Skocz do zawartości

Talenty w FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wersja bazy: 8.0.2

Imie i nazwisko: Eugeny Pomazan

Narodowość: Rosja

Wiek: 18 lat

Pozycja: Bramkarz

Klub: CSKA (wypoż. do Kubań)

Cena: ok 10-15 tys. Euro

 

Wielki młody talent, który mimo, że nie może znaleźć miejsca w CSKA i jest wypożyczany, broni w rosyjskiej młodzieżówce.

Jak na 18-letniego chłopaka, wartego marne grosze to nie lada wyczyn.

Kupiłem go zaraz na początku pierwszego sezonu OE, ale okazało się, że przejść do mnie będzie mógł dopiero po 2 latach. (Nie pamiętam powodu). Warto jednak było czekać. Gdy przybył w wieku 20 lat był GK niemal w pełni ukształtowanym, ale wciąż podnoszącym swoje umiejętności. Dobry fizycznie (Siła, skoczność), świetne atrybuty bramkarskie (gra na przedpolu, komunikacja, refleks, wyjścia do piłki).

Obecnie wart około miliona Euro, jego osoba zainteresowane jest kilka klubów jak np. Atalanta czy FK Moskwa.

Do dobrego zachodniego klubu polecam jako zmiennika i ucznia (przy dobrej bazie podejrzewam, że znacznie bardziej by się rozwinął aniżeli w OE) a do średnich lig będzie idealnym bramkarzem, który szybko stanie się gwiazdą klubu i ligi.

SKRIN

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy: 8.0.2

Imie i nazwisko: Petar Vukotic

Narodowość: Czarnogóra

Wiek: 18 lat

Pozycja: Napastnik

Klub: FK Bokelj Kotor (Czarnogóra)

Cena: około 160 tys. euro

 

Świetny młody czarnogórzec, kupiłem go do Wisły w 1 sezonie.Był czołowym strzelcem zespołu U-21.Od drugiego sezonu podstawowy gracz Wisły.Teraz gram czwarty sezon a już w 3 zaczęły się nim interesować: Sunderland,Zenit SP i Racing Santander, polecam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wersja bazy: 8.0.1

 

Godwin Antwi - Ghana/Francja - 19 lat - OŚ - Liverpool FC - 800 k €

Bardzo zdolny stoper, szybki, silny, dobrze grający głową i waleczny. Już po jednym sezonie spokojnie może przebić się do pierwszej jedenastki zespołów z Zachodniej Europy.

 

Loic Abenzoar - Francja/Gwadelupa - 18 lat - O PŚ - Olympique Lyon - 600 k €

Jeden z najzdolniejszych młodych bocznych obrońców Trójkolorowych, który poradzi sobie też na środku defensywy. Jego atutami są: waleczność, determinacja, pracowitość i dobry odbiór piłki. W wieku 20 lat bez problemu może być podstawowym bocznym obrońcą w większości klubów Zachodniej Europy.

 

Matthieu Saunier - Francja - 17 lat - O PŚ - Girondins Bordeaux - 500 k €

Wielki talent, najbardziej uzdolniony młodzian obok Henri Saiveta we francuskiej piłce. Już na starcie gry ma znakomite atrybuty psychiczne, bardzo szybko się rozwija. Już po pierwszym sezonie nadaje się na pierwszego rezerwowego stopera w takim klubie jak Olympiqie de Marseille. W trzecim sezonie przebojem wdarł się do podstawowego składu wygrywając konkurencję z Gaelem Givet. Zawodnik prezentuje bardzo stabilną formę, praktycznie nie notuje wpadek, strzela sporo goli głową. Tak grający stoper w wieku 20 lat to rzadkość. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza

Baza danych: niestety nie wiem, jak ją sprawdzić

Imię i nazwisko: Michał Falkiewicz

Wiek: 20 lat

Pozycja: napastnik

Klub: Polonia Warszawa

Wartość: na początku nie wiem, ale po niespełna dwóch sezonach - 220 000 zł

Talent czystej wody. Szybko przebił się do pierwszego składu z drużyny U-21 i dzięki swojej szybkości, determinacji i umiejętności wykańczania akcji strzela gole dla Polonii i w ekstraklasie, i na początku, w drugiej lidze. Wygryzł ze składu sławy takie jak Jacek Kosmalski czy Radosław Gilewicz

 

 

Imię i nazwisko: Dariusz Goleniewski

Wiek: 16 lat

Pozycja: bramkarz

Klub: Polonia Warszawa

Wartość: 10 000 zł

Dzięki swoim świetnym występom w drużynie U-21 już po kilku miesiącach przebił się do pierwszego zespołu, gdzie został rezerwowym bramkarzem. Sezon 2008/09 spędził na wypożyczeniu w niższych ligach - chciałem, żeby się ogrywał, bo ciągłe siedzenie na ławce w wieku 16-17 lat nie sprzyja rozwojowi młodego piłkarza.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Baza danych: 8.0.2, Fudi&Messinho REV Update 3.0

Imię i nazwisko: Anthony Scribe

Wiek: 19 lat

Pozycja: bramkarz

Klub: brak

Wartość: za darmo

 

Bardzo utalentowany golkiper. Dostępny na wolnym transferze, powinien przejść do ligi polskiej (choć nie próbowałem), przejdzie także do słabszych i średnich klubów innych lig europejskich. Ma dobry refleks (15) i wykopy (15), niestety wysoką także zdolność do piąstkowania (17). Francuz po kilku latach w Udinese rozwinął się w świetnego golkipera wart kilka milionów funtów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram w FM 08 dopiero drugi sezon, wcześniej zdobywałem doświadczenie w FM 06 przez kilka sezonów. Zawsze tylko jednym klubem Śląskiem Wrocław. W FM 06 odkryłem kilka perełek i postanowiłem sprawdzić je w FM 08. Dwie z nich sprawdzają się jak na razie bez zarzutów jak na polską ekstraklasę a dodatkowo odkryłem kilka dodatkowych:

 

Pozycja: Bramkarz

Imię i nazwisko: Radosław Janukiewicz

Wiek: 23 lata

Klub: Śląsk Wrocław

Wartość: Kilkadziesiąt tysięcy złotych na początku gry.

 

Bardzo utalentowany polski golkiper. Po rozpoczęciu gry ma już 15 występów w reprezentacji U-21. Świetne atrybuty bramkarskie, jedynie kiepski w piąstkowaniu. Po dwóch sezonach wart u mnie już 700 tys. zł, ale z powodzeniem można sprzedać go za 1.5 mln zł, a wartość ciągle rośnie. Dosyć profesjonalny zawodnik, od niego zaczyna się tworzenie formacji defensywnej. Najlepiej zakupić go jak najwcześniej nim wartość pójdzie w górę.

 

Pozycja: Obrońca (Lewy, Środek)

Imię i nazwisko: Milos Janicijevic

Wiek: 18 lat

Klub: Metalac Trgowaczki

Wartość: Kupiłem za 70 tys. złotych

 

Piłkarz odnaleziony przez klubowych skautów. Początkowo byłem dosyć sceptycznie nastawiony do transferu, ale okazał się genialnym wzmocnieniem. Już po niecałym roku gry wart jest 300 tys. złotych i nie ma lepszego zawodnika w klubie na pozycję środkowego obrońcy. Solidny, każdy mecz zalicza przynajmniej na 7. Dodatkowo młody wiek, więc prawdopodobnie rozwinie się na tyle, by w przyszłości grać w dobrym klubie europejskim. Gorąco polecam.

 

Pozycja: Ofensywny Pomocnik (Lewy)

Imię i nazwisko: Marcin Siedlarz

Wiek: 18 lat

Klub: Rok spędził w Sienie (bez występów), dostępny z wolnego transferu

Wartość: 0 zł

 

Mój podstawowy zawodnik w FM 06 (ogrywał najlepszych w europejskich pucharach). Postanowiłem go sprawdzić i w FM 08. To był doskonały pomysł. Wygryzł z pozycji Gancarczyka i Ostrowskiego, brylował na boiskach II ligi, a teraz dzięki jego rajdom, wrzutkom mój zespół gra efektywnie i efektownie. Zalicza wiele asyst a strzela też gole. Młody wiek pozwoli mu też jeszcze polepszyć swoje atrybuty. Gorąco polecam.

 

Pozycja: Ofensywny Pomocnik (Środek)

Imię i nazwisko: Rafał Wawrzynczok

Wiek: 21 lat

Klub: Ostatnio Walka Zabrze, dostępny z wolnego transferu

Wartość: 0 zł

 

Kolejny zawodnik ściągnięty z FM 06. Tam po 4 sezonach jego wartość oscylowała w 12 milionach złotych. Od razu po przyjściu stał się nominalnym środkowym pomocnikiem i genialnie kierował grą Śląska. Już teraz wart 250 tys. złotych a rozegrał dopiero kilka meczy w ekstraklasie. Ma dobre atrybuty psychiczne i fizyczne. Jego wady to kiepska gra głową, strzały z rzutów wolnych, dystansu i rzutów karnych. Myślę że za kilka sezonów ten młody gracz będzie pukał do drzwi kadry narodowej, jeżeli pozwolę mu dalej się tak korzystnie rozwijać. Wiek dla piłkarza też nie jest zły. Polecam tego zawodnika. O miejsce w składzie będzie rywalizował nawet ze znacznie starszymi kolegami. U mnie dzięki jego znakomitemu kierowaniu zespołem znajduję się beniaminkiem na 1 pozycji w Lidze. Gra śląska od razu podupada, gdy Wawrzynczok nie może grać w którymś spotkaniu.

 

Pozycja: Napastnik

Imię i nazwisko: Kamil Biliński

Wiek: 19 lat

Klub: Śląsk Wrocław

Wartość: 10 tys. złotych

 

Moja rada, kupić tego zawodnika jak najszybciej to możliwe, póki jego wartość jest tak niska. Wychowanek Śląska Wrocław. Już w wieku 20 lat, będąc tylko w kadrze U-21 jego wartość wynosi 120 tys. złotych a atrybuty stoją na wysokim poziomie. Reprezentant Polski U-19. Ściągnąłem go do drużyny seniorów, bo to co wyprawiał w juniorach po prostu nie pozwalało mu siedzieć wśród amatorów. Pozwalam mu grać w Pucharze Ligi oraz Pucharze Polski. Czasami zalicza końcówki meczów. Kiedy dostaje szanse zwykle strzela dużo bramek. Myślę, że w przyszłości wart będzie kilka milionów i spokojnie będzie ważnym ogniwem reprezentacji narodowej.

 

Pozycja: Defensywny Pomocnik

Imię i nazwisko: Guillermo Hidalgo

Wiek: 16 lat

Klub: Lech Poznań

Wartość: Na początku drugiego sezonu 240 tys. złotych

Narodowość: Peru

Znalazłem tego zawodnika bardzo przypadkowo. Rozgrywałem mecz ligowy z Lechem Poznań i zaciekawiło mnie, że w wyjściowej jedenastce znalazł się nieznany mi piłkarz, właśnie Hidalgo. Spojrzałem na wiek - 17 lat. Oglądam go dalej i co widzę? W tak młodym wieku już 5 występów w reprezentacji Peru. Duża wartość i fantastyczne atrybuty. Zresztą skoro wychodzi w pierwszym składzie Lecha Poznań to naprawdę ma spory kaliber. Kupiłem go w ciemno, nie wiem jak sprawdzi się u mnie, ale myślę, że to kolejna perełka Lecha Poznań, którą jak najszybciej trzeba mieć u siebie, bez względu na klub.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wersja bazy : 8.0.0

Imię i nazwisko: Fraizer Campbell

Wiek: 20 lat

Pozycja:NŚ, OPŚ

Klub:Manchester United ll

Wartosć: dokładnie niewiem bo ja go wziąłem z własnych rezerw więc nic nie płaciłem ale chyba kilkaset tysięcy

 

 

Świetnie się rozwija u mnie w ManUtd gra w pierwszym składzie, w 21 meczach strzelił 11 bramek, dużo asystuje

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Imie: Younousse

Nazwisko: Sankhare

Narodowosc: Francja

Wiek: 18 lat

Pozycja: DP, PL, PŚ

Cena: 0 euro + procenty ze sprzedazy do dogadania

 

Wszedl na ostatni mecz w Serie A gdzie zagralem samymi mlodzianami oraz rezerwami. Strzelil 2 bramki, jedna z za pola karnego w samo okienko z pierwszej pilki a druga po dobrym prostopadlym podaniu. Zapowiada sie niesamowicie, bylem w szoku. Fakt ze gralem z Reggina i grali dosc defensywnie ale chlopak mimo ze strzelil 2 bramki to wypracowal sporo akcji kolegom, w piarwszej polowie gral na skrzydle lewym, tam strzelil 1 bramke, 2 strzelil jak gral na rozeganiu. Narazie nikt nie oferuje kasy ale zaczna jak go wpuszcze jeszcze na kilka meczy. Polecam go bo bedzi wart gruba kase!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Baza Danych 8.0.2

 

Imię i nazwisko : Cagri Erdem

Narodowość : Dania

Wiek : 16 lat

 

Kiedy wysłałem scouta do Dani grając swoim PSV myślałem o nabytku na przyszłość. Znalazłem tego piłkarza kupiłem za psie pieniądze (chyba 30.000 Euro) i wystawiłem go na mecz towarzyski z Ajaxem. Zabłysnął niesamowicie! Za rok sprzedałem go za 11mln. Euro!!

 

Dane:

 

http://img141.imageshack.us/my.php?image=cagrierdemdane.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Baza Danych 8.0.2

 

Imie: Matjaz

Nazwisko: Lunder

Narodowosc: Slowenia

Wiek: 26 lat

Pozycja: Obronca srodkowy

Cena: okolo 100 tys. euro

 

Moj pierwszy zakup bez wzgledu w jakim klubie zaczynam. Ostatnio w moim Racingu Ferrol najlepszy obronca Segunda Division.

 

 

Imie: Ivan

Nazwisko: Carabic

Narodowosc: Czarnogora

Wiek: 26

Pozycja: Obronca srodkowy

Cena: okolo 150 tys. euro

 

Troszke lepsza kopia Lundera. Jedyny minus to brak obywatelstwa UE.

 

 

Imie: Adam

Nazwisko: Pinter

Narodowosc: Wegry

Wiek: 19

Pozycja: Obronca srodkowy lub defensywny pomocnik

Cena: 16 tys. euro

 

Nie wiem jakie ma PA bo nigdy tego nie sprawdzam ale jak na ta cene to naprawde swietny gracz na przyszlosc.

 

 

Imie: Rinar

Nazwisko: Valeev

Narodowosc: Ukraina

Wiek: 19

Pozycja: ofensywny pomocnik (prawy,lewy,srodkowy) lub napastnik

Cena: 5 tys. euro

 

Ten chlopak ma umiejetnosci ze kapcie spadaja. Jak dla mnie prawdziwy wonderkid.

 

 

Imie: Orlin

Nazwisko: Orlinov

Narodowosc: Bulgaria

Wiek: 18

Pozycja: ofensywny pomocnik (prawy,lewy,srodkowy) lub napastnik

Cena: okolo 10 tys. euro

 

Przy dobrym prowadzeniu ten mlody Bulgar moze zajsc naprawde daleko.

 

 

Imie: Rok

Nazwisko: Kronaveter

Narodowosc: Slowenia

Wiek: 20

Pozycja: ofensywny pomocnik lub napastnik

Cena: 250 tys. euro

 

Napastnik kompletny. Poradzi sobie w kazdej lidze swiata.

 

 

Imie: Ivaylo

Nazwisko: Ivanov

Narodowosc: Bulgaria

Wiek: 22

Pozycja: defensywny pomocnik

Cena: 16 tys. euro

 

Solidny pomocnik choc bez rewelacji.

 

 

Imie: Ivan

Nazwisko: Vukovic

Narodowosc: Czarnogora

Wiek: 20

Pozycja: Napastnik

Cena: okolo 200 tys. euro

 

Drugi Mirko Vucinic.

 

 

Imie: Alexey

Nazwisko: Petrov

Narodowosc: Bialorus

Wiek: 16

Pozycja: ofensywny pomocnik (prawy,lewy,srodkowy) lub napastnik

Cena: free

 

Jeden z najlepszych 16-latkow w grze.

 

 

Imie: Stanislav

Nazwisko: Manolev

Narodowosc: Bulgaria

Wiek: 22

Pozycja: prawy pomocnik lub ofensywny pomocnik (prawy)

Cena: okolo 30 tys. euro

 

W rzeczywistosci jeden z najwiekszych talentow bulgarskiej pilki. W FM da sobie rade w kazdym slabszym klubie.

 

 

Imie: Adrian

Nazwisko: Paluchowski

Narodowosc: Polska

Wiek: 20

Pozycja: napastnik

Cena: 75 tys. euro

 

Solidny napastnik. U mnie sprawdzil sie w Segunda Division.

 

 

Imie: Eino

Nazwisko: Puri

Narodowosc: Estonia

Wiek: 18

Pozycja: ofensywny pomocnik

Cena: 3 tys. euro

 

Ma zadatki na dobrego playmakera.

 

 

Imie: Sander

Nazwisko: Puri

Narodowosc: Estonia

Wiek: 18

Pozycja: srodkowy pomocnik

Cena: 3 tys. euro

 

Brat Eino. Troche gorszy blizniak ale warto go miec w skladzie.

 

 

Imie: Taijo

Nazwisko: Teniste

Narodowosc: Estonia

Wiek: 19

Pozycja: lewy pomocnik

Cena: 3 tys. euro

 

Levadia Tallin to estonski Ajax. Warto tam zajrzec i za czapke gruszek kupic sobie kilku grajkow. Ja oprocz braci Puri polecam takze Teniste,ktory napewno da rade w ligach typu Serie B czy Segunda Division.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Imię : Marek

Nazwisko : Wasiluk

Narodowość : Polska

Wiek : 20

Pozycja : Obrońca (lewy, środek), boczny wysunięty obrońca (lewy)

Cena : ok. 500 tyś zł.

Klub : Jagiellonia Białystok

 

Bardzo dobry obrońca, kupiłem go w I sezonie w okienku zimowym i bardzo dobrze spisuje się na prawej obronie, nie popełnia większych błędów co groziło by kartką albo utratą gola.

 

Imię : Piotr

Nazwisko : Madejski

Narodowość : Polska

Wiek : 24

Pozycja : Ofensywny pomocnik (lewy, prawy), wysunięty napastnik

Cena : Nie wiem (aktualnie [iI sezon] 5.750.000)

Klub : Górnik Zabrze

 

Bardzo dobry zawodnik. Ja stawiam go w ataku i w I sezonie zdobył dla mnie 13 bramek (król strzelców) a teraz w II sezonie po 14 meczach ma 11 bramek na koncie.

 

Imię : Mariusz

Nazwisko : Magiera

Narodowość : Polska

Wiek : 23

Pozycja : Obrońca (lewy, prawy)

Cena : 500 tyś zł.

Klub : Wisła Kraków

 

Cóż mogę powiedzieć ;) Bardzo dobry obrońca, z powodzeniem wygryzł z I składu Tomasza Hajtę :winner:

 

Imię : Robert

Nazwisko : Trznadel

Narodowość : Polska

Wiek : 18

Pozycja : Ofensywny pomocnik (środek)

Cena : ok. 900 tyś.

Klub : Górnik Zabrze (I sezon na wypożyczeniu w Parmie)

 

Świetny środkowy pomocnik, z powodzeniem zastępuje Jerzego Brzęczka, a nawet gra w I składzie. W tym sezonie w 14 meczach zdobył 2 bramki :)

 

Imię : Adam

Nazwisko : Orłowicz

Narodowość : Polska

Wiek : 21

Pozycja : Obrońca (lewy, prawy)

Cena : 40 tyś.

Klub : Górnik Zabrze U-21

 

Kolejny dobry obrońca, nie popełnia większych błędów, można go wystawiać meczach o stawkę, z powodzeniem zastępuje Mariusza Magierę oraz Tomasza Hajtę na prawej stronie bądź Marka Wasiluka na stronie lewej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wersja: 8.0.2

 

Imię: Luuk

Nazwisko: te Boekhorst

Narodowość: Holandia

Wiek: 21

Pozycja: Obrońca środkowy i Defensywny Pomocnik

Cena: ok.500zł

Klub: Go Ahead Eagles

Idealnie nadaje się do polskiej ligi. Jest niedrogim, ale bardzo dobry obrońcą, który mimo wątpliwej szybkości i tak sprawdzi się w większości drużyn.

 

Imię: Miroslav

Nazwisko: Lecic

Narodowość: Serbia

Wiek: 21

Pozycja: Napastnik

Cena: ok.200zł

Klub: Crvena Zvezda

Polecam go gorąco menedżerom szukającym mocnych i skutecznych napastników z nieduże pieniądze. Lecić naprawdę potrafi grać na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Imię: Hernan

Nazwisko: Boderone

Narodowość: Argentyna

Wiek: 25

Pozycja: Napastnik

Cena: 9 tys. funtów

Klub: Club Athletico Nueva Chciago Buenos Aires 

Hernan to bestia pola karnego. Uwielbia doprowadzać do stanu podgorączkowego, menedżerów innych drużyn. Do Polski jak najbardziej przyjdzie, ale tylko do Ekstraklasy.

 

 

Imię: Sebastian

Nazwisko: Prediguer

Narodowość: Argentyna

Wiek: 20

Pozycja: PŚ

Cena: ok. 80 tys. funtów

Klub: Belgrano 

Bardzo ciekawy argentyński Środkowy pomocnik, statami zbliżony do Mauro Cantoro. Z czasem rozwija się na naprawdę genialnego zawodnika. Polecam do klubów z Europy Wschodniej

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Wersja bazy: 8.0.2

Imię i nazwisko: Roman Kapanistyi

Narodowość: Ukraina

Wiek: 24 lata

Pozycja: OP/N

Klub: Stal Dnieprodzierżyńsk (Ukraina)

Cena zakupu: 3 tys. €

 

Ściągnąłem go w przerwie zimowej do 2 ligowej Lechii. Jako napastnik w 14 spotkaniach zdobył 8 bramek przy średniej 7,07 a na chwile obecną w drugim sezonie strzelił w 15 spotkaniach 8 bramek przy średniej 7,05. Zawodnik charakteryzuje się dobrymi statystykami jedynie przyspieszenie i wytrzymałość można by potrenować ---> http://i55.tinypic.com/ajqoh1.jpg statystyki których niestety nie widać ''wykańczanie akcji" 16, "znaczenie" 4

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...