Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, oglądając NBATV miałem okazję poogladać sobie reklamy WNBA. W końcu zaczęli robić to dobrze:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=watch+me+work+wnba

 

P. S. poprzeglądałem sobie dzisiaj statsy rookies i Deandre Ayton, który miał być taką niszczącą siłą ma od początku sezonu.. 4 bloki... tyle samo ile rozgrywający Clippers Shai Gilgeoues-Alexander :kekeke: 

Odnośnik do komentarza

Jak miło patrzać na obronę Denver. Malone tyle o tym mówił latem, ale cóż, ja mu nie ufałem i chyba nikt z fanbase Nuggets nie ufał MM. Trzeba przyznać, że jak na razie słowa dotrzymuje.

 

Nuggets kompletnie zmienili podejście w D i zaczęli bronić bardzo aktywnie, agresywnie i fizycznie. Poprzednio dawali mnóstwo "łatwych" switch, a ballhander rywali z łatwością mijał Jokicia. Do tego oni wyglądali jakby im się po prostu nie chciało. Teraz na pewno są chęci, jest pomysł i póki co to funkcjonuje. TOP3 obrona ligi to na pewno fluke, ale awans z końcówki trzeciej dziesiątki do jakiejś średniej ligowej i tak będzie niesamowitym skokiem w górę, a to powinno być realne.

 

Teraz Jokić/Plumlee wychodzą do kozłującego i grają agresywnie, Jokić nawet przy switchach potrafił ustać Curry'ego czy Holidaya w tym sezonie. Jrue nawet ładną czapę sprzedał. Takie agresywne momentami wręcz podwojenia na picku rodzą pewien problem i tym żarł się choćby Boban w meczu z LAC. No ale własnie agresją + po prostu aktywnością w obronie udaje się to dość często łatać. Bardzo ładne rotacje, dużo biegania, a dzięki temu sporo przechwytów (4 miejsce w lidze) czy deflections. Jestem ciekawy jak długo to utrzymają, bo miło patrzeć na zapieprzających w obronie graczy Denver. 

 

8-1 przy 30% za 3 całej drużyny to spore zaskoczenie, a przecież szybko taki Barton wypadł (+ no brak Thomasa i Portera, ale ich nie liczę specjalnie). W przestrzeni całego sezonu pewnie obrona pójdzie w dół, a trójki w górę i powinno się to jakoś zbalansować.

 

Cieszą minuty Beasleya, bo dostał wreszcie stałe miejsce w rotacji i to wykorzystuje. Znakomita Q4 w jego wykonaniu i tak potrzebne właśnie trójki. No i Plumdog z owacją na stojąco. Fajnie, że trafił trójkę, ale mi najbardziej zaimponował tą akcją w obronie przed zejściem, właśnie aktywność, agresja i brak odpuszczenia do końca, to takie Denver w tym sezonie w podsumowaniu. 

 

Jokić unikał rzutów, momentami mógł iśc agresywniej w mismatchu z Rubio, ale no fantastycznie dzielił się piłką. 16 ast, 10 reb i zabrakło tylko punktów do TD. No ale Jok powinien grać trochę agresywniej w ataku jako strzelec. Z drugiej strony jeśli nie szło i kreował partnerów zamiast pałować na siłę to dobrze o nim świadczy ;).

Craig mógłby umieć więcej w ataku (15% za 3, gorszy tylko Lyles - 11%), ale w obronie daje bardzo dużo hustle i jeśli to nadal będzie funkcjonowac to po powrocie Will może wrócić do swojej naturalniejszej roli 6th mana. 

 

Teraz Boston i Memphis, a więc też czołowe obrony NBA. Przy braku trójek mogą być ciężkie i brudne mecze, taka odmiana od przeciętnej ligowej w tej chwili. 

Odnośnik do komentarza

Cavs to jest jednak popierdolona drużyna. Tam by trzeba Heraklesa, żeby to posprzątać.

 

Najnowsza perełka:

 

Cytat

According to The Athletic's Joe Vardon: "It's becoming increasingly clear that when you hear a Cavs veteran talk about younger players not knowing their role, or knowing how to win, or what to do on the court, they mean Sexton. Throughout the organization, the line on Sexton is that he does not 'know how to play.'"

 

Sexton, who was selected eighth overall in June, throttled up draft boards during his freshman season at Alabama thanks to his electric open-floor playmaking capabilities and pick-and-roll prowess.

However, he's yet to flash those capabilities with the Cavaliers.

 

Following Saturday night's 126-94 loss to the Charlotte Hornets, Sexton is averaging 11.1 points, 2.4 rebounds and 2.2 assists per game on 41.3 percent shooting from the field.

And that's not all.

 

According to NBA.com's lineup data, the Cavaliers have been outscored by 14.3 points per 100 possessions and posted a woeful 99.8 offensive rating during Sexton's 213 minutes on the floor. Conversely, Cleveland has churned out an offensive rating of 109.4 with Sexton on the bench.

Those inefficiencies have evidently been the source of mounting frustration.

 

Odnośnik do komentarza

No Bucks musza mieć takiego centra, który rzuca, bo robi miejsce na wjazdy przede wszystkim Giannisowi. Dzieki temu to jakoś wyglada. 

 

No ale nadal jest miejsce w tej lidze dla Jordanow, Capeli, Gobertow czy Adamsów. Trzeba być „tylko” graczem, który stawia dobre zasłony, coś ustanie na switchu i zbiera. 

 

Jak ktoś jest elitarny to nawet post dostanie, jak Joel. 

 

Mi się te szybsza i bardziej analityczna NBA dobrze ogląda. No i wymusza to tez całkiem inny sposób obrony, która wbrew wielu opiniom nadal w tej lidze jest. Wystarczy obejrzeć Boston czy zeszłoroczne Utah. 

 

Jak w wakacje obejrzałem pare meczów z przełomu wieków to wręcz dziwna się ta koszykówka momentami wydawała. Taka jakaś wolna ;)

 

No ale to pewnie kwestia wieku, bo jakbym oglądał od lat 90 to pewnie tez miałbym inne spojrzenie. Jednak pierwsze finały jakie pamietam to Lakers - Boston i mistrzostwo KG, gdzie koszykówka nadal była inna niż teraz, lecz to powoli zmierzało w te stronę. 

 

Swoja droga to trochę śmiesznie wyglada jak Spurs, którzy kiedyś trójkami rozbijali LeBrona teraz maja dwóch liderów żyjących w mid range, a Popovich mówi jak to bardzo rzutów za trzy nie lubi.

 

E: Jak już obrona i Teksas to Bzdelik via Woj wraca do końca sezonu do Rockets.  

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Amerykony w ogóle mają taki pogląd, że defense w sporcie jest dla koneserów, znawców, fachowców. Atak zaś to rozrywka dla mas, którą każdy potrafi docenić i za którą płacą miliony. Dlatego wszyscy tam dążą do tego, żeby offensa było jak najwięcej. 

Odnośnik do komentarza

Tylko tempo to trochę powrót do przeszłości Schizzm :)

 

Po prostu lata 90 i początek XXI wieku to wyjątkowo wolna liga. W tym sezonie pace średnie to 101.1 i to dopiero 13 miejsce w historii. Zeszłoroczny sezon to 20 miejsce, a w sezonie 73-74 przeciętny pace wynosił 107.8

 

Po prostu lata, w których pewnie zaczynałeś/najwięcej oglądałeś (strzelam) to wyjątkowo wolny basket i do tego się przyzwyczaiłeś.

 

No i czy taka seria GSW-Rockets była czymś nowym? Tylko po części, bo to był znów powrót do koszykówki pełnej izolacji. Po prostu zamiast gry post były izolacje z piłką w ręce, bo switch zabijał opcję pick&roll/pick&pop

 

Dodatkowo jak Meler wspomniał, dla przeciętnego widza liczy się atak i stąd zmiany przepisów dotyczących kontaktów (liga staje się mniej fizyczna) czy liberalne podejście do kroków. Ma być efektownie, mają być wysokie cyfry i to się sprzedaje. NBA nigdy nie była ligą mającą tak mocną pozycję (ostatnio jakieś notowanie widziałem, gdzie NBA było na 1 miejscu wśród lig zawodowych na świecie jeśli chodzi o przychody), a finansowo będzie tylko lepiej. Silver świetnie czuje pieniądz jako komisarz. 

 

Wspominane dane via BBR https://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_stats.html

 

Za to trzy ostatnie sezony to najwyższe wskaźniki ofensywny w historii ligi. To częściowo zmiana przepisów, ale też więcej utalentowanych strzelców, którzy rzucają z pozycji, które teraz uważane są za niezłe, a kiedyś takich rzutów po prostu nie oddawano. 3>2

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale ja o tym wszystkim wiem, po prostu ten kierunek mi się nie podoba. 

 

All-Star games (wiem nie ta waga gatunkowa) też miały być hiperofensywne, żeby cieszyć kibiców. No i doszło do tego że o mało tego nie zarżneli i zaczęli szukać innych rozwiązań, bo ludzie mieli dość. Żeby przypadkiem tu się nie skończyło podobnie. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Jamal chyba wreszcie zgubił zbędne kilogramy z wakacji, bo to co zagrał to kosmos. Okej można się czepiać paru głupich strat, ale gość ciągnął ten atak od samego początku. Jak dobrze pamietam 14 z 19 punktów całej drużyny w q1. Wielki występ, nie będę się przypierdalal, bo po prostu nie wypada. Szkoda tylko, ze do tej 50 się nie udało dobić, zawsze fajniej to wyglada. No i porwał tłum w hali :)

 

Obrona w sumie od początku wyglądała dobrze, ale w q1 zabijał ja fatalnie funkcjonujący atak i stad tyle punktów Bostonu. Nie wiem z kim w te wakacje zawarł pakt Malone, ale podziałało, bo nowy kontrakt przed sezonem i OBRONA. Momentami nadal nie mogę uwierzyć w to co widzę po tej stronie parkietu. GSW i Boston jebniete, hello! 

 

No i w obu tych meczach piękne bloki Juancho. Chociaż wiadomo, który dużo ważniejszy. No ale cieszy bilans, ale tez wygrane z poważnymi zespołami.  W końcu przed sezonem to był chyba najczęściej typowany finał :)

 

Niech Thomas nie wraca, grzecznie proszę. Monte Morris jest fantastyczny. Niesamowicie dojrzały typ. No i w obronie się stara, wybitny nigdy nie będzie, ale to nadal ze dwie klasy wyzej od IT. 

 

Lyles momentami za dużo palowal rzutów, ale wreszcie wyszedł z tych 11% za 3.

 

Jedyne co trochę mnie martwi to Joker. Okej problemy z faulami, wielki mecz Jamala, ale to trzeci kolejny mecz, gdzie za bardzo nie rzuca. Dziś 2/3, przy dystansie tylko fake i kurde, przydałoby się trochę agresji z jego strony w ataku, coś jak w końcówce poprzedniego rs. Franchise player, który jest lepszy w ataku niż w obronie nie powinien oddawać zaledwie trzech rzutów w meczu :P

 

No ale to tak na sile może. Ładnie dziś tez na tablicach walczyli, 15-7 wygrane zbiórki w ataku. 6-0 u siebie, miejsce za GSW w tabeli, pięknie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...