Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdyby shoutbox był na górze, to byłoby inaczej (zapewne).

Jak się to da zrobić, to trzeba spróbować.

 

Zgadzam się. Shoutboxy są tylko efektywne jeśli są widoczne. Dlatego nazywają się shoutboxami bo możesz krzyknąć widząc resztę strony, aniżeli klikając w jakiś tam link.

Odnośnik do komentarza

Ale tu przecież nawet nie o to chodzi. Tak jak przewidywałem, SB stał się Marynią II. Po co nam to??

 

Sorry, Wasza wina, Wy na to pozwoliliście. Kto spoza Maryni chciałby tam pisać, skoro w połowie wpisów wisiały chamskie bluzgi? To jakby pozwolić ludziom srać w miejskim parku, a potem się dziwić, że nikt tam się nie rozkłada na trawie z kocem i książką.

Odnośnik do komentarza

Mi szczerze mówiąc wisi ten cały SB. Tylko tak spojrzałem, kto był za otworzeniem. Temat założył adrianABCH, który w SB napisał łącznie...uwaga... 0 wpisów.

 

Co do dostrzegania na dole SB- ja używam ciemniej skórki, gdzie jest on w osobnej zakładce. Nie lata toto, a ja w niego nie klikam. Kłopot z głowy. Może jakby był z boku, jak najnowsze tematy, to wtedy by się ktoś tam udzielał.

Odnośnik do komentarza

 

Ale tu przecież nawet nie o to chodzi. Tak jak przewidywałem, SB stał się Marynią II. Po co nam to??

 

Sorry, Wasza wina, Wy na to pozwoliliście. Kto spoza Maryni chciałby tam pisać, skoro w połowie wpisów wisiały chamskie bluzgi? To jakby pozwolić ludziom srać w miejskim parku, a potem się dziwić, że nikt tam się nie rozkłada na trawie z kocem i książką.

 

Owszem, zgodzę się. Tyle, że zanim te bluzgi tam się pojawiły, trzy dni przypominał kostnicę. Nie pisał tam nikt, poza piszącymi w Maryni (naliczyłem JEDEN wyjątek). Nie było jeszcze bluzgów. Późniejszych bluzgów NIKT nie zaraportował ani nie zwrócił na nie uwagi, co najlepiej pokazuje stosunek do nich niemaryniarskich użytkowników. W obecnym SB bluzgi wiszą w TRZECH postach. Niebywale łatwo amatorzy parkowych pikników dali się zdominować przez tych, którzy wolą organizować tam juwenalia biorąc pod uwagę fakt, że niby jakieś wielkie ciśnienie na otworzenie takowego parku tu było.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie, to ma to sens. Zamiast tworzyć nowe tematy by się tylko o coś zapytać, często mało istotnego, to taka osoba może po prostu zapytać na SB i ktoś kto jest w danym temacie odpowie i koniec. To jest moje zdanie.

 

Dobrze, że użyłeś słowa "teoretycznie". Teoria a praktyka w tym wypadku różni się całkowicie, bo shout zamiast roli którą powinien pełnić, stał się- jak wspomnieli koledzy powyżej- Marynią II w wersji live. Jak dla mnie pomysł który się nie sprawdził...

Odnośnik do komentarza

Aa, jeszcze jedno: mogę nawet zadeklarować: zacznę teraz codziennie tam zaglądać (na mojej czarnej skórce SB istnieje jedynie pod przyciskiem u góry ekranu, więc zaglądam tam dosyć rzadko) i kasować posty z bluzgami. I naprawdę sądzicie, że to wystarczy? Pierwsze trzy dni SB pokazały, że komandosi z Maryni spokojnie potrafią ją zdominować i bez nich. Zresztą, spójrzcie na działania Hida: przytrafił mu się jeden, niemal niezauważalny bluzg, i bez niego stałby się Suarezem Shouta.

Odnośnik do komentarza

Shouta na niektórych skórkach nie ma, bo są one przedpotopowe. Tak naprawdę powinny wylecieć, bo są po prostu niekompatybilne z aktualną wersją skryptu.

 

Sam shout się nie sprawdzi na naszym forum. Ba, na forum o grach wideo, gdzie wszystkiego jest więcej, też się nie sprawdza, bo ludzie mają tam swoje tematy, a odpowiednikiem Maryni jest Console Wars, gdzie "debatują" o wyższości jednej konsoli nad drugą. A jak już tam ktoś coś napisze w shoucie, to na 99% jest to stary wyjadacz. Może taka wtyczka miałaby sens gdzieś w temacie FM-owym, ale z drugiej strony to jest live, bez archiwum, ktoś by musiał cały czas to sprawdzać i na bieżąco odpowiadać.

 

A na marginesie - radzę zajrzeć do zakładki z userami i pobawić się statystykami. Od początku roku osób, które się zarejestrowały i napisały więcej niż 5 postów, jest raptem 9. Osób które chociaż raz pokazały się na forum po nowym roku, a zarejestrowały się przed 1 stycznia 2014, jest 252. A patrząc na te same dane, ale z rejestracją przed 2012, jest 228. W marcu odnotowaną wizytę z chociaż jednym postem ma niecałe 200 osób. Dobrze obrazują to też statystyki Google Analytics w kontekście unikalnych userów:

 

lipiec 2013 (wtedy ruszyły): 15 065

październik 2013: 5 626

luty 2014: 3 843

 

Odsłony trzymają się na poziomie 250-270 tys. miesięcznie, co tylko pokazuje większe zaangażowanie aktywnych osób (w lipcu na wizytę przypadało niecałe 6 stron, teraz blisko 10).

 

Zmierzam do tego, że jakby nie patrzeć, to cudów z forum nie zrobimy. Chwała tej obecnej aktywnej grupie weteranów, że cały czas coś pisze, ale patrzenie na shouta w kontekście magnesu na nowe osoby, mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

Jest fristajlowy kącik dyskusyjny, gdzie atmosfera jest naprawdę luźna i można zapytać o dosłownie wszystko związane z FM. Jest Marynia, gdzie zapytasz o FM i wszystko inne. Naprawdę potrzeba nam czegoś więcej? Tak jak pisze Perez - wątpię byśmy byli w stanie zrobić z forum cud.

Odnośnik do komentarza

Wojowałem o SB, ale już po chwili musiałem przyznać, że to się nie uda. I jak przesuniemy SB na górę, a potem w prawo, lewo czy znowu na dół - to niczego nie zmieni.

Ale jak wymagać wielkiego contentu od forum, kiedy polskie strony o FM-ie nie istnieją? Ba, ostatnio w poszukiwaniu porad taktycznych prędzej zaglądam na... Youtube niż na storny, bo wszystko się przenosi na społecznościówki.

Odnośnik do komentarza

Shouta na niektórych skórkach nie ma, bo są one przedpotopowe. Tak naprawdę powinny wylecieć, bo są po prostu niekompatybilne z aktualną wersją skryptu.

 

 

Na niektórych? O ile mi sie dobrze wydaje, SB dziala TYLKO na blueboard :) Jakby nie ten temat, to bym nawet nie wiedzial, ze SB powstał na CMF

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, bo jak ktoś nie wie, to nie zobaczy. Gdzieś, kiedyś na jakimś forum widziałem SB na dole, bez specjalnego wchodzenia w przekładkę. Na "dzień dobry" rzuciło mi się w oczy, że ludzie tam coś piszą, dopiero później zacząłem przeglądać forum. Może to jest jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...