Skocz do zawartości

FM 2008 - oficjalne informacje


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie! Miesiące oczekiwania i zgrzytanie zębów opłaciło się. Miles Jacobson, dyrektor marketingu SI Games, oficjalnie zapowiedział, że Football Manager 2008 ujrzy światło dzienne. A kiedy? Na pewno przed świętami...

 

Miles Jacobson, zapewne tak samo jak my, jest bardzo podekscytowany. Zwraca on uwagę, że będziemy mogli grać ponad 5000 drużynami z ponad 50 krajów. Najważniejszymi zmianami, jakie będą miały miejsce w Football Manager 2008 są:

- Nowy system pomocy dla niedoświadczonych menedżerów

- Ulepszony "dzień meczu", czyli więcej interakcji z mediami w dniu meczu, więcej możliwości przypisywania zawodnikom zadań, ulepszone rozmowy przed, w trakcie i po meczu oraz płynne robienie zmian w taktyce (bez stopowania gry)

- Ulepszenie w prowadzeniu reprezentacji, tj. interakcja z mediami, odejścia z kadry, interakcja z zawodnikami, skauting do reprezentacji, wybór kapitanów, morale osobne dla reprezentacji i klubu, i wiele innych

- Ulepszony i lekko zmodyfikowany interfejs gry, poprawione korzystanie z notatnika

- Zawodnicy będą wypowiadać się na temat swojej gry, finansów oraz polityki kadrowej, aby ulepszyć interakcję zawodnika z zarządem i menedżerem

- Centrum transferowe, nowy system transferów mający na celu lepszą politykę transferową, porównywanie cen, zatwierdzanie lub odrzucanie ofert itp.

- Ray Houghton i SI Games po raz kolejny współpracują, aby jeszcze bardziej ulepszyć silnik meczu. Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

- Więcej nagród, takich jak europejski Złoty But czy najlepsza jedenastka wszechczasów w danym klubie/reprezentacji

- Ulepszony system finansowy, z większą ilością informacji dla menedżera, włączając w to dochody z dniu meczu, wiadomości o biletach, inwestycjach, sponsorach, bonusach oraz przenoszenie pieniędzy w trakcie sezonu z budżetu transferowego do płacowego i w drugą stronę

- Dni fanów, czyli dzień danego klubu, aby podnieść morale fanów, wzmocnić więź z kibicami i podnieść dochody

- Ulepszone media, więcej interakcji oraz sekcja z najważniejszymi informacjami z innych boisk ligowych

- Zdjęcia newgenów będą teraz pokazywane w koncepcji FaceGen, czyli generowana komputerowo twarz będzie zmieniała się wraz z wiekiem

- Zmniejszony czas zapisu/odczytu gry a także przyspieszenie gry sieciowej

 

Co jeszcze możemy wyczytać? Ano fakt, że FM 2008 będzie dostępne także na platformę Windows Vista, a nie tylko na Windows XP. Chcecie się dowiedzieć jeszcze więcej? www.sigames.com - i wszystko jasne!

 

Wszystkie nowe screeny są dostępne pod adresem:

http://www.sigames.com/softography.php?type=view&id=29

 

cmrev.com

Odnośnik do komentarza
Ze screenów dostępnych w linku można także wyczytać wiele innych informacji, chociażby możliwość podejrzenia, czy nasz zawodnik nie jest obserwowany przez innego skauta lub ilość dni pozostałych do przyjęcia drugiego obywatelstwa. Forum SI Games także kipi od innych nowinek, chociażby fakt, że zawodnik będzie teraz jawnie deklarował chęć gry dla danej reprezentacji w przypadku posiadania dwóch paszportów.

 

www.cmrev.com

Odnośnik do komentarza

Skin jest tragiczny, ale to najmniejszy problem. Nie podoba mi się też FaceGen- zdecydowanie zmniejszy to realizm, choć właściwie po części sami jesteśmy sobie winni, przez głupotę fanów nie ma już Face in the game :> .

 

Ulepszenie w prowadzeniu reprezentacji, tj. interakcja z mediami, odejścia z kadry, interakcja z zawodnikami, skauting do reprezentacji, wybór kapitanów, morale osobne dla reprezentacji i klubu, i wiele innych

 

Liczę na to niezmiernie, bo gra reprezentacjami jest jak na razie nudna. Zapewne i tak nie wyjdzie jakbyśmy wszyscy chcieli, ale pierwszy krok zostanie uczyniony.

 

Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

Nie rozumiem. Będzie można zmniejszyć boisko o 3 czy 4 metry i to wywrze wpływ na grę? Przecież to nierealistyczne i bez sensu.

 

Ogółem to rewolucji nie ma, pewnie poza tym wymienionym dodadzą jeszcze kilka pierdół. Widać, że za bardzo nie chcą zmieniać niczego po 07, który mimo wszystko był ciepło przyjęty. Niech sobie jest 08- pewnie i tak zostanę przy 06, który jest dla mnie managerem kompletnym. I tak kupię. Z ciekawości, chociażby dla tej jednej testowej kariery. Żeby sprawdzić, czy forumowi malkontenci (a tacy pewnie się znajdą) mają rację co do beznadziejności owej wersji.

 

Czy czasem nie przez takie podejście fanów jak moje SI nie chce wprowadzać większych zmian w grę? :>

Odnośnik do komentarza
Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

Nie rozumiem. Będzie można zmniejszyć boisko o 3 czy 4 metry i to wywrze wpływ na grę? Przecież to nierealistyczne i bez sensu.

Wymiary pola gry
Pole gry musi mieć kształt prostokąta. Długość linii bocznej musi być większa niż długość linii bramkowej.
Długość: minimum 90m, maksimum 120m;
Szerokość: minimum 45m, maksimum 90m;
Zawody międzynarodowe
Długość: minimum 100m, maksimum 110m;
Szerokość: minimum 64m, maksimum 75m;

Podoba mi się to, choć widzę to raczej jako kolejny gadżet nie mający wpływu na grę. oby jednak tak nie było :>

Odnośnik do komentarza
Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

Nie rozumiem. Będzie można zmniejszyć boisko o 3 czy 4 metry i to wywrze wpływ na grę? Przecież to nierealistyczne i bez sensu.

 

Pole gry musi mieć kształt prostokąta. Długość linii bocznej musi być większa niż długość linii bramkowej.

Długość: minimum 90m, maksimum 120m;

Szerokość: minimum 45m, maksimum 90m;

Zawody międzynarodowe

Długość: minimum 100m, maksimum 110m;

Szerokość: minimum 64m, maksimum 75m;

 

O te wymiary chodzi. Np. jak masz zawodników z wysoką wytrzymałością to większe boisko da Ci przewagę.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

Nie rozumiem. Będzie można zmniejszyć boisko o 3 czy 4 metry i to wywrze wpływ na grę? Przecież to nierealistyczne i bez sensu.

Podoba mi się to, choć widzę to raczej jako kolejny gadżet nie mający wpływu na grę. oby jednak tak nie było :>

 

Oczywiście. Powiedzcie to reprezentantom Polski z czasów Engela, którym Norwegowie zwęzili przed meczem boisko, żeby utrudnić grę skrzydłami. Total unrealistisk, panowie Norwegowie :> .

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Patrzę na screeny i... widzę FIFĘ Managera. Skin oraz generowanie twarzy - do wymiany :/

D-o-k-ł-a-d-n-i-e, jeżeli tak zostanie to 2007 i 2006 będą jedynymi grywalnymi produkatami z serii managerów :/

od kiedy to elementy graficzne mają wpływ na grywalność? :rotfl:

 

Dla pokolenia U-20 w grach liczy się wyłącznie grafika, nie zauważyłeś? :>

Odnośnik do komentarza
Patrzę na screeny i... widzę FIFĘ Managera. Skin oraz generowanie twarzy - do wymiany :/

D-o-k-ł-a-d-n-i-e, jeżeli tak zostanie to 2007 i 2006 będą jedynymi grywalnymi produkatami z serii managerów :/

od kiedy to elementy graficzne mają wpływ na grywalność? :rotfl:

ehh wolę już fma bez żadnych twarzy, kitsów i herbów...ale jak widzę coś takiego to poprostu odechciewa mi się grać

Odnośnik do komentarza
Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

 

 

Wielka szkoda ! Miałem ogromną nadzieję, że w FM 2008 będzie można posypywać murawę piaskiem lub umyslnie ją niszczyć przed ważnymi meczami. Wielkie rozczarowanie dla mnie. Szkoda, że takiej możliwości nie będzie.

 

A tak na serio, to niestety po raz wtóry panowie z SI trochę przesadzają z takimi nowinkami. W poprzednim wydaniu (FM 2007), niestety zapatrzyli się na wybryk Zidane'a i nagle w początkowych wersjach FM'a mieliśmy do czynienia ze zdecydowanym nadmiarem czerwonych

kartek za niesportowe zachowania. Aż się boję pomyśleć co wymyślą w FM 2009.

 

Jeszcze ten FaceGen. Mam nadzieję, że dzięki tej nowince nie wzrosną wymagania sprzętowe i gra nie będzie za bardzo 'mulić'.

Odnośnik do komentarza
Nie podoba mi się też FaceGen- zdecydowanie zmniejszy to realizm, choć właściwie po części sami jesteśmy sobie winni, przez głupotę fanów nie ma już Face in the game :> .

 

no, to tak zwiększało realizm...

 

Było lepsze od FaceGena, bo jednak to buźki prawdziwych ludzi. Wolę zdjęcie aktora czy grubasa, zamiast 300 takich samych

newgenów. Moim zdaniem najlepszym wyjściem po zrezygnowaniu z FITG byłoby zrezygnowanie ze zdjęć przy fredach.

Na początku sezonu będzie można zmienić rozmiar boiska aby dopasować go do stylu gry

Nie rozumiem. Będzie można zmniejszyć boisko o 3 czy 4 metry i to wywrze wpływ na grę? Przecież to nierealistyczne i bez sensu.

Podoba mi się to, choć widzę to raczej jako kolejny gadżet nie mający wpływu na grę. oby jednak tak nie było :>

 

Oczywiście. Powiedzcie to reprezentantom Polski z czasów Engela, którym Norwegowie zwęzili przed meczem boisko, żeby utrudnić grę skrzydłami. Total unrealistisk, panowie Norwegowie :> .

Hmm, no to sprawa stała się jasna :> . Chociaż to trochę kłóci się z podejściem SI, że FM ma propagować 'czysty futbol'. Bo niby to wszystko mieści się w przepisach, ale czy nie mamy tu przykładu typowego cwaniactwa? Nie jestem zwolennikiem wprowadzenia korupcji do gry, i nie sądzę, żeby panowie zdecydowali się na taki krok. Ale już chociażby powrócenie do niesportowych zachowań zawodników, z którego zrezygnowano chyba jeszcze w serii CM... to zwiększyło by realizm, a wraz z nim liczbę procesów sądowych wytoczonych przez piłkarzy. To chyba dlatego zrezygnowano z owego przybytku? Sytuacja patowa.

 

Ogółem, jeśli seria będzie się rozwijać w takim tempie i takim kierunku, to daleko nie zajedzie. SI trzeba konkurenta, muszą czuć czyjś oddech na karku, żeby nie bali się robić rewolucji. Zresztą kiedyś tak czy siak będą musieli ją kiedyś zrobić, po protestach fanów FMa, wygłodniałych zmian. Pytanie tylko kiedy... za 2, 3 czy może za 6 lat? Właściwie to co to znaczy rewolucja? Rewolucją było wprowadzenie klubów filialnych w 07, zmiana interfejsu w 05, czy może będzie nią wprowadzenie trybu 3D? Co można jeszcze zmienić tak, by FM stał się jeszcze lepszy? Metoda małych kroczków w końcu przestanie satysfakcjonować wyznawców kultu managera, a nie sądzę, by SI szybko odcięło rękę, która karmi...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...