Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Shoutbox testowo dodany. Dostępny jest na dole forum (zaraz ogarnę na wszystkich skórkach) i tylko na głównej.

 

Rozszerzenie jest niedostępne dla oczekujących na rejestrację, zbanowanych i gości.

 

Autoodświeżanie - 60 sekund. Flood - 10 sekund. BBCode - off.

 

Jeśli są jakieś pytania/uwagi - piszcie, będziemy ogarniać. W sumie na ogólny chyba chciałem to dodać :).

 

Oczywiście forum jest monitorowane, czy czasem wtyczka nie doda jakiegoś nieplanowanego obciążenia.

Odnośnik do komentarza

Wtyczka shouta nie jest wyświetlana praktycznie nigdzie poza skinem systemowym. Pewnie można w tym dłubać, ale a) dostęp jest z belki nawigacyjnej, więc można sobie sprawdzić b) nie wiem, czy jest sens kopać się w skryptach (i co w ogóle jest problemem), bo mamy stare skórki. Przykład MoonSkin, który wspierany jest do wersji IPB 3.3.4, a my mamy 3.4.6. Tak samo Innovation, który mamy w starej opcji, a obecnie kosztuje 10 dolców. I to samo z głównym skinem, który też mamy w starej wersji. Ogólnie praktycznie wszystkie skórki poza systemową i mobilną są do wymiany :).


IMO za krótki czas odświeżania. Jak to ruszy to będzie potop ;)

 

30 to minimum. Jak będzie mniej, to będzie muliło. Jest też przycisk ręcznego odświeżania.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pewnie za wcześnie na oceny(choć nie wydaje mi się żeby cokolwiek się zmieniło), ale shoutbox zapowiada się na zdublowaną, okrojoną Marynie, co będzie wprowadzać tylko zamieszanie. Bezsensowny był ten pomysł IMO. Założenie, że otwarcie chata przyciągnie userów do dyskusji o fmie? Tych userów jest jak na lekarstwo po prostu, działy o fmie leżą odłogiem, a w sumie to sb może je tylko bardziej wydrenować. Ktoś zada pytanie, dostanie bądź nie dostanie odpowiedzi i sobie pójdzie. Chodzi jednak o to żeby nowi zostawali na forum i dodawali jakąś wartość od siebie, a żeby to się stało muszą nawiązać z nim jakiś dłuższy kontakt. Shoutbox ogranicza go do minimum i czyni z forum swego rodzaju wyszukiwarkę.

 

Natomiast jeżeli jest wola by dać mu szansę, to IMO powinien znajdować się u góry. Mimo, że wtedy forum gorzej wygląda i jest mniej wygodne, jeśli ma odpalić to po prostu trzeba go wyeksponować. Wchodzę pierwszy raz na forum - widzę shoutbox - zapytam o coś. Umieszczenie go na dole to trochę schowanie go. Ja sam, przez przypadek w ogóle go zauważyłem, mimo że jestem w miarę stałym bywalcem forum.

Odnośnik do komentarza

Może pójdziemy wzorem forum SI? Na dniach postaram się odświeżyć trochę Akademię i przydałby się dział na modłę tamtejszego "Good player and team guide", gdzie użytkownicy mogliby pisać o zespołach, którymi grają i zawodnikach, którzy są warci uwagi.

 

Sam podział na wersje FM jak dla mnie się nie sprawdza. Postawmy na coś bardziej ogólnego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najlepszym na to lekarstwem jest brak wyboru nielubianego admina następnym razem. Bądźmy poważni, może i by Perez znalazł na to sposób (bo obecnie to niemożliwe), ale imho kanał informacyjny między adminem a użytkownikiem powinien być otwarty.

Odnośnik do komentarza

Shoutbox testowo dodany. Dostępny jest na dole forum (zaraz ogarnę na wszystkich skórkach) i tylko na głównej.

 

Rozszerzenie jest niedostępne dla oczekujących na rejestrację, zbanowanych i gości.

 

Autoodświeżanie - 60 sekund. Flood - 10 sekund. BBCode - off.

 

Jeśli są jakieś pytania/uwagi - piszcie, będziemy ogarniać. W sumie na ogólny chyba chciałem to dodać :).

 

Oczywiście forum jest monitorowane, czy czasem wtyczka nie doda jakiegoś nieplanowanego obciążenia.

 

Jako że dodawałem, to pozwolę sobie rzucić temat usunięcia shouta. Chyba było wystarczająco czasu na testy. Wtyczka niby specjalnie nie przeszkadza, ale z racji, że jest zupełnie bezużyteczna, to szkoda, aby generowała zbędne obciążenie dla serwera (choćby ciągłym odświeżaniem).

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...