Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Udało się. Trzeci korona do gabloty klubowej

 

Coś tu nie tak jest.

Gratuluję potrójnej korony! Mam nadzieję, że namieszasz w przyszłym sezonie uczestnikom LM.

Powodzenia!

 

Pewnie literówka :>

Z LM się zobaczy.

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że wszystko po staremu :D. :respekt: za potrójną koronę. To co, w przyszłym sezonie LM :D?

No będzie LM, będzie. Jako mistrz kraju i triumfator LE będziemy w niej ;) A wygrana w LM? Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Kadra Hibs po zakończeniu sezonu 2026/27:

 

Bramkarze:

 

Robert Thomson [22; SCO] - 10 m, 9 str, 3 czyK, 2 as, 61 tys.€

David Milton [19; DEN] - 56 m, 44 str, 25 czyK, 1 as, 3.6 mln €

 

Młodszy rządzi na razie. Podstawowy golkiper i na przyszły sezon. Z wypożyczenia z Anderlechtu wróci jeszcze 20-letni Aravidis, ale nie ma szans na wygryzienie ten dwójki ze składu. Zapewne zostanie ponownie wypożyczony. Wzmocnienia nie potrzebne.

Obrońcy:

 

Gordon Graham [O(PL); 21; SCO] - 4 m, 0 br, 0 as, 16 tys.€

Milan Starr © [O(PŚ); 21; SCO] - 59(1) m, 4 br, 2 as, 5.25 mln €

Calum Gordon [O(PLŚ); 21; SCO] - 3 m, 0 br, 1 as, 110 tys.€

Andrew Macari [O(P); 20; SCO] - 8(2) m, 1 br, 4 as, 1.1 mln €

Neil Coyle [O(PL),P(L); 22; IRL] - 32 (2) m, 4 br, 8 as, 1.9 mln €

Scott White [O(LŚ); 21; SCO] - 6 m, 2 br, 0 as, 200 tys.€

Tiger Clark [O(L); 21; SCO] - 29 m, 1 br, 7 as, 4 mln €

Ryan Fulton [O(Ś); 21; SCO] - 47 m, 10 br, 1 as, 3.7 mln €

Hugo Cruz [O(Ś); 19; POR] - 19 m, 2 br, 0 as, 525 tys.€

Daniel Stojanovic [O/WO/P/OPP; 19; SVN] - 57 m, 4 br, 17 as, 3 mln €

 

Boki obrony dają radę. Niepodzielnie rządzi Stojanovic i Coyle, którego wypożyczyliśmy na kolejny rok z Lurgan Celtic. Calum Gordon raczej jest do odstrzału. To samo White- nie spełnił moich oczekiwań nawet w małym procencie. Wręcz zawiódł i to mocno. Zagrał 6 razy i nie popisał się. Cruz ładnie się rozwija i będzie mocno walczył z Fultonem o miejsce w pierwszym składzie.

Wzmocnienia wskazane, szczególnie na lewej flance.

 

Defensywni pomocnicy:

 

Barry Stephen [DP; 21; SCO] - 9 m, 0 br, 0 as, 52 tys. €

Steven McDonald [DP,P(Ś); 20; SCO] - 31(1) m, 3 br, 1 as, 4.8 mln €

Tyrone Toppar [DP,P/OPLŚ; 32; WAL] - 2(1) m, 1 br, 2 as, 2 tys.€

 

McDonald dobrze, zostaje, będzie grał. Toppar odchodzi. Jego umiejętności i przydatność w drużynie jest już praktycznie żadna. Stephen ma rolę żelaznego rezerwowego i tak pozostanie. Z wypożyczenia wraca 22-letni Luke McDonald, który w Birmingham zagrał 36 razy, strzelił 5 bramek i zanotował 6 asyst. Rezerwowym może być.

Może jakiś transfer Szkota się nadarzy, to będzie transfer.

 

Pomocnicy:

 

Marcello Capitani [P(PŚ); 24; ITA] - 20(2) m, 4 br, 5 as, 2 mln €

Allan Dennis [P(PL), OPP; 21; SCO] - 6(1) m, 1 br, 4 as, 49 tys. €

Joaquim Santos [P(PS), OPŚ; 19; POR] - 56 m, 4 br, 15 as, 3.7 mln €

Neil Horn [P(LŚ), OPL; 20; SCO] - 25(3) m, 6 br, 10 as, 4 mln €

Rasmus Tidman [PŚ; 20; SWE] - 41(1) m, 1 br, 3 as, 3.1 mln €

Sun Zhenggen [P/OPPŚ; 31; CHN] - 47 m, 20 br, 26 as, 2.4 mln €

Tom Macaulay [P/OPPŚ; 22; SCO] - 43(1), 24 br, 30 as, 3.1 mln €

 

Tu jestem zadowolony z postawy każdego gracza. Nie planuję przebudowy linii pomocy. Może swoją szansę dostanie Marko Puncec, który jest wypożyczony do Patrick Thistle. Zagrał tam 43 razy, 5 bramek ma i 6 asyst.

 

Napastnicy:

 

Brian Matthews [OPL,NŚ; 19; NIR] - 1(1) m, 0 br, 0 as, 31 tys.€

Stevie Paterson [OPP,NŚ; 18; SCO] - 27(9) m, 23 br, 17 as, 2.3 mln €

Ryan Coyle [NŚ; 23; NIR] - 63 m, 85 br, 31 as, 6 mln €

 

Tu sprawa jasna- Coyle i Paterson. Dwóch króli, którzy rządzą. Transferów nie będzie. Wraca Mario z Leverkusen, gdzie zagrał 11(13) razy, zdobył 4 gole i 1 asystę. 19-letni Portugalczyk będzie wypożyczony. Z Aberdeen wróci MacLeod, który ma 13 występów, 4 bramki i 3 asysty. Małe szanse na pierwszy skład.

19-letni Chorwat Hartmann w Hull zagrał 29 spotkań, strzelił 11 goli- może będzie na zapleczu pierwszego teamu. John Rooney w Aston Villi wyszedł 3 razy w pierwszym składzie, 9 razy z ławki. Trafił do siatki 2 razy. 19-latek pójdzie na wypożyczenie.

Z graczy, którzy wracają do nas, najlepiej wypadł chyba 21-letni napastnik Stephen Scott. W Rangers FC zagrał 30 razy, strzelił 22 gole i miał 10 asyst. Zostanie dołączony do pierwszej drużyny.

Odnośnik do komentarza

Sezon zakończony. Był świetny. Czy dałoby się wycisnąć coś więcej? Oczywiście. Mogliśmy lepiej wypaść w Co-operative Cup. Nie udało się. Trudno.

W nowym sezonie zagramy w Lidze Mistrzów. Planu i założeń nie ma dużych. Zagramy, zarobimy, nabierzemy doświadczenia w starciach z mocnymi. Sam zakładam, iż w finale LM możemy się znaleźć za jakieś 2, 3 lata.

 

Stan konta na chwile obecną to 28,762 mln €. Budżet transferowy- 7.5 mln €, płacowy- 2 mln € na miesiąc.

 

Scottish Premier League - Hibernian FC

Scottish Championship - Motherwell FC

Scottish Second - Brechin City

Alba Challange Cup - Arbroath FC

Co-operative Cup - Dundee United

The Homecoming Scottish Cup - Hibernian FC

 

Liga Europy - Hibernian 2-1 Barcelona

Liga Mistrzów - PSG 2-0 Man Utd

 

* * * *

Menedżer Roku Scottish Premier League - Maciej Makkow (Hibernian FC),

Szkocki Menedżer Sezonu wg Dziennikarzy - Maciej Makkow (Hibernian FC),

Piłkarz Roku Scottish Premier League - Roy Beeck (Dundee United); 11 bramek, 26 spotkań, 14 asyst,

Piłkarz Roku U-19 Scottish Premier League - Stevie Paterson (Hibernian FC),

Młody Piłkarz Roku Scottish Premier League - Daniel Stojanovic (Hibernian FC),

Młody Piłkarz Sezonu Scottish Premier League - Ryan Fulton (Hibernian FC),

Najlepszy strzelec ligi: Ryan Coyle (Hibernian FC) - 55 bramek,

Najwięcej asysty w lidze: Tom Macaulay (Hibernian FC) - 18,

Piłkarz Roku Scottish Premier League wg Piłkarzy: Ryan Coyle (Hibernian FC),

Nagroda Dziennikarzy Sportowych: Tom Macaulay (Hibernian FC).

 

Scottish Premier League awansowało o 4 miejsca na 12. pozycję w najnowszym rankingu.

Hibernian FC zanotowało skok o 119 pozycji na 40. miejsce w rankingu klubów europejskich.

Odnośnik do komentarza

I nadszedł moment, aby na chwilę się zatrzymać.

Czasem trzeba przystopować, zatrzymać się, żeby złapać oddech i ruszyć dalej ze zdwojoną siłą. Muszę odpocząć od Szkocji i Hibsów. Rozgrywka absolutnie mnie nie znudziła, wręcz przeciwnie. Zaczyna się kształtować w Edynburgu coś fajnego i z przyszłością.

 

Chwilowo zawieszam karierę tą. Pozwolę sobie wieczorem ją zamknąć i na dzień/dwa zostawić ją tu.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Po świetnym sezonie czas był na szykowanie się do urlopu. Niektórzy powiedzieliby, iż to był perfekcyjny sezon- tyle wygranych, trofeum i tym podobnych. Ja natomiast wierzę, że taki perfekcyjny okres jeszcze przede mną i przed zespołem, którym będę kierował.

Nic konkretnego nie było w rodzinnych planach na wczasy. Ja miałem i chciałem jedynie spokoju. W tym roku było dużo stresów, roboty i zagonienia.

Dużo odpoczynku nie będzie. Zagraliśmy ostatnio 23 maja, do końca tego miesiąca chciałem załatwić wszystkie klubowe sprawy i dopiero zaszyć się. Koło 3 tygodni wspólnie z żoną i córa na zabawie. Brzmi świetnie, już nie mogę doczekać.

 

Pierwszego dnia byczenia się, obudziłem się z samego rana. Nie wiem czemu. Głowę miałem wolną, myśli nie zaprzątały żadne kwestie klubowe, ani związane z piłką. Poczułem się nawet jak normalna osoba, która znajduje się na urlopie albo która została zwolniona z pracy i musi poszukać sobie zajęcia.

No, może to za dużo powiedziane, ale czułem spokój. Wyspanie poniekąd też, tylko ta wczesna pobudka nie wiadomo od czego. Ale nie ma tego złego, co by… Nie budząc żony, ubrałem się luźno i poszedłem do sklepu. Pierwszy raz od dawna mogłem iść po świeże bułeczki osobiście.

Odnośnik do komentarza

Mogłes napisać coś jutro! Byłoby odświeżenie po pełniutkim roku! Buuuu!

A na poważnie w końcu :kutgw:

Jakiś nowy FM czy odkopany save?

Nawet nie zwróciłem uwagi na datę :)

Nowy? Ja nie gram w takie. Save nie był zakopany. Cały czas sobie spokojnie leżał.

Odnośnik do komentarza

O kurde. Nawet nie zauwazylem, ze to rok minal od poprzedniego wpisu :o Czas nie biegnie. On zapier... :o

Ja też jakoś nie zwróciłem aż takiej uwagi. Wiedziałem, że było dawno, ale nie wiedziałem kiedy dokładnie ;) Kariera z Archiwum wstała.

Odnośnik do komentarza

Poranek dalej sobie leciał, panie jeszcze smacznie chrapały na piętrze domu. Ja z herbatą oraz papierosem siedziałem w ogrodzie na krzesełku. Patrzyłem się w dal i tyle. Żadnych gazet, informacji i tym podobnych. Mój mózg też musi czasem odpocząć.

Moją kontemplację przerwał dzwonek smsa wydobywający się z salonu. Lekko brzmiał, ale jednak. Nie bardzo chciało mi się podnieść. Nie miałem pojęcia kto i co chce. Jedynie mogło się palić w klubie, że się dobijają. Ale nie, dzwoniliby, tudzież przyjechali. No nic.

Wzruszyłem ramionami i dalej siedziałem.

 

Dopiero po skończeniu herbaty oraz wypaleniu drugiego fajka, udało mi wstać i pójść do pokoju. Leniwym mocno krokiem i ruchem. Sięgnąłem po telefon. Niebieska dioda wskazywała, że nadal czeka na mnie kontakt.

Odblokowałem urządzenie. Na ekranie był sms ze znanego mi numeru. Tylko sam nie wiedziałem czemu nieprzypisanego imienia i nazwiska. Tak czy inaczej, wiedziałem od kogo. Zacząłem czytać. Moje oczy szybko przebiegły po literkach. Później drugi raz. Dotarło do już za pierwszym razem, co tam jest napisane, ale wolałem się jednak upewnić. Tak to bywa z dziwnymi bądź mega niespodziewanymi treściami.

Widniało jak byk:

„Witam trenerze Makkow. Pozwoliłem sobie na razie napisać. Czy zechciałby Pan poprowadzić jako trener najlepszego zespołu na świecie? Proszę o kontakt, żebyśmy mogli się umówić na rozmowę. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że do zobaczenia”.

 

Na samym końcu było wymienione imię i nazwisko osoby piszącej. Znałem je doskonale, znany mi prezes klubowy.

Dla mnie to ciekawostka oraz mocne zaskoczenie. Chwilowo nie miałem nad czym się zastanawiać. Wolę później pogadać z żoną, zobaczyć jej reakcję oraz wybadać jej zdanie. Sam nie chciałem wykonywać żadnych ruchów. Aczkolwiek sprawa, wiadomość mnie lekko zafrapowała.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...