Skocz do zawartości

[FM17] 4-3-1-2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że FM tak jak i piłkarski świat przestawił się na grę jednym napastnikiem. Chciałbym pograć dwoma. Aktualnie w III lidze polskiej Widzewem, ale chętnie bym to zaadaptował też do Serie A w przyszłości.

 

taktyka

polecenia

polecenia GK

polecenia ŚP

polecenia OPŚ

polecenia NPŚ

dwa ostatnie mecze - mapa aktywności mojego zespołu

 

Rozegrałem tą taktyką 20 spotkań (wliczając sparingi, więc znajomość jest już na jakimś poziomie), ale nie idzie mi najlepiej. Co byście zmienili/poprawili?

Jak zatrudniacie trenerów to w ogóle patrzycie na ich preferowaną taktykę? Dobieracie pod tym kontem współpracowników?

Odnośnik do komentarza

Skrzydłowi dublują się z bocznymi wysuniętymi obrońcami, jedni będą przeszkadzać drugim. Albo zmienił bym PP/PL na pomocników środkowych (strasznie niebezpiecznie wygląda ten jeden PŚ z rolą obrona) albo jakieś role bliżej srodka boiska, czyli boczni pomocnicy zamiast skrzydłowych. Ewentualnie bocznym obrońcom dał rolę odwróconych cofniętych skrzydłowych, aby oni zagescili srodek boiska, tyle że to już mocna gimnastyka :)

Odnośnik do komentarza

za dużo bocznych pomocników, z którymi nie mam co zrobić :) zresztą lubię grać skrzydłami, a ta taktyka miała być trochę wariacją na temat 4-4-2 tylko bardziej ofensywna z tym wysuniętym pomocnikiem, ale tu jeszcze rozważam cofnięcie go do linii pomocy

Odnośnik do komentarza

W założeniu skrzydłami i ofensywnie. Wydawało mi się, że podania na wolne pole idealnie powinny się komponować z zagraniem na obieg. Do tego, skoro gramy na wolne pole to i szukamy gry, a nie twardo trzymamy się pozycji. Zagrania na obieg też mi pasują do gry po ziemi. No, a w końcowej fazie podajemy w pole karne, do dwóch napastników?

Odnośnik do komentarza

Ja zostalem fanem takiego ustawienia: http://prntscr.com/g5xbi4

 

Generalnie mocno polecam czytać szkołę Piotra Sebastian na CentrumFM, bo ja pierwszy raz chciałem stworzyć taksę na dominacji piłki to kompletnie nie wypaliło, poczytałem trochę o zależności konkretnych poleceń i ról między sobą i wygląda to lepiej.

Odnośnik do komentarza

W założeniu skrzydłami i ofensywnie. Wydawało mi się, że podania na wolne pole idealnie powinny się komponować z zagraniem na obieg. Do tego, skoro gramy na wolne pole to i szukamy gry, a nie twardo trzymamy się pozycji. Zagrania na obieg też mi pasują do gry po ziemi. No, a w końcowej fazie podajemy w pole karne, do dwóch napastników?

 

Nie tak działają te instrukcje, poszperaj w internecie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja zostalem fanem takiego ustawienia: http://prntscr.com/g5xbi4

 

Generalnie mocno polecam czytać szkołę Piotra Sebastian na CentrumFM, bo ja pierwszy raz chciałem stworzyć taksę na dominacji piłki to kompletnie nie wypaliło, poczytałem trochę o zależności konkretnych poleceń i ról między sobą i wygląda to lepiej.

masz na myśli to? Kurde ja tu nie widzę za bardzo opisu ról i zależności między nimi.

 

 

 

Nie tak działają te instrukcje, poszperaj w internecie ;)

 

znalazłem coś takiego: http://www.guidetofootballmanager.com/tactics/team-instructionsjest jeszcze coś fajnego?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Niewiele zmieniłem ale początek był nawet obiecujący, ale potem coś się, coś się popsuło. Jak uszczelnić ten środek obrony, bo dostaję piłki między moich środkowych obrońców :/

wyniki - 1 runda

taktyka

polecenia dla drużyny

polecenia dla zawodników (jeśli nie ma to domyślne dla pozycji):

GK

OP

OL

OŚP

OPŚ

raport o taktyce

raport o taktyce 2

raport o zespole

Odnośnik do komentarza

Rywalowi wystarczy 1 DM + 2 CM - leżysz i kwiczysz, nigdzie nie masz przewagi. Moim zdaniem taktyka w 2 napastnikami ma szansę powodzenia tylko, kiedy grasz bez skrzydeł, bo musisz uzupełnić tę dziurę w środku pola. Zrób eksperymentalne ustawienie na kilka meczy, ale nie tworząc nowy układ, tylko edytując to co masz teraz, bez zmiany poleceń, a tylko ze zmianą ustawienia na boisku.

Odnośnik do komentarza

Wrócę do domu to pokombinuję bez tych skrzydeł, ale trochę szkoda bocznych pomocników bo całkiem nieźle sobie radzili. Cholera naprawdę w dzisiejszych czasach nie da się już pograć 4-4-2 ze skrzydłami? Bo już nawet się zastanawiałem czy nie cofnąć tego OPŚ do linii pomocy.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Morpheus napisał:

Tak też możesz spróbować. 2 CM w funkcją wsparcia + ten cofnięty OPŚ, np. jako długodystansowiec lub ŚP z funkcją ataku, jeśli chcesz, żeby zapędzał się do przodu.

2 CM + cofnięty OPŚ to mi tu wychodzi na grę jednym napastnikiem? Spróbuję chyba klasyczne 4-4-2, tylko jak ustawić tych 2 środkowych? Jednego tak jak miałem cofniętego rozgrywającego z funkcją obrony, a drugiego z jakąś funkcją wsparcia - może długodystansowca właśnie :-k

 

Dobra, a jaki macie pomysł na te piłki między obrońców? Zawęzić grę, czy jakieś krótsze krycie? A może jakieś indywidualne role tutaj jeszcze są? Może 2 środkowych, a nie jeden grający piłką, bo się wtedy rozbiegają? :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No nie umiem, no po prostu kurde nie umiem... Zacząłem nową grę z nową taktyką i w zasadzie wygląda to gorzej niż poprzednio, tam chociaż przegrywałem jedną bramką, tutaj dostaje regularny wpierdziel...

 

Taktyka

Polecenia - drużyna

wyniki 1 runda

 

zmieniłem też trochę polecenia indywidualne, bocznym obrońcom zdjąłem więcej ryzykownych podań, środkowi pomocnicy bez indywidualnych poleceń, odgrywający napastnik ma

Odgrywający

Odnośnik do komentarza

 

Masz tyle poleceń na raz, że zanim dojdziesz do tego co nie gra to sezon się skończy.  Zacznij od czegoś prostszego. Przykładowo masz "podania w pole karne" które skrajnie ogranicza dośrodkowania a jednocześnie grasz 2 skrzydłowymi, których głównym zadaniem są dośrodkowania.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Yau napisał:

 

Masz tyle poleceń na raz, że zanim dojdziesz do tego co nie gra to sezon się skończy.  Zacznij od czegoś prostszego. Przykładowo masz "podania w pole karne" które skrajnie ogranicza dośrodkowania a jednocześnie grasz 2 skrzydłowymi, których głównym zadaniem są dośrodkowania.

no dobra to jaki jest sens, że SI tego nie rozgraniczyło, że albo jedno albo drugie? Jak to robi w innych opcjach? Skoro to de facto nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...