Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pulek napisał:

kurde, nie interesuję się w ogóle koszykówką, ale ten tekst... WOW!

 

http://weszlo.com/2018/12/27/len-bias-musisz-przywrocic-mu-zycie/

Niestety tekst za paywallem, więc ciężko mi się do niego odnieść, ale jak byś dalej był zainteresowany Biasem, to jest doku o nim "Without Bias" (z serii 30 for 30 ESPN). Może gdzieś znajdziesz w necie. Możliwe nawet, że autor mocno się oparł na tym filmie.

 

Edyta: coś się stronie pozajączkowało, już mogę czytać za darmoszkie.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Lucas07 napisał:

Co za cyrk

 

Sota zrobiła blowout Lakers

Sota zwolniła Thibsa

Sota chce zatrudnić Hoiberga

 

xD

Z zatrudnieniem Hoiberga mówi się o GM, a nie o trenerze :)

Póki co trenerem został syn Flipa Saundersa, Ryan :)

 

Z innej bajki. Butler rozwala mnie coraz bardziej. Teraz nie podoba mu się w Sixers :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, T-m napisał:

?

Turkish prosecutors are seeking an international arrest warrant for Enes Kanter.

Kanter is being accused of providing financial support to exiled Muslim cleric Fethullah Gulen, who is blamed for a failed coup in 2016. The Turkish government would like Kanter to be arrested and extradited, but for that to happen, the U.S. would need to be convinced that Kanter committed a crime prosecutable in the United States. Kanter has been an outspoken critic of the Turkish president Recep Tayyip Erdoğan and maintains his innocence.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@T-m, @Lucas07 nie wiem skąd bierzesz swoje źródła T-m'ku, ale Jokić w tym roku to jest All-NBA 1st/2nd team Center :) Pierwszy zią od Billa Waltona, który może cały ofens z pozycji 5 prowadzić, gościu ma więcej asyst i Librą Dżejmsona ;) Ofensywnie ten team Denver może pojechać całą ligę, o ile są zdrowi, a przecież jest precedens, że takie ekipy wygrywają NBA :P imo nie w tym sezonie, niech dzieci okrzepną, ale są o ustabilizowanie się Jamala Murraya od bycia w pierwszej linii do strącenia Warriors :) 

 

Cały post o Jokiciu, a dopiero EDYTA wspomniała nazwisko :P 

Odnośnik do komentarza

Nie za bardzo wiem o jakich źródłach mówisz, także ciężko mi się odnieść.

 

Natomiast:

1) dla mnie Jokić nie jest żadnym top 10 playerem. Jest bardzo dobry i jest super uniwersalny, ale mogę się założyć, że jakby go wrzucić do Atlanty, to nagle jego superastość by zniknęła (casus Unicorna). Po prostu Denver jest mega dobrze poukładanym zespołem, dzięki czemu Jokic mocno korzysta. A facet po prostu za bardzo znika czasami. Jebnie jednego dnia 15/15 z gry, a potem przez pięć spotkań będzie kręcił linijki 8/6/6. Dla mnie po prostu jak jesteś franchise, to zawsze nakurwiasz na maksa, a Jokic taki nie jest (na razie).

2)  Dame, Jo-Jo, Kawhi, PG13, A. Davis, Giannis, KD, Harden, Curry, LeBron. Dla mnie (a szczerze nie lubię Jo-Jo, Giannisa czy Hardena) Jokić nie jest w stanie wygryźć żadnego z nich z top 10 ligi w tym sezonie :)

 

Nie zrozumcie mnie źle. Nie chodzi o to, że Jokić się parówą, tylko po prostu dla mnie to żaden franchise player, ani top 10 na ten moment.

 

48 minut temu, kolek23 napisał:

Ofensywnie ten team Denver może pojechać całą ligę, o ile są zdrowi, a przecież jest precedens, że takie ekipy wygrywają NBA

 

No ja jebie, a jak się w końcu Sarenka zgra z zespołem, Kyrie wejdzie na wyższy level, Brown obudzi, Tatuum zacznie grać w jak w PO, Horford zagra jak w zeszłym sezonie, to Boston rozjadą wszystkich w drobny mak. I ofensywnie rozpierdlą wszystkich. To jest założenie. Denver nie będą cały sezon super zdrowi, a nie mają wystarczająco cwaniactwa w sobie, żeby przejechać w tym sezonie do finałów NBA. Życzę im, bo nic nie cieszy tak, jak wydymanie Rockets i Warriors, ale po prostu tego nie widzę. A widziałem jakieś 30 spotkań Nuggets w tym sezonie (długo byli u mnie na #1 zespołów fun-to-watch) i po prostu nie wierzę, że to pyknie w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Przecież Denver to zespół, którego gracze przez kontuzje opuścili najwiecej meczów w tym sezonie, wiec o jakim byciu ciagle zdrowym zespołem mówisz? ?

I generalnej całkiem inaczej musimy patrzeć na koszykówkę, bo moim zdaniem to każdy w Denver korzysta na grze obok Jokicia, a Jokic na byciu w Denver. 

 

Piszesz o Hawks, co trochę sensu nie ma, bo to jeden z najgorszych zespołów ligi. Za to nie zdziwiłbym się, gdyby po zamianie w Pels Davisa na Jokicia zespół wykręcił lepszy wynik. I o ile w jakimś pojedynku 1v1 Davis byłby lepszy to zespół wolałbym budować wokół Joka. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie co do tego sezonu to ja samego wyniku nigdzie nie zakładam świetnego. Druga runda to dość optymalny rezultat, odpadniecie w 1 będzie rozczarowaniem lekkim, a finały konfy przy braku GSW w drabince jakoś możliwe. No ale brak doświadczenia w PO pewnie zaboli. 

 

Jednak jeśli Barkley będzie miał racje to się nie obrazę ;) 

 

e: nie wiem czemu postów nie połączyło 

Odnośnik do komentarza

Rozmawianie z kimś, kto na dźwięk nazwiska Jokić zaczyna bawić się ptaszkiem, o jego pozycji w lidze i impakcie, jaki może mieć na zespół jest jak próba wytłumaczenia ślepemu drogi przez miasto, którego nie zna, a w którym mieszkamy od miesiąca.

 

Nie napisałem, że Denver są super zdrowi, tylko, że nie będą cały sezon super zdrowi. Patrz: kontuzje wpływają na tryb zespołu i nie zdarza się taka ekipa, której się nie przytrafiają. Denver doskonale to wiedzą. Tak samo jak Warriors, Rockets, etc. Każda z tych ekip już to przerabia bardzo mocno. A odniosłem się do zdania, że jak Nuggets będą zdrowi, to mogą rozjebać każdego.

 

Jokić ma dla Denver mniejsze znaczenie, niż Unicorn dla Knicks (patrz: Denver bez Jokicia są lepsi niż Knicks bez Unicorna), dlatego, że Denver to dobra ekipa. Wrzucenie go do słabego zespołu obnażyłoby jego braki (takie jak zwrotność, iso-game, zastawianie się przy zbiórkach i ciąg na kosz) i pokazałoby, że jeszcze nie jest w t10. I nie, zamiana Davisa na Jokicia Pelsom by nic nie dała, bo Jokić nie jest tak dobry w zdobywaniu punktów czego Pels potrzebują jak powietrza... I nie jest tak dobry w defensywie jak Davis, czego Pels potrzebują jak wody. Tak, plus 5 w asystach, ale minus 20 w punktach i minus 10 w obronie.

 

I ja bym na przykład wolał budować zespół wokół AD, bo jest po prostu w chuj lepszy :)

 

27 minut temu, Lucas07 napisał:

I generalnej całkiem inaczej musimy patrzeć na koszykówkę, bo moim zdaniem to każdy w Denver korzysta na grze obok Jokicia, a Jokic na byciu w Denver.

 

Byłbym Ci wdzięczny, gdybyś nie dopowiadał sobie. Nie napisałem nigdzie, że Denver nie korzysta na grze Jokicia. Napisałem, że to bardzo dobrze poukładany zespół. Jakbyś przeczytał chociaż jedną moją wypowiedź o tym co cenię w NBA, to byś wiedział, że to zespołowość. Dlatego Nuggets są tak wysoko teraz, ponieważ gra tam każdy, każdy zna swoje miejsce i role dzięki czemu może się z niej świetnie wywiązywać. Po prostu te klocki są dobrze poukładane, dzięki czemu pudruje się pewne mankamenty zawodników. Na przykład (dla mnie), Jokić często rusza się jak słoń w składzie z porcelaną. Tak, ma świetne boiskowe IQ, ale zostawienie go na izolacje przez cały mecz przeciwko choćby Jo-Jo czy Davisowi go zabije. No i to, że znika na całe fragmenty spotkań, albo całe spotkania. No i często po prostu nie zastawia na zbiórce wychodząc z założenia, że jest duży, ma dobry zasięg, to się zbierze... Ale cała drużyna jest tak ustawiona, że po prostu tego tak bardzo nie widać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W moją opnię o Jokiciu w TOP10 i tak nie uwierzysz, bo zacząłeś od jakiegoś niby śmiesznego ad personam, więc może parę zestawien z adv statów czy MVP Race, które są dość obiektywne.

PIPM Goldsteina: 10 miejsce
RPM ESPN: 4 miejsce
MVP Tracker BBB-Ref: 3 miejsce 
MVP Race na oficjalnej: 6 miejsce
Win Shares: 5 miejsce

 

Co do ułożenia Denver etc. to się częściowo zgadzam, bo Malone jako trener rozgrywa bardzo dobry sezon. Tylko ten zespół jest tak ułożony choćby w ataku dzięki skillsetowi Jokicia. Jakiś czas temu na reddicie w sumie dość ładnie obrazująca to grafika powstała, bo Denver w ataku faktycznie trochę przypomina Jokicia jako Słońce wokół, którego każdy biega, ścina i rzuca. Ten system Denver to właśnie Jokić :P I o ile na początku sezonu miał mecze, w których unikał rzutów (np mecz z Memphis, gdzie oddał pierwszy rzut w meczu tuż przed końcową syreną, bo po prostu musiał), ale to też nie było takie typowe przechodzenie obok meczów, po prostu wtedy na siłę za dużo podawał. Na szczęście od dłuższego czasu te proporcje kreacja-scoring są na odpowiednim poziomie. No i stale robi postępy w D, gdzie nigdy nie będzie gamechangerem, ale ma pozytywny wpływ na obronę Denver.

 

e: tu ta wspomniana grafika, to momentami naprawdę trochę to przypomina :P 

 

GMwqodk.png

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, T-m said:

Nie za bardzo wiem o jakich źródłach mówisz, także ciężko mi się odnieść.

 

Interesowało mnie czy formujesz taką opinię na podstawie własnego widzimisię, czy opierasz się na jakichś źródłach wokół ligi. 

 

2 hours ago, T-m said:

Jest bardzo dobry i jest super uniwersalny, ale mogę się założyć, że jakby go wrzucić do Atlanty, to nagle jego superastość by zniknęła (casus Unicorna).

 

1 hour ago, T-m said:

Jokić ma dla Denver mniejsze znaczenie, niż Unicorn dla Knicks (patrz: Denver bez Jokicia są lepsi niż Knicks bez Unicorna), dlatego, że Denver to dobra ekipa. Wrzucenie go do słabego zespołu obnażyłoby jego braki (takie jak zwrotność, iso-game, zastawianie się przy zbiórkach i ciąg na kosz) i pokazałoby, że jeszcze nie jest w t10. I nie, zamiana Davisa na Jokicia Pelsom by nic nie dała, bo Jokić nie jest tak dobry w zdobywaniu punktów czego Pels potrzebują jak powietrza... I nie jest tak dobry w defensywie jak Davis, czego Pels potrzebują jak wody. Tak, plus 5 w asystach, ale minus 20 w punktach i minus 10 w obronie.

Bardzo ciężko mi się zgodzić, bo historycznie gracze tego typu raczej sprawiają, że reszta składu gra lepiej, niż odwrotnie. Porównywać go do Porzingisa, który jest fajny w O, bardzo fajny w D, ale notuje caaaaaałe 1.3 AST na mecz, jest totalnym nieporozumieniem. IMHO wpływ Jokicia na grę zespołu jest 2-3 krotnie większy. Porzingis nie będzie w NBA funkcjonował bez innych dobrych graczy wokół siebie, wokół Jokicia można zbudować wygrywający zespół mając średni talent wokół. Casus LeBrona (biorąc poprawkę na jakość gracza). Odnośnie znikania - fakt. Młody jest, poprawi się, ważne, żeby nie znikał wtedy, kiedy akurat reszta drużyny gra słabo (Irving...).

 

2 hours ago, T-m said:

2)  Dame, Jo-Jo, Kawhi, PG13, A. Davis, Giannis, KD, Harden, Curry, LeBron. Dla mnie (a szczerze nie lubię Jo-Jo, Giannisa czy Hardena) Jokić nie jest w stanie wygryźć żadnego z nich z top 10 ligi w tym sezonie :)

 

Overall, biorąc pod uwagę skill, wpływ na wygrywanie, track record, masz rację. Jokić dopiero musi odwodnić, że tam pasuje. Po prostu ma wszystkie narzędzia, żeby być kozakiem, pokazuje skill i staty ALL-NBA poziomu i jest tam typowany przez ludzi, których zdanie szanuję. Jednak największym plusem chłopa jest to, że sprawia, że piątka ludzi na parkiecie wygląda lepiej niż suma ich umiejętności na Bill-Waltonesque poziomie :) I IMO tego nie doceniasz. Nie doceniasz jak specjalną umiejętnością jest nieszablonowe podanie z pozycji numer 5 :) 

 

Odnośnie zdrowia - IMO wystarczy, że im pyknie zdrowie na Playoffy i będzie bardzo ciekawe :) Nie można imo typować Denver do finałów NBA w tym roku, źle się matchupują z Rockets i Warriors :) 

 

1 hour ago, T-m said:

Na przykład (dla mnie), Jokić często rusza się jak słoń w składzie z porcelaną. Tak, ma świetne boiskowe IQ, ale zostawienie go na izolacje przez cały mecz przeciwko choćby Jo-Jo czy Davisowi go zabije.

 

No dobra, ale nie tak mierzy się jakość graczy. Zwłaszcza ceniąc zespołowość powinieneś chętniej zacząć budować skład od Jokicia, bo to zapewniłoby całej ekipie zajebisty ball movement, brak pałowania izolacji. Przy takim graczu jak Jokić każdy chętniej dzieli się piłką, bo wie, że jak odda, to piłka wróci mu w ręce, jeśli nie będzie stał w miejscu. Spoko, może AD i Jo-Jo zrobi Jokicia w 6/7 izolacjach na 10, ale z drugiej strony Jok może stworzyć, albo pomóc stworzyć 8/9 dobrych pozycji do rzutu i Nuggets będą na plus ;) Przy takich graczach cała ekipa funkcjonuje zajebiście.

 

I broń boże nie twierdzę, że na ten moment Jokić>AD czy Jokić>Embiid. Po prostu nie mogę się zgodzić, że tamci dwaj są jakoś bezapelacyjnie lepsi. IMHO w przypadku zaproponowania wymiany Embiida na Jokicia obie ekipy rzuciłyby telefonem, ale już w przypadku wymiany AD na Jokicia to Denver prędzej krzyknęłoby "NIE" (kontrakty :P ).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakby Jokera zmiksować z M. Gasolem albo z Vuceviciem, to może by z tego wyszedł fajny franchise ;)

Ale tu zgodze sie z T-mem - Jokic to mega grajek, ale nie franchise. Przesadzajac - ale np z LBJem to i Anwil Włocławek by powalczył o PO. Jokic po prostu nie jest oczywistym wyborem na go-to-guy, a to dla mnie troche definicja franchise. Joker jest swietnym graczem, dobrze wpasowanym do układanki, gdzie efekt synergii potrafi wyciagnac z kazdego 110%. Wsadz go do przyslowiowej Atlanty czy Chicago i kupa z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...