Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze ktoś nie zauwazył, to każda taksa, przy odpowiednich graczach, skutkuje. Czy to Kimz, czy Kit, czy najlepsza wg mnie taksa Vamiego, bez graczy nie przyniesie wyników. Z drugiej strony grając kompletnym zespołem ustawienie na boisku nie ma znaczenia. Czy to 4-4-2 czy 4-3-3 czy 1-2-1-3-1-2-1 najważniejsze są polecenia drużynowe i indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Jeśli jeszcze ktoś nie zauwazył, to każda taksa, przy odpowiednich graczach, skutkuje. Czy to Kimz, czy Kit, czy najlepsza wg mnie taksa Vamiego, bez graczy nie przyniesie wyników. Z drugiej strony grając kompletnym zespołem ustawienie na boisku nie ma znaczenia. Czy to 4-4-2 czy 4-3-3 czy 1-2-1-3-1-2-1 najważniejsze są polecenia drużynowe i indywidualne.

 

 

 

Mógłbyś podać linka to taky Vamiego?? Chętnie ją przetestuje skoro tak ją chwalisz :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Panowie,mam mały problem,uzywam obecnie taktyki Kimz (nie wiem czy dobrze napisałem) oraz systemu treningowego TUG.Na początku sezonu (gram Manchesterem UTD) było wręcz cudownie,tatyka sie sprawdzała,wyniki do przodu,raz tylko remis z Chelsea 2-2.No i zaczeły się problemy ok połowy sezonu,wyniki zaczeły sie pogarszac.nic nie kombinowałem w ustawieniach taktycznych.Gram ta taktyka taka jakas wrzuciłem,podobno to jedne z najlepszych taktyk.niestety wyniki coraz gorsze zaczynają byc.Wymęczone zwyciestwo z Fulham 1-0 oraz Derby 3-2.Zauwazyłem że pilkarze zaczynaja mi starsznie smalazarnie biegac.Pewnie kondycja..?

Jak temu zaradzic,narazie nie wzmocnie zespo€ł bo zarząd mi nie chce dac kasy.

I jeszcze jeden problem.Otóz mimo zastyosowania treningu TUG (też podobno najlepszy) nic mi u zawodników nie wzarasta a wręcz spadaja cechy.Stosowąłem go tak samo w FM 2007 i to parę sezonów,objaw był taki sam że albo nic nie wzrastało albo spadały cechy,mimo [prawidłowego przyporzadkowania piłkarzy do poszczególnych systemów treningowych.

Gdzie robię zle?A może cos jeszcze trzeba ustawic?

Nie wiem gdzie szukac problemu.moze cos porawic tyrzeba?

A moze trenerzy,ale w sztabie szkolenowym Manchesteru same gwiazdy.

Jak posutawiac to tak aby były efekty i treningowe i ogólnie gra zespołu?

Odnośnik do komentarza

Witam Kolegów. Gram Jagiellonią Białystok na patchu 8.0.2 i updatem składów 8.3 (składy z 2.09.08). Na początku szło mi dobrze , potem znakomicie przez pare kolejek miałem 3 pozycję w lidzę. Potem zaczeło się wszystko sypać:/ Proszę o jaką taktykę odpowiednią na polskie boiska i która pomoże mi w walce o ligowy byt. Z góry dziękuje za taksę i pomoc. A dodam, że preferuję grę dwoma napastnikami.

Odnośnik do komentarza

@kris26

Na grę zespołu raczej ciężko będzie coś poradzić. FM08 to gra relatywnie realistyczna i killer taktyki rodem z poprzednich wersji CM/FM nie mają tu miejsca. Nawet przy bardzo dobrej taktyce Kita musisz dobrać odpowiednich zawodników na dane pozycje, odpowiednio ich zmotywować przed, jak i w trakcie meczu, zwracać uwagę na poziom kondycji, morale... I tak dalej. Na końcowy wynik wpływa wiele czynników stąd ciężko wygrywać wszystkie mecze i normalnym jest, że zdarzy się jakiś kryzys.

Spróbuj może zastosować jakąś rotacje w składzie, staraj się urozmaicać rozmowy motywacyjne - na przykład poprzez indywidualizacje owych rozmów. Warto też na bieżąco reagować na to, co dzieje się na boisku. Minimalnie zmieniać polecenia drużynowe, czy też indywidualne itp.

 

 

Co do rezultatów treningów to było już powiedziane, że wątpliwym jest iż reżim z podziałem na pozycje ma jakieś znaczący wpływ na podnoszenie danych atrybutów. Na przykład możesz dać piłkarzowi na 'max' trening siłowy, a reszta na 'lekko' a i tak siła mu nie wzrośnie. Poczytaj oficjalny temat o treningu.

Odnośnik do komentarza

@kostek;

Dzieki za odpowiedz,ja wiem dobrze że nawet zespól przesiąknięty gwiazdami może nie wygrywac wszystkich meczów,badz wtapiac mecze z zespołami które są ligowymi słabeuszami,ale temat mnie w sumie już neka od czasów FM 2005.Zawsze jest taak że po jednym-dwóch sezonach przychodzi jakis dziwny kryzys że zespól przez parę kolejnych sezonów gra słabo i albo jest w środku tabeli albo kfalifikuje sie do pucharów ale potrafi wtopic mecz w przeciętniakiem (i tak miałem na wszystkich wersjach FM od 2005 do 2007) nie moge tego rozgrysc.Grajac Interem w FM 2007 i majac trenerów przesiąkniętych samymi 20 w ich atrybutach trenerskich i mim o posiadania dobrych a wrecz bardzo dobrych piłkarzy druzyna spisywała sie poniżej swojego poziomu....dlatego pytam bo moze gdzies jakies bledy robie,złe szkolenie,zli trenerzy?.Czemu zawodnicy mimo nawet obnizenia intensywnosci treningów z ciezkiego na sredni a pozniej na lekki po pierwzej połowie maja (nie wszyscy) kondycję ponizej 90 % ?

Odnośnik do komentarza
Właśnie dlatego im spada kondycja. Nie mieszaj z intensywnością treningu, stosuj natomiast rotację w składzie. Zawodnik zjechany meczami co trzy dni potrzebuje trochę czasu żeby wrócić do pełnej kondycji. Szeroka kadra jest niezbędna.

Własnie juz tak na koniec gry w FM 2007 probowałem robic,kupiłem zawodnikow aby miec szerokie zaplecze,cóz z tego skoro nawet jeśli robiłem rotacje w skąłdzie,to niektórzy zwodnicy zaczeli rzucac foachami że domagaja sie gry w pierwszy skłądzie albo wołaja o to aby ich na listę wystawic.Jak to pogodzc?

Co do intensywnosci treningów to mam ją obnizyc na średnią?

Odnośnik do komentarza
Własnie juz tak na koniec gry w FM 2007 probowałem robic,kupiłem zawodnikow aby miec szerokie zaplecze,cóz z tego skoro nawet jeśli robiłem rotacje w skąłdzie,to niektórzy zwodnicy zaczeli rzucac foachami że domagaja sie gry w pierwszy skłądzie albo wołaja o to aby ich na listę wystawic.Jak to pogodzc?

Znajdź złoty środek. Zmęczonym dajesz odpocząć kilka meczy i do roboty.

Co do intensywnosci treningów to mam ją obnizyc na średnią?

Tak, przy wyższej narażasz się na dużą ilość kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Zawsze jest taak że po jednym-dwóch sezonach przychodzi jakis dziwny kryzys

Pierwszy raz słyszę :>

Ja mam już czwarty sezon Realem Madryt, w tym 4 mistrzostwa Hiszpanii, 2 zwycięstwa w Lidze Mistrzów, ponadto 3 Superpuchary Hiszpanii, 2x Copa del Redy, 2x Superpuchar Europy. I nie piszę tego, żeby się pochwalić, tylko uświadomić Cię, że to zawsze jest zupełnie nie słusznym stwierdzeniem.

W grę wchodzą również rozmowy motywacyjne, tak jak wspomniał poprzednik, rotacje. We włoskich, hiszpańskich, angielskich ligach gra się czasem co 3, 4 dni, a to wymaga wysiłku. Ja jakoś gram na treningu normalnym i nie narzekam. Ważne są również przygotowania do nowego sezonu. Od początku pierwszego sparingu przygotowawczego do ostatniego, ustaw obciążenie na wysokie (jedno przesunięcie od bardzo wysokiego). Gdy już rozegram te 8, 10 meczy towarzyskich, wracam na obciążenie średnie (z 5, 6 przesunięć w lewo od wysokiego).

 

Atmosfera w drużynie, morale, forma. Te czynniki również wpływają na wyniki.

Ja się tylko dziwie, jaką Ty radość z gry czerpiesz stosując najlepsze treningi i taktyki z forum. Tym bardziej mając do dyspozycji taki klub jak Inter Mediolan, potentat włoskiej SerieA. Tu się właśnie powinieneś pouczyć pewnych zagrań taktycznych, reagowania na dane sytuacje, które mają miejsce podczas meczu...

Odnośnik do komentarza
kutfa!!1 te taksy Kimza to wymiatacze!!! szoku doznałem normalnie :D

 

Jakim grasz zespołem? Ja kiedyś testowałem jedną z tych taktyki i pokonałem Chelsea 10-1 w finale LM ( grałem Standard Liege ), jednak taktyka jest troche niestabilna w połowie sezonu zaczeły się remisy z teoretycznie słabszymi zespołami.

 

Gram PSG 3 sezon.

Pierwsze dwa a raczej, półtorej sezonu grałem taksą kitsa. Niestety coś "siadło". Zapodałem te taksy Kimza, plus poczytałem instrukcje do nich jak należy grać, jakich uzywać zawodników itp. Od tej pory w lidze wygrałem wszystkie mecze, mistrzostwo zdobyłem na 8 kolejek przed końcem sezonu.

W LM byłem pewny, że po wyjściu z grupy (z 2 miejsca za Bayernem) dostanę w dupę od Arsenalu. U siebie (nie miałem 4 podstawowych zawodników do tej taksy) remis 0-0 (fartowny mocno). Na wyjeździe remis 3-3. W ćw. finale znów Bayern i pierwszy mecz 2-2.

 

Taksa genialna. Tyle, że potrzebuje, wręcz wymaga odpowiednich graczy inaczej dupa ;)

 

 

Witam

 

Możesz napisac jakich konkretnie zawodników?? niestety kiepsko u mnie z językiem obcym:/

 

Bardzo był bym wdzięczny jak byś napisał te instrukcje jakich zawodników potrzeba :)

 

Pozdrawiam

 

jasne :)

 

Bramkarz - mozliwie jak najlepszy!!!! Im lepszy tym lepiej.

 

OŚ - podstawowe atrybuty na tej pozycji szybkość (minimum 15+), dobry wyskok, siła i gra głową pozostałe atrybuty defensywne im lepsze tym lepeij.

 

OP/OL - tutaj także: szybkośc 15+ oraz wyskoki atrybut pracowitośći (15+); pozostałe atr. def. możliwie jak najwyższe. Najpierw wybieraj na tę pozycje zawodników bardziej defensywnych niż takich którzy lubia zapuszczać się do przodu

 

Def. Pom - tutaj bez większych wymagań, im lepszy tym lepiej, podstawa, to odbiór, pracowitość, wytrzymałośc, siła, współpraca

 

Lewy Ofen. pom - wysokie art. wykończenia, strzałów z dystansu, błyskotliwości, decyzji i techniki

 

Sr. ofen. pom - bardzo kreatywny, świetnie podający, technika, decyzje i błyskotliwość,

 

prawy. ofen.pom - bez wiekszych wymagań :)

 

NŚ - bez znaczenia po prostu jak najlepszy :) - i szybki i dobrze grający głową będą dobrzy - dodam od siebie ze jak ma dobre strzały z daleka to plus ;)

 

Tyle :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Zawsze jest taak że po jednym-dwóch sezonach przychodzi jakis dziwny kryzys

Pierwszy raz słyszę :>

Ja mam już czwarty sezon Realem Madryt, w tym 4 mistrzostwa Hiszpanii, 2 zwycięstwa w Lidze Mistrzów, ponadto 3 Superpuchary Hiszpanii, 2x Copa del Redy, 2x Superpuchar Europy. I nie piszę tego, żeby się pochwalić, tylko uświadomić Cię, że to zawsze jest zupełnie nie słusznym stwierdzeniem.

W grę wchodzą również rozmowy motywacyjne, tak jak wspomniał poprzednik, rotacje. We włoskich, hiszpańskich, angielskich ligach gra się czasem co 3, 4 dni, a to wymaga wysiłku. Ja jakoś gram na treningu normalnym i nie narzekam. Ważne są również przygotowania do nowego sezonu. Od początku pierwszego sparingu przygotowawczego do ostatniego, ustaw obciążenie na wysokie (jedno przesunięcie od bardzo wysokiego). Gdy już rozegram te 8, 10 meczy towarzyskich, wracam na obciążenie średnie (z 5, 6 przesunięć w lewo od wysokiego).

 

Atmosfera w drużynie, morale, forma. Te czynniki również wpływają na wyniki.

Ja się tylko dziwie, jaką Ty radość z gry czerpiesz stosując najlepsze treningi i taktyki z forum. Tym bardziej mając do dyspozycji taki klub jak Inter Mediolan, potentat włoskiej SerieA. Tu się właśnie powinieneś pouczyć pewnych zagrań taktycznych, reagowania na dane sytuacje, które mają miejsce podczas meczu...

no ja nie pierwszy raz bo już tu nawet na forum ( i na innych froach o FM) czytałem iż wielu grajacych narzeka na fenomen drugiego sezonu.że drużyna gra o wiele słabiej.

Powiedz mi ile twoja kadra liczy zwodni9ków,bo nie sztuka jest nakupic a pózniej słuchac jeków zawodników :)

Fakt że w Lidze Angieslkiej gra sie bardzo często i duzo (od ligi po puchar).Muszę faktycznie chyba zaczac odnormlanego treningu i uczyc sie sam od podstaw :)

Odnośnik do komentarza
Tak jak wspomniałem... Przygotowania, rozmowy, rotacje, morale, zgranie. To wszystko ma jakiś wpływ na siebie.

Tak właśnie - też o tym wspomniałem w poście #1506.

 

Ale - nie negując Twojego wkładu w sukces - taki zespołem jak Real dużo nie trzeba kombinować, aby osiągnąć takie wyniki, jeśli ma się 'jakieś tam' doświadczenie z FM-ów. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli jeszcze ktos nie wie jak "używać" taktyk Kimza, to podrzucam linki :)

 

Polecenie "na przeciwnika" oraz dobór odpowiednich zawodników pod taksy Kimza----> http://kimz-world.110mb.com/kimz-tactics/player.html

 

Tweaking czyli jak wkręcić kompa ;) ----> http://kimz-world.110mb.com/kimz-tactics/tweaking.html

 

Po ang ale nawet ja rozumiem więc dacie radę :) Fajne są spostrzeżenia odnośnie lini obrony przeciwnika oraz kiedy gra 4-2-2 lub 4-4-2 z dłubimi strzałkami

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...