Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z linią pomocy, chodzi o pressing. Rozumiem obrona, GPP małe. Ale jak GPP ma się do pomocy. Gram jednym DMC, przed nim jest MC a na bokach AML i AMR. Jak tu ustawić pressing, Defensywnemu pomocnikowi rozumiem, że przypisać dość duże GPP a jak z resztą? :)

ja osobiscie mam pressing 3 w prawo i scisle krycie:) mc daj taki sam ale bez scislego krycia a ze skrzydlowymi tak zeby charowali na calym boisku ale tez bez przesady:)

Odnośnik do komentarza

Może zadam trochę głupie pytanie, ale nie potrafię sobie z tym "problem". Chodzi o mecze wyjazdowe. Nie mam pojęcia co się z moją drużyna dzieje na terenie rywali. Posłużę się przykładem. Gram Wisłą Kraków [ 4-4-2] z Odrą, mecz na wyjeździe przegrywam 0-2. Ale za 3 dni gram znów z Odra i deklasuję ich aż 4-1. Co zrobić? Już nie mam pomysłów.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym przedstawić testy taktyki Kit'a - 23.

 

Testowano na trzech klubach, oczywiście 'na żywca' a nie na holiday'u.

 

Pierwszym klubem było PSG

 

Oczekiwania - 10 miejsce.

Po 15 kolejkach tak wyglądała tabela.

 

Kolejny klub - Livingston

 

Oczekiwania - 6 miejsce.

Tabela po 15 kolejkach.

 

Trzeci team - Sheffield Wednesday

 

Oczekiwania - 9 miejsce.

 

Tabela po 15 kolejkach.

 

 

Plusy

 

-na ogół spora przewaga w posiadaniu piłki dzięki pięciu zawodnikom w środku pola

-ogromna ilość sytuacji podbramkowych

-raczej pewna gra w defensywie

-niezła skuteczność

-piękne klepki na trzydziestym metrze przed polem karnym przeciwnika

-ofensywny pomocnik lewy ściąga na siebie jednego ze stoperów - napastnik pozostaje wolny - to stały schemat

-spora ilość kluczowych podań z linii pomocy

 

Minusy

 

-czasem stoperzy "rozłażą się" na boki i wtedy pozostaje wolne miejsce dla napastników przeciwnika; rzadko, ale zdarza się

-gra uzależniona jest od formy dwóch zawodników - playmakera i środkowego napastnika; bez szybkiego napadziora taktyka sporo traci

-ofensywny pomocnik często po 70 minutach gry nadaje się tylko do zmiany

 

Ogólna ocena 5-

 

Propozycje modyfikacji

 

-polecam wyłączyć ograniczenie do gry środkiem i ustawić na "Mieszane" - piękne podania do skrzydłowych

-w poleceniach "na przeciwnika" radzę ustawić pressing środkowym pomocnikom rywala na "Często" - paraliżuje to grę drużyny przeciwnej dzięki przewadze jednego zawodnika w linii pomocy (większość drużyn gra 4-4-2 i ich modyfikacje)

 

Wniosek końcowy

Z czystym sumieniem mogę polecić tą taktykę do działu "Najlepsze...". Styl gry jest miły dla oka i bardzo skuteczny. Dobra robota Kit!

Odnośnik do komentarza
Dajcie linka albo screeny taktyki Kit070 bo nie które wygasły

http://www.sendspace.com/file/5wz4jc link do "23" ale z zaimplementowanymi rożnymi i poprawioną defensywną grą bocznych obrońców dlatego ma cyferkę "24".

 

http://forumcm.net/index.php?s=&showto...st&p=270875 tu poprzedni opis a zdjęcia nie wygasły bo sprawdzałem. Jeśli jednak chcesz wiedzieć coś więcej to na PM

 

Aha..rozegrałem też 2 mecze na patchu 8.0.2 (na więcej brak czasu) i z Sevillą 2:0 i CSKA 6:0 przy czym przeciwnik właściwie nic nie mógł zrobić. To chyba zaleta tego patcha bo obrona bardzo się poprawiła. Za to chyba odpuścili rożne bo właśnie w tych dwóch meczach 4 bramki są z rożnych. :)

Odnośnik do komentarza
Niektóre drużyny mają wąskie boiska , cholernie ciężko się gra .Skrzydłami nie da się pociągnąć bo jest za ciasno. Pod bramkę też trudo podejść .

Macie nato jakiś sposób.?

Zaznaczyć rozgrywanie piłki przez środek pola?

I chyba nie mogą być aż takie drastyczne różnice, ja nie spotkałem się z rozbieżnością większą jak 5 metrów..

Odnośnik do komentarza

Siema mam do was 2 pytania:

 

1. Jak ustawić zawodników aby zrobili taki manewr - skrzydłowy ma piłkę przebiega koło niego boczny obrońca skrzydłowy podaje mu piłkę a ten dośrodkowuje ( żeby robili coś takiego albo podobnego do tego - da sie tak zrobić ?:P)

2. Jak ustawić skrzydłowych żeby czasami wychodzili na pozycję napastników i kończyli akcje.

Odnośnik do komentarza
Siema mam do was 2 pytania:

 

1. Jak ustawić zawodników aby zrobili taki manewr - skrzydłowy ma piłkę przebiega koło niego boczny obrońca skrzydłowy podaje mu piłkę a ten dośrodkowuje ( żeby robili coś takiego albo podobnego do tego - da sie tak zrobić ?:P)

2. Jak ustawić skrzydłowych żeby czasami wychodzili na pozycję napastników i kończyli akcje.

 

1. proponuję zwiększyc swobode taktyczną dla skrzydłowych, rajdy z piłka na często (wtedy drybluje i absorbuje obrońcę) oraz rajdy często dla bocznego obrońcy,nastawienie dla bocznego obrońcy przynajmniej normalne;nie wiem czy włączenie przytrzymywania piłki (dla skrzydłowego) cos da :-k - do wypróbowania

2. ustaw rozgrywanie akcji środkiem i rajdy + rajdy z piłką na często dla skrzydłowych; ewentualnie przy grze 1 napastnikiem i dwoma wysuniętymi skrzydłowymi można dać im strzałki w kierunku światła bramki

Odnośnik do komentarza
witam,powiedzmy w koncowce bronie wyniku, co oprocz przetrzymywania pilki, nast. defensywnego i gry na czas jeszcze ustawic??

 

tak samo z gonieniem wyniku, nast. ofensywne, tempo szybkie .. co jeszcze?? z gory dzieki

Gdy bronisz wyniku to:

- gra na czas na maxa

- przetrzymanie piłki dla skrzydłowych i napastnika bądź napastników

- częste strzały z dystansu dla pomocników

- odbiór ostry

- cofnięta linia obrony

- nastawienie ogólnie: norma

- rajdy z piłką i bez piłki na rzadko u bocznych obrońców

- wolniejsze rozgrywanie piłki

 

Gdy gonisz wynik to:

- nastawienie bardzo ofensywne

- przy słabych obrońcach cofnięta linia obrony, przy stoperach szybkich z dobrym odbiorem i szybkością obrona lekko wysunięta

- rajdy bocznych obrońców na często

- tempo szybsze

- ostry odbiór

- gra przy przeciwniku: całe boisko

 

To tylko moje rady...

Odnośnik do komentarza

Ja czasami dawałem rady, ale teraz to ja się zapytam. Jak mianowicie grać z kontrataku? Ostatnio grałem z Chelsea w lidze mistrzów i moi grali dobrze bo Londyńczycy nie mogli przeprowadzić składnej akcji, ale moi nie mogli wyprowadzić kontrataku tak naprawdę. Jakie zastosować ustawienie? Grałem przeciwko Chelsea 4-2-2-1-1, gdzie było dwóch DPŚ, dwóch bocznych pomocników, jeden AMC i jeden napastnik. Jakieś propozycje? Oczywiście ustawienie może być inne od mojego:)

Odnośnik do komentarza
Ja czasami dawałem rady, ale teraz to ja się zapytam. Jak mianowicie grać z kontrataku? Ostatnio grałem z Chelsea w lidze mistrzów i moi grali dobrze bo Londyńczycy nie mogli przeprowadzić składnej akcji, ale moi nie mogli wyprowadzić kontrataku tak naprawdę. Jakie zastosować ustawienie? Grałem przeciwko Chelsea 4-2-2-1-1, gdzie było dwóch DPŚ, dwóch bocznych pomocników, jeden AMC i jeden napastnik. Jakieś propozycje? Oczywiście ustawienie może być inne od mojego:)

Mhm...musisz się zastanowić kto z tymi kontrami ma wychodzić.

Najlepiej jakby boczni pomocnicy mieli strzałkę maksymalnie do przodu to wtedy będą tam od razu biegać jak przyjmiesz piłkę. W Twoim ustawieniu przydałoby się jakby jeden z DPŚ rozprowadzał piłkę długim podaniem np. na skrzydło albo do któregoś z wybiegających AMC czy napastnika. Dlatego albo jemu przetrzymywanie piłki albo ustawisz DPŚ jako rozgrywającego.

U mnie najczęściej kontra idzie skrzydłem albo sam rozgrywający zasuwa środkiem boiska. Na inne rozwiązania nei bardzo jest miejsce na boisku. :)

Odnośnik do komentarza

To jest chyba głupie, żeby używać taktyki różnych ludzi. Treningi może tak, ale nie taktyki. A poza tym jak się gra Realem, Arsenalem, Man Utd. to wygrywanie jest tak samo proste jak w polskiej lidze Legią. Ja często zmieniam ustawienie. Podczas meczu wstawiam np. drugiego napastnika i z ofensywnego 4-5-1 przechodzę do defensywnego 4-4-2, bo zauważyłem, że dwaj napastnicy lepiej sobie radzą niż jeden:) Cofam obronę itd. Nie trzeba korzystać z czyichś taktyk. Można słuchać się rad dobrych graczy, bo jest to bezcenne i tak naprawdę bardzo realistyczne, bo gorsi trenerzy jeżdżą na szkolenia do najlepszych klubów i się w ten sposób rozwijają. Ale nie korzystają z tych samych tylko podobnych rozwiązań dostosowanych do możliwości swoich graczy. Jak korzystacie z taktyki kita z jednym napastnikiem i tym jednym napastnikiem jest Torres, Henry czy RVN to zawsze albo prawie zawsze wpadnie coś do siatki. A mnie szlag trafiał jak w meczu z Chelsea Kozub minął Terryego i... strzelił prosto w Czecha. Ale to jest właśnie urok piłki nożnej i urok FM. A poza tym w 16 meczach czwartego sezonu... 14 zwycięstw, 2 remisy. bramki: 41-12. I wcale nie trzeba korzystać z czyichś taktyk.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Dla mnie prawdziwą satysfakcją jest np. wyciągnięcie zespołu z CCL2 do Premiership i wygranie LM (co mi się w 2k7 udało :D ) na swojej taktyce. Osobiście mało interesuje mnie kwestia treningów więc korzystam z treningów Tug'a. A swoją taktyką można się podzielić na łamach forum ot tak, po to żeby inni może coś doradzili czy coś skrytykowali. Korzystanie wciąż z cudzych taktyk, gra load&save i wszelkiego rodzaju cheaty typu "nowy menedźer" to IMHO zabijanie przyjemności z gry. No ale skoro niektórym to pasuje...

 

Mimo że nie jestem jakimś wybitnym taktykiem, przetesowałem taktykę Kita na jednym ze swoich sparingów, bowiem wszyscy ją tak zachwalali. (Było to jeszcze na 8.01) No i nie mylili się - rzeczywiście taksa jest bardzo dopracowana i przemyślana. Trzeba mieć jednak jakiegoś rasowego, bramkostrzelnego napastnika. Brawo Kit za super taksę! :)

Ale i tak wróciłem do mojej JJ Mejor Tactica ;]

Odnośnik do komentarza
To jest chyba głupie, żeby używać taktyki różnych ludzi. Treningi może tak, ale nie taktyki. A poza tym jak się gra Realem, Arsenalem, Man Utd. to wygrywanie jest tak samo proste jak w polskiej lidze Legią. Ja często zmieniam ustawienie. Podczas meczu wstawiam np. drugiego napastnika i z ofensywnego 4-5-1 przechodzę do defensywnego 4-4-2, bo zauważyłem, że dwaj napastnicy lepiej sobie radzą niż jeden:) Cofam obronę itd. Nie trzeba korzystać z czyichś taktyk. Można słuchać się rad dobrych graczy, bo jest to bezcenne i tak naprawdę bardzo realistyczne, bo gorsi trenerzy jeżdżą na szkolenia do najlepszych klubów i się w ten sposób rozwijają. Ale nie korzystają z tych samych tylko podobnych rozwiązań dostosowanych do możliwości swoich graczy. Jak korzystacie z taktyki kita z jednym napastnikiem i tym jednym napastnikiem jest Torres, Henry czy RVN to zawsze albo prawie zawsze wpadnie coś do siatki. A mnie szlag trafiał jak w meczu z Chelsea Kozub minął Terryego i... strzelił prosto w Czecha. Ale to jest właśnie urok piłki nożnej i urok FM. A poza tym w 16 meczach czwartego sezonu... 14 zwycięstw, 2 remisy. bramki: 41-12. I wcale nie trzeba korzystać z czyichś taktyk.

 

No tak ale nie powiedzialbym zeby na patchu 8.01 gra nawet silna druzyna byla spacerkiem i uzycie byle jakiej taktyki dawalo efekty. Na poprzednim patchu zeby wygrac cokolwiek trzeba bylo sie niezle nameczyc, i sama (nawet dobra) taktyka cudow nie zdzialala. Ja naprzyklad grajac Liverpoolem (moze nie potega w Premiership ale silna druzyna) wygralem mistrzostwo dopiero w 4 sezonie, omal nie wylatujac po 2.

A co do uzywania cudzej taktyki to z 1 strony sie zgadzam ze to pojscie na latwizne a z 2 to po co je publikowac skoro nie powinno sie na nich grac?

Pozatym nigdy nie bawilo mnie granie slaba druzyna w ktorej nie znam ani 1 zawodnika, dlatego gram lepszymi team'ami

Odnośnik do komentarza
To jest chyba głupie, żeby używać taktyki różnych ludzi. Treningi może tak, ale nie taktyki. A poza tym jak się gra Realem, Arsenalem, Man Utd. to wygrywanie jest tak samo proste jak w polskiej lidze Legią. Ja często zmieniam ustawienie. Podczas meczu wstawiam np. drugiego napastnika i z ofensywnego 4-5-1 przechodzę do defensywnego 4-4-2, bo zauważyłem, że dwaj napastnicy lepiej sobie radzą niż jeden:) Cofam obronę itd. Nie trzeba korzystać z czyichś taktyk. Można słuchać się rad dobrych graczy, bo jest to bezcenne i tak naprawdę bardzo realistyczne, bo gorsi trenerzy jeżdżą na szkolenia do najlepszych klubów i się w ten sposób rozwijają. Ale nie korzystają z tych samych tylko podobnych rozwiązań dostosowanych do możliwości swoich graczy. Jak korzystacie z taktyki kita z jednym napastnikiem i tym jednym napastnikiem jest Torres, Henry czy RVN to zawsze albo prawie zawsze wpadnie coś do siatki. A mnie szlag trafiał jak w meczu z Chelsea Kozub minął Terryego i... strzelił prosto w Czecha. Ale to jest właśnie urok piłki nożnej i urok FM. A poza tym w 16 meczach czwartego sezonu... 14 zwycięstw, 2 remisy. bramki: 41-12. I wcale nie trzeba korzystać z czyichś taktyk.

 

No tak ale nie powiedzialbym zeby na patchu 8.01 gra nawet silna druzyna byla spacerkiem i uzycie byle jakiej taktyki dawalo efekty. Na poprzednim patchu zeby wygrac cokolwiek trzeba bylo sie niezle nameczyc, i sama (nawet dobra) taktyka cudow nie zdzialala. Ja naprzyklad grajac Liverpoolem (moze nie potega w Premiership ale silna druzyna) wygralem mistrzostwo dopiero w 4 sezonie, omal nie wylatujac po 2.

A co do uzywania cudzej taktyki to z 1 strony sie zgadzam ze to pojscie na latwizne a z 2 to po co je publikowac skoro nie powinno sie na nich grac?

Pozatym nigdy nie bawilo mnie granie slaba druzyna w ktorej nie znam ani 1 zawodnika, dlatego gram lepszymi team'ami

 

Hmm co do publikacji to jestem całkowicie za, ponieważ ja na przykład sporo się nauczyłem z taktyk Kita między innymi i moge taką widz wykorzystać w budowaniu swojej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...