. @Vami 58 15. @Reaper 57 16. @lad 55 17. Łukasz Fogel 54 18. @szramek 54 19. @Hidalgoo 54 20. @BartuS 50 21. @Seju 49 22. @stefan_jaracz 48 23. @beeres 46 24. @Marvin 45 25. Paweł Rymarz 43 Przygoda w pucharze dobiegła dla mnie końca niestety
 10. 5 points
  Co do problemu, to ja polecam postawienie stelazy i wepchniecie do nich 10cm welny mineralnej. Zrobilem wizualizacje twojego gabinetu: Tam sobie przenosisz konsole i mozesz grac w komputer cala noc. Jezu, dopiero przeczytalem, ze zona spi na gorze, a ty grasz na dole. No wiec zamiast tego biurka trzeba postawic lozko.
 11. 5 points
  Widzę, że wrócił Gackowy poziom dyskusji
 12. 5 points
  Wyjazd do Berlina na mecz - 26.10.2019
 13. 5 points
  PODSUMOWANIE GW 21 W LIDZE FORUM CM W końcu można nieco odetchnąć po świąteczno-noworocznym sprincie i w spokoju przeanalizować swoje składy, użyć WC (Wild Carda, nie chodzi mi o toaletę hehe), zaplanować kolejne transfery, albo po prostu zostawić swoją drużynę w spokoju. Spokój dotyczy jedynie wirtualnych menadżerów, bo zawodnicy już dziś rozgrywają 3 rundę Pucharu Anglii więc polecam zacząć przyglądać się tym rozgrywkom bliżej niż do tej pory. Ogółem była to dość przeciętna kolejka. Średnia punktów 48 i najwyższy wynik 112 nie są rezultatami rzucającymi na kolana, ani powodującymi jakieś większe zaskoczenie. Ot, gameweek jak gameweek. Ciekawa sytuacja miała za to miejsce w naszej lidze - najwyższą ilość punktów (73) zdobyła ostatnia drużyna w tabeli, prowadzona przez @stefan_jaracz. Bardzo dobrze punktowali też @Misiek i @Jahu zajmujący odpowiednio pozycje 18 i 23. Rozczarowała na pewno czołówka, bo z pierwszej piątki tylko ja uzbierałem 6 z przodu. Pozwoliło mi się to zbliżyć na 9 punktów do @beeresa. Najciekawiej jest chyba na miejscach 4-9 ( @BartuS utknął na pozycji nr 10) gdzie różnice punktowe są niewielkie i najczęściej dochodzi do przetasowań na pozycjach. Z tych zawodników najlepiej poradził sobie w tym tygodniu tajemniczy Łukasz Fogel, a najgorzej punktował @jmk. PUNKTACJA GW 21 1. @stefan_jaracz 73 2. Łukasz Fogel 69 (Azpilicueta, czyli najmniej oczywisty wybór, zrobił robotę) 3. @Misiek 69 (ajj, ten Douglas Luiz z 7 pkt na ławce. Czas na sprzedaż Kane'a) 4. @Jahu 69 5. @Kaczy 68 6. @Iwabik 66 (bench boost trochę pomógł, bo wszedł Evans z 6 pkt) 7. @szramek 65 8. @Vami 64 (szkoda tego Bednarka z 5 pkt na ławce, ale drugi raz z rzędu wynik fajny) 9. @lad 60 (totalnie zjebałem z transferem Grealish -> Alli) 10. @Hajd 58 11. @Seju 57 (wjechał WC, ale niestety szału z punktami nie było. Cantwell na ławce z 10 pkt, ból potworny) 12. @Brudinho 57 (Wesley i McGinn rozjebani, czas na transfery) 13. @Marvin 55 (uła, Grealish na ławce) 14. @trojkatny 52 15. @Dudek 49 16. @BartuS 48 (Cantwell z dychą na ławie...) 17. @wojt3k 47 18. @Hidalgoo 43 19. Paweł Rymarz 43 20. @beeres 42 (największe rozczarowanie kolejki ) 21. Sid Grani 41 22. @Kamtek 39 (za dużą wiarę w Man United tu wyczuwam) 23. @Reaper 36 (podwójna obrona Sheffield United z Liverpoolem na Anfield to nie był najlepszy pomysł) 24. @jmk 35 (kapitan i wicekapitan na ławce ) 25. @Pulek 33 (tak jak u Reapera)
 14. 5 points
  Obejrzałem wczoraj Dwóch papieży i o raju, jaki to jest popis aktorski Hopkins gra fenomenalnie, jakby przez ostatni rok nie robił nic, tylko oglądał filmy z Benedyktem XVI, a potem postanowił nim zostać. Jonhatan Pryce aż tak wizualnie nie jest podobny do Franciszka, ale bardzo łatwo w nim odnaleźć dobrotliwość emanującą z twarzy obecnego papieża. Mimo, że dobre 3/4 filmu to są rozmowy między oboma panami, to ich starcie teologiczne i przekonywanie do swoich racji jest fascynujące, nawet dla osoby, której bardzo nie po drodze z KRK. Dla kogoś, kto "siedzi" w temacie, może to być totalny kosmos i uczta Najsłabszym fragmentem filmu są moim zdaniem retrospekcje, szczególnie, gdy Franciszek (jeszcze jako kardynał Bergoglio) opowiada o swojej przeszłości i tego jak zawiódł w czasach junty wojskowej w Argentynie. Tam chyba największym minusem jest aktor odgrywający młodego Bergoglio, taki jakiś drewniany - ale może moja ocena bierze się stąd, że przez większość czasu na ekranie bryluje genialny Hopkins, któremu nikt nie może dorównać. Polecam film, bardzo ciekawe spojrzenie na obecny KRK i na dwie arcyciekawe postaci, jakimi są obaj papieże, ten urzędujący i ten na emeryturze.
 15. 5 points
  Sezon 2019 w podsumowaniu: Największa zdobycz drużynowa: Amateurs 141 (@ Inquisitors, week 8.) Najmniejsza zdobycz drużynowa: Wolf Pack 45 (@ Harvesters, week 12) Najwięcej punktów w jednym meczu: Harvesters @ Amateurs 118-119 [237] (Round 2) Najmniej punktów w jednym meczu: Old Goats @ Gnagare 55,5-52,5 [108] (week 7) Najwyższa wygrana: Amateurs @ Inquisitors 141-83 [58] (week 8.) Indywidualne zdobycze punktowe za cały sezon: QB - Lamar JACKSON 400,5 (26,7) - Amateurs WR - Michael THOMAS 216 (14,4) - Capybaras RB - Christian McCAFFREY 325,5 (21,7) - Rednecks TE - Travis KELCE 148,5 (9,9) - Rednecks DB - T.J. WATT 113 (7,5) - Amateurs/Gnagare K - Harrison BUTKER 154 (10,3) - Titans Pojedyncze najlepsze zdobycze: QB - Aaron RODGERS 43, Wolf Pack (@ Titans, week 7) RB - Aaron JONES 41, Amateurs (vs Harvesters, week 5) RB - Christian McCAFFREY 41, Rednecks (@ Old Goats, week 5) WR - Mike EVANS 37, Republicans (vs Amateurs, week 3)* TE - Darren WALLER 24, Amateurs (vs Capybaras, week 7) DB - Darius LEONARD 21,5, Inquisitors (vs Old Goats, Round 1)** K - Younghoe KOO 22, Old Goats (@ Inquisitors, Round 1)*** * - więcej miał Will Fuller V, 39, week 5, Old Goats (vs Rednecks), na ławce ** - więcej miał Jamal Adams, 25,5, week 10, Old Goats (vs Republicans), na ławce *** - więcej miał Jason Sanders, 23, Round 1, free agent
 16. 5 points
  Wolves siódme miejsce za Liverpoolem, Leicester, City, Chelsea, Man Utd i Tottenham. Milan jedenasty m.in. za Cagliari, Parmą, Bologną czy Torino.
 17. 4 points
  ...and... We fuck Celtic all the time, And Rangers too... We are Dumfries Boys! We know our manners and how to spend our tanners, We are respected wherever we may go, So, We may travel by the railway lines, Doors and windows open wide, Open wide, Here the men and women shout, See the Dumfries boys about, We are the Dumfries boys, Dumfries (clap clap clap).. Football Manager 2020, Chapter One Queen Of The South Landbrokes Championship Zasady: własna wersja HC: - staram się grać jak najbardziej realistycznie, - sztab szkoleniowy zatrudniam "z ogłoszenia", - transfery tylko od scoutów, zaobserwowanych na 100%* - ale są wyjątki: scouci zajmują się całym światem (pewnie brytyjskim;)), ale ja mogę sam zlecać im do scoutingu zawodników z Polski, - jebiemy Celtic przez całą karierę, pamiętamy oszustwa w jednym z poprzednich FM-ów [*], - dopuszczalne jest danie do przescoutowania zawodników, którzy pojawiają się skrzynce odbiorczej, - zajmuję się praktycznie wszystkim, co jest do roboty - trening, taktyka, kontrakty, transfery - poza konferencjami prasowymi, Cele: - wygrać mecz z Celtikiem - mistrzostwo Szkocji - wygrana LM Mój profil: Początki... “Let’s get our Scottish football coverage right, just this once.” -
 18. 4 points
 19. 4 points
  Faul taktyczny to pociągnięcie za koszulkę, przerwanie akcji w normalny sposób a nie kurwa wślizg od tyłu w achillesy, który w każdym miejscu boiska zakończyłby się czerwoną kartką. Ja rozumiem zamysł, to normalne i pewnie 90% zawodników w takiej sytuacji by faulowało, chodzi mi raczej o sposób, bo ten był zbójnicki.
 20. 4 points
  Co tu się...CBA szuka na twitterze osób, "które dały się uwikłać w korupcyjny proceder" w szpitalu, którym pracuje marszałek Grodzki. Jednocześnie prokuratorzy zażądali od szpitala wydania dokumentacji medycznej od 1992 roku o_O Tak ich boli ten Senat, że nawet nie próbują udawać, nawet nie zakładają rękawiczek, tylko na rympał, na chama. Widać też jak bardzo wiarygodni są "świadkowie", do których rzekomo dotarła TVPis. A jak już jesteśmy przy tej ostatniej, to jej szczeciński oddział wraz z tamtejszym oddziałem radia i IPN rozpoczął nagonkę na 90-letniego byłego pacjenta Grodzkiego, który poinformował, że ktoś chciał mu zapłacić za oskarżenie Marszałka Senatu.
 21. 4 points
  Jak co roku mnie zastanawia po co ktoś nominuje to co zostało już nominowane. To jakaś potrzeba atencji?
 22. 4 points
  Zapoznajmy się więc z Yangcong Linfu. To 32 letni mężczyzna, wyszkolony na szarą eminencję. Niezła dyplomacja (12), umiejętności wojskowe (13), zarządzanie (12), uczenie się (12). Odstaje u niego tylko zdolność do knucia intryg (7). Zwłaszcza zamiłowanie do nauki to dziedzictwo po jego ojcu, który wprowadził go do Hermeneutów, gdzie zdążył już nawet awansować na drugą rangę. Jiedushi Jiuquan był mężczyzną przebiegłym, ale i okrutnym. Do tego dumny ponad miarę i równie tchórzliwy. W zachowaniu mu głowy pomagał utemperowany charakter i ogólne spełnienie. Tworzył dobrą parę z Furen, rok starszą małżonką. Dobrotliwą, nieśmiałą i... obłożnie chorą kobietą. Tron przejął mając dwójkę dzieci. Yuanhong, to 13 letni chłopak, już teraz poprawnie wyszkolony na zarządcę. Przejawia jednak zazdrość, pewnie spowodowaną tym, że jest trochę opóźniony. Niecały rok przed przejęciem tronu Linfu doczekał się też córki. Xiuying to chorobliwe dziecko ze zdeformowaną stopą. Jiedushi Linfu nie zamierzał się obijać. Od razu wprowadził prawo wyższych podatków dla mieszczańskich wasali, naturalnie kosztem wojsk, które mieli mu udostępniać. Postanowił też wybrać ścieżkę Taoizmu, która miała pomóc w dalszym rozwoju państwa: 3 dni zabrakło do dokładnej rocznicy przejęcia władzy przez Linfu, gdy urodził mu się drugi syn - Renshi. To też pierwsze dziecko z konkubiną i zapewniające względny spokój co do dziedziczenia tronu. Mija kolejny rok i Yuanhong kończy swoją edukację. Okazuje się jednak gorszym uczniem, niż pierwotnie się zdawało. Póki jednak Renshi nie podrośnie trudno powiedzieć, czy warto liczyć na jakiś nieszczęśliwy wypadek. Najgorsze, że już trzeci rok w kraju szalała plaga. Camp fever i Great pox zbierały znaczące żniwa. Ledwie dwie prowincje - Jiuquan i Dunhuang posiadały szpitale, które nie były też nawet za bardzo rozwinięte. Wielu sugerowało Linfu, że większe oddanie religii pozwoliłoby przekonać bogów, czy kogo tam na górze można przekonać, aby plagi odeszły. Ten jednak uznał, że to kocopoły i odmawiał poświęcenia się religii. Te wieści doszły do chłopstwa, które w końcu nie wytrzymało: Rebelia w samej stolicy nie była na rękę władcy, ale plaga sprawiała, że każdego dnia wojska buntowników traciły siły. Do tego szybkie zebranie wojsk sprawiło, że w 82 dni bunt został stłumiony, ledwie jedną bitwą: Linfu wysłał też komunikat światu. Przywódca buntu nie został zabity, a jedynie potwornie okaleczony na torturach. W efekcie przywódca zyskał przydomek. W kronikach miał się zapisać jako Jiedushi Yangcong Linfu 'Zły' z Jiuquan. Choroby po ponad 3 latach walki wykańczają Shengtang, co pozwala władcy znaleźć znacznie bardziej wartościową małżonkę: Ma ona słabe roszczenia do Turtam, ale Linfu nie liczył, że z nich kiedykolwiek skorzysta. W spokoju minęło 5 lat. Rok 905 to odejście obu plag. W tym czasie Jiuquan spokojnie odbudowało się gospodarczo, Linfu awansował na kolejną rangę u Hermeneutów i doczekał się trzeciego syna - Fuyuana. Na południu zaś znacząco rozwinął się dość spory sąsiad. Wszystko jednak realizował zgodnie z polityką jaką zasiał mu w umyśle ojciec. Rozwijanie się wzdłuż jedwabnego szlaku. W końcu 21.12.909 roku Jiuquan wypowiada wojnę Kroran. To już trzecia wojna z tym krajem, ale pierwsza dla Linfu. W przeciwieństwie do ojca nie stanął on nawet na czele swoich wojsk. Walka okazała się banalna, gdyż równolegle wojnę rywalom Jiuquan wypowiada Hvamna. Rozdarty przez łącznie trzy wojny (trzecia to walka o północne granice z Khanatem) Kroran został łatwo rozgromiony. Wojna zakończyła się 28.05.911 roku. I mimo, że Linfu nie brał osobiście udziału w ataku na sąsiada, nie próżnował on w sypialni. Rodzi mu się czwarty syn - Shizhi... i wiadomo już, że będzie imbecylem. A nowy rok 912 Jiuquan wita zmianą dwóch praw. Pierwsze, mniej ważne to kolejne zwiększenie centralizacji władzy (high). A to ważniejsze to zmiana dziedziczenia. Agnatic-cognatic primogeniture. Ewentualny brak synów w przyszłości nie będzie więc problemem dla kraju!
 23. 4 points
  @me_who forumowa osobowość ostatnich dwóch dekad (tak wiem, dekada się skończy dopiero na koniec 2020)
 24. 4 points
  Fajny ten Valverde....taki wypierdalaj
 25. 4 points
  Wiedźmin: 6,5/10 Trochę rozczarowania, trochę nadziei. Z uwag ogólnych: widać ograniczenia budżetowe, to już Robin Hood z ejtisów wykreował bardziej przekonujący świat. Trochę szkoda, że poza piosnką Jaskra serial nie wykreował żadnego chwytliwego motywu muzycznego. Z drugiej strony: Cavill rósł mi przez cały serial, Ciri jest obiecująca, dobrze się to generalnie oglądało.
 26. 3 points
  Mialem linkowac ten artykul "Zarazalnosc" wirusow mierzy sie za pomoca tzw. basic reproduction number (r0) - to srednia teoretyczna liczba nowych zarazen choroba przez jednego chorego w populacji, ktora jest podatna na chorobe. R0 dla nowego wirusa wstepnie szacuje sie na 1.4-2.5 (https://www.who.int/news-room/detail/23-01-2020-statement-on-the-meeting-of-the-international-health-regulations-(2005)-emergency-committee-regarding-the-outbreak-of-novel-coronavirus-(2019-ncov)) , podczas gdy dla Odry R0 to 12-18, SARS to 2-5, a dla szczepu pandemicznego grypy w 1918 bylo to 2-3. (https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_reproduction_number) Jesli r0 jest wieksze niz 1, nowi ludzie beda zarazani - jesli nie - infekcja zaniknie. Z SARS Azjaci sobie poradzili mimo wiekszego r0, jak rowniez pomimo ukrywania informacji przez Chinczykow na poczatku epidemii - tu, jak tez juz pisalem, dzialaja szybko, stanowczo, i zostali pochwaleni przez WHO za dobra komunikacje z miedzynarodowa opinia publiczna. Kluczowa jest tu kwestia podatnosci na chorobe - najbardziej narazonymi grupami sa dzieci, starsi i ludzie z oslabiona odpornoscia, tak jak jmk. Oczywiscie wiec Reaper ma racje z tym, ze epidemia bedzie najgorsza w Chinach, bo sluzba zdrowia jest tam raczej na niskim poziomie i ma nieduza dostepnosc, poza tym w Chinach jest przeciez popularna ta ich tradycyjna medyczna pseudonauka. Kolejna mutacja, ktora bedzie grozna jak w 1918 moze pojawic sie co roku Dzieki nowym technologiom (produkcja szczepien na grype uzywajac kultury komorkowej, zamiast kurzych jajek, co jest standardowa metoda) bedziemy w stanie duzo szybciej stworzyc szczepienie na pandemiczny szczep grypy, to zupelnie inna sytuacja niz w 1918. Wirus grypy jest o tyle paskudnym przypadkiem, ze mutuje duzo szybciej i skuteczniej od innych wirusow, dlatego szczepienia trzeba zmieniac co sezon, zeby byly skuteczne przeciwko nowym szczepom. Poniewaz trzeba zdazyc z produkcja, transportem, testami jakosci/bezpieczenstwa nowych szczepionek w bardzo krotkim czasie, WHO probuje przewidziec co roku szczepy grypy na pol roku do przodu, ktore beda z najwiekszym prawdopodobienstwem wystepowac, na tej podstawie robi sie szczepienia. Poniewaz jednak wybiera sie tylko 3 najczestsze szczepy (zeby dodac wiecej po prostu trudno by zdazyc), szczepienie przeciwko grypie moze nie byc w 100% skuteczne. Oczywiscie nie mylmy tutaj grypy z przeziebieniem - majac grype ladujesz w szpitalu. Koronavirus nie ma wlasciwosci i zmiennosci wirusa grypy, wiec nie bylbym takim pesymista. Zapewne zastanawiacie sie, co mozecie zrobic zeby sie uchronic przez koronavirusem - sposoby dzialania sa dokladnie takie same, jak w przypadku innych chorob zakaznych: dbajcie o higiene, myjcie rece, nie kaszlcie/kichajcie ludziom w twarz, nie chodzcie chorzy do pracy; w Azji popularne jest tez noszenie masek, kiedy sie wychodzi i jest sie chorym.
 27. 3 points
  No cóż. Przynajmniej Valverde wypierdolił
 28. 3 points
  Spokojnie z tym Haalandem, bo skończy jak Piątek i będzie wam głupio.
 29. 3 points
  >podaj mi argument na twoją tezę >podaje argument >ten się nie liczy Ajer, może czas się pogodzić, że Ole nie jest najlepszym trenerem dla United i nie do końca sobie z tym radzi...
 30. 3 points
  Oczywiście, że zarezerwowane
 31. 3 points
  Jak sobie przypomnę tych wszystkich mancunianów śmiejących się z pieniędzy za van Dijka i później łykających transfer Maguirea (nie tu, na FB), to mnie teraz pusty śmiech ogarnia. Przecież Maguire jest dwie klasy gorszy, o ile jeszcze nie niżej. Przynajmniej w tym meczu. (nie oglądam zbyt często ManU, nie wiem czy dziś to wypadek przy pracy).
 32. 3 points
  Psy 3 Bardzo nostalgiczny powrót do kultowych dwóch części (no druga jest jakby mniej kultowa ale mimo wszystko niezła). Starzy bohaterowie; Franc i Nowy wracają i nieźle dają sobie radę. Pasikowski świetnie cytuje samego siebie (np. w scenie z Jakubikiem na początku filmu, czy z szczekającym pod siatką pieskiem). W tle pojawiający się często motyw "Kołysanki" Michała Lorenca. To wszystko sprawia, że osoby które po kilka razy oglądały poprzednie części (jak ja) są usatysfakcjonowani poruszeniem tej nostalgicznej struny. I tym bardziej szkoda, że Linda i Pazura wracają do tak kiepsko napisanej historii. Nie ma tutaj napięcia, nawet porządnego śledztwa. Wątki, które wydawały się ciekawe zostały zupełnie zmarginalizowane a te główne są pełne dziur logicznych i średnio emocjonujące. I dość absurdalnie wygląda scena, na którą poszła zapewne największa część budżetu. Jako fan, szczególnie pierwszych Psów bawiłem się nie najgorzej ale trochę żal, że po tylu latach dostaliśmy słabą historię.
 33. 3 points
 34. 3 points
  no to chyba sie zesralo, bo tam juz 28 minuta, a Cutrone nadal tylko z jednym golem
 35. 3 points
  No, zakłamujesz teraz obraz, jak TVPiS. Pogadamy za 1200 minut ile to Curtone nakurwi brameczek Historia pełna jest pięknych katastrof
 36. 3 points
  Mocny kandydat do nagrody fair play
 37. 3 points
  Odcinek 4 - Jiedushi dwóch prefektur Spokojny rozwój Jiuquan wymagał poszerzania domeny. Widząc, że sąsiad Murong Salade 'Zdobywca' prowadzi już dwie przerastające go wojny, Linfu postanowił dołożyć swoją cegiełkę do jego cierpień. Celem była prowincja Kara Khoja, będąca idealnym miejscem na punkt handlowy. Nie posiadając więc żadnych roszczeń rozpoczyna graniczną sprzeczkę i rusza na wroga. Murong Salade nie doczekał końca wojny, w maju 914 roku, zatem pół roku po rozpoczęciu wojny, wykańcza go zapalenie płuc. Jego 7-letni syn zostaje oficjalnie władcą i pół roku później jego opiekun przyznaje porażkę. W między czasie Jangcong Linfu zakończył prace nad swoim prywatnym laboratorium. Półtora roku pokoju i spokojnego rozwoju przerywa urodzenie się paranoi u władcy. Kucharz nieumiejętnie doprawił zupę, ale Linfu był przekonany, że to próba otrucia go. Rozpoczyna łowy zamachowców. Nikogo jednak nie znajduje, więc z braku laku stracony zostaje kucharz. W panice, że za chwilę ktoś go zabije rusza na Shaha Visaram z Kumul. Jest to władca, który podbił dobrze znane Jangcongom Kroran. Celem była prowincja Yuni, naturalnie na szlaku jedwabnym, do której udało się sfabrykować silne roszczenia. Wiedząc, że ma niewielu dobrych dowódców poprosił władcę Imperium Yin o przesłanie dowódcy. Ten szybko zaczął uczyć swoich nowych podwładnych sztuk wojskowych. A krótko po otrzymaniu prezentu z Yin dociera informacja: To oznacza, że dochody ze szlaku znowu wzrosną! Sama wojna z Kumul trwała półtora roku i wydłużyła się o dwa miesiące, gdyż połowa sił musiała wrócić do kraju, aby z Dunhuang (trade post) wygonić najeźdźców. Dorasta Renfi, mimo że nie jest najstarszym synem władcy otrzymuje on tytuł następcy tronu. Nie jest wybitnym mężczyzną, ale i tak jest kompetentniejszy od reszty. A Linfu awansuje na najwyższą rangę w społeczeństwie - Magusa. Wybiera też ścieżkę Teologa. I tak mija 5 lat! 5 lat spokoju. Ale pierwszego dnia roku 923 do uszu władcy dociera niepokojąca plotka. Zamachowcy szykują się na niego. Paranoiczny władca postanawia mimo swego tchórzostwa pozostać w zamku, ale otacza się licznymi strażami. I było warto, gdyż po dwóch miesiącach zmienia się władza w prowincji Lop Nor. Co z tego? otóż to pozwala mu na uzurpowanie tytułu Jiedushiego Prefektury Xizhou! Od teraz Yangcong Linfu mógł podpisywać się jako Jiedushi Jiuquan i Jiedushi Xizhou! To daje od razu dwa mocne roszczenia de jure - do Lop Nor pod władaniem Karashar i Charkliq pod berłem Samanid. A to spory krok do stworzenia królestwa na szlaku jedwabnym.
 38. 3 points
  IMO miałby całkiem spore szanse na występy w U-23 Villi. Nawet w 1 składzie brak skutecznego napastnika nawet na poziomie CL, Ci zdrowi/wypożyczeni są na wylocie z klubu w perspektywie letniego okienka. W samym U-23 rywalami 18 latkowie, którzy nie są jakimiś mega kozakami. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy miałby nawet szansę zadebiutować w PL, gdyż aktualnie na szpicy jest tylko zdrowy Jonathan Kodjia. Tyle w perspektywie krótkoterminowej, a w długim terminie już dawno nie przebił się żaden sensowny młodziak od czasów Grealisha mimo, iż uważa się Bodymoor Heath za lepszą z baz treningowych na wyspach.
 39. 3 points
  Jack Rodwell (free transfer) => Sheffield United Herbie Kane (Liverpool) => Hull (loan) Emiliano Insua (Vfb Stuttgart) => LA Galaxy Julian Weigl (BVB) => Benfica Zlatan Ibrahimovic (free transfer) => AC Milan
 40. 3 points
  Jest szansa na to, że Lingard odejdzie, jego agentem został Mino Raiola
 41. 3 points
  Stachursky - Doskozzza
 42. 3 points
  prawie nic z tego roku nie czytałem niech więc będzie MalcolmXD - Emigracja
 43. 3 points
 44. 3 points
  Czyli reputacja United spadła na ziemię i rozjebała się na ryj, skoro nawet tak absurdalnymi zarobkami nie jesteście w stanie przebić BVB
 45. 3 points
  Dzięki za wszystkie głosy! Nominację oczywiście przyjmuję i mam nadzieję, że w nadchodzącym półroczu znowu uda się nieco rozwinąć nasze forum. Ze swojej strony, jako użytkownika i członka MT, chciałbym podziękować @Reaperowi za całą jego długą kadencję w MT, a także za ostatnie pół roku, kiedy byliśmy razem w MT. Szczerze uważam Maćka za jedną z najbardziej pozytywnych osób w całym forum i mam nadzieję, że po półrocznej przerwie wróci do grona osób zarządzających forum
 46. 3 points
  Ale jakie argumenty mamy przytoczyć? No to nie wiem, możemy jeszcze dodać, że Wolves wygrali z Torino 5:3 w dwumeczu (2 zwycięstwa). Z tym samym Torino z którym Milan nie wygrał od 3 lat i pod którym jest w tabeli Poza tym siła DRUŻYNY to nie zawsze suma umiejętności piłkarzy, bo tych może jakichś pojedynczych ma lepszych Milan (baaaardzo ciężko jest to jednak określić, cała piłka nożna opiera się na tzw. "fine margins"), ale jako zespół różnice są zdecydowanie zauważalne.
 47. 2 points
  W sumie to Krzysiu w swoim pierwszym meczu od pierwszej minuty w barwach Milanu też strzelił w 11' a drugą dołożył w 27', zobaczymy co na to Cutrone!
 48. 2 points
  Nie wiem czy o to ci chodziło, ale może zacznij grać w słuchawkach?
 49. 2 points
  Podsumowanie kadry: Bramkarz: Matteo Mariotti – (27l./ITA) (46/65/13/0/6.81) - Bardzo dobry pierwszy sezon. Grał bardzo solidnie i nie popełniał błędów. W wielu meczach wybronił nam ważne punkty. Jego dobra postawa sprawiła, że nie musieliśmy martwić się o utrzymanie. Obrońcy: José Carlos Llaves – (20l./ESP) (34(1)/1/4/0/6.73) - Nie było źle, choć rok temu grał dużo lepiej. Być może problemem jest brak konkurenta, José musi przypomnieć sobie formę sprzed roku, bo bez niego nic w przyszłym sezonie nie ugramy. Elia Foschi – (23l./ITA) (38/0/2/1/6.67) – Duże rozczarowanie. Kontraktowaliśmy go, widząc w nim lidera, a okazał się niewypałem. Ten rok był dla niego ostatnią szansą, której nie wykorzystał, nie przedłużymy wygasającego kontraktu. Elia rozegrał dla nas 66 spotkań, w których zdobył bramkę i 2 asysty. Stefano Berardi – (30l./ITA) (38/2/1/6/6.99) – Bardzo dobry sezon, był liderem naszej defensywy. Przyjście Stefano znacznie poprawiło naszą grę w obronie. Jeśli uda nam się znaleźć mu wartościowego partnera, być może będziemy w stanie powalczyć o baraże. Pasquale Di Sabatino – (24l./ITA) (19/0/1/1/6.73) - Przyszedł do nas w trakcie sezonu. Nie spisał się źle, choć w przyszłym sezonie liczę na dużo więcej, jako że będzie już zgrany z drużyną. Francesco Archidiacono – (26l./ITA) (10(28)/2/0/1/6.88) – W tym roku wchodził głównie z ławki, ale jesteśmy zadowoleni z jego postawy. Francesco już raczej lepszy nie będzie, ale jeśli utrzyma ten poziom, wszystko będzie w porządku. Michele Valentini – (26l./ITA) (21(1)/0/3/0/6.67) - Duży regres względem ubiegłego sezonu. Michele musi się poprawić, bo Di Sabatino jest mocną konkurencją i nie odda łatwo miejsca w składzie. Francesco Lopetuso – (25l./ITA) (12/0/0/0/6.63) – Co było, nie wróci. Francesco nie radzi sobie w Serie C, zarówno na boisku jak i poza nim. Był największym buntownikiem w zespole, nie zliczę wszystkich treningów, na których go zabrakło, a wszystko przez wygórowane ambicje. Na razie zostaje w drużynie, ale poszukamy kogoś w jego miejsce. Luigi Marasco – (24l./ITA) (6(1)/0/0/0/6.28) - W tym momencie jest trzecim prawym obrońcą w drużynie i raczej się to nie zmieni. Postaramy się znaleźć mu nowy klub, bo u nas już raczej nie zagra. Giovanni Tamburrini – (19l./ITA) (6(1)/0/1/0/6.90) - Bardzo solidny jako zmiennik. Nasza współpraca z Catanią układa się bardzo dobrze, efektem czego jest przedłużenie tego wypożyczenia o kolejny rok. Środkowi pomocnicy: Nicola Pizzolla – (39l./ITA) (38(7)/8/4/1/6.68) – Ten sezon nie był tak dobry jak te poprzednie, ale nikt nie ma do niego pretensji. Nicola postanowił zakończyć karierę, więc dziękujemy mu za wszystko, co zrobił. Był z nami od samego początku, kiedy graliśmy jeszcze w Promozione, nie będzie nam łatwo go zastąpić. Nicola rozegrał dla Lizzano 262 spotkania, w których zdobył 64 bramki i zanotował 36 asyst. Francesco Notarfonso – (25l./ITA) (44(1)/1/2/1/6.58) – Niewiele lepiej niż rok temu, liczyliśmy na więcej. Francesco stać na lepszą grę, ale z jakiegoś powodu nie może tego pokazać. Już dawno byśmy się pożegnali, ale obawiam się, że na rynku nie znajdziemy nikogo lepszego. Vincenzo De Santis – (23l./ITA) (10(35)/1/5/2/6.72) – Świetny jako zmiennik, choć gdy grał w pierwszym składzie, nie było już tak dobrze. Musi pogodzić się z rolą rezerwowego, bo to najlepsza opcja dla naszej drużyny. Ofensywni pomocnicy: Angelo Salcino – (23l./ITA) (34/4/6/1/6.70) – Bardzo niewielka poprawa, nie tak miało być. Angelo często bywał niewidoczny, nie wyróżnił się niczym na tle Santese, więc nie przedłużymy z nim kontraktu. Rozegrał dla nas 69 spotkań, w których zdobył 7 bramek i 8 asyst. Simone Dell’Aversana – (23l./ITA) (36(5)/4/6/1/6.63) – To nadal nie jest to, czego oczekujemy. Nie ugramy zbyt wiele, jeśli nasza „10” będzie kompletnie niewidoczna. Na razie zostaje w drużynie, ale podejrzewam, że nadchodzący sezon będzie dla niego ostatnim w Lizzano. Christian Roncone – (24l./ITA) (34(9)/7/7/4/6.81) – Nie było źle, ale liczyliśmy na więcej. Mamy jednak na uwadze, że to jego pierwszy sezon w drużynie, w kolejnym powinno być lepiej. Pietro Carmelo Santese – (23l./ITA) (12(11)/0/3/2/6.62) – Nieco lepiej niż rok temu. Pietro raczej nigdy nie zaistnieje na poważnie w Serie C, ale idealnie sprawdza się w roli rezerwowego. Vincenzo Lamattina – (27l./ITA) (10(2)/1/2/0/6.59) – Regres z roku na roku. Rola Vincenzo w zespole cały czas maleje, ale trudno się temu dziwić, nie zachwyca już tak jak kilka lat temu. Zostaje w drużynie, bo nic nas nie kosztuje, ale nie będzie mógł liczyć na wiele występów. Alessandro Di Vietri – (24l./ITA) (12(13)/1/0/0/6.50) – Wyraźnie przegrał rywalizację z Roncone. Serie C ewidentnie go przerosło, ale być może w przyszłym roku się odkuje. Jeśli nie, najpewniej się pożegnamy. Carmine Abate – (25l./ITA) (0(1)/0/0/0/--) – Jeden występ z ławki i to wszystko. Carmine jest daleko hierarchii zespołu i nie spodziewamy się, aby miało się to zmienić. Napastnicy: Alessandro Rossi – (24l./ITA) (35(4)/22/2/6/7.02) – Nasz najlepszy zawodnik w minionym sezonie, niejednokrotnie sam brał sprawy w swoje ręce i zapewniał nam punkty. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dostanie większe wsparcie od kolegów, bo w tym momencie nie wykorzystujemy pełni jego potencjału. Cosimo Galibardi – (26l./ITA) (11(9)/3/0/1/6.67) – Wyraźnie przegrał rywalizację z Rossim. To był dla niego rozczarowujący sezon, ale to dopiero jego pierwsza „skucha”, więc w przyszłym roku dostanie jeszcze jedną szansę. Giovanni Marullo –(30l./ITA) (0(2)/0/0/0/6.40) – Sezon do zapomnienia. Jest trzecim napastnikiem w drużynie i na 100% nic się w tej kwestii nie zmieni. W barażach o utrzymanie lepsze okazały się Barletta (0:1, 2:1 z Francavilla (PZ)) oraz Matera (0:0, 1:0 z Mezzolarą). Z kolei w barażach o awans Castiglione odparło w ćwierćfinale (2:3 z Bari), Lanciano zakończyło zmagania na półfinale (0:1, 1:1 z Salernitaną), natomiast Salernitana poległa w finale (0:3, 1:2 z Bari). To oznacza, że awans do Serie B wywalczyło jedynie Virtus Entella. Piłkarzem roku według kibiców został Alessandro Rossi, który uzyskał 46% głosów. Drugie miejsce zajął Stefano Berardi (28%), a trzecie Francesco Archidiacono (16%).
 50. 2 points
  ale to akurat podal @Reaper odnoszac sie od miejsca w lidze, natomiast reszta dyskutujacych nawet o tym nie wspomniala. I tez uwazam ze kadrowo Wolves > Milan (przy calej sympatii do Milanu)
×
×
 • Create New...